Ubytování WRP Obrázek0
Ubytování WRP Obrázek1
Ubytování WRP Obrázek2
Ubytování WRP Obrázek3
Ubytování WRP Obrázek4
Ubytování WRP Obrázek5
Ubytování WRP Obrázek6
Ubytování WRP Obrázek7
Ubytování WRP Obrázek8
Ubytování WRP Obrázek9
Ubytování WRP Obrázek10
Ubytování WRP Obrázek11

Pohlednice z Itálie - pro pohodlné

Itálie - Benátky
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 8 nocí: tranzitní nocleh na území Itálie/Udine (1 noc), Verona/Jez. Garda (1 noc), Milán/Bergamo (1 noc), Turín (1 noc), Janov (3 noci), Benátky/Lido di Jesolo/ Padova (1 noc).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídaní, 7 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí v Benátkách, plaveb loděmi), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu a ochutnávku. Orientační náklady na účast v programu - cca 205 EUR (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 11 EUR (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezd v polském jazyce: Pocztówki z Włoch - Dla wygodnych
Kód zájezdu: WRP

Fakultativní výlety: Siena cca 45 EUR/os.

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 zájemcích.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.8.2021 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Itálie - Pohlednice z Itálie pro pohodlné - 10 dní • Verona - Romeo a Julie a amfiteátr Arena di Verona • jezero Lago di Garda a Sirmione - perly obklopené Dolomity • Miláno a Pavia - móda a historie • Cinque Terre - to nejkrásnější v Ligurii • Janov - Kryštof Kolumbus • Portofino - „Láska v Portofino“ • Florencie - hlavní město Toskánska a renesance • pobyt v Toskánsku

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
Po snídani přejezd do Verony, města známých milenců Romea a Julie. Navštívíme nádvoří Juliina domu, abychom viděli nejznámější balkon světa, Palazzo del Capitano a Palazzo degli Scaligieri. Prohlídku zakončíme návštěvou slavného amfiteátru - Arena di Verona, který je symbolem města. Přejezd do hotelu v okolí jezera Lago di Garda, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 3
Po snídani přejezd k největšímu italskému jezeru - Lago di Garda. Program zahrnuje procházku půvabným městečkem Sirmione, které se nachází u jezera Lago di Garda. Následně ochutnávka regionálních produktů na vinici s tradicemi. V další části programu plavba lodí po jezeře Lago di Garda, během které budeme obdivovat nádherný výhled na Dolomity. Návrat do hotelu v okolí jezera Lago di Garda, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Milána, hlavního města Lombardie. Návštěvu města začneme na Katedrálním náměstí, kde se nachází nádherná gotická katedrála (prohlídka vnitřku) nazývaná „básní z mramoru“. Následně projdeme galerií Vittorio Emanuele II Gallery - elegantní vícepodlažní pasáží, která nás zavede k nejslavnější opeře světa - La Scale (prohlídka vnitřku). Prohlídku města zakončíme u Castello Sforzesco - impozantního hradu vládce Milána - vévody Ludovica Sforzy (Ludvíka Mouřenína). Dalším bodem programu bude Certosa di Pavia s monumentálním opatstvím, které bylo sídlem rodu Visconti. Tento klášterní komplex je jedním z nejdůležitějších pozdně gotických památek v Itálii. Přejezd do hotelu v okolí Acqui Terme, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Janova - hlavního města Ligurie. Prohlídka historického centra města. V programu mimo jiné: katedrála San Lorenzo, dům slavného námořníka Kryštofa Kolumba a náměstí Piazza de Ferrari s Dóžecím palácem a se slavnou ulicí Garibaldiho. Procházku zakončíme ve starém městském přístavu. Následně přejezd do Santa Margherita, návštěva turistického přístavu, poté plavba do Portofino - Ligurské perly. Prohlídka okouzlujícího městečka známého mimo jiné z písně Sławy Przybylskiej „Miłość w Portofino“. Volný čas. Následně přejezd do hotelu v okolí La Spezia, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)
 
Den 6
Po snídani přejezd do Národního parku Cinque Terre, který zahrnuje 5 horských pohlednicových měst, která se nacházejí na strmých skalách Ligurského pobřeží. Nad touto oblastí, jednou z nejkrásnějších v Itálii, převzalo péči UNESCO. V programu mimo jiné: přejezdy vlakem z La Spezia do Vernazza a následně do Monterosso al Mare. Prohlídka těchto kouzelných městeček. Dalším bodem programu bude plavba z Monterosso do Manaroli. Poté návrat vlakem do La Spezi. Během prohlídky doporučujeme oběd v jednom z městeček (za poplatek). Večer příjezd do hotelu v okolí města Livorno, ubytování a přenocování. (Trasa cca 140 km)
 
Den 7 - 8
Pobyt v hotelu na pobřeží Ligurského moře. Volný čas na odpočinek, opalování a nakupování. Ve večerních hodinách večeře v hotelu. Možnost účasti na fakultativních výletech (za poplatek, k dispozici u průvodce zájezdu).
 
Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na prohlídku hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), radniční náměstí Piazza della Signoria, nejslavnější most města Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke které vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Pozdě odpoledne odjezd do Polska. (Trasa cca 1200 km)

Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 
V Itálii je povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích a všech dopravních prostředcích a 2metrový společenský odstup. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Vízum
Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč