Ubytování PAK Obrázek0
Ubytování PAK Obrázek1
Ubytování PAK Obrázek2
Ubytování PAK Obrázek3
Ubytování PAK Obrázek4
Ubytování PAK Obrázek5
Ubytování PAK Obrázek6
Ubytování PAK Obrázek7
Ubytování PAK Obrázek8
Ubytování PAK Obrázek9
Ubytování PAK Obrázek10

Panama aktivně!

Panama
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Hotely/lodgíe odpovídající standardu *** - 8 nocí

Pokoje: ve všech hotelech jsou vybaveny koupelnami, často mini barem (za příplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje. Třílůžkové pokoje jsou vybaveny manželskou postelí a samostatným lůžkem.

Vybavení: ve většině hotelů je k dispozici restaurace a bar, někdy také bazén a zahrada.

Strava: snídaně a večeře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži, Frankfurtu nebo Amsterdamu), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech/lodgích (viz níže): 8 nocí, místní přelety, stravování dle programu (snídaně a večeře), služby průvodce v Panamě, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 250 USD/os. (včetně vstupenek, služeb průvodců a spropitného).

Název zájezdu v polském jazyce: Panama aktywnie! 
Kód zájezdu: PAK 

Program

Výlet do indiánské vesnice kmene Embera • Panama City - město kontrastů • Bocas del Toro • Red Frog Beach (pláž červené žáby) na ostrově Bastimentos • Boquete - setkání s přírodou 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let). 
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Panamy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu v Panama City, přenocování. (Trasa cca 25 km)  
 
Den 2
Po snídani vzrušující expedice do deštného lesa, následně plavba kánoemi po řece Chagres do národního parku stejného jména, kde se nachází vesnice, kterou obývají indiáni kmene Embera. V minulosti byli indiáni kmene Embera válečníky a kočovníky. Postupem času se jejich jednotlivé skupiny usídlily nedaleko řek. Válečné kmeny se postupně přeměnily na zemědělce. Indiáni kmene Embera udržují tradice svých předků, malují těla, nosí specifické kostýmy. Jejich tradici lze vidět také v tanci a rituálech. Nezapomenutelnou atrakcí tohoto dne bude možnost koupání pod vodopádem. Během návštěvy vesnice nás pohostí tradičním jídlem - rybou pečenou v banánových listech. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km)  

Den 3
Po snídani prohlídka hlavního města - Panama City. Panama je městem kontrastů - koloniální usedlosti a úzké uličky historické části hlavního města sousedí s mrakodrapy ultramoderního centra. Během celodenního výletu poznáme všechny tváře této neobvyklé metropole. Projdeme se historickou částí města zapsanou na seznamu UNESCO a poté přejedeme na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama moderní části Panama City. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 4
Po snídani transfer na letiště a odlet do města David ležícího v západní části Panamy. David je hlavním městem regionu Chiriquí. Právě zde se nachází jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí Panamy. Boquete je malé městečko, ukryté v bujné tropické zeleni, obklopené vysokými horami, z nichž vyvěrají potoky. Návštěva jedné z kávových plantáží, které se v této oblasti často vyskytují. Budeme mít možnost se seznámit s procesem pěstování a pražení kávových zrn. Transfer do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 70 km)

Den 5
Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) se vydáme na trekking, během kterého budeme pozorovat ptáky žijící v okolní přírodě. S pomocí místního průvodce se možná setkáme se zdejšími druhy, např s. vousatou manakinu, tyranem ružovohrdlým, aratigu rudočelým, ještěrkami a dalšími. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Snídaně. Přejezd ve směru Bocas Tel Toro. Bocas del Toro je ideálním místem k odpočinku na krásných karibských plážích, potápění v křišťálově čistém moři, obdivování korálových útesů a podmořského života. Okolní palmové ostrovy a tropické lesy, bohatý ekosystém souostroví a tradiční vesnice vytvářejí neuvěřitelné klima. Díky kulturnímu a architektonickému bohatství, milým lidem a vynikající místní kuchyni je Bocas del Toro mimořádným místem. Transfer do hotelu, ubytování a volný čas. Večer večeře. (Trasa cca 200 km)

Den 7
Po snídani výlet lodí po největších atrakcích Bocas del Toro. Během relaxační plavby navštívíme Crawl Cay - nejlepší místo pro šnorchlování v celém souostroví. Ticho, křišťálově čistá voda a tropická vegetace zde vytvářejí ideální místo k odpočinku. Následně přeplujeme na divoký Langrovy zarostlý ostrov Bastimentos, kde uvidíme nejkrásnější pláž souostroví - Red Frog Beach. Za svůj název vděčí malé endemické žábě, kterou lze nalézt pouze zde. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8
Po snídani přelet do Panama City. Navštívíme Panamský průplav - neobvyklou mořskou cestu spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. V muzeu u zdymadla Miraflores se seznámíme s jeho historií a uvidíme, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Transfer do hotelu, večeře a přenocování.

Den 9
Po snídani volný čas na poslední nákupy. Odpoledne transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť). 

Den 10
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.
 
Upozornění k programu
- Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. 
- Vzhledem k charakteru výpravy a turisty málo navštěvovaným místům se mohou ubytovací a hygienické podmínky lišit od evropských a typicky turistických. Doporučujeme vzít s sebou vlhčené ubrousky. 
- Jsou vítány dárky z Česka pro indiány kmene Embera, zejména školní potřeby a materiály pro děti. 
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky.   

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč