Ubytování TKB Obrázek0
Ubytování TKB Obrázek1
Ubytování TKB Obrázek2
Ubytování TKB Obrázek3
Ubytování TKB Obrázek4
Ubytování TKB Obrázek5
Ubytování TKB Obrázek6
Ubytování TKB Obrázek7
Ubytování TKB Obrázek8
Ubytování TKB Obrázek9
Ubytování TKB Obrázek10
Ubytování TKB Obrázek11
Ubytování TKB Obrázek12
Ubytování TKB Obrázek13
Ubytování TKB Obrázek14
Ubytování TKB Obrázek15
Ubytování TKB Obrázek16
Ubytování TKB Obrázek17
Ubytování TKB Obrázek18
Ubytování TKB Obrázek19
Ubytování TKB Obrázek20
Ubytování TKB Obrázek21
Ubytování TKB Obrázek22
Ubytování TKB Obrázek23
Ubytování TKB Obrázek24
Ubytování TKB Obrázek25
Ubytování TKB Obrázek26
Ubytování TKB Obrázek27

Od Angkoru do Baganu

Barma (Myanmar)
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let) na trase Varšava - Bangkok - Varšava, přelety místní leteckou společností na trase: Phnompenh - Bangkok, Bangkok - Mandalaj, Bagan - Heho, Heho - Rangún a Rangún - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu (14 snídaní, 4 obědy a 7 večeří), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, projížďky loděmi, rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, hotelový personál atd. (celkem cca 263 USD + vstupenka do Angkor Wat aktuálně cca 37 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), jídla během výletů, nápoje k jídlům, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na kambodžské a barmské vízum - vízová procedura je popsána níže.

Program

Dávná Khmerská říše v Angkoru • Bangkok a Smaragdový Buddha • Mandalaj a Amarapura • Město nesmrtelnosti - Rangún a Zlatá pagoda Shwedagon • tajemný Bagan • magické jezero Inle - rajské pláže Ngwe Saung

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem společnosti LOT do Bangkoku (přímý let).

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasové odbavení a transfer do hotelu v okolí Kabin Buri (východně od Bangkoku). Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 3
Po časné snídani transfer na hranici mezi Thajskem a Kambodžou, vízové a pasové odbavení. Přejezd do Siem Reap a ubytování v hotelu. Přejezd k jezeru Tonlésap a plavba lodí k plovoucí vesnici. Večeře v místní restauraci a návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 4
Po snídani prohlídka komplexu kamenných chrámů z doby rozkvětu Khmerské říše a jejího hlavního města v Angkoře (seznam UNESCO). Během prohlídky oběd v místní restauraci. Komplex skládající se z více než 400 budov býval obklopen zemědělskou půdou, dobře udržovanými silnicemi, kanály a silnými zdmi. Program zahrnuje mimo jiné: chrám Bayon, chrám ve tvaru pyramidy - Babhuon, Terasu slonů, Terasu malomocného krále a jižní bránu Angkor Thom a Angkor Wat. Odpoledne navštívíme Ta Phrom - část Angkoru, která odolala silám přírody, v tomto případě džungli. Často se stává, že mocné stromy vyrůstají z kamenných budov a jejich kořeny jsou obtočené kolem sloupů nebo dokonce celých budov. Přenocování v hotelu. Večeře na vlastní náklady.

Den 5
Po snídani volný čas na samostatné prozkoumávání nebo pro zájemce fakultativní výlet (za příplatek cca 45 USD + vstupenka do Angkor Wat) do chrámového komplexu Banteay Srei, nazývaného „tvrzí žen“ a Banteay Samre. Oběd v místní restauraci a poté volný čas. Večeře na vlastní náklady nebo pro zájemce večeře spojená s ukázkou khmerských lidových tanců (cena cca 50 USD). Přenocování v hotelu v Siem Reap. (Trasa cca 80 km)

Den 6
Po snídani přejezd do hlavního města Kambodži - Phnompenh. Transfer bude realizován autokarem. Odpoledne krátká prohlídka Phnompenh: Královský palác, Stříbrná pagoda, Památník nezávislosti, Tuol Sleng muzeum (věnováno obětem režimu Pol Pota - vůdce Rudých Khmerů) a Wat Phnom - nejstarší chrám ve městě, podle nějž bylo pojmenováno hlavní město Kambodže. Tento den oběd nebo večeře. Přenocování v hotelu v Phnompenhu. (Trasa cca 340 km) 

Den 7
Po snídani transfer na letiště a přelet do Bangkoku. Pasové odbavení a následně krátká prohlídka Bangkoku: Chrám Zlatého Buddhy, květinový trh v Čínské čtvrti, Královský palác, v jehož areálu se nachází Chrám Wat Phra Kaeo (Chrám smaragdového Buddhy), kde je umístěná jedna z nejznámějších thajských sošek Buddhy - malý Smaragdový Buddha. Po prohlídce oběd. Odpoledne přejezd do hotelu. Ubytování v hotelu, odpočinek po cestě. Večer pro zájemce večeře spojená s uměleckým vystoupením (za příplatek cca 2000 THB nebo cca 65 USD).

Den 8
Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Mandalaje. Následně přejezd na plavbu do Mingun, kde můžeme vidět pozůstatky nedokončené, 150 metrů vysoké pagody a největší funkční zvon na světě. Odpoledne prohlídka Mandalaje, kde uvidíme mimo jiné: pagodu Mandalay Manhamuni - chrám se slavnou sochou Buddhy Manhamuni (nejposvátnější v Barmě), Shwenandaw Kyaung - klášter, který je jedním z nejkrásnějších příkladů barmské dřevostavby. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Mandalaje. (Vnitřní přelet + Trasa cca 30 km)

Den 9
Po časné snídani přejezd k pagodě Kuthodaw, známé jako „největší kniha světa“, ve které se uchovává 729 mramorových tabulí s celým buddhistickým kánonem. Následně prohlídka nedaleké Amarapury - bývalého hlavního města Horní Barmy - nazývaného jako Město nesmrtelnosti. Navštívíme mimo jiné: klášter Mahagandayon, ve kterém můžeme vidět každodenní život mnichů a most U-Bein - vratký, 1,2 km dlouhý most, vyrobený z teakového dřeva. Přejezd do Baganu. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Baganu. (Trasa cca 190 km)

Den 10
Po snídani prohlídka Baganu, kterou začneme na trhu Nyaung Oo, kde kromě nákupů budeme moci sledovat místní řemeslníky při práci. Poté přejezd k „archeologické zóně“ Bagan, kde se v dobrém stavu zachovalo cca 2000 chrámů roztroušených po širokém okolí. Například: pagoda Shwezigon z 11. století a svatyně Ananda, se čtyřmi sochami Buddhy zobrazujícími postupné fáze dosažení nirvány. Oběd. Prohlídku zakončíme výletem k řece Ayeyawaddy, kde uvidíme pagodu Pyathatgyi nebo Shwesandaw. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumávání Baganu nebo na odpočinek. Večer pro zájemce (za příplatek cca 15 USD) odjezd na západ slunce a večeři v místní restauraci. Přenocování. (Trasa cca 20 km)

Den 11
Po časné snídani transfer na letiště a přelet do Heho. Poté budeme pokračovat směrem k jedinečnému a magickému jezeru Inle, které se nachází 900 m n. m. a měří více než 20 km. Dojedeme do přístavu Nyaung Shwe, odkud poplujeme do vesnice Innpawkhone. V jejím okolí uvidíme mimo jiné: řemeslné dílny, ve kterých jsou vyráběny tkaniny z hedvábí, tradiční loděnici a výrobnu doutníků. Pokud bude dostatek času, pro zájemce návštěva pagody Phaungdaw U, kláštera Nga Phae Chaung a plovoucích zahrad. Ubytování a večeře v hotelu, přenocování. (Vnitřní přelet + Trasa cca 80 km)

Den 12
Po snídani transfer na letiště a přelet do Rangúnu. Návštěva obří sochy ležícího Buddhy Chaukhtat Kyi. Přejezd k jezeru Kandawgyi, odkud se rozprostírá jedinečný výhled na mnoho turistických atrakcí umístěných na břehu jezera, mimo jiné na působivou královskou jachtu Karaweik. Odpoledne navštívíme nejslavnější pagodu v bývalém hlavním městě Barmy - Shwedagon - skupinu chrámů z 6. století př. n. l. Pagoda měří téměř 100 metrů a je obklopena 64 menšími pagodami - je to jedna ze svatyní uchovávajících relikvie Buddhy. Svatyni pokrývá 13 tisíc zlatých plátků a vrcholek zdobí pravé diamanty a drahé kameny (včetně 76 karátového diamantu). Oběd. Následně přejezd do Ngwe Saung. Ubytování v hotelu u pláže, volný čas, přenocování. (Trasa cca 270 km + Vnitřní přelet)

Den 13 - 14
Pobyt na pláži v Ngwe Saung (stravování - snídaně). Volný čas na odpočinek, koupání a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 15
Po snídani transfer na letiště v Rangúnu a přelet do Bangkoku. Transfer do hotelu, rozlučková večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 16
Po snídani transfer na letiště. Přelet charterovým letadlem společnosti LOT do Polska (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Upozornění k programu!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce průvodců během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský průvodce právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku.
- V některých objektech jsou účtovány poplatky za fotografování a filmování.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Chrámy v Barmě se navštěvují vždy naboso - bez obuvi a ponožek.
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřních přeletů je 20 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Let 
Přímý let komfortním letounem společnosti PLL LOT typ DREAMLINER nebo jiným letadlem podobného standartu (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou), také minerální vodu, která je dostupná během celého letu (káva a čaj se nepodávají). Ostatní nealkoholické a alkoholické nápoje a další položky ze Sky menu jsou za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytne letecká společnost LOT jiné letadlo podobného standardu (přímý let).

Měna
Doporučujeme vzít s sebou USD. Nejsou akceptovány bankovky staré edice a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod.

Hodnocení klientů

  

Víza

Kambodžské vízum
Za účelem získání kambodžského víza je povinnost:
- během vytvoření rezervace řádně vyplnit národnost, číslo a datum vypršení platnosti pasu,
- přinést 1 pasovou fotografii (barevnou, aktuální),
- mít cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu,
- v pasu musí být min. 4 prázdné stránky na vízum.

Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.

Informace o hotelech

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu *** (podle ohodnocení organizátora). Mějte prosím na paměti, že v Barmě a Kambodži se může hotelový standard lišit od evropských norem (v Thajsku, Kambodži a Barmě neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotely přenechávají kategorizaci na organizátorech zájezdů).
Pokoje: skromné, ale pohodlně zařízené s koupelnou. Většinou jsou také s TV, klimatizací a telefonem. Občas s mini barem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky). 

Pobytová část
Hotely odpovídající standardu minimálně **** - ubytování v hotelu Aureum Palace Resort (místní kategorie *****) v Ngwesaung nebo podobném. Komfortní pokoje s vlastní koupelnou, vybavené TV, klimatizací a telefonem, minibarem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky). 
Vybavení: recepce, restaurace a obvykle také bar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč