Ubytování ALP Obrázek0
Ubytování ALP Obrázek1
Ubytování ALP Obrázek2
Ubytování ALP Obrázek3
Ubytování ALP Obrázek4
Ubytování ALP Obrázek5
Ubytování ALP Obrázek6

Provence a Azurové pobřeží - od sněhově bílého Mont Blancu po azurovou Francouzskou riviéru

Francie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Skromné dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely nacházející se mimo center měst (7 nocí: v okolí Annecy/Chambéry - 2, v okolí Marseille/Arles - 1, v okolí Antibes/Juan les Pins - 4).

Vybavení
V hotelu obvykle bar.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost max. 1 přistýlky; ve většině hotelů přistýlka formou palandy), všechny s koupelnou a WC, telefonem a TV-sat.

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (7 nocí), stravování: 7 snídaní servírovaných v hotelových restauracích (kontinentální, podávané na sladko), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, pobytovou taxu, sluchátkový set Tour Guide (celkové náklady na účast v programu - cca 185 EUR/dospělá osoba a 160 EUR/ dítě do 12 let, platí se průvodci jako balíček) a jiné osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Prowansja i Lazurowe Wybrzeże - od śnieżnej bieli Mont Blanc po lazur Francuskiej Riwiery

Program

NOVINKA! • Mont Blanc - střecha Evropy • Annecy a Chamonix - kouzlo Alp • Arles a Avignon - provensálská města vonící levandulí • Marseille - nejstarší město Francie • Monako a Monte Carlo - knížecí palác, kasina a Formule 1 • Éze - francouzské parfémy • Nice - pláže a Promenade des Anglais, Cannes - hlavní město kina a luxusní letovisko • 2 dny odpočinku na Azurovém pobřeží - čas na opalování

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko, Německo a Švýcarsko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1400 km od polských hranic) 

Den 2
Přejezd přes Švýcarsko. Před polednem dorazíme do Ženevy, kde se vydáme na procházku nejkrásnější části města. Uvidíme Lemanské jezero, okouzlující staré město a budovu evropského sídla Organizace spojených národů (zvenčí). Následně přejezd do Francie. Volný čas na odpočinek. Přenocování v hotelu (okolí Chambery nebo Annecy).

Den 3
Po snídani přejezd do Chamonix - nejznámějšího města francouzských Alp. Výjezd nejdelší lanovku na světě na Aiguille du Midi (3842 m n. m.) u úpatí Mont Blancu a procházka městem. Přejezd do Annecy - krásného města ležícího u ústí řeky Thiou, nazývaného alpskými Benátkami. Procházka kouzelným starým městem a plavba lodí po jezeře Lac d'Annecy. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani odjezd ve směru Avignonu, brány Provence a jednoho z nejvíce fascinujících měst ve Francii. Vejdeme na slavný most Le pont Saint-Bénézet nad řekou Rhônou (Avignonský most), uvidíme papežský palác (zvenčí) a projdeme se nejzajímavějšími zákoutími města. Následně se vydáme do Arles, dalšího provensálského města zvaného Malým Římem díky četným budovám z období, kdy bylo město kolonií Julia Caesara. Nejdůležitější z těchto památek uvidíme zvenčí během procházky uličkami starého města (uvidíme mimo jiné arénu, římské divadlo, Konstantinovy lázně). Navštívíme také místa související s Vincentem van Goghem, který strávil několik měsíců v Arles a vytvořil zde jedny z nejslavnějších obrazů své umělecké kariéry. Následně přejezd do hotelu v okolí Marseille, přenocování. (Trasa cca 450 km)
 
Den 5
Po snídani prohlídka Marseille - největšího přístavu Francie a jednoho z nejstarších měst Francie. Vydáme se na vrchol Garde, který nabízí nádherné panorama města. Navštívíme také baziliku Notre-Dame de la Garde. Následně procházka podél starého přístavu a volný čas na slavné ulici Canabiere. Z Marseille se vydáme ve směru St. Tropez - jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších letovisek navštěvovaného filmovými hvězdami, modelkami, umělci a milionáři. Procházka městečkem. Následně přejezd do hotelu v okolí Antibes nebo Juan Les Pins, přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Monackého knížectví. Prohlídka města: Knížecí palác s katedrálou, kde je pohřbena princezna monacká Grace Kelly, exotické zahrady a Oceánografické muzeum (Oceanographic Museum of Monaco). Následně navštívíme Monte Carlo, známé díky nádherným kasinům, kde se každý může stát milionářem. Odpoledne se vydáme do malé vesničky Éze, ve které navštívíme továrnu a muzeum parfému Fragonard. Provence a Azurové pobřeží jsou místa trvale spojená s parfémovým průmyslem. Mají zde svá sídla nejznámější parfumérské společnosti, které dodávají cenné esence slavným módním domům. V továrně a v muzeu se seznámíme s procesem výroby parfémů a tajemstvím práce „nosů“. Nakonec budeme moci udělat voňavé nákupy ve značkovém obchodě značky Fragonard. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 7
Po snídani volný čas na opalování nebo k samostatnému prozkoumávání. Pro zájemce doporučujeme fakultativní výlet do Cannes - dávné rybářské vesnice, dnes luxusního letoviska známého především díky květnovému filmovému festivalu. Během procházky po bulváru Boulevard de la Croisette uvidíme alej hvězd Avenue of Stars, festivalový palác a nádherné budovy hotelů deco a belle époque. Poté navštívíme malé staré město Cannes ležící na kopci, ze kterého se rozprostírá výhled na Středozemní moře a jachetní přístav. Cena výletu je cca 30 EUR/os. (výlet se uskuteční, pokud to bude možné a při min. 20 zájemcích)
 
Den 8
Po snídani volný čas na opalování nebo k samostatnému prozkoumávání. Pro zájemce doporučujeme fakultativní výlet do kaňonu Verdon spojený s návštěvou provensálského městečka Moustiers Sainte Marie. Tento neobvykle malebný kaňon o délce cca 21 km se pyšní jedinečnou faunou a flórou. V programu je kratší a méně náročný úsek kaňonu, který zdoláme šlapadly (cca 2 hodiny). Bude to skvělá příležitost obdivovat tyrkysovou vodu a vápencové skály, ve kterých si voda vyhloubila cestu před miliony let. Upozornění! Plavba šlapadly je velmi relaxační a nevyžaduje od účastníků speciální fyzickou kondici. Doporučuje se vzít si gumové boty nebo žabky. Následně přejedeme autokarem do mimořádně okouzlujícího a malebně umístěného městečka Moustiers Sainte Marie, kde se vydáme na krátkou procházku. Čas na nákup suvenýrů a jídlo na vlastní náklady. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách. Cena výletu je cca 40 EUR/os. (výlet se uskuteční, pokud to bude možné a při min. 20 zájemcích)

Den 9
Po snídani přejezd vlakem do Nice - nekorunovaného hlavního města Azurového pobřeží (Côte d'Azur), města umělců, miliardářů a aristokratů. Město vděčí za svou krásu nádherné poloze v zátoce Andělů. Po příjezdu do města se vydáme na procházku starým městem. Navštívíme hradní vrch, ze kterého se rozprostírá výhled na zátoku Andělů, přístav, staré město a nové čtvrti Nice. V programu je také slavná Promenade des Anglais. Následně volný čas na poslední nákupy suvenýrů a oběd (na vlastní náklady). Odpoledne odjezd do Polska. Přejezd přes Itálii, Rakousko a Česko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. 
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce-Orzesze cca 10:00).

Upozornění k programu
- Hotel na Azurovém pobřeží (okolí Antibes/Juan les Pins) se nachází cca 2 km od pláže. V hotelech není služba plážových osušek, proto doporučujeme vzít si vlastní.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po všech muzejních objektech. 
- 9. den zájezdu je program realizován městskou hromadnou dopravou (vlakem).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč