Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek0
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek1
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek2
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek3
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek4
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek5
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek6
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek7
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek8
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek9
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek10
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek11
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek12
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek13
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek14
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek15
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek16
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek17
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek18
Ubytování RSK (loď FORTUNA) Obrázek19

Plavba po Thajském zálivu - malajské sestry

Singapur
Poznávací
Zájezd typu plavba

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Loď - Costa Fortuna**** - velká výletní loď, postavená v roce 2003, patřící do flotily italské lodní společnosti „Costa Cruises“. Loď se skládá z 17 palub (včetně 13 pro pasažéry), je 272 m dlouhá a posádka se skládá z více než 1030 osob. Loď může vzít na palubu 3470 pasažérů.

Hotely: 1 noc - v Singapuru nebo okolí v hotelu **/*** se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 7 nocí - na lodi **** dobrého standardu ve vybraných (za poplatek) typech kajut; kajuty pro dvě osoby s koupelnou (popis kajuty a lodě je uvedeno výše).
 
Kajuty: 1358 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut: vnitřní (bez okna), vnější (s oknem nebo „kruhovým oknem“) a vnější s balkonem. Všechny kajuty jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), toaletní stolek, TV, mini trezor a klimatizaci. Většina kajut je vybavena dodatečným sklápěcím lůžkem (na vyžádání).
- Vnitřní kajuta bez okna (cca 12 - 14 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 6 nebo 9.
- Vnější kajuta s oknem nebo „kruhovým oknem“ (cca 18 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 7 nebo 8. V závislosti na umístění kajuty (paluby) mají okna různé rozměry, tvary (možné „kruhové okno“) a výhledy.
- Vnější kajuta s balkonem (cca 20 m²). Nachází se na palubě 6.

Vybavení: recepce, výtahy, mini nákupní galérie (duty-free), 4 restaurace (1 a'la carte a 3 bufetové), 11 barů, noční klub (diskotéka), kasino „Neptunia“, 4D kino, tříúrovňové divadlo, 4 venkovní bazény (včetně 1 s výsuvnou střechou), 1 brouzdaliště, skluzavka, 5 vířivek, prosluněná terasa s lehátky (ručníky u bazénů), multifunkční sportovní hřiště (volejbal, basketbal), běžecká stezka, wellness centrum a kosmetický salon, posilovna, místnost s videohrami, internet (za příplatek), zdravotnické centrum (za příplatek), fotograf. Pro děti: miniklub pro děti a mládež (rozdělení podle věkových skupin). Na lodi jsou organizovány různé animace: sportovní hry, vystoupení, živá hudba apod. 

Upozornění! Během některých večerních a tematických akcí jsou vyžadovány společenské šaty; stojí za to si vzít oblečení nebo drobné doplňky v bílé, černé, červené a zelené barvě.

DŮLEŽITÉ: Služby jako: internet, fax, telefon, masáže, kosmetické procedury, prádelna, lékařské služby, kurzy s instruktorem atd. jsou za příplatek. Na lodi jsou akceptovány kreditní karty. 

Strava  
V ceně: 3 jídla - snídaně, obědy/lunche a večeře v hlavních a bufetových restauracích. Za poplatek: kulinářská nabídka ostatních restaurací; nápoje k obědům, večeřím a mezi jídly, alkoholické nápoje (alkohol se prodává osobám starším 21 let, osobám ve věku 18 - 20 let - se souhlasem zákonných zástupců). Možnost zakoupení na lodi dalších balíčků All Inclusive s nápoji (nealkoholické balíčky nebo zohledňující určité alkoholické nápoje). Cena balíčku All Inclusive je od cca 18 EUR/os./den (nápoje pouze k jídlu - obědu a večeři) do cca 46 EUR/os./den (balíček s nápoji a minibarem). Podmínkou využití balíčku All Inclusive je jeho nákup všemi cestujícími v kajutě během celé plavby. Na lodi platí zákaz přinášení nápojů (včetně alkoholických) zvenčí. 
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Singapur - Varšava (možnost přestupů), letištní taxy, přístavní taxy, ubytování v okolí Singapuru: v 3* hotelech - 1 noc, stravování během pobytu v Singapuru (nebo okolí): snídaně; ubytování během plavby: na 4* lodi - 7 nocí ve vybraných typech kajut (za příplatek) s celodenním stravováním (program full board); kajuty pro 2 osoby s koupelnou (popis kajut, lodě, stravování - viz níže); možnost využití většiny atrakcí na palubě, transfery klimatizovaným autokarem/autobusem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během realizace programu a na lodi během plavby, pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: kambodžské vízum (cca 30 USD/os.), přístavní poplatek v Kambodži (cca 25 USD/os.) a povinný poplatek za služby na palubě a spropitné pro posádku lodi - cca 80 EUR/os. - povinné poplatky placené v hotovosti na místě; fakultativní výlety nabízené během plavby, další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty. 

Název zájezdu v polském jazyce: Rejs po Zatoce Tajlandzkiej - Malezyjskie siostry
Kód zájezdu: RSM

Program

Plavba podél jihovýchodního pobřeží Asie: Singapur, Thajsko, Kambodža • luxusní loď Costa Fortuna **** fantastický servis (celodenní stravování v ceně), polský průvodce na palubě lodi • Singapur - město mrakodrapů • ostrov Ko Samui v Thajsku - rajské pláže • Laem Chabang - okolí Pattaye a Bangkoku v Thajsku • Sihanoukville v Kambodži

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet z Varšavy a přelet do Singapuru (možnost přestupu). Přílet do Singapuru, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu *** v okolí Singapuru, odpočinek a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu, volný čas nebo pro zájemce (za poplatek) prohlídka města-státu Singapur. Možnost výběru - přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město (cena cca 35 USD/os.) nebo výlet na ostrov Sentosa, na který se vydáme rychlou tramvají (cena cca 95 USD/os.). V programu jsou zahrnuty hlavní atrakce ostrova: oceanárium a aquapark nebo pobyt na místní pláži. Bude zrealizován ten fakultativní výlet, na nějž bude přihlášeno více zájemců. Následně transfer do přístavu a nalodění na loď. Ubytování v kajutách. Kolem 20:00 hodiny loď odplouvá ve směru ostrova Ko Samui v Thajsku. (Noční plavba)

Den 3
Den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě (některé za poplatek): koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, hřiště, wellness (procedury za poplatek) a mnoho dalších. Denní a noční plavba ve směru přístavu Ko Samui v Thajsku.

Den 4
Kolem 9:00 hodiny loď dopluje do přístavu Ko Samui v Thajském zálivu, na ostrově stejného názvu. Je to třetí největší ostrov Thajska a jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Doporučujeme opalování nebo účast na fakultativních výletech (za poplatek), díky kterým bude možné lépe poznat okolí. Na Ko Samui lze vidět mnoho zajímavých míst, mimo jiné: 12metrovou sochu Buddhy v chrámu Wat Phra Yai a chrámový komplex Wat Plai Laem, fascinující skálu Babičky a Dědečka, impozantní vodopády Namueang, farmu hadů a krokodýlů, zahradu motýlů nebo mořské akvárium. Ko Samui s okolními ostrovy má vynikající podmínky k potápění s maskou a šnorchlem. Milovníci odpočinku se budou moci schovat před sluncem ve stínu kokosových palem na nádherných tropických plážích a koupat se v teplé, tyrkysové vodě. Kolem 18:00 hodiny loď odplouvá ve směru přístavu Laem Chabang, nedaleko města Pattaya v Thajsku. (Noční plavba)

Den 5
Kolem 7:00 hodiny loď dopluje do Laem Chabangu. Velký přístav byl otevřen v roce 1981, aby odlehčil přetíženému a příliš mělkému přístavu v Bangkoku. Dnes je nejvýznamnějším námořním dopravním uzlem v Thajsku s jasnými ambicemi stát se největším dopravním centrem v celé jihovýchodní Asii. Doporučujeme strávit tento den v okolí Pattayi a využít fakultativní výlety (za poplatek) - nejdřív doporučujeme navštívit jeden z tématických parků - tropickou zahradu Nong Nooch. Rozkládá se na ploše téměř 2 km2 a dokonale ukazuje bohatství vegetace regionu i celého světa. Můžeme zde vidět orchideje a bromélie, krásné kaktusy, sbírku bonsají. V mini amfiteátru se konají folklórní vystoupení thajských lidových obřadů a tanců, ukázky thajského boxerského umění a soubojů na slonech. Odpoledne přejezd do Pattaye - nejznámějšího letoviska Asie, které je známé svým bláznivým nočním životem a slavnou revue transvestitů a transsexuálů. Hudebně-taneční show připomínající kabaret z dvacátých let umožňuje prezentovat se mužům, kteří se stali ženami. Pozorovatel dochází k závěru, že nejkrásnějšími thajkami v Thajsku... jsou thajci! Po představení bude možnost přejezdu na slavnou promenádu ​​Walking Street. Večer návrat na loď. Loď bude kotvit v Laem Chabang až do druhého dne.
 
Den 6
Po snídani volný čas. Pro zájemce (fakultativní výlet za poplatek) odjezd do Bangkoku a prohlídka hlavního města Thajska. Největší metropole jihovýchodní Asie je městem kontrastů. Skleněné mrakodrapy sousedí s buddhistickými chrámy, luxusní nákupní centra s místními tržišti a pouliční prodejci občerstvení soutěží s exkluzivními restauracemi. V Bangkoku navštívíme mimo jiné: chrám Zlatého Buddhy, květinový trh v Chinatown, královský palác, v jehož areálu se nachází také Wat Phra Kaeo - chrám, kde je uschována nejznámější thajská socha Buddhy - malý smaragdový Buddha. Doporučujeme také výlet po Khlongach - plavba lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku, později byl nahrazen ulicemi a dálnicemi. Návrat do Laem Chabang. Kolem 18:00 hodiny loď odplouvá ve směru přístavu Sihanoukville v Kambodži. (Noční plavba)
 
Den 7
Kolem 9:00 hodiny loď dopluje do přístavu v Sihanoukville v Kambodži u Thajského zálivu. Ještě před několika lety to bylo ospalé přístavní město známé díky krásným plážím. V současné době je realizován ambiciózní plán rozšíření, který umožní městu konkurovat s thajskými resorty. Kromě odpočinku na pláži doporučujeme využít výlet (za poplatek) do pagody Wat Krom, která se nachází cca 3 km od centra města. Pagoda známá díky soše Zlatého Buddhy je zajímavým příkladem místní sakrální architektury. Oblast chrámu zdobí četné sochy s výraznými mnohohlavými hady Naga a bohatě zdobené hrobky, ve kterých je uložen popel mrtvých. Okolí Sihanoukville to jsou především krásné pláže a krása přírody. Milovníkům aktivního odpočinku doporučujeme výlet k vodopádům Kbal Chhay (za poplatek), které jsou nádherně obklopeny svěží tropickou zelení (cca 40 km od města). Kolem 18:00 hodiny loď odplouvá ve směru přístavu v Singapuru. (Noční plavba)

Den 8
Den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi. Denní a noční plavba ve směru přístavu v Singapuru.

Den 9
Kolem 9:00 hodiny ráno loď dopluje do Singapurského přístavu. Vylodění z lodi a pro zájemce prohlídka města (za příplatek). Prohlídku zahájíme přejezdem starou koloniální čtvrtí, kde uvidíme Padang - rekreační oblast města nacházející se v centru obchodní čtvrti, kriketový klub, budovy parlamentu, Nejvyšší soud a radnici - propojující klasickou koloniální architekturu s moderními mrakodrapy. Navštívíme také chrám Buddhova zubu, monumentální budovu navrženou ve stylu inspirovaném architekturou z období dynastie Tang. Následně se vydáme k Orchidejovým zahradám, kde lze obdivovat kolem 20 tisíc různých odrůd orchidejí. Na závěr prohlídky Singapuru navštívíme čtvrť „Malá Indie“, kde prodejci sárí, koření a věštci vytvářejí jedinečnou atmosféru připomínající indická města. Večer (pokud bude čas) pro zájemce přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město (cca 35 USD/os.).
UPOZORNĚNÍ! Prohlídka Singapuru může být realizována první nebo poslední den v závislosti na čase odletu. Večer transfer na letiště v Singapuru. Odlet do Varšavy (možnost přestupu). Přílet do Polska možný následující den.
 
Upozornění k programu
- Čas odletu/příletu se může změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje (včetně alkoholických nápojů) a žádné hořlavé materiály.
- Program je rámcový. Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (jsou k dispozici na recepci nebo možnost zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek, v hotovosti v USD nebo EUR), navíc spropitné (za poplatek cca 5 USD/os.).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců. 
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Při ubytování je třeba složit zálohu v hotovosti (cca 250 EUR/os.) nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 12. měsíce života a osoby mladší 21 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď. Těhotné ženy musí mít potvrzení (v angličtině) s informací o týdnu těhotenství a o tom, že těhotenství probíhá bez komplikací.
- Závaznou měnou na palubě je EUR.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. UPOZORNĚNÍ!
- V Thajsku nejsou akceptovány bankovky 50 USD a 100 USD staré edice (s malými podobiznami prezidentů).
- Pokud si klienti vezmou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v zemích jihovýchodní Asie nejsou akceptovány bankovky vydané před rokem 1996 a/nebo zničené, roztrhané, atd.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce průvodců během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský průvodce právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V Kambodži je oficiální měnou USD (ne EUR!).
- Upozorňujeme na přísné celní předpisy pro turisty přijíždějící do Singapuru: 
1. Platí úplný zákaz dovozu, držení a používání všech druhů elektronických cigaret a jejich příslušenství. 
2. Singapur neumožňuje dovoz tabákových výrobků osvobozených od cla. Jakékoli množství cigaret dovezených do Singapuru (včetně výrobků zakoupených v bezcelní zóně) musí být nahlášeno z důvodu zaplacení cla. 
3. Maximální množství alkoholu - podléhající osvobození od cla je: 
- 1 litr tvrdého alkoholu + 1 litr vína + 1 litr piva, 
nebo: 
- 2 litry vína + 1 litr piva, 
nebo 
- 1 litr vína + 2 litry piva. 
Upozornění: nevztahuje se na cestující, kteří přijíždějí/přilétají z Malajsie (bez celních výjimek). Jakékoli množství alkoholu dovezeného z Malajsie podléhá proclení.
4. Singapur stále neumožňuje dovoz žvýkaček

Osoby, které poruší tyto předpisy, mohou čelit přísným trestním sankcím. Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Singapurského celního úřadu na adrese: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-thustom-/crrival/duty-free-concession-and-gst-relief

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč