Ubytování UMZ Obrázek0
Ubytování UMZ Obrázek1
Ubytování UMZ Obrázek2
Ubytování UMZ Obrázek3
Ubytování UMZ Obrázek4
Ubytování UMZ Obrázek5
Ubytování UMZ Obrázek6
Ubytování UMZ Obrázek7
Ubytování UMZ Obrázek8
Ubytování UMZ Obrázek9

Odpočinek ve Městě andělů

USA
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely ***, a také případně penzióny/motely *** dle kategorizace Rainbow střední kvality (v USA neexistuje oficiální kategorizace objektů); obvykle se nachází mimo centra měst - 8 nocí: Los Angeles - 4 noci (poznávací část), Oxnard - 4 noci (pobytová část).
Pobytový hotel (4 noci ve městě Oxnard) - Embassy Suites Mandalay Beach by Histon https://embassysuites3.hilton.com/en/hotels/california/embassy-suites-by-hilton-mandalay-beach-resort-OXNCAES/index.html nebo podobný 3* hotel.  

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje, možnost ubytování max. 3 dospělých osob bez možnosti přistýlky, pokoj je vybaven 2 manželskými postelemi (typu „queen“). 

Strava: americké snídaně - skládají se především ze sladkých výrobků - sladké pečivo, muffiny, toastový chléb, kukuřičné lupínky, ovoce. Někdy jsou k dispozici „hash browns“ - bramboráky nebo teplé brambory. Vzácností je zelenina, sýry nebo uzeniny.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Los Angeles a z Los Angeles do Varšavy (možnost přestupů), letištní taxy, ubytování v hotelech 3* (celkem 8 nocí), stravování: snídaně (8), transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během realizace programu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů, atd.) - cca 195 USD (povinný poplatek placený na místě); přejezdy městskou hromadnou dopravou, fakultativní výlety (orientační ceny v programu), další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Relaks w Mieście Aniołów
Kód zájezdu: UMZ

Program

Ve světě hvězd - Beverly Hills a Hollywood • ohromující tichomořské pobřeží • Santa Monica s nejslavnějším molem na světě • Los Angeles - jak ho neznáte • ostrov Santa Catalina - místo odpočinku filmových hvězd • Santa Barbara - kalifornská riviéra • odpočinek na kalifornských plážích! 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu v aglomeraci Los Angeles, ubytování a přenocování. (Trasa cca 30 km)

Den 2
Po snídani se vydáme na prohlídku míst Los Angeles známých po celém světě: čtvrtí Hollywood a Beverly Hills. Zastavíme v okolí Dolby Theatre - na místě, kde se předávají ceny Americké filmové akademie, obecně zvané Oscar. Hned vedle se nachází místa, kde se kdysi konalo slavnostní předávání Oscarů - Grauman’s Chinese Theatre a hotel Roosevelt, všechny jsou umístěny podél Hollywoodského chodníku slávy (Hollywood Walk of Fame). Přejedeme slavnou Sunset Boulevard, která je známá díky bohatému nočnímu životu a hudebním klubům, cestou budeme míjet mimo jiné:  Viper Room, Whisky nebo Roxy. Tímto způsobem dojedeme do Beverly Hills, kde se po vyfotografování slavného nápisu s názvem čtvrti vydáme na procházku ulicí Rode Drive. Ulice je jedním z největších seskupení luxusních butiků na světě a je charakteristickým rysem životního stylu nejbohatších částí aglomerace Los Angeles. Odtud přejedeme do nedaleké čtvrti Westwood, která je známá díky drahým obytným budovám a miniaturnímu hřbitovu, který je místem posledního odpočinku mnoha hvězd, jako jsou např. Dean Martin a Marilyn Monroe. Dalším bodem programu bude Santa Monica s jedním z nejslavnějších mol na světě. Nachází se na svahu nad Tichým oceánem, město je známé díky celoroční prázdninové atmosféře a širokým plážím. Vydáme se na procházku na molo, na kterém se nachází značka symbolicky končící historickou Route 66. Zájemci budou mít možnost využít atrakcí zábavního parku, který je ikonou Los Angeles. Uvidíme také Venice - letovisko, které bylo kdysi spojováno s uměleckou bohémou a dnes se skate parkem na pláži a budkami záchranářů známými ze seriálu „Pobřežní hlídka“. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani se vydáme na prohlídku centra Města andělů. Los Angeles je považováno nejen za hlavní město filmu, ale je také důležitým místem na sportovní mapě světa. Díky rozhodnutí MOV (Mezinárodní olympijský výbor) bude město v roce 2028 již potřetí pořádat olympijské hry. Uvidíme Memorial Coliseum - objekt, ve kterém se v roce 1932 a 1984 uskutečnilo slavnostní zahájení této prestižní akce. Uvidíme také nedalekou University of Southern California - komplex krásných budov, obklopených zelení, fontánami a památkami. Následně budeme míjet multifunkční sportovní arénu Staples Center, kde hrají týmy NBA a NHL, a právě zde se nejčastěji předávají „hudební Oscary“ - ceny Grammy. Přejedeme ulicí Broadway, hlavní dopravní tepnou historické čtvrti, cestou budeme míjet největší seskupení kin na světě ve 30. letech 20. století. Zastavíme u „perly art deco“ - budovy Eastern Columbia Lofts a u kultovních kin Orpheum a Million Dollar Theatre. Navštívíme Grand Central Market plný skvělých gastronomických míst a projedeme se nejkratší železniční tratí na světě - Angels Flight. Uvidíme nádhernou budovu Veřejné knihovny a přejdeme na Pershing Square, centrální místo největšího seskupení klenotnických obchodů v USA, The Jewelry District. Budeme míjet vynikající příklad současného umění - The Broad Museum, vyfotíme také jedno z nejdokonalejších děl Franka Henryho - koncertní sál Walt Disney Hall. Navštívíme inejstarší část města, která vyrostla kolem chrámu Panny Marie Andělské, díky kterému Los Angeles vděčí za své jméno. Procházka historickou ulicí Olvera, během které nabudeme dojmu, že jsme v Mexiku. Navštívíme nejstarší existující dům ve městě - Avila Adobe, volný čas na nákup suvenýrů. Následně přejezd na odpočinek na pláži Manhattan/Hermosa Beach. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Long Beach/San Pedro a nalodění na loď plující na ostrov Santa Catalina. Nachází se v jižní části souostroví Channel Islands (Normanské ostrovy), ostrov více než sto let slouží obyvatelům Los Angeles jako exkluzivní místo k úniku od velkoměstského ruchu. V době jeho největší slávy - ve 30. letech 20. století - byl ostrov oblíbeným filmovým cílem pro hollywoodské režiséry a místem odpočinku celebrit. Doplujeme do „hlavního města“ Cataliny, městečka Avalon, které je známé díky okázalé budově kasina (Avalon Casino) a bohaté nabídce restaurací a obchodů. Možnost vidět městečko ležící u zálivu z vyhlídkového místa Buena Vista nebo zajít k okouzlující zátoce Zamilovaných (Lovers' Cove). Během několikahodinového pobytu na ostrově možnost opalování v plážových klubech, např. Descanso Beach (jsou zde malé poplatky za vstup), nebo se vydat na výlet do botanické zahrady Wrigley Botanical Garden. Návrat lodí do Long Beach/San Pedro, návrat do hotelu. (Trasa cca 60 km)
 
Den 5
Po snídani vystěhování. Čas na návštěvu jednoho z nejkrásnějších míst v okolí Los Angeles, Santa Barbary. Město se nachází na „Americké Riviéře“ a může se pochlubit velkolepým umístěním na svazích hor, bujnou vegetací a architekturou ve španělském stylu. Zastavíme u mise sv. Barbary nazývané „královnou misí“ díky své nádherné architektuře a malebnému prostředí. Je to jediná mise v Kalifornii, která byla od svého založení v roce 1786 v péči františkánů. Uvidíme také Superior Court - architektonický skvost města obklopený nádhernou zahradou se soudní síní Mural Room a věží El Mirador. Uvidíme také El Presidio de Santa Barbara, opevněnou vojenskou osadu se zrekonstruovanou kaplí, stejně jako rekonstrukci místností, ve kterých kdysi býval poručík prezidia; dvoupatrová rozhledna; a krásná historická zahrada s bodavou hruškou a hrozny. Za severním křídlem se nacházejí Whittakerovy sady ze 40. let 20. století a archeologické naleziště vnější obranné zdi Presidio. Návštěva Santa Barbary by nemohla proběhnout bez ochutnávky vína na jedné z vinic této slavné vinařské oblasti. Cestou zpět zastavíme u oblíbeného místa hollywoodských hvězd - Malibu. Navštívíme také Gettyho vilu (Getty Villa) postavenou dle vzoru Villy dei Papiri v Herculaneum. Ubytování v hotelu v okolí města Oxnard.

Den 6 - 8
Odpočinek na kalifornských plážích. Volný čas na opalování a nakupování. Možnost využití fakultativních výletů: Las Vegas (2 dny), San Francisco (2 dny), San Diego (1 den) - za poplatek placený na místě.
 
Den 9
Vystěhování z hotelu kolem 10:00 hodiny, přejezd na letiště v Los Angeles a odlet do Polska.

Den 10
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum do USA
- Podrobnosti naleznete na stránkách: http://czech.prague.usembassy.gov/viza-do-usa.html 
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč