Ubytování RLH - Léto Obrázek0
Ubytování RLH - Léto Obrázek1
Ubytování RLH - Léto Obrázek2
Ubytování RLH - Léto Obrázek3
Ubytování RLH - Léto Obrázek4
Ubytování RLH - Léto Obrázek5
Ubytování RLH - Léto Obrázek6
Ubytování RLH - Léto Obrázek7
Ubytování RLH - Léto Obrázek8
Ubytování RLH - Léto Obrázek9
Ubytování RLH - Léto Obrázek10
Ubytování RLH - Léto Obrázek11

Prázdniny v Římě

Itálie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely turistické třídy - během poznávací části poblíž stanice metra nebo místní veřejné dopravy se snadným dojezdem do centra a hlavních turistických atrakcí Říma a během pobytové části v okolí Říma.

Vybavení
Recepce, restaurace, bar.

Pokoje
Dvoulůžkové (s možností přistýlky) s koupelnou. Kromě toho telefon, satelitní TV, minibar (konzumace za poplatek) a trezor.

Strava
Kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeřím za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Říma (přímý let), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v **/*** hotelu (6 nocí), stravování: 6 kontinentálních snídaní, za příplatek 4 večeře servírovány 1., 4., 5. a 6. den, turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupiny v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 170 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 45 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety: italský večer s částí představení operety v Římě cca 40 EUR/os., italský večer cca 35 EUR/os. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Rzymskie Wakacje
Kód zájezdu: RLH

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 12.05.2020 a mohou se změnit.

Program

Vatikán - bazilika sv. Petra a Vatikánská muzea • Fontána di Trevi - barokní poklad Říma • Španělské schody a fontána Barcaccia • Pantheon, Koloseum, pahorek Palatin a Forum Romanum - architektonické divy starověku • Ústa pravdy - okamžik pravdy • Piazza del Popolo a Via Margutta - magická římská místa

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Říma. Transfer do hotelu, volný čas. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 2
Po snídani přejezd do Vatikánu. V programu mimo jiné: Vatikánská muzea se slavnou Sixtinskou kaplí, bazilika sv. Petra, návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Volný čas. Následně procházka podél tajemného Passetto k Andělskému hradu. Pro zájemce italský večer s římským menu (za poplatek). Večer návrat do hotelu (přejezdy městskou hromadnou dopravou), přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd do centra Říma. Prohlídku začneme u Kolosea, které je symbolem moci antického Říma (také prohlídka vnitřku), následně uvidíme kopec Palatin a Forum Romanum. Poté přejdeme ke slavným Ústům pravdy - symbolu filmu „Prázdniny v Římě“. Poté přejdeme do židovské čtvrti - Ghetto. Procházku zakončíme u úpatí slavného pahorku Kapitol. Volný čas - pro zájemce italský večer ve stylové římské restauraci s částí představení - operety (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu (přejezdy městskou hromadnou dopravou), přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do centra města, procházku začneme u slavného barokního Piazza Navona. Poté uvidíme Pantheon, fontánu di Trevi, Piazza di Spagna (Španělské náměstí). Následně projdeme slavnou Via Margutta, která je známá také z filmu „Prázdniny v Římě“. Procházku zakončíme na náměstí Piazza del Popolo (česky Náměstí lidu). Přejezd na odpočinek a večeři do hotelu v okolí Říma.

Den 5 - 6
Volný čas na odpočinek, opalování a nakupování. 

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. (Trasa cca 150 km)
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 

Upozornění! Během Velikonoc a 15. srpna jsou Vatikánské zahrady pro veřejnost zavřeny. Na oplátku doporučujeme návštěvu Andělského hradu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč