Ubytování AWI Obrázek0
Ubytování AWI Obrázek1
Ubytování AWI Obrázek2
Ubytování AWI Obrázek3
Ubytování AWI Obrázek4
Ubytování AWI Obrázek5
Ubytování AWI Obrázek6
Ubytování AWI Obrázek7
Ubytování AWI Obrázek8
Ubytování AWI Obrázek9
Ubytování AWI Obrázek10
Ubytování AWI Obrázek11
Ubytování AWI Obrázek12
Ubytování AWI Obrázek13
Ubytování AWI Obrázek14
Ubytování AWI Obrázek15
Ubytování AWI Obrázek16
Ubytování AWI Obrázek17
Ubytování AWI Obrázek18
Ubytování AWI Obrázek19
Ubytování AWI Obrázek20
Ubytování AWI Obrázek21
Ubytování AWI Obrázek22
Ubytování AWI Obrázek23
Ubytování AWI Obrázek24
Ubytování AWI Obrázek25
Ubytování AWI Obrázek26
Ubytování AWI Obrázek27
Ubytování AWI Obrázek28
Ubytování AWI Obrázek29
Ubytování AWI Obrázek30
Ubytování AWI Obrázek31

Patagónský expres

Argentina
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely a hostely *** (9 nocí)

Pokoje: dvoulůžkové s sociálním zařízením, možnost 1 přístýlky.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z Varšavy do Santiago de Chile a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně nebo breakfast box + večeře nebo obědy, služby průvodce, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu (povinný poplatek, včetně vstupného) - cca 340 USD/os. 

Program

Patagonie • ostrov Chiloé • starý patagonský expres • magelanští a humboldtovi tučňáci • poloostrov Valdes • velryby a kosatky • lachtani a rypouši • ostrov Pájaros a „Malý princ“

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Santiago de Chile přes jedno z evropských letišť.

Den 2
Přílet do Santiago de Chile. Hlavní město Chile, které se nachází mezi Pacifikem a majestátními Andami, je považováno za jedno z nejdůležitějších ekonomických, finančních a kulturních center v celé Jižní Americe. Je to město plné kontrastů - mrakodrapy se zde prolínají s koloniálními památkami. Projedeme hlavní tepnou města - Alameda, kde se nachází impozantní palác La Moneda, který byl zapálen po státním převratu provedeném generálem Pinochetem. Následně se vydáme na hlavní náměstí - Plaza de Armas, kde uvidíme krásnou katedrálu. Prohlídku města zakončíme na jednom z kopců, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na město Santiago de Chile. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 3
Po snídani přelet do Puerto Montt, které je důležitým přístavním a letištním městem spojujícím sever a centrum země s jihem. Město se nachází na úpatí dvou sopek: Osorno a Calbuco. Program zahrnuje panoramatickou prohlídku města a návštěvu místního trhu Mercado de Angelmo. Následně přejezd na vyhlídkové místo v Puerto Varas, ze kterého uvidíme krásné panorama jezera Llanquihue a Frutillar - město barevných domů. Večeře a přenocování v Puerto Montt.

Den 4
Snídaně. Tento den projedeme slavnou silnicí Panamericana procházející oběma Amerikami. Následně přejedeme trajektem na jedinečný ostrov Chiloé, který má ve svém dědictví 150 dřevěných kostelů, z nichž některé jsou na seznamu UNESCO. Oblast je proslulá výrobky ze dřeva, vlny a keramiky a úžasnou představivostí obyvatel popisujících mýtické příšery. Odtud pochází nejznámější způsob přípravy pokrmů, který se praktikoval již před 11 000 lety - curanto - čili vaření masa, ryb, zeleniny a mořských plodů na rozžhavených kamenech, uložených do jednoduché zemní pece, zakrytých speciálními listy. Ostrov Chiloé je také zmiňován ve slavné knize Bruce Chatwina „V Patagonii“. Návrat do Puerto Montt, večeře a přenocování. (Trasa cca 320 km)
 
Den 5
Po snídani přejezd přes Andy do Argentiny. Tuto část trasy přejedeme ve společnosti impozantních sopek a jezer. Přeplujeme trajektem přes jezero Pirihueico a přejedeme Národním parkem Lanín, který je známý valdivianskými lesy. Večeře a přenocování v San Martin de los Andes. (Trasa cca 300 km)
 
Den 6
Po snídani se vydáme na procházku moderním a exkluzivním městem San Martin de los Andes. Následně přejezd malebnou cestou známou pod názvem Cesta sedmi jezer k vodopádu Vulignanco. Dojedeme do typické horské vesnice Villa La Angostura, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst v hornatých oblastech Patagonie. Přejedeme úsekem Ruta 40, jednou z nejdelších silnic na světě, stejně známou jako Route 66 ve Spojených státech. Poté uvidíme neobvyklá jezera ukrytá v horách. Ubytování, večeře a přenocování v Bariloche. (Trasa cca 200 km)

Den 7
Snídaně. Město Bariloche, které se nachází v Národním parku Nahuel Haupi, je centrem severní, neobvyklé krajiny jezer, která připomíná polské Mořské oko. Jsou zde viditelné vlivy středoevropské kultury, jelikož většina prvních osadníků pocházela ze Švýcarska, Německa a Itálie. Ranní plavba katamaránem po krásném jezeře Nahuel Haupi. Nejdřív přeplujeme na poloostrov Quetrihue, kde uvidíme poslední přirozený myrtový les Los Arrayanes. Následně dorazíme na Victoria Island, kde se projdeme ekologickou stezkou mezi sekvojemi, eukalypty, borovicemi, duby a místní faunou. Budeme obdivovat skalní kresby lidí žijících v tomto regionu před tisíci lety. Poté přejedeme do Cerro Campanario, odkud vyjedeme lanovkou na vrchol (1050 m. n. m), ze kterého se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na jezero Nahuel Huapi, Victoria Island a město Bariloche. Přejezd k dalšímu vyhlídkovému místu - na poloostrov Llao Llao. Večeře a přenocování v Bariloche. (Trasa cca 50 km)
 
Den 8
Snídaně. Pro zájemce možnost odjezdu na Estancii, typickou argentinskou farmu zabývající se chovem ovcí, kde se seznámíme se životem moderních gauchos, ochutnáme místní jehněčí a budeme mít možnost projet se na koni po patagonských stepích (za poplatek 110 USD/os.). Přejezd k vyhlídkovému místu na sopku Cerro Tronador. Poté přejezd do města Trevelin, které se nachází v blízkosti Národního parku Los Alerces a nedaleko města Esquel. Večeře a přenocování ve městě Trevelin. (Trasa cca 290 km)

Den 9
Po snídani přejezd do města Esquel, kde na nás čeká skutečné dobrodružství. Projížďka starým patagonským expresem bude skvělým zážitkem nejen pro milovníky starých vlaků. La Trochita, čili úzkokolejná dráha, se proslavila díky knize Paula Therouxa stejného názvu. Slavný patagonský La Trochita je neobvyklý vlak s rozchodem kolejnic 750 mm a co je důležité je jedním z nejjižnějších vlaků, hned po Vlaku konce světa v Tierra del Fuego (Ohňové zemi). Večeře a následně noční přejezd dálkovým autobusem do města Puerto Madryn. (Trasa cca 650 km)
 
Den 10
Po příjezdu ubytování v hotelu, snídaně a čas na odpočinek. Puerto Madryn u zálivu Nuevo je jedním z nejzajímavějších měst v Patagonii. Toto místo přitahuje každoročně davy turistů pozorujících kolonie mořských savců, které se zde vyskytují. Tento den přejedeme k vyhlídkové věži v Istmo Ameghino, odkud lze vidět slavný ostrov Pajaros, kterým byl inspirován Saint - Exupéry během psaní „Malého prince“. Pokud bude čas, průvodce navrhne jeden z fakultativních výletů spojený s pozorováním zvířat. Návrat do hotelu, večeře, přenocování.

Den 11
Snídaně. Prohlídka poloostrova Valdés (UNESCO) - neobvyklého místa argentinské Patagonie. Je to místo výskytu velryb, kosatek, lachtanů, rypoušů sloních a tuleňů. Rozlehlé pláně jsou obývány pštrosy nandu, lamami guanaco, liškami, monogamními marami stepními a pásovci. Přejezd do Punta Delgada, kde navštívíme několik panoramatických míst, odkud lze pozorovat velryby (od června do prosince). Pro zájemce plavba lodí na pozorování velryb (za příplatek 150 USD/os.). Večeře a přenocování v Puerto Madryn. (Trasa cca 250 km)

Den 12
Po snídani návštěva Muzea Ciencias v Puerto Madrynu, ve kterém uvidíme mimo jiné zajímavou výstavu týkající se flóry a fauny. Odpoledne přelet z Trelew do Buenos Aires. Ubytování, večeře a přenocování.

Den 13
Po snídani procházka hlavní nákupní ulicí - Florida. Uvidíme slavnou kavárnu Café Tortoni, kterou navštívili mimo jiné Albert Einstein, básník Federico García Lorca nebo polský romanopisec a dramatik Witold Gombrowicz. Uvidíme také hlavní náměstí s prezidentským palácem „Casa Rosada“ a katedrálou, ve které plnil svoji kardinálskou funkci papež František. Následně bude čas poznat čtvrť Recoleta, která je známá mimo jiné díky hřbitovu „argentinský Powązek“, na kterém je pohřbeno více než dvacet prezidentů Argentiny a slavná, některými milovaná, jinými nenáviděná - první dáma Evita. Následně se vydáme do čtvrti přistěhovalců La Boca, která se díky malíři Quinquelovi Martínovi stala jedním z nejznámějších míst v Buenos Aires. Domy pokryté barevným vlnitým plechem, karikatury slavných osobností, jako např. Maradony, Evity nebo papeže Františka se staly symbolem čtvrti La Boca, stejně jako La Bombonera, stadion považovaný Maradonou za Chrám fotbalu. Ubytování, večeře a přenocování. 
Večer pro zájemce večeře a tango show (za poplatek cca 100 USD). Upozornění: U pánů jsou vyžadovány dlouhé kalhoty. (Trasa cca 50 km)
 
Den 14
Po snídani transfer na letiště a odlet z Buenos Aires do Polska.

Den 15
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle.
- Během mezinárodních a vnitřních přeletů v Chile platí celkový zákaz přepravy organických produktů (potravin) včetně obdržených na palubě.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč