Nejen daňový ráj

Kostarika
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely/lodge kategorie **/*** - 10 nebo 11 nocí (v závislosti na termínu).

Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Panamy (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), vnitřní přelet, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech nebo pousadách viz níže (10 nocí), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby průvodce v Panamě a Kolumbii, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 370 USD/os. (včetně vstupenek, odletových poplatků, služeb průvodců a spropitného).

Program

Panama a Panamský průplav • rajské ostrovy Bocas del Toro • pláže Crawl Cay a Red Frog Beach (pláž červených žab) • barevné korálové útesy • lenochodi • Kostarika • kávové plantáže • expedice za delfíny a velrybami • jezero v kráteru sopky • Arenal - nejaktivnější sopka Kostariky

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla.  Přelet do Panamy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu. Večeře a  přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani odjezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 80 lodí. Jeho délka je 81 km. Panamský průplav má 3 páry zdymadel. Některé z nich mají pozorovací centra: Gatun, Pedro Miguel a Miraflores. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Celý projekt spojený s Panamským průplavem je také součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky a jezera, zejména jezero Alajuela, které reguluje hladinu vody v jezeře Gatun, které je částí Panamského průplavu. Oblast Charges obývají indiáni kmene Embera Drua, kteří se od příchodu Kolumba snaží zachovat životní styl téměř nezměněný. Po plavbě kánoemi navštívíme vesnici Ember, během které se seznámíme s životem a běžnými činnostmi domorodců. Přelet do Bocas del Toro. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 3
Po snídani výlet lodí k Crawl Cay a k Red Frog Beach (pláž červených žab) na ostrově Bastimentos. Crawl Cay je známé jako jedno z nejatraktivnějších a barevných míst na ostrovech, kde ticho, čistá voda a tropická vegetace tvoří ideální podmínky k odpočinku a šnorchlování. Pláž červených žab (Red Frog Beach) vděčí za jméno a slávu malé endemické žábě, kterou lze nalézt pouze na kopci nedaleko pláže. Je snadné je spatřit, protože vydávají docela hlasitý, chraptivý zvuk. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4
Snídaně. Bocas del Toro je ideální místo k odpočinku na nádherných písečných plážích, k potápění v křišťálově čistém moři, k obdivování korálových útesů a mořského života. Palmové ostrovy a tropické lesy, bohatý ekosystém souostroví a tradiční indiánské vesnice tvoří neuvěřitelnou atmosféru. Úžasné kulturní a architektonické bohatství, milí lidé a vynikající místní kuchyně činí toto místo jedinečným. Volný čas na opalování a koupání. Večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani plavba lodí do Almirante a přejezd do Sixaola na hranici s Kostarikou. Následně návštěva Cahuita National Parku, kde budeme mít možnost pozorovat lenochody, chápany, malpy, bazilišky, pavouky, leguány a četné druhy ptáků. Volný čas na odpočinek na rajské divoké pláži. Následně přejezd ve směru San José. Fakultativně (za poplatek cca 50 USD) návštěva Sloth Sanctuary, místa, kde lze pozorovat lenochody. Tito velmi zajímaví a pomalí (dokáží zdolat do 7 m za minutu) tvorové obývají tropické lesy Střední a Jižní Ameriky. Vedou stromový styl života a skoro celý čas tráví s hlavou visící dolů, přičemž se drží větví velmi dlouhými drápy. Některé druhy dovedou spát až 22 hodin denně, scházejí dolů na zem každých 7-8 dní, a to především proto, aby změnili strom. Lenochodi se živí listy, výhonky květů a plodů, a protože neregulují svou teplotu změnou tempa metabolismu, ale pouze přesunem ze slunného místa na stinné místo, potřebují téměř o polovinu méně kalorií než jiní savci podobné velikosti. Panoramatická prohlídka hlavního města Kostariky. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.
 
Den 6
Po snídani se vydáme na kávovou plantáž Doka Coffee Estate, která má na Kostarice nejstarší mlýn na mletí kávy poháněný vodou. Během návštěvy plantáže se seznámíme s postupy výroby kávy - od výsadby keřů, až po sklizeň a pražení. Následně přejezd k vodopádům La Paz a volný čas v nádherné scenérii jednoho z nich. Možnost pozorování mimo jiné: tukanů, kolibříků nebo nádherných motýlů Morpho. Přejezd do hotelu v La Fortuna, večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani přejezd do Národního parku sopky Arenal (v případě zvýšené aktivity sopky navrhneme jinou), která je nejmladší a také nejaktivnější a nejznámější sopkou Kostariky. Sopku hojně navštěvují turisté i vědci díky neustálé sopečné činnosti, která se mírně snižuje, proto ji stojí za to vidět co nejdříve. Arenal se vyznačuje téměř symetrickým, kuželovitým tvarem a na jejím úpatí leží jezero stejného názvu. Jezero Arenal je největší nádrží Kostariky, je také největším hydroelektrickým projektem země. Vydáme se na plavbu po jezeře s nádherným výhledem na sopku. Pro zájemce možnost navštívit geotermální bazény v okolí města La Fortuna (v rámci časových možností, za poplatek cca 60 USD). Přejezd do hotelu v Monteverde, večeře a přenocování.

Den 8
Po snídani procházka „podnební stezkou“ v parku - díky mostům zavěšeným v různých výškách budeme moci prozkoumat flóru a faunu tohoto deštného pralesa. Džungli obývá cca 400 druhů ptáků (včetně kvesalů chocholatých, kolibříků a arů zelených), více než 480 druhů motýlů, cca 100 druhů savců (včetně jaguárů, opic a aguti) a vyskytuje se v ní více než 2500 druhů rostlin (např. orchideje, kapradiny, bromélie). Pro zájemce (za příplatek) nabízíme jízdu na laně v džungli (canopy tour). Silný zážitek zaručen! Cena cca 70 USD/os. Návrat do hotelu v okolí Monteverde, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km) 

Den 9
Po snídani přejezd k řece Tarcoles, jejíž horní tok tvoří severní hranici Carara Biological Reserve. Řeka a močály nacházející se v ústí řeky tvoří domov pro vodní ptactvo a bahňáky. Mezi mnoha vyskytujícími se zde druhy jsou např.: volavky, volačníky, lesňáčci žlutí a ledňáčci říční. Řeka Tarcoles je obecně známá jako hlavní stanoviště krokodýlů. Zastávka na krokodýlím mostě, ze kterého budeme pozorovat tyto obrovské plazy. Pro zájemce plavba po řece (za poplatek 60 USD). Přejezd na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování v okolí Národního parku Marino Ballena. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 280 km) 

Den 10
Po snídani přejezd do Národního parku Marino Ballena, jednoho z nejmenších a nejnovějších národních parků Kostariky. Čekají tam krásné pláže s korálovými útesy a mangrovy, ve kterých žijí ještěrky, kajmani a mývali. Tyto pláže jsou místem líhnutí karet zelenavých a karet pravých. Čas na odpočinek na pláži, trekking a prozkoumávání okolí. Fakultativně za příplatek (cca 90 USD) možnost výletu lodí za pozorováním delfínů a velryb, které zde migrují každou zimu, aby zde vychovávali své mladé. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 11
Po snídani návštěva Národního parku Manuel Antonio. Krásné široké bílé pláže, zarostlé útesy, džungle na jedné straně a Tichý oceán na straně druhé - to vše tvoří nezapomenutelnou podívanou barev. V parku jsou lesy, mokřady, vyskytuje se zde mnoho druhů rostlin a živočichů. Během procházky lze pozorovat zvířata žijící v parku, včetně malp kapucínských, chápanů a kotul veverovitých, mnoho druhů ptáků, leguány a lenochody. Volný čas na opalování a koupání. Následně přejezd do San José, transfer na letiště, odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).
 
Den 12 
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.
- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/raj-nie-tylko-podatkowy/zakwaterowanie-pbk

Víza

K návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky. 

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč