Ubytování BSF Obrázek0
Ubytování BSF Obrázek1
Ubytování BSF Obrázek2
Ubytování BSF Obrázek3
Ubytování BSF Obrázek4
Ubytování BSF Obrázek5
Ubytování BSF Obrázek6
Ubytování BSF Obrázek7
Ubytování BSF Obrázek8
Ubytování BSF Obrázek9
Ubytování BSF Obrázek10
Ubytování BSF Obrázek11
Ubytování BSF Obrázek12

Přirozeně krásná

Brazílie - Rio de Janeiro
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely:
- v Rio de Janeiru hotel (4 nebo 5 nocí) - nachází se cca 100 - 400 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo)
- ve Fortaleze (1 noc)
- v Jerioceara (2 noci)
- v Atins (1 noc)
- v Parnaíba (1 noc)
- v Barreirinhas (1 noc)

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Fortalezy (s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech), vnitřní přelety (možnost letů s přestupem), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže): 14 nocí, stravování dle programu: snídaně, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 220 USD/os. (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče, pobytové taxy v Jericoacoara).

Název zájezdu v polském jazyce: Z natury piękna
Kód zájezdu: BSF


Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Program

Fortaleza • oranžové útesy Morro Branco • západ slunce na duně Por to Sol • cestování džípy • houpací sítě zavěšené nad vodou • kapybary, lenochodi, opice, ibisy rudé • pohádkové Lencoish Maranhenses - duny s lagunami • koloniální Olinda • nejkrásnější pláže Brazílie - Porto de Galinhas • křišťálová voda, korálové útesy, pláže • místní přelety v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem do Fortalezy (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech). Po příletu do Fortalezy pasová kontrola. Následně transfer do hotelu, přenocování.

Den 2
Snídaně. Následně se vydáme k jedné z hlavních atrakcí regionu - Morro Branco, labyrintu vytvořeného z útesů různých velikostí a barev. Vejdeme do nitra těchto úžasných tropických krajin, obklopených bílými a červenými dunami. Toto místo je velmi fotogenické - útesy vytvářejí něco jako kaňon a skály se zabarvují od bílého písku až do horké červené. Po procházce čas na odpočinek a oběd (oběd na vlastní náklady). Pro zájemce projížďka vozidlem typu buggy (za poplatek cca 30 USD/os.), následně návrat do Fortalezy. Volný čas k samostatnému prozkoumávání města. (Trasa cca 180 km)

Den 3
Po snídani transfer džípy do Jericoacoara, malého, ale okouzlujícího městečka, které se nachází uprostřed rozlehlého národního parku, který je splněným prázdninovým snem nejen každého Brazilce. Vyhlášené americké deníky New York Times a Washington Post uznaly toto místo za jedno z nejkrásnějších na světě. Až donedávna bylo Jericoacoara stále izolovanou a prostou rybářskou vesnicí. Od roku 1984 je oblast kolem Jericoacoara prohlášena za chráněnou oblast a národním parkem se stala v roce 2002. Odpoledne se vydáme na Por do Sol, čili na největší písečnou dunu na pobřeží, ze které budeme obdivovat fantastický západ slunce, během něhož se zlatožlutý písek ve večerních hodinách mění v nesčetných žlutých a oranžových odstínech, zatímco se slunce pomalu ponořuje do neprozkoumané hloubky oceánu. Volný čas. (Trasa cca 300 km)

Den 4
Snídaně a volný den na odpočinek. Doporučujeme zejména možnost využití koupání v průzračné tyrkysové vodě tohoto pobřeží nebo procházku po dunách. Měli byste také vědět, že Jericoceara je nazývána brazilským chrámem vodních sportů díky krásným a velkým vlnám, kde se každý den lze setkat se surfaři, kteří sjíždějí hřbety zpěněných vln. Proto pro aktivnější doporučujeme účast na lekci surfování (za poplatek cca 45 USD/os.).

Den 5
Snídaně a transfer džípy do Parnaíby. Tento den budeme mít příležitost vidět skutečné rajské scenérie této části Brazílie. Přejedeme samotným středem obrovského národního parku (o rozloze přes 8000 km2). Naše trasa povede přes písečné pláže a mořem bílých dun táhnoucích se po horizont. Uprostřed této krajiny se vynoří jedna z nejznámějších lagun, u které se zastavíme na oběd (na vlastní náklady) a budeme moci odpočívat v jedné z houpacích sítí zavěšených nad hladinou sladké vody obklopené pouštní krajinou. Pro zájemce možnost využití sjezdu na prkně po trati na písečném svahu duny přímo do laguny (za poplatek cca 8 USD/os. za 3 sjezdy). Ubytování v pousadě v Parnaíbě (druh penzionu), přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 6
Snídaně. Následně plavba lodí podél delty řeky Parnaíba. Delta Parnaíby je považována za jednu z nejkrásnějších oblastí na světě. Jedná se o nejdelší řeku umístěnou výhradně na území Brazílie a téměř 40% zdejších ryb je endemických. Řeka se vine a rozděluje na menší kanály, které svým tvarem připomínají tvar dlaně, zatímco krajinu, která ji obklopuje, lze bez váhání nazvat velkou ekologickou svatyní. Tento den se vydáme hledat zvířata žijící v této oblasti delty, mimo jiné se zde lze setkat s kapybarami (čili největšími žijícími hlodavci vážícími až 65 kg), lenochody, opicemi, kajmany a krásnými ibisy rudými vznášejícími se nad vodami řeky. Budeme mít také možnost vidět, jak místní obyvatelé „loví“ kraby a ti, kteří mají rádi nové výzvy, si budou moci sami vyzkoušet lov v jedné ze zátok řeky. Návrat do pousady, přenocování.

Den 7
Snídaně a transfer do Atins. Je to typická malá brazilská vesnice, která se nachází na začátku Národního parku Lencoish Maranhenses. Během cesty do Atins zastavíme v malé osadě Cabure, kde budeme mít možnost ochutnat místní jídla během oběda a zájemci budou mít možnost projížďky na čtyřkolkách po pláži (cca 20 USD/os./30 min.). Cabure se nachází na řece Preguicas, po které se budeme plavit lodí na cestě k naší pousadě. Večer čas na odpočinek. Pro zájemce projížďka na koni podél mořského pobřeží až k nejvyššímu vrchu, kde začíná Národní park Lencoish Maranhenses. Obklopeni na jedné straně písečnými kopci, které se rozprostírají až k obzoru a na druhé straně krásnými modrými vodami oceánu, budeme obdivovat západ slunce (za poplatek cca 40 USD/os.). (Trasa cca 190 km)

Den 8
Snídaně a vodní transfer do Barreirinhas, který bude počátkem naší cesty do brazilské Sahary. Během jízdy terénním autem budeme obdivovat bujnou vegetaci deštného pralesa, který se rozprostírá na úpatí Národního parku Lencoish Maranhenses. Poté se vydáme na trekking uprostřed nekonečných písečných kopců a to, co se nám bude zdát, nebude Fata morgana - v samém centru pouště budeme mít příležitost ponořit se do sladkovodních lagun vyskytujících se na území celého parku. Lze také pozorovat unikátní druh ryb, který se vyskytuje v těchto zdrojích a je schopen přežít v období, kdy laguna vyschne a čeká na další období dešťů. Krásné písečné duny Lencoish Maranhenses mohou být objevovány pokaždé znovu, protože mění svůj vzhled s měnící se hladinou vody v lagunách. Návrat do pousady v Barreirinhas, přenocování. (Trasa cca 40 km)

Den 9
Snídaně a transfer na letiště do São Luís. Přelet do Recife. Recife, hlavní město Pernambuco, je jedním z nejzajímavějších měst na severovýchodě. Jeho název pochází od mořských útesů, které uklidňují vody jeho přístavů a ​​pobřeží. Má rušnou kulturní, zábavní a restaurační scénu, stejně jako impozantní pobřeží. Zajímavé historické centrum Olindy je místem druhého nejslavnějšího karnevalu v Brazílii. Hudba Frevo přitahuje davy, včetně přehlídek karnevalových bloků (orchestry hrající frevo a jiné typické brazilské karnevalové rytmy), které se mísí s jinými hudebními žánry, jako je např. maracat, forró a dokonce i elektronická hudba. Hlavní atrakcí je Galo da Madrugada, uznaný Guinnessovou knihou rekordů jako největší karnevalový blok na světě. Přenocování.
 
Den 10
Snídaně a návštěva koloniálního města Olinda, které je nejlépe dochovaným koloniálním městem v Brazílii. Nachází se zde mnoho kostelů, které představují bohatství koloniální éry, stejně jako muzeum velkých loutek, které se používají při přehlídkách během pouličního karnevalu. V současné době je Olinda domovem velké kolonie umělců, kteří vyrábějí řezby a keramiku. Tato oblast byla zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO v roce 1982. Následně přejezd do Porto de Galinhas. Přenocování.

Den 11 
Snídaně. Volný den na odpočinek. Porto de Galinhas je hlavní turistickou destinací na jižním pobřeží Pernambuco. Nachází se ve městě Ipojuca, 50 km od Recife. Křišťálová voda oceánu, mangrovové lesy, štíhlé a vznešené kokosové palmy a mělký písek poskytují jedny z nejkrásnějších pláží Brazílie, kterými se může tento region pochlubit. Korálové útesy zde vytvářejí přírodní bazén, který je domovem barevných ryb a želv. Porto de Galinhas nabízí vynikající služby a infrastrukturu, včetně barů, restaurací a řemeslných obchodů. Přenocování.

Den 12 - 14
Snídaně. Transfer na letiště a přelet do města Fortaleza. Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Fortalezy. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: projížďku vozidlem typu buggy na pláž Cumbuco nebo horská expedice do „Atlantického lesa“ s ochutnávkou tradičního alkoholického nápoje Cachaça.

Den 15
Po snídani volný čas. Následně transfer na letiště (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě) a zpáteční let do Polska (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech). 

Den 16
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Duny Lencoish Maranheses, v závislosti na termínu návštěvy se liší vzhledem (závisí to na hladině vody v lagunách).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.  

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč