Ubytování GST Obrázek0
Ubytování GST Obrázek1
Ubytování GST Obrázek2
Ubytování GST Obrázek3
Ubytování GST Obrázek4
Ubytování GST Obrázek5
Ubytování GST Obrázek6
Ubytování GST Obrázek7
Ubytování GST Obrázek8
Ubytování GST Obrázek9

Překročení kulturní hranice

Řecko - Olympská riviéra - Saloniki
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Tříhvězdičkové hotely - 7 nocí (1 noc v okolí Soluně, 1 noc v okolí Kavaly, 5 nocí v Istanbulu).

Obvykle skromné hotely nacházející se mimo center měst.

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou, WC a klimatizací.

Kontinentální, posílené snídaně a večeře (formou bufetu nebo servírované ke stolu). Nápoje k večeřím za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Soluně, návrat charterovým letadlem nebo pravidelnou linkou z Istanbulu, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně a večeře (7), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, řeckou pobytovou taxu, spropitné, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu (včetně vstupného, služeb místních průvodců a systému Tour Guide) - cca 185 EUR/os. Fakultativní výlety (pro zájemce): návštěva tureckých lázní (cca 45 EUR/os.). Orientační cena jednoho oběda cca 10-12 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Przekraczając kulturową granicę
Kód zájezdu: GST

Program

Soluň • jeskyně Alistrati • jezero Kerkini • Národní park Dadia - kondory havranovité • Muzeum hedvábí • Istanbul - palácový komplex Topkapi, Hagia Sophia, Modrá mešita, hipodrom, palác Dolmabahçe, Yerebatanská cisterna, Miniaturk, bazar Kapali Carsi 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem do Soluně v Řecku. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu v okolí Soluně. Večeřa a přenocování.

Den 2
Po snídani krátká prohlídka Soluně. Uvidíme mimo jiné: Egnatia Odos, hlavní ulici města, kde se prolínají římské, řecké, byzantské a turecké památky, kostel Panagia Chalkeon, zříceninu římské agory, Galeriův oblouk, římskou rotundu, Agia Sophia - postavenou podle vzoru slavné baziliky z Konstantinopole a Bílou věž. Následně výlet ve směru jeskyně Alistrati - jedné z nejkrásnějších a největších jeskyní v Řecku a Evropě. Budeme moci obdivovat celou galerii pestrobarevných stalaktitů a stalagmitů, jejichž autorem je sama příroda. Některé z nich dosahují dokonce 18 metrů! Jeskyně je stará více než 2 miliony let, žije v ní až 44 organismů, včetně endemického druhu velmi malého hmyzu „Alistratia beroni“, kterým se živí netopýři. Následně se vydáme k nádhernému ptačímu útočišti nad jezerem Kerkini. Jezero se nachází na úpatí pohoří Belasica a Kroussia. Je známé díky více než 220 druhům stěhovavých ptáků, včetně kormoránů, volavek, pelikánů a plameňáků, kteří se zde zastaví, než se vydají na cestu. V programu plavba lodí po jezeře a pozorování ptáků. Přejezd do hotelu v okolí Kavaly, ubytování, večeře a přenocování.

Den 3
Brzy ráno (možnost brekfast-boxu) se vydáme ve směru Alexandropoli a Národního parku Dadia, jediného místa v Evropě, kde žijí černí kondoři. Čas na krátkou procházku a pozorování ptáků dalekohledem. Následně se vydáme do Muzea hedvábí, kde lze na vlastní oči vidět živé bource morušové a seznámit se s historií výroby hedvábí. Další cesta ve směru Istanbulu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 4
Snídaně. Prohlídku města začneme druhou největší mešitou ve městě - Sulejmanovou mešitou (Süleymaniye Camii) z 16. století, která je mistrovským dílem osmanské architektury. Jejím tvůrcem byl světoznámý turecký stavitel Sinan (osobní architekt pěti sultánů). Následně uvidíme mešitu Sultána Eyupa (Eyüp Sultan Camii), která je pro muslimy jednou z nejdůležitějších mešit v Istanbulu díky Abu Ayyube al-Ansari, který zde odpočívá a byl přítelem proroka Mohameda. Následně vyjedeme na horu Pierre Loti, ze které u šálku turecké kávy budeme obdivovat nádherné panorama města. Návrat do hotelu, čas na odpočinek. Večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani začneme prohlídku na náměstí Beyazit, kde se nachází mešita Beyazit, nazývána také „Holubí mešitou“. S největší pravděpodobností byla vytvořena v 16. století a je příkladem klasické osmanské architektury. Součástí komplexu jsou i další budovy: kuchyně, dvě mauzolea, škola koránu, lázně, poutní dům a karavanseráj. Následně uvidíme Věž Beyazit - 85metrovou mramorovou budovu postavenou na příkaz sultána Mahmuta II. ke sledování požárů. Čtyři patra věže jsou pojmenována: Stráž, Signál, Koš a Vlajka. Budeme také obdivovat budovu Istanbulské univerzity, jedno z nejstarších vědeckých center nejen na Středním východě, ale i na světě. Poté volný čas v „největším nákupním centru Istanbulu“ - Grand Bazaar (Kapali Carsi), který má 64 ulic, přes 4000 obchodů a 22 vchodů. Následně Vás pozveme na návštěvu čtvrti Ortaköy, ve které uvidíme nádhernou mešitu Grand Mosque Imperial, postavenou z bílého kamene v novobarokním slohu. Volný čas v Ortaköy, během kterého doporučujeme ochutnat turecké speciality, např.: kumpir, čili brambory pečené ve slupce s různými zálivkami. Poté návštěva Námořního muzea založeného v roce 1897 na příkaz velitele Bozcaadali Hasan Hüsnü Pashe. Zastavíme na fotografování u paláce Dolmabahçe, postaveného v 19. století sultánem Abdülmecidem I. Palác měl podávat svědectví o stálé moci Osmanské říše, byl navržen a postaven v západoevropském stylu, a jako předloha posloužil francouzský Louvre a anglický Buckinghamský palác. Uvidíme také Galatský most, který protíná zaplavené říční údolí Zlatý roh a z mostu stejnojmennou 63metrovou věž. Galatská věž byla postavena v roce 1384 jako součást opevnění tehdejší janovské kolonie a byla jejím nejdůležitějším bodem. Návrat do hotelu na večeři a přenocování.

Den 6
Po snídani přejezd trajektem do asijské části města - Istanbul je totiž jediným městem na světě, které se nachází na dvou kontinentech. Dojedeme do čtvrti Üsküdar, která byla ve starověku nazývána „zlatým městem“ a sloužila jako městský hřbitov. Z pobřeží uvidíme věž Kizkulesi (Panenská věž nebo Leanderová věž) ležící na ostrově, která je spojena s tajemnou legendou. Uvidíme nejslavnější mešitu Üsküdaru - mešitu Mihrimah Sultan, postavenou na příkaz milované dcery Sulejmana Velkolepého a Roxolany - Mihrimah. Následně se vydáme do letního paláce Küçüksu, který se nachází na Bosporu. Do evropské části města se vrátíme přes Bosporský most spojující evropské a asijské pobřeží. Tento den budeme mít možnost nákupu koženého zboží a tureckých sladkostí. Návrat do hotelu na večeři a přenocování.
 
Den 7
Po snídani navštívíme historickou čtvrť Sultanahmet nazývanou často „srdcem Istanbulu“. Prohlídku města začneme římským hipodromem, který mohl pojmout 100 000 diváků a kde se konaly závody kvadrig a antická představení. Z původního hipodromu se dodnes zachoval: Konstantinův sloup, Hadí sloup a egyptský obelisk. Následně uvidíme Modrou mešitu. Dalším bodem programu bude návštěva Hagia Sofia - byzantského kostela založeného císařem Justiniánem I. Velikým a prohlídka palácového komplexu Topkapi, který byl od 15. do 19. století sídlem sultánů. Nepochybně největší bohatství ukrývá zdejší pokladnice naplněná osmanskými šperky a drahými kovy a zvědavost vzbuzují četné místnosti harému (více než 300!), ve kterých přebývalo téměř 5 000 osob. Dalším bodem programu bude Cisternová bazilika (Yerebatan Sarnici), která vznikla za vlády císaře Justiniána I. Velikého. V případě války měla přivádět vodu do císařského paláce. Tento den bude příležitost se seznámit s tradicí tkaní tureckých koberců - možnost nákupu. Návrat do hotelu, večeře. Pro zájemce doporučujeme návštěvu tureckých lázní - hammam (za poplatek cca 45 EUR/os.).
 
Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska.
 
Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč