Ubytování NBP  Obrázek0
Ubytování NBP  Obrázek1
Ubytování NBP  Obrázek2
Ubytování NBP  Obrázek3
Ubytování NBP  Obrázek4
Ubytování NBP  Obrázek5
Ubytování NBP  Obrázek6
Ubytování NBP  Obrázek7
Ubytování NBP  Obrázek8

Normandie, Bretaň a Paříž - kouzlo s historií

Francie - Paříž - Paříž
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování 
** hotely
- střední kvality. Všechny hotely se nachází mimo navštívená města, v Paříži na předměstích, v blízkosti stanice metra nebo příměstských vlaků RER.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a WC, často s telefonem a TV.

Vybavení: v hotelu se obvykle nachází restaurace a bar.

Strava: kontinentální snídaně. 

Místní kategorie: **

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (5 nocí), stravování: 5 kontinentálních snídaní, turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, přejezdy městskou hromadnou dopravou (metro a RER), systém Tour Guide (bezdrátový elektronický systém provázení skupin). Celkové náklady na účast v programu: cca 160 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: jiné osobní výdaje a fakultativní výjezd na vrchol Eiffelovy věže (za příplatek cca 25 EUR/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Francie.

Název zájezdu v polském jazyce: Normandia, Bretania i Paryż - czyli magia z historią

Fakultativně:
- Noční Paříž - krátká prohlídka města, která večer nabírá jedinečné klima a uchvátí magickou atmosférou. Akce se koná v závislosti na dostupnosti míst, při min. počtu 25 zájemců. Cena: cca 15-20 EUR/os.

Program

Katedrála Notre-Dame v Rouenu • slavný bylinný likér Bénédictine • útesy a pláže Normandie • nepřístupné opatství Mont-Saint-Michel • tajemné megalitické kameny v Bretani • Paříž a Elysejská pole (Champs-Elysées) • Eiffelova věž - pro zájemce výjezd na vrchol věže

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Noční přejezd přes Německo a Belgii. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1150-1200 od polských hranic)

Den 2 
Prohlídku zahájíme v hlavním městě Normandie - Rouenu. Právě zde byla v roce 1431 upálena Johanka z Arku. Budeme obdivovat gotickou katedrálu Notre-Dame, jejíž vitráže zvěčnil na svých obrazech sám Claude Monet. Dalším bodem programu bude návštěva kostela sv. Machuta - mistrovská díla Flame Gothic (ve stylu plaménkové gotiky). Přejezd do města Fécamp, známého díky výrobě vynikajícího bylinkového likéru Bénédictine, který po staletích zapomnění objevil v roce 1880 místní vinař Alexander Le Grand. Navštívíme jeho hrad a lihovar. Tento den snídaně a večeře na vlastní náklady. Přejezd do hotelu v okolí města Fécamp nebo Havres, přenocování. (Trasa cca 100 km)
 
Den 3 
Po snídani se seznámíme se symboly Normandie; útesy nad Atlantikem v Etretatu a pláže, kde během II. světové války došlo ke slavnému vylodění spojeneckých sil. Fenomenální útesy ukazují věčný boj mezi vodou a pevninou. Na válečný příběh narazíme v Arromanches, kde se vylodili spojenci. Odpoledne uvidíme magickou výšivku vytvořenou královnou Matildou, manželkou Viléma Dobyvatele, která ukazuje historii normanského dobytí Anglie známou jako Tapisérie z Bayeux. Večeře na vlastní náklady. Přejezd do hotelu v okolí Avranches, přenocování. (Trasa cca 300 km).

Den 4
Po snídani Vás pozveme na prohlídku opatství Mont-Saint-Michel, které odolává přílivům oceánu od 13. století. Městské a klášterní budovy jsou díky své úžasné architektuře a středověké atmosféře nazývány zázrakem. Slavné „Paměti ze záhrobí“ od René Auguste de Chateaubrianda popisují vyrůstání mladého hraběte v Chateau De Combourg, jehož komnaty navštívíme. Projdeme se také po Saint-Malo, velkém přístavu v Atlantiku, který vděčí za svou slávu cestovatelům, kteří se zde narodili, korzárům a vynikající kuchyni, která se specializuje na mořské plody. Večeře na vlastní náklady. Přejezd do hotelu v okolí města Cannes, přenocování. (Trasa cca 300 km)
 
Den 5
Snídaně. Toto bude den kouzel. Uvidíme symboly Bretaně - keltské menhiry a dolmeny, megality z doby před 5000 př. n. l. uložené do kruhů a alejí, a následně se vydáme na plavbu po jedné z nejkrásnějších zátok světa - Morbihan, kde se odehrála historická bitva benátského kmene Venetů s flotilou římské říše. Nakonec se vydáme na procházku malebným přístavem Vannes, hlavním městem keltských Venetů. Večeře na vlastní náklady. Přenocování v okolí města Vannes. (Trasa cca 200-250 km)

Den 6
Po snídani se vydáme do Latinské čtvrti: studentského městečka a slavné pařížské univerzity - Sorbonna a Pantheon (zvenčí) a Lucemburské zahrady, v nichž se ukrývá krásný Lucemburský palác ze 17. století, který nyní slouží jako sídlo Senátu. Vydáme se také na plavbu po Seině s výhledem na Eiffelovu věž. Fakultativně pro zájemce: Noční Paříž - krátká prohlídka města, která večer nabírá jedinečné klima a uchvátí magickou atmosférou. Akce se koná v závislosti na dostupnosti míst, při min. počtu 25 zájemců. Cena: cca 15-20 EUR/os. Večeře na vlastní náklady. Přenocování v okolí Paříže. (Trasa cca 450 km) 

Den 7
Po snídani přejezd metrem nebo RER do Paříže. Navštívíme Muzeum voskových figurín (Musée Grévin), kde se nacházejí nejslavnější postavy světa - téměř jako živé! Následně uvidíme zblízka Eiffelovu věž - nejslavnější železnou konstrukci v Paříži, která je od roku 1889 symbolem města. Pro zájemce (za poplatek cca 25 EUR/os.) výjezd výtahem na vrchol věže (do výšky téměř 300 metrů) a možnost obdivování neobvyklého panoramatu města. Volný čas na oběd. Na závěr pobytu doporučujeme procházku po nádherných Elysejských polích (Champs-Elysées) - nejznámější aleji světa s Vítězným obloukem. Odpoledne odjezd do Polska. (Trasa cca 1150 km k hranicím s Polskem)  

Den 8
Příjezd do Polska v ranních hodinách (Torzym cca 9:00).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po všech muzejních objektech. 
- 7. den zájezdu je program realizován městskou hromadnou dopravou (RER, metro).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč