Alpinus Hotel

Portugalsko - Algarve - Albufeira
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Alpinus Hotel byl postaven v roce 2004. Nachází se v malém letovisku Acoteias, které se nachází cca 8 km od centra města Albufeira a 12 km od exkluzivní Vilamoury s krásným přístavem jachet. V blízkosti je obchod, několik barů a malých restaurací. Nedaleko hotelu se nachází autobusová zastávka, odkud se můžete dostat i do okolních měst. Hotel nabízí denní kyvadlovou dopravu do centra Oura (2x denně). Oura je nazývaná novým centrem Albufeiry - široký výběr barů, restaurací, diskoték. Letiště ve Faro je vzdáleno cca 30 km a letiště v Seville cca 230 km.

Pláž
Na krásnou písečnou pláž Praia de Falesia je asi 1,5 km (přístup na pláž po schodech). Hotel nabízí denní kyvadlovou dopravu na pláž. Na pláži lehátka a slunečníky za poplatek (cca 8 EUR/osoba).

Vybavení
Recepce, výtahy, prostorné lobby, restaurace, bar, snack bar, 2 sluneční terasy (jedna z nich je obklopena zelení), lehátka a slunečníky na terase zdarma, 2 bazény a brouzdaliště (v bazénech sladká voda), konferenční místnost, parkoviště (za poplatek). Alpinus Hotel nabízí plážové osušky (záloha cca 10 EUR).

Pokoje
V Alpinus Hotelu je k dispozici 183 apartmánů rozmístěných ve třech budovách. Všechny komfortně zařízené a vybavené, prostorné, klimatizované, s koupelnou (vysoušeč vlasů), TV se satelitním příjmem, telefonem, trezorem (za poplatek cca 2,5 EUR/den), kuchyňským koutem (lednice, varná deska, nádobí a příbory) a balkonem (balkonový nábytek). Dětská postýlka do 2 let zdarma. Hotel má k dispozici pokoje pro handicapované hosty.
- Apartmány s 1 ložnicí (T1, plocha cca 75 m²) - pro max. 4 osoby, obývací pokoj s 2místnou pohovkou, oddělená ložnice.
- Apartmány se 2 ložnicemi (T2, plocha cca 85 m²) - na potvrzení, pro min. 4 plně platící osoby a max. pro 5 dospělých osob, nebo až pro 6 osob, ale pouze ubytování 4+2 nebo 5+1, obývací pokoj s 2místnou pohovkou, 2 ložnice, 2 koupelny (v jedné z nich fén).

Strava
All Inclusive: snídaně (08:00-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (19:00-21:30) formou bufetu. Občerstvení: sendviče s místními sýry a šunkou, pizza, párky v rohlíku, zmrzlina (11:00-18:00), místní alkoholické a nealkoholické nápoje (11:00-23:00). Možné bezlepkové pokrmy (nutná předchozí rezervace).

Sport a zábava
Alpinus Hotel nabízí animační program pro děti i dospělé několikrát týdně (např. aerobik, hry, soutěže, večerní show). Zdarma stolní tenis, šipky. Za poplatek: kulečník. Ve vzdálenosti cca 200 metrů od hotelu je golfové hřiště (za poplatek) pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet tento exkluzivní sport.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby zdarma, v pokojích za poplatek (cca 5 EUR/den).

Místní kategorie
****

Jiné
http://www.alpinushotel.com/en/alpinus-hotel

Náš názor
Pěkný čtyřhvězdičkový hotel s velmi prostornými apartmány. Alpinus Hotel​ je skvělý pro rodiny s dětmi a pro všechny ty, kteří si chtějí odpočinout od shonu typických velkých středisek. Jako plus krásné pláže s působivými červenými útesy. Doporučujeme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Jiné

PORTUGALSKO - ALGARVE (obecné informace)

Měna
EURO - můžete platit kreditní kartou a používat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst kde si můžete vyměnit peníze.

Spropitné
Je zvykem nechávat malé částky jako spropitné a to zejména pro řidiče fakultativních výletů a zaměstnance hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že spropitné je připočítáno do účtu v restauraci.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Portugalska na základě platného občanského průkazu.

Čas
- 1 hodina ve srovnání s časem v České republice.

Úřední jazyk
Portugalština

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 15 EUR; 1 l vody 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Portugalsku. Tarif roamingu si prosím ověřte u svého operátora ještě před odjezdem na dovolenou. 

Algarve
Algarve je jedním z regionů Portugalska s hlavním městem Faro, který zahrnuje pás jižního pobřeží země, který se táhne od hranice se Španělskem až k mysu Sao Vicente. Hlavními odvětvími hospodářství, z něhož kraj čerpá, jsou zemědělství (citrusové plody, mandle), rybolov a cestovní ruch. Ny turisty čekají hotely v různorodých rozpočtech, s dobře připravenou dopravní infrastrukturu, která umožňuje prozkoumat každý kousek pobřeží, množství atrakcí, krásná příroda, rušná i klidnější letoviska a vynikající restaurace.

Lokality v regionu Algarve:

Albufeira - nejznámější a nejrozsáhlejší středisko Algarve, které se nachází přímo uprostřed jižního pobřeží Portugalska. Albufeira je rozdělena do 6 čtvrtí (každá s vlastním centrem) - od východních hranic resortu Falezia, Olhos d'Agua, Oura, Albufeira - staré město se slavnou Praia de Pescadores, Sao Rafael a nakonec Salgadus. Pro ty, kteří hledají noční život jeThe Strip, největší koncentrace barů, hospod a nočních klubů v resortu. Albufeira je také velkým kulturním centrem. Kalendář letních akcí praská ve švech. Můžete sledovat vystoupení, módní přehlídky, poslouchat hudbu, konají se zde sportovní turnaje, kulinářské festivaly, bleší trhy, atd. Pláže Albufeiry jsou plné jemného písku, skalních útvarů a třpytivých červených útesů.

Alvor – nejméně využíván turisty a položen nejzápadněji od rekreační oblasti (mezi Lagos a Portimao). V centru obce se nachází několik restaurací, které oceňují i místní obyvatelé, několik hospůdek a několik obchodů se suvenýry. Nicméně Alvor má v sobě spoustu kouzla a klidu pro osoby které si chtějí odpočinout od hluku a lesku velkých turistických středisek.Pro ty, jimž chybí shon městského nočního života je blízko Portimao (cca 6 km), město a přístav pocházející z římské doby a střediskem Praia da Rocha vyhlášeným svými krásnémi plážemi a grilovanými sardinkami.

Portimao, Praia da Rocha a Praia do Vau
Portimao - druhé největší město Algarve a největší přístav, plný místního života. Restaurace jsou proslulé vynikajícími rybami a mořskými plody. Nejznámější částí Portimao je jeho turistické čtvrti Praia da Rocha, jejíž pláž je jednou z vizitek Algarve. Pláž v Praia da Rocha  je také považována za fenomenálně krásnou na pobřeží.

Carvoeiro - malé, velmi okouzlující letovisko, jež se nachází mezi Portimao a Albufeirou, s krásnou pláží a topografií a‘la Portofino. Je zde spousta malých pláží a jeskyní zaplavovaných vlnami a útesy vyčnívajících z oceánu. Není zde mnoho hotelů, převažují vily a apartmány, proto se Carvoeiro zdá trochu líné a příliš tiché, ale nenechte se oklamat prvním dojmem - v centru je spousta malých restaurací, barů, hospůdek a obchodů se suvenýry.

Odlety z: Waršavy, Katovic, Gdaňska a Poznaně. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem u odbavovacího stánku Rainbow Tours. Aktuální časy odletů si zkontrolujte na r.pl/rozklady.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč