Ubytování REF/RER Obrázek0
Ubytování REF/RER Obrázek1
Ubytování REF/RER Obrázek2
Ubytování REF/RER Obrázek3
Ubytování REF/RER Obrázek4
Ubytování REF/RER Obrázek5
Ubytování REF/RER Obrázek6
Ubytování REF/RER Obrázek7
Ubytování REF/RER Obrázek8
Ubytování REF/RER Obrázek9
Ubytování REF/RER Obrázek10
Ubytování REF/RER Obrázek11
Ubytování REF/RER Obrázek12
Ubytování REF/RER Obrázek13
Ubytování REF/RER Obrázek14
Ubytování REF/RER Obrázek15

Plavba po norských fjordech - fjordy severu (Trondheim)

Norsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Loď - Monarch **** ALL INCLUSIVE Komfortní výletní loď, po rekonstrukci v roce 2012/13, patřící do flotily španělské lodní společnosti "Pullmantur Cruises". Loď má 12 palub, je více než 32 m vysoká a 268 m dlouhá. Loď může vzít 2733 pasažérů.

Kajuty: 1193 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut jsou: vnitřní a vnější: s oknem nebo s balkonem. Všechny kajuty jsou pro dvě osoby (v některých možnost přistýlky). Každá je vybavena koupelnou (sprcha), TV, mini trezorem, vysoušečem vlasů a klimatizací.

- Vnitřní kajuta bez okna (o rozloze cca 11 m²). Je vybavena: manželskou postelí nebo dvěmi oddělenými postelemi, koupelnou, toaletním stolkem, TV, vysoušečem vlasů a mini trezorem. Některé kajuty mají možnost přistýlky (sklápěcí lůžko nebo rozkládací pohovka).

- Vnější kajuta s oknem (o rozloze cca 12-16 m²). Je vybavena: manželskou postelí nebo dvěmi oddělenými postelemi, koupelnou, toaletním stolkem, TV, vysoušečem vlasů a mini trezorem. Většina kajut má k dispozici přistýlky (sklápěcí lůžko nebo rozkládací pohovka). V závislosti na umístění kabiny (paluby) mají okna různé velikosti a výhledy.

- Vnější kajuta s balkonem - na vyžádání (junior suite; o rozloze cca 20-24 m²). Je vybavena balkonem (o rozloze asi 6 m²) a obvykle se nachází v horních palubách lodi. Kajuta je vybavena: manželskou postelí nebo dvěmi oddělenými postelemi, rozkládací pohovkou (nebo sklápěcím lůžkem), konferenčním stolkem, koupelnou, toaletním stolkem, TV, vysoušečem vlasů a mini trezorem.

Vybavení: recepce, výtahy, mini nákupní galérie (duty-free), 5 restaurací: a’la carte a bufetové, 9 barů (včetně piano baru), noční klub (diskotéka), 24 hodinová kabinová služba, kasino, divadlo, 2 venkovní bazény se slanou vodou (včetně jednoho pro děti), vířivka, prosluněná terasa s lehátky (ručníky u bazénů), fitness centrum (posilovna, sauna, wellness, kadeřnictví, zdravotnické centrum - některé za příplatek), venkovní basketbalové hřiště, dva kurty na shuffleboard, horolezecká stěna, joggingová stezka, mini klub pro děti, knihovna, herna, místnost ke karetním hrám, internet (za příplatek). Na lodi jsou organizovány různé animace: sportovní hry, vystoupení, apod. Během některých večerních a tématických akcí jsou vítány společenské šaty; doporučuje se vzít s sebou oblečení v barvě bílé, černé, červené, zelené. Zdarma: vstup do bazénů, využívání ručníků a lehátek u bazénů, posilovna, vstup na diskotéku. Za příplatek: internet, fax, telefon, masáže, prádelna, lékařské služby, wellness atd. a také značkové alkoholické nápoje. Na lodi jsou akceptovány pouze kreditní karty. Nejsou akceptovány debetní a bankomatové karty.

Strava All Inclusive: bohaté, chutné a pestré pokrmy v programu All Inclusive. Zahrnují: snídaně, občerstvení, obědy (lunch), odpolední občerstvení (tea time) a večeře (servírovány jako a’la carte v hlavní restauraci nebo formou bufetu v bufetové restauraci). Zahrnuje neomezené množství místních alkoholických a nealkoholických nápojů servírovaných ve vybraných barech, restauracích a na diskotéce na lodi (servírovány ve sklínkách/kalíšcích nebo ze stojanů; ne láhvové), vybrané lihoviny (brandy, gin, vermut, whisky, tequila, rum, vodka, likéry), ochucené kávy a čaje, vybraná vína a pivo (alkoholické a nealkoholické), různé džusy s výjimkou čerstvě vymačkaných (broskvový, jablečný, rajčatový, ananasový, pomerančový), Pepsi, 7 Up, alkoholické a nealkoholické drinky. Značkové alkoholické nápoje jsou za poplatek. Navíc je na lodi možnost dokoupení balíčku "Premium", který zahrnuje všechny alkoholické a nealkoholické nápoje (včetně dovážených). Navíc program All Inclusive zahrnuje: vstup do bazénů, využívání ručníků a lehátek u bazénů, posilovnu, vstup na diskotéku.

Hotely: 1 noc - v okolí Bergenu (REF) nebo Rostocku (RER) v hotelu *** se snídaní (ve dvoulůžkových pokojích), 7 nocí - na lodi **** s dobrými službami, ve vybraných typech kajut (za příplatek) s programem All Inclusive, dvoulůžkové kajuty s koupelnou (popis kajut a lodě viz. níže)

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem (možnost přestupů) na trase Varšava - Trondheim - Göteborg (nebo okolí) - Varšava, Varšava - Göteborg (nebo okolí) - Trondheim - Varšava (zájezd 28.5., 25.6., 23.7., 20.8., 3.9.), transfery z/na letiště v Trondheimu nebo Göteborgu (nebo z okolních letišť), letištní taxy, přístavní taxy, poplatky za palubní servis, ubytování (celkem 7 nocí) na lodi lodní společnosti Pullmantur, 1 noc v **/*** hotelu v okolí Trondheimu nebo Göteborgu se snídaní; možnost využití většiny atrakcí na palubě, All Inclusive na lodi, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, polsky mluvícího průvodce/delegáta nebo polsky hovořícího zástupce místního kontrahenta během plavby na lodi, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: spropitné pro řidiče (cca 15 EUR/os.) - povinný poplatek průvodci na místě (v hotovosti), výlet po Trondheimu nebo Göteborgu, fakultativní výlety během plavby a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Norska.

Název zájezdu v polském jazyce: Rejs po norweskich fiordach - Fiordy Północy (Trondheim)
Kód zájezdu: REF

Program

Bergen - staré Norsko • Ålesund - Cesta trollů • Molde • Nordfjordeid • Göteborg - druhé největší město Švédska • loď Monarch **** All Inclusive - polský průvodce na palubě lodi

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti F. Chopina ve Varšavě, stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“ (mezi zónou letiště B a C). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Trondheimu (možnost přestupů). Po příletu transfer do hotelu. Přenocování v hotelu v okolí Trondheimu.
UPOZORNĚNÍ!!! Zájezd v termínech označených * (28.5., 25.6., 23.7., 20.8., 3.9.) bude realizován s přeletem do Göteborgu (nebo okolí) a se změněným programem prohlídek.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer do přístavu v Trondheimu, města, které v době Vikingů více než 200 let sloužilo jako hlavní město a dnes je třetím největším městem Norska. Volný čas a pro zájemce (za poplatek) výlet po městě - procházka ulicemi starého města zastavěného typickými domy s dřevěnými fasádami. Během cesty uvidíme historický dřevěný most, dřevěný královský palác, krásnou čtvrť Bakklandet a středověkou katedrálu Nidaros (za poplatek). Následně nalodění a ubytování v kajutách. Čas k odpočinku, večeře. Kolem 22:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu ve směru města Molde (noční plavba).
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5., 25.6., 23.7., 20.8., 3.9. loď vyplouvá z přístavu v Göteborgu.
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer do přístavu v Göteborgu - druhého největšího města Švédska. Göteborg byl navržen holandskými architekty na počátku 17. století, pověřenými králem Gustavem II. Adolfem, který chtěl tímto způsobem osvobodit švédský obchod od dánských cel. Z této doby se dochovala nejstarší světská stavba ve městě, bývalý arzenál Kronhuset, ve kterém se kdysi konala zasedání švédského parlamentu. 18. století bylo dobou prosperity a obchodních kontaktů s Dálným východem, o čemž svědčí impozantní budova bývalého sídla Švédské Východoindické společnosti (dnes městské muzeum). V 19. století se Göteborg proměnil v průmyslové město. Mezi nejtypičtější budovy města patří Götheborgsutkiken - slavná budova podobná rtěnce, neobvyklá budova opery, náměstí Gustava Adolfa s budovou radnice. Za zmínku stojí také Trädgårdsföreningen - nádherná oáza zeleně v centru města - park s prvky botanické zahrady s růžovou zahradou, kde se pěstuje 1400 druhů a odrůd růží. Následně nalodění a ubytování v kajutách. Čas k odpočinku, večeře. Kolem 22:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu (noční plavba).
 
Den 3
Kolem 13:30 loď dopluje do přístavu Molde. V 19. století se město stalo známým turistickým střediskem (navštěvoval jej často císař Vilém II.) - od tohoto období je Molde nazýváno Městem růží. Ačkoli ve 20. století bylo město nejprve zničeno požárem a během II. světové války bombardováno Luftwafe, dnes opět přitahuje krásnými výhledy na fjord, hory a květinové záhony. Pro zájemce (fakultativně, za příplatek) výlet na slavnou Atlantickou cestu, která vede ostrými zatáčkami a nízkými mosty přes otevřený oceán a spojuje se sebou další malé ostrovy. Kolem 21:30 loď vyplouvá ve směru města Ålesund (noční plavba).
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5., 25.6., 23.7., 3.9. den na moři.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 20.8. loď dopluje do přístavu Aarhus.
Hlavní město Jutska a druhé největší město Dánska. Kromě procházky městem s katedrálou a nejstarším dochovaným chrámem ve městě - kostelem Panny Marie doporučujeme také navštívit skanzen Den Gamle By, kde můžeme vidět, jak vypadala dánská města v minulých staletích. Muzeum má více než 75 domů převezených z celého Dánska, stejně jako výstavu ukazující každodenní život „starých“ Dánů. Zaměstnanci muzea oblečení do starověkých krojů hrají role obyvatel, řemeslníků a státních úředníků - což vytváří jedinečnou atmosféru tohoto mimořádně malebného místa.
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 27.8. loď dopluje do přístavu ve městě Ålesund.
Odtud se lze vydat (fakultativní výlet za poplatek) na tzv. Cestu trollů (Trollstigen), čili velmi působivou horskou silnicí s jedenácti spirálovými zatáčkami (180°), které se táhnou podél strmé stěny do výšky 850 m n. m. Ålesund je ideálním příkladem toho, jak se malá rybářská vesnice vyvinula do cca 40tisícového města, které se stalo jedním z hlavních norských rybářských center. Město, které zcela vyhořelo v roce 1904, bylo přestavěno v secesním stylu, s norskými fjordy a typickou norskou krajinou v pozadí. Doporučujeme procházku starým městem a obdivování nádherné místní architektury, která do dnešního dne přitahuje turisty nejen z celé Evropy.

Den 4
Kolem 9:00 hodiny loď dopluje do přístavu v malebném městě Ålesund. Odtud se lze vydat (fakultativní výlet za poplatek) na tzv. Cestu trollů (Trollstigen), čili velmi působivou horskou silnicí s jedenácti spirálovými zatáčkami (180°), které se táhnou podél strmé stěny do výšky 850 m n. m. Ålesund je ideálním příkladem toho, jak se malá rybářská vesnice vyvinula do cca 40tisícového města, které se stalo jedním z hlavních norských rybářských center. Město, které zcela vyhořelo v roce 1904, bylo přestavěno v secesním stylu, s norskými fjordy a typickou norskou krajinou v pozadí. Doporučujeme procházku starým městem a obdivování nádherné místní architektury, která do dnešního dne přitahuje turisty nejen z celé Evropy. Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá ve směru Nordfjordeidu (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5. loď dopluje do přístavu Haugesund.
Okouzlující městečko ležící u ústí dvou fjordů do moře: Lysefjorden a Hardangerfjorden. Právě v této oblasti, na ostrově Karmøy, začíná historie Norska a tady v Avaldsnes měl své sídlo vikingský král Harald I. Krásnovlasý - vládce, který sjednotil Norsko. Haugesund bylo dlouhá léta centrem pro stavbu lodí a lov sleďů. Protože však ryby začaly mizet z okolních vod, začalo se město, stejně jako Stavanger ležící jižně, zabývat ropným průmyslem. Doporučujeme výlety organizované na místě majitelem lodi (za příplatek).
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 25.6., 23.7., 3.9. loď dopluje do přístavu Stavanger.
Okolí Stavangeru tvoří hlavně pobřežní útesy, fjordy a nejslavnější vyhlídkové místo Norska - Preikestolen. Je to více než 600 m vysoký žulový útes „vyrůstající“ strmě vzhůru z vod Lyserfjordu, na kterém se nachází římsa (Preikestolen neboli kazatelna) s nádherným panoramatickým výhledem na fjord. Doporučujeme výlety organizované na místě (za příplatek). Stavanger je rušné a barevné město, které bylo kdysi známé díky výrobě rybích konzerv (což lze dokázat návštěvou Muzea konzerv). Nyní je jedním z hlavních center ropného průmyslu v Norsku. Stavanger není jen průmysl, ale je i okouzlující staré město s bílými dřevěnými domy s mini zahradami plnými květin a dlážděnými uličkami šplhajícími po okouzlujících kopcích. Jakoby se zde zastavil čas na přelomu 18. a 19. století. Celek doplňuje nejstarší norská katedrála Stavanger Domkirke, která se nachází na hlavním náměstí města, postavená z šedého kamene a barevné kosmopolitní centrum. 

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 20.8. den na moři.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 27.8. loď dopluje do přístavu Molde.
V 19. století se město stalo známým turistickým střediskem (navštěvoval jej často císař Vilém II.) - od tohoto období je Molde nazýváno Městem růží. Ačkoli ve 20. století bylo město nejprve zničeno požárem a během II. světové války bombardováno Luftwafe, dnes opět přitahuje krásnými výhledy na fjord, hory a květinové záhony. Pro zájemce (fakultativně, za příplatek) výlet na slavnou Atlantickou cestu, která vede ostrými zatáčkami a nízkými mosty přes otevřený oceán a spojuje se sebou další malé ostrovy.

Den 5
Kolem 8:00 hodiny ráno loď dorazí do Nordfjordeidu - malého městečka ležícího na břehu fjordu Eidfjord v západním Norsku. Oblast Eid je známá díky Fjordským koním - okouzlujícím norským koním, blízkosti nejkrásnějších norských fjordů a ledovci Jostedalsbreen a krásným horským stezkám. Doporučujeme zúčastnit se fakultativních výletů dostupných na lodi (za příplatek), mimo jiné: k jazyku ledovce Briksdalsbreen - během výletu uvidíme mimo jiné nádherný vodopád Kleivafossen a desky s údaji ukazujícími, kde kdysi končil jazyk norského ledovce. Kolem 19:00 hodiny loď vyplouvá ve směru Bergenu.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5., 25.6., 23.7., 20.8. loď dopluje do přístavu Bergen.
Bergen je bývalým obchodním městem, které se nachází u zálivu mezi sedmi kopci a které se stále rozrůstá na okolní ostrovy a poloostrovy. Hlavní turistické atrakce symbolického hlavního města norských fjordů jsou umístěny kolem zálivu Vågen. Od severu je rozmístěna starobylá čtvrť Bryggen, zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO. Jsou to vedle sebe stojící barevné dřevěné domy hanzovních obchodníků s fasádami otočenými k zálivu. V úzkých průchodech mezi budovami najdeme obchody, bary a restaurace. Nedaleko se nachází: románský kostel Panny Marie, velká pevnost Bergenhus a nejznámější norský rybí trh Torget s čerstvými sledi, lososy, krevetami, kraby, humry a dalšími mořskými plody, které určitě stojí za to vyzkoušet. Pro zájemce (fakultativně, za poplatek) výlet do centra Bergenu (s místním průvodcem) spojený s výjezdem lanovkou na kopec Fløyen, ze kterého lze obdivovat nádherný výhled na město a fjordy. 

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 3.9. loď dopluje do přístavu Haugesund.
Okouzlující městečko ležící u ústí dvou fjordů do moře: Lysefjorden a Hardangerfjorden. Právě v této oblasti, na ostrově Karmøy, začíná historie Norska a tady v Avaldsnes měl své sídlo vikingský král Harald I. Krásnovlasý - vládce, který sjednotil Norsko. Haugesund bylo dlouhá léta centrem pro stavbu lodí a lov sleďů. Protože však ryby začaly mizet z okolních vod, začalo se město, stejně jako Stavanger ležící jižně, zabývat ropným průmyslem. Doporučujeme výlety organizované na místě majitelem lodi (za příplatek).

Den 6
Kolem 9:00 hodiny loď dopluje do Bergenu. Bergen je bývalým obchodním městem, které se nachází u zálivu mezi sedmi kopci a které se stále rozrůstá na okolní ostrovy a poloostrovy. Hlavní turistické atrakce symbolického hlavního města norských fjordů jsou umístěny kolem zálivu Vågen. Od severu je rozmístěna starobylá čtvrť Bryggen, zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO. Jsou to vedle sebe stojící barevné dřevěné domy hanzovních obchodníků s fasádami otočenými k zálivu. V úzkých průchodech mezi budovami najdeme obchody, bary a restaurace. Nedaleko se nachází: románský kostel Panny Marie, velká pevnost Bergenhus a nejznámější norský rybí trh Torget s čerstvými sledi, lososy, krevetami, kraby, humry a dalšími mořskými plody, které určitě stojí za to vyzkoušet. Pro zájemce (fakultativně, za poplatek) výlet do centra Bergenu (s místním průvodcem) spojený s výjezdem lanovkou na kopec Fløyen, ze kterého lze obdivovat nádherný výhled na město a fjordy. Kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu ve směru města Kristiansand (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5., 20.8., 3.9. loď dopluje do přístavu v Nordfjordeidu.
Nordfjordeid - malé městečko ležící na břehu fjordu Eidfjord v západním Norsku. Oblast Eid je známá díky Fjordským koním - okouzlujícím norským koním, blízkosti nejkrásnějších norských fjordů a ledovci Jostedalsbreen a krásným horským stezkám. Doporučujeme zúčastnit se fakultativních výletů dostupných na lodi (za příplatek), mimo jiné: k jazyku ledovce Briksdalsbreen - během výletu uvidíme mimo jiné nádherný vodopád Kleivafossen a desky s údaji ukazujícími, kde kdysi končil jazyk norského ledovce.
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 25.6. loď dopluje do přístavu ve městě Ålesund.
Odtud se lze vydat (fakultativní výlet za poplatek) na tzv. Cestu trollů (Trollstigen), čili velmi působivou horskou silnicí s jedenácti spirálovými zatáčkami (180°), které se táhnou podél strmé stěny do výšky 850 m n. m. Ålesund je ideálním příkladem toho, jak se malá rybářská vesnice vyvinula do cca 40tisícového města, které se stalo jedním z hlavních norských rybářských center. Město, které zcela vyhořelo v roce 1904, bylo přestavěno v secesním stylu, s norskými fjordy a typickou norskou krajinou v pozadí. Doporučujeme procházku starým městem a obdivování nádherné místní architektury, která do dnešního dne přitahuje turisty nejen z celé Evropy.
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 23.7. loď dopluje do přístavu Skjolden.
Malá norská vesnice s cca 200 obyvateli, která se nachází na nejdelším fjordu Evropy - Sognefjordu. Ve Skjoldenu lze využít vzrušující plavbu rychlou lodí Rib po fjordu nebo expedici k Nigardsbreenu - dalšímu z jazyků ledovce Jostebalsbreen (dojezd autobusem k ledovcovému jezeru, přeplutí lodí na druhou stranu a následně 30minutová procházka k jazyku). Upozornění! Jsou vyžadovány turistické boty. Tyto a jiné fakultativní výlety (za příplatek) jsou k dispozici na lodi.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 10.9. loď dopluje do přístavu Haugesund.
Okouzlující městečko ležící u ústí dvou fjordů do moře: Lysefjorden a Hardangerfjorden. Právě v této oblasti, na ostrově Karmøy, začíná historie Norska a tady v Avaldsnes měl své sídlo vikingský král Harald I. Krásnovlasý - vládce, který sjednotil Norsko. Haugesund bylo dlouhá léta centrem pro stavbu lodí a lov sleďů. Protože však ryby začaly mizet z okolních vod, začalo se město, stejně jako Stavanger ležící jižně, zabývat ropným průmyslem. Doporučujeme výlety organizované na místě majitelem lodi (za příplatek).

Den 7
Celý den na moři, čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Denní a noční plavba ve směru ve směru přístavu v Kristiansand.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5. loď dopluje do přístavu Molde.
V 19. století se město stalo známým turistickým střediskem (navštěvoval jej často císař Vilém II.) - od tohoto období je Molde nazýváno Městem růží. Ačkoli ve 20. století bylo město nejprve zničeno požárem a během II. světové války bombardováno Luftwafe, dnes opět přitahuje krásnými výhledy na fjord, hory a květinové záhony. Pro zájemce (fakultativně, za příplatek) výlet na slavnou Atlantickou cestu, která vede ostrými zatáčkami a nízkými mosty přes otevřený oceán a spojuje se sebou další malé ostrovy.
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 25.6. loď dopluje do přístavu v Nordfjordeidu.
Nordfjordeid - malé městečko ležící na břehu fjordu Eidfjord v západním Norsku. Oblast Eid je známá díky Fjordským koním - okouzlujícím norským koním, blízkosti nejkrásnějších norských fjordů a ledovci Jostedalsbreen a krásným horským stezkám. Doporučujeme zúčastnit se fakultativních výletů dostupných na lodi (za příplatek), mimo jiné: k jazyku ledovce Briksdalsbreen - během výletu uvidíme mimo jiné nádherný vodopád Kleivafossen a desky s údaji ukazujícími, kde kdysi končil jazyk norského ledovce.
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.7. loď dopluje do přístavu Haugesund.
Okouzlující městečko ležící u ústí dvou fjordů do moře: Lysefjorden a Hardangerfjorden. Právě v této oblasti, na ostrově Karmøy, začíná historie Norska a tady v Avaldsnes měl své sídlo vikingský král Harald I. Krásnovlasý - vládce, který sjednotil Norsko. Haugesund bylo dlouhá léta centrem pro stavbu lodí a lov sleďů. Protože však ryby začaly mizet z okolních vod, začalo se město, stejně jako Stavanger ležící jižně, zabývat ropným průmyslem. Doporučujeme výlety organizované na místě majitelem lodi (za příplatek).
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 23.7., 20.8., 3.9. loď dopluje do přístavu ve městě Ålesund.
Odtud se lze vydat (fakultativní výlet za poplatek) na tzv. Cestu trollů (Trollstigen), čili velmi působivou horskou silnicí s jedenácti spirálovými zatáčkami (180°), které se táhnou podél strmé stěny do výšky 850 m n. m. Ålesund je ideálním příkladem toho, jak se malá rybářská vesnice vyvinula do cca 40tisícového města, které se stalo jedním z hlavních norských rybářských center. Město, které zcela vyhořelo v roce 1904, bylo přestavěno v secesním stylu, s norskými fjordy a typickou norskou krajinou v pozadí. Doporučujeme procházku starým městem a obdivování nádherné místní architektury, která do dnešního dne přitahuje turisty nejen z celé Evropy.
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 27.8. loď dopluje do přístavu ve městě Kristiansand.
Přístavní město na jihu Norska známé svými krásnými plážemi (obyvatelé nazývají tuto oblast norskou riviérou). Za povšimnutí stojí Fiskebrygga neboli starý rybí trh s četnými restauracemi servírujícími mořské plody, pevnost Christiansholm postavená v roce 1672, která kdysi sloužila válečným účelům a kde se dnes pořádají různé výstavy a kulturní akce, nebo novogotická katedrála Kristiansand v centru města.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 10.9. loď dopluje do přístavu Stavanger.
Okolí Stavangeru tvoří hlavně pobřežní útesy, fjordy a nejslavnější vyhlídkové místo Norska - Preikestolen. Je to více než 600 m vysoký žulový útes „vyrůstající“ strmě vzhůru z vod Lyserfjordu, na kterém se nachází římsa (Preikestolen neboli kazatelna) s nádherným panoramatickým výhledem na fjord. Doporučujeme výlety organizované na místě (za příplatek). Stavanger je rušné a barevné město, které bylo kdysi známé díky výrobě rybích konzerv (což lze dokázat návštěvou Muzea konzerv). Nyní je jedním z hlavních center ropného průmyslu v Norsku. Stavanger není jen průmysl, ale je i okouzlující staré město s bílými dřevěnými domy s mini zahradami plnými květin a dlážděnými uličkami šplhajícími po okouzlujících kopcích. Jakoby se zde zastavil čas na přelomu 18. a 19. století. Celek doplňuje nejstarší norská katedrála Stavanger Domkirke, která se nachází na hlavním náměstí města, postavená z šedého kamene a barevné kosmopolitní centrum. 

Den 8
Kolem 9:00 hodiny loď zakotví v přístavu v Kristiansand. Přístavní město na jihu Norska známé svými krásnými plážemi (obyvatelé nazývají tuto oblast norskou riviérou). Za povšimnutí stojí Fiskebrygga neboli starý rybí trh s četnými restauracemi servírujícími mořské plody, pevnost Christiansholm postavená v roce 1672, která kdysi sloužila válečným účelům a kde se dnes pořádají různé výstavy a kulturní akce, nebo novogotická katedrála Kristiansand v centru města. Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu ve směru Göteborgu (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5. loď dopluje do přístavu ve městě Ålesund.
Odtud se lze vydat (fakultativní výlet za poplatek) na tzv. Cestu trollů (Trollstigen), čili velmi působivou horskou silnicí s jedenácti spirálovými zatáčkami (180°), které se táhnou podél strmé stěny do výšky 850 m n. m. Ålesund je ideálním příkladem toho, jak se malá rybářská vesnice vyvinula do cca 40tisícového města, které se stalo jedním z hlavních norských rybářských center. Město, které zcela vyhořelo v roce 1904, bylo přestavěno v secesním stylu, s norskými fjordy a typickou norskou krajinou v pozadí. Doporučujeme procházku starým městem a obdivování nádherné místní architektury, která do dnešního dne přitahuje turisty nejen z celé Evropy.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 25.6., 23.7., 20.8., 3.9. loď dopluje do přístavu Molde.
V 19. století se město stalo známým turistickým střediskem (navštěvoval jej často císař Vilém II.) - od tohoto období je Molde nazýváno Městem růží. Ačkoli ve 20. století bylo město nejprve zničeno požárem a během II. světové války bombardováno Luftwafe, dnes opět přitahuje krásnými výhledy na fjord, hory a květinové záhony. Pro zájemce (fakultativně, za příplatek) výlet na slavnou Atlantickou cestu, která vede ostrými zatáčkami a nízkými mosty přes otevřený oceán a spojuje se sebou další malé ostrovy.
 
UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 16.7., 27.8., 10.9. den na moři.

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 30.7. loď dopluje do přístavu Aarhus.
Hlavní město Jutska a druhé největší město Dánska. Kromě procházky městem s katedrálou a nejstarším dochovaným chrámem ve městě - kostelem Panny Marie doporučujeme také navštívit skanzen Den Gamle By, kde můžeme vidět, jak vypadala dánská města v minulých staletích. Muzeum má více než 75 domů převezených z celého Dánska, stejně jako výstavu ukazující každodenní život „starých“ Dánů. Zaměstnanci muzea oblečení do starověkých krojů hrají role obyvatel, řemeslníků a státních úředníků - což vytváří jedinečnou atmosféru tohoto mimořádně malebného místa.
 
Den 9
Po snídani kolem 8:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu v Göteborgu. Vystěhování z kajut a volný čas. Transfer na letiště a odlet do Varšavy - letiště F. Chopina (možnost přestupů).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu 28.5., 25.6., 23.7., 20.8., 3.9. loď dopluje do přístavu v Trondheimu.
 
Upozornění k programu
 
- UPOZORNĚNÍ! Výše uvedený program plavby je orientační. V různých termínech plavby mohou být změněny přístavy, ve kterých bude loď kotvit. 
 
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 28.5.: Göteborg - den na moři - Haugesund - Bergen - Nordfjordeid - Molde - Ålesund - Trondheim
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 18.6.: Trondheim - Molde - Ålesund - Nordfjordeid - Bergen - den na moři - Kristiansand - Göteborg
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 25.6.: Göteborg - den na moři - Stavanger - Bergen - Ålesund - Nordfjordeid - Molde - Trondheim
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 16.7.: Trondheim - Molde - Ålesund - Nordfjordeid - Bergen - Haugesund - den na moři - Göteborg
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 23.7.: Göteborg - den na moři - Stavanger - Bergen - Skjolden - Ålesund - Molde - Trondheim
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 30.7.: Trondheim - Molde - Ålesund - Nordfjordeid - Bergen - den na moři - Aarhus - Göteborg
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 20.8.: Göteborg - Aarhus - den na moři - Bergen - Nordfjordeid - Ålesund - Molde - Trondheim
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 27.8.: Trondheim - Ålesund - Molde - Nordfjordeid - Bergen - Kristiansand - den na moři - Göteborg
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 3.9.: Göteborg - den na moři - Stavanger - Haugesun - Nordfjordeid - Ålesund - Molde - Trondheim
UPOZORNĚNÍ!!! Trasa plavby v termínu 10.9.: Trondheim - Molde - Ålesund - Nordfjordeid - Haugesun - Stavanger - den na moři - Göteborg

- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo na ostrovech se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat, do některého z přístavů uvedených v programu.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Závaznou měnou na palubě je EUR.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď. Těhotné ženy musí mít potvrzení (v angličtině) s informací o týdnu těhotenství a o tom, že těhotenství probíhá bez komplikací.
- Při ubytování je třeba složit zálohu (cca 200 EUR/os.) nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty.
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek) - platí se v hotovosti  (EUR). 
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců. 
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje (včetně alkalických nápojů) a žádné hořlavé materiály.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč