Ubytování PZS Obrázek0
Ubytování PZS Obrázek1
Ubytování PZS Obrázek2
Ubytování PZS Obrázek3
Ubytování PZS Obrázek4
Ubytování PZS Obrázek5
Ubytování PZS Obrázek6
Ubytování PZS Obrázek7
Ubytování PZS Obrázek8
Ubytování PZS Obrázek9
Ubytování PZS Obrázek10

Paříž, zámky nad řekou Loira, Le Mont-Saint-Michel a Champagne - francouzské rozmanitosti

Francie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování 
** hotely
- střední kvality, které se nachází na předměstí Paříže, v blízkosti stanice metra nebo příměstských vlaků RER - celkem 5 nocí: v Remeši - 1 noc, v údolí Loiry - 2 noci a v Paříži - 2 noci.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a WC, často s telefonem a TV.
 
Vybavení: v hotelu se obvykle nachází restaurace a bar.

Strava: kontinentální snídaně. 

Místní kategorie: **

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (5 nocí), stravování: 5 kontinentálních snídaní (podávaných na sladko), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, přejezdy městskou hromadnou dopravou (metro a RER), systém Tour Guide (bezdrátový elektronický systém provázení skupin). Celkové náklady na účast v programu - cca 190 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: jiné osobní výdaje a fakultativní výjezd na vrchol Eiffelovy věže (za příplatek cca 25 EUR/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Francie.

Název zájezdu v polském jazyce: Paryż, Zamki nad Loarą, Mt. St. Michel i Szampania - Francuskie Rozmaitości

Program

Paříž • údolí Loiry • Champagne a Le Mont-Saint-Michel - čili francouzské rozmanitosti • zámky - Amboise a Montrésor • nedostupný klášter St. Michel • Eiffelova věž - pro zájemce výjezd na vrchol věže • Paříž a nejkrásnější památky

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Německo a Belgii. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1150 km) 

Den 2
V odpoledních hodinách dorazíme do hlavního města provincie Champagne - Remeše. Návštěva krásné a korunovační katedrály Notre-Dame, baziliky svatého Remigia, který v roce 496 pokřtil krále Franků - Chlodvíka I. Následně prohlídka jednoho ze sklepů, kde se vyrábí šampaňské. Během procházky podzemními chodbami budeme moci obdivovat proces výroby tohoto ušlechtilého nápoje. Následně ochutnávka šampaňského a možnost nákupu v butiku. Později volný čas na procházku hlavním městem provincie Champagne a na oběd (na vlastní náklady). Přenocování v okolí Remeše. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Paříže a návštěva nejznámějšího pařížského pohřebiště - hřbitova Père-Lachaise, které je místem posledního odpočinku mnoha slavných lidí, jako např.: J. Morisson, Honoré de Balzac, F. Chopin nebo Abélard a Héloise - legendární dvojice milenců. Poté návštěva Muzea voskových figurín (Musée Grévin). Dalším bodem našeho výletu bude návštěva gotického kostela sv. Severína Pařížského, který skrývá ve svých zdech zvon z roku 1412. Následně se vydáme na ostrov sv. Ludvíka, kde se zastavil čas. V klidných uličkách se skrývají malebné činžovní domy, okouzlující kavárny, četné umělecké galerie a okouzlující čajovny. Cestou budeme mít možnost vidět katedrálu Notre-Dame (zvenčí). Přejezd do hotelu v okolí města Orléans nebo Blois, přenocování. (Trasa cca 290 km)  

Den 4
Po snídani přejezd do údolí Loiry a prohlídka dvou zámků: Amboise - královské rezidence a pohřebiště Leonarda da Vinciho a Montrésor, který je téměř 150 let v rukou polských rodin: nejprve Branických, nyní Reyů. Dalším bodem programu bude město Tours a návštěva gotické katedrály Saint-Gatien, baziliky Saint -Martin a procházka nádherným starým městem. Přenocování v okolí města Rennes nebo Laval. (Trasa cca 390 km)

Den 5
Po snídani přejezd na pobřeží Severního moře do malebně umístěného kláštera Mont-Saint-Michel, jehož počátky sahají do 8. století a do temné doby středověku. Doporučujeme procházku klikatými uličkami města (četné obchody se suvenýry, restaurace atd.) a návštěvu bývalého benediktinského kláštera. Přejezd do Paříže. Večer procházka po Montmartru - čtvrti umělců a nočního života. Uvidíme mimo jiné: baziliku Sacré-Cœur, náměstí Place du Tertre, Pigallovo náměstí (Place Pigalle) a Moulin Rouge. Přenocování v hotelu v Paříži. (Trasa cca 490 km) 

Den 6
Po snídani přejezd do okolí Paříže -  do paláce ve Fontainebleau, první královské rezidence z 12. století. Palác byl rozšiřován každým dalším vládcem, čímž vznikl obrovský a krásný komplex obklopený okouzlujícím parkem. Prostorná, bohatě zdobená galerie, taneční sál a trůnní sál i soukromé apartmány vytvářejí úžasnou atmosféru. Návrat do Paříže. Uvidíme zblízka Eiffelovu věž - nejslavnější železnou konstrukci v Paříži, která je od roku 1889 symbolem města. Pro zájemce (za příplatek cca 25 EUR/os.) výjezd výtahem na vrchol věže (výška téměř 300 m) a možnost obdivování jedinečného panoramatu města. Na závěr dne doporučujeme plavbu výletní lodí po Seině. Návrat do hotelu. (Trasa cca 150 km)  

Den 7
Po snídani přejezd metrem nebo RER do centra Paříže. Návštěva Louvru (prohlídka s polským místním průvodcem) s nádhernou sbírkou děl evropského umění: mimo jiné Mona Lisa, Venuše Mélská (Venus de Milo), Okřídlené Vítězství Samothrace. Následně procházka od opery Garnier na náměstí Place Vendôme - nejdražší náměstí v Evropě. Odjezd do Polska kolem 17:00 hodiny. Přejezd přes Belgii a Německo. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1300 km)  Den 8
Příjezd do Polska v ranních hodinách (Torzym cca 9:00).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po všech muzejních objektech. 
- 2. a 7. den zájezdu je program realizován městskou hromadnou dopravou (RER, metro).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč