Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek0
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek1
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek2
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek3
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek4
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek5
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek6
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek7
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek8
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek9
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek10
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek11
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek12
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek13
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek14
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek15
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek16
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek17
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek18
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek19
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek20
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek21
Ubytování loď UR10 (LUMINOSA) Obrázek22

Plavba kolem Mexického zálivu - barevný Karibik

Mexiko
Poznávací
Zájezd typu plavba

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Loď - Costa Luminosa **** - FULL BOARD (3 jídla). Velká, moderní výletní loď postavená v roce 2009 patřící do flotily italské lodní společnosti „Costa Cruises“, jedna z nejkrásněji osvětlených lodí. Loď se skládá z 12 palub, je 294 m dlouhá, 32 m široká, dosahuje rychlosti cca 21 uzlů a posádka se skládá z 1050 osob. Loď může vzít na palubu 2800 pasažérů.

Názvy restaurací a barů pocházejí od hvězd a paluby od drahých kamenů.

Hotely: 1 noc - v okolí Miami v hotelu **/*** se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 10 nocí - na lodi **** dobrého standardu ve vybraných (za poplatek) typech kajut s programem Full Board (3 jídla); kajuty pro dvě osoby s koupelnou (popis kajuty a lodě je uvedeno výše).

Vybavení: 2 bazény, z nichž jeden má posuvnou střechu a velkou obrazovku (na které jsou promítány koncerty, filmy atd.), brouzdaliště pro děti s malou skluzavkou, 4 vířivky, 4D kino, simulátor Grand Prix, videoherna, golfový simulátor, hřiště pro minigolf, multifunkční sportovní hřiště (volejbal, basketbal), stolní tenis, běžecká stezka, fitness centrum, kosmetický salon „Venus“, kadeřnictví, wellness „Samsara“ (za poplatek, umístěné na 2 podlažích s: tureckou lázní, saunou, soláriem, místnostmi na procedury a pokoji na masáže), posilovna, mini nákupní centrum s obchody, tříúrovňové divadlo, kasino, diskotéka a noční klub, internetová kavárna, zdravotnické centrum (za poplatek), minikluby pro děti v několika věkových skupinách a pro mládež (četné atrakce např. karaoke, diskotéky, lekce tance, sportovní aktivity), dětské hřiště. Denně jsou organizovány animace, hry a workshopy (některé z uvedených atrakcí/služeb - za příplatek).
 
Na lodi jsou 4 restaurace: hlavní dvouúrovňová restaurace „Taurus“ (servírující hlavně pokrmy italské a regionální kuchyně), restaurace „Andromeda“ - servírující mimo jiné pokrmy italské kuchyně, grilovaná jídla formou bufetu, 2 exkluzivní restaurace a'la carte „Luminosa“ a „Samsara“ (za příplatek, nutná dřívější rezervace) a kavárna „Sirius“ (za příplatek). Navíc je na lodi: 11 barů (mimo jiné: s živou hudbou, na diskotéce, u bazénu, s doutníky).

Upozornění! Během některých večerních a tematických akcí jsou vyžadovány společenské šaty; stojí za to si vzít oblečení nebo drobné doplňky v bílé, černé, červené a zelené barvě.

DŮLEŽITÉ: Služby jako: internet, fax, telefon, wellness procedury, prádelna, fotograf, lékařské služby, kurzy s instruktorem, hlídaní dětí atd. jsou za příplatek. 

Kajuty: na lodi se nachází 1130 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut: vnitřní (bez okna), vnější (s oknem nebo kruhovým oknem) a vnější s balkonem. Všechny kajuty jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, ručníky, WC, vysoušeč vlasů), toaletní stolek, telefon, TV, trezor, minibar a klimatizaci. 

- Vnitřní kajuty bez okna (cca 14 m²) - klimatizované, jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, ručníky, WC, vysoušeč vlasů), telefon, toaletní stolek, TV, trezor, minibar. Některé kajuty mají další zavěšené postele nebo rozkládací pohovku. Jsou umístěny převážně na palubě 1-6.

- Vnější kajuty s oknem nebo „kruhovým oknem“ (cca 16 - 18 m²) - klimatizované, jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, ručníky, WC, vysoušeč vlasů), telefon, toaletní stolek, TV, trezor, minibar. Některé kajuty mají další zavěšené postele nebo rozkládací pohovku. V závislosti na umístění kajuty (paluby) mají okna různé velikosti, tvary (možné „okénko“ - kulaté okno) a výhledy (může být omezen). Jsou umístěny převážně na palubě 1, 4, 6 a 7.

- Vnější kajuty s balkonem (cca 18 - 20 m²) - klimatizované, jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, ručníky, WC, vysoušeč vlasů), telefon, toaletní stolek, TV, minibar, trezor a balkon. Některé kajuty mají další zavěšené postele nebo rozkládací pohovku. Jsou umístěny převážně na palubě 4-8.

Strava  
V ceně: 3 jídla - snídaně, obědy/lunche a večeře v hlavních a bufetových restauracích.
Za poplatek: kulinářská nabídka ostatních restaurací; nápoje k obědům, večeřím a mezi jídly, alkoholické nápoje (alkohol se prodává osobám starším 21 let, osobám ve věku 18 - 20 let - se souhlasem zákonných zástupců). Možnost zakoupení na lodi dalších balíčků All Inclusive s nápoji (nealkoholické balíčky nebo zohledňující určité alkoholické nápoje). Cena balíčku All Inclusive je od cca 18 EUR/os./den (nápoje pouze k jídlu - obědu a večeři) do cca 46 EUR/os./den (balíček s nápoji a minibarem). Podmínkou využití balíčku All Inclusive je jeho nákup všemi cestujícími v kajutě během celé plavby. Na lodi platí zákaz přinášení nápojů (včetně alkoholických) zvenčí.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Miami a z Miami do Varšavy (možné přestupy), letištní taxy, přístavní taxy, ubytování v hotelu v okolí Miami: v 3* hotelech - 1 noc, stravování během okružní části - pobytu v Miami (nebo okolí): snídaně; ubytování během plavby: na 4* lodi - 10 nocí ve vybraných typech kajut (za příplatek) s celodenním stravováním (program full board); kajuty pro 2 osoby s koupelnou (popis kajut, lodě, stravování - viz níže); možnost využití většiny atrakcí na palubě, transfery klimatizovaným autokarem/autobusem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během realizace programu a na lodi během plavby, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do USA; náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů, atd.) - cca 80 USD/os., povinný poplatek za služby na palubě a spropitné pro posádku lodi - cca 100 USD/os. - povinné poplatky placené na místě; přejezdy městskou hromadnou dopravou, fakultativní výlety během okružní části a během plavby, další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty. 

Název zájezdu v polském jazyce: Rejs wokół Zatoki Meksykańskiej - kolorowe Karaiby
Kód zájezdu: UR1

Výlety v okolí

Fakultativní výlety
V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za poplatek). Ukázkové programy jsou k dispozici na webových stránkách: r.pl. Fakultativní výlety během plavby jsou za příplatek, v měně závazné na daném místě - většinou v USD (spropitné za poplatek cca 5 USD/os.).

Víza

Vízum do USA - min. na 2 vstupy
- Podrobnosti naleznete na stránkách: http://czech.prague.usembassy.gov/viza-do-usa.html
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Nejbližší termíny do hotelu

01. 12. - 13. 12. 2019 (12 dní)
Varšava Snídaně + Full Board
59 193 Kč
11. 12. - 23. 12. 2019 (12 dní)
Varšava Snídaně + Full Board
54 071 Kč
04. 01. - 16. 01. 2020 (12 dní)
Varšava Snídaně + Full Board
61 091 Kč
14. 01. - 26. 01. 2020 (12 dní)
Praha Snídaně + Full Board
62 782 Kč
24. 01. - 05. 02. 2020 (12 dní)
Varšava Snídaně + Full Board
63 527 Kč
03. 02. - 15. 02. 2020 (12 dní)
Varšava Snídaně + Full Board
63 963 Kč
23. 02. - 06. 03. 2020 (12 dní)
Varšava Snídaně + Full Board
66 136 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč