Arystoteles Hotel Obrázek0
Arystoteles Hotel Obrázek1
Arystoteles Hotel Obrázek2
Arystoteles Hotel Obrázek3
Arystoteles Hotel Obrázek4
Arystoteles Hotel Obrázek5
Arystoteles Hotel Obrázek6
Arystoteles Hotel Obrázek7
Arystoteles Hotel Obrázek8
Arystoteles Hotel Obrázek9
Arystoteles Hotel Obrázek10
Arystoteles Hotel Obrázek11
Arystoteles Hotel Obrázek12
Arystoteles Hotel Obrázek13
Arystoteles Hotel Obrázek14
Arystoteles Hotel Obrázek15
Arystoteles Hotel Obrázek16
Arystoteles Hotel Obrázek17
Arystoteles Hotel Obrázek18
Arystoteles Hotel Obrázek19
Arystoteles Hotel Obrázek20
Arystoteles Hotel Obrázek21
Arystoteles Hotel Obrázek22
Arystoteles Hotel Obrázek23

Arystoteles Hotel

Řecko
Pobytový
Rodinný
FIGLOKLUB s polskými animátory
Pláž do 100 m
Wi-fi
Tenisový kurt

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Arystoteles Hotel
se nachází na vyvýšenině  s panoramatickým výhledem na Toronský záliv a na prostřední odnož poloostrova Chalkidiki - Sithonia. Hotelové budovy se nachází v upravené, dobře udržované zahradě, která vytváří ideální atmosféru k prázdninovému odpočinku. Komplex se nachází cca 2,5 km od nejkrásnějšího městečka na celém Chalkidiki - Afitos. Město Afitos leží na vysokém útesu, uchvacuje tradičními kamennými budovami, vinutými tajemnými uličkami a velkým výběrem restaurací a taveren, které servírují místní kuchyni. Navíc se v centru města Afitos v červenci a srpnu konají četná taneční vystoupení, koncerty řecké hudby - jak moderní, tak i tradiční. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 1 hodinu. 

Pláž
Pěkná, písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 50 m od Arystoteles Hotelu. Přechod lávkou nad cestou, sjezd výtahem a přístup stezkou a po schodech. Lehátka a slunečníky - zdarma.

Vybavení
Recepce 24h s prostornou lobby, TV místnost, bar u bazénu, terasa s výhledem na moře, plážový bar (za poplatek), klimatizovaná hlavní restaurace (k dispozici dětské židle), sladkovodní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, mini dětské hřiště, minimarket, obchod se suvenýry, půjčovna kol.

Pokoje
Arystoteles Hotel
má 220 úplně nových, zrekonstruovaných pokojů, které se nachází v 8 dvoupatrových budovách obklopených tropickou zelení. Prostorné pokoje s možností ubytování max. 4 osob (možnost 2 přistýlek pro děti nebo dospělé) se skládají z manželské postele, samostatné postele a rozkládací pohovky. Pokoje jsou vybaveny telefonem, ledničkou (zdarma), satelitní TV, klimatizací (individuálně nastavitelnou, zdarma), balkón nebo terasa. Většina pokojů se nachází od strany moře. Dětská postýlka pro děti do 2 let - zdarma.

Strava
All Inclusive: snídaně (7:30-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci, nealkoholické nápoje, káva, čaj a místní alkoholické nápoje: pivo, ouzo, rakija, bílé a červené víno (10:00-22:00).

Sport a zábava
V areálu Arystoteles Hotelu jsou k dispozici animace: celodenní hry, zábava, sportovní soutěže, gymnastika, aerobik, hotel organizuje večer s živou hudbou. Navíc je k dispozici náš vlastní Figloklub, který nabízí animace, hry a aktivity pro děti v polštině! Kromě toho mají hosté k dispozici: tenisový kurt, basketbal, plážový volejbal, zahradní skříňky. Vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://www.aristotelesbeach.gr/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Arystoteles Hotel
je ideální pro rodiny: krásná zahrada, velká plocha, autenticky tyrkysové moře s pozvolným vstupem do vody, animace a výhodný program All Inclusive. Navíc lze využívat atrakce nedalekého, velmi zajímavého městečka Afitos. V tomto hotelu se nebudete nudit.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště-hotel-letiště, 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu (v případě zájezdu na 11 dní = 10 nocí v hotelu - odlet ve středu/přílet v sobotu, v případě zájezdu na 12 dní = 11 nocí v hotelu - odlet v sobotu/přílet ve středu), stravování podle popisu hotelu, polsky mluvícího delegáta, základní pojištění TU Evropa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční službu a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiné stravování než je uvedeno v popisu jednotlivých hotelů, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Informace o aktuálních hygienických opatřeních a vstupních podmínkách do Řecka naleznete ZDE.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla na vybraném letišti. Aktuální letový řád sledujte na r.pl\rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow Tours na místě). Návrat do Polska.

Jiné

CHALKIDIKI obecné informace

Čas
+ 1 hodina oproti českému času.

Úřední jazyk
Řečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických destinacích je spousta míst kde můžete směnit USD.

Spropitné
Je vhodné nechávat drobný obnos jako spropitné. Zejména to platí pro řidiče na fakultativních výletech a číšníky v restauracích.Někdy se může stát že spropitné je již připočteno k ceně.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Orientační ceny
Přibližná cena obědu v taverně od 8 EUR; voda 1l - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Poštovní služby
Poštovní známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. 

Poloostrov Chalkidiki
Se nachází na východ od města Thessaloniki a je jednou z největších atrakcí této části Řecka. Tvar poloostrova je podobný trojzubci a sestává ze tří částí: Kassandra, Sithonia a Athos. Na Chalkidiki je 500 km písečných pláží, piniové lesy, skalnaté útesy a nejtajemnější kláštery - republika pravoslavných mnichů na hoře Athos, které můžou být viděny pouze z pobřeží.

Nea Potidea
Tato malebná vesnička je skvělým výchozím bodem. Atrakcí jsou zbytky zdí ze 6. století před naším letopočtem, průplav o délce 1250 m spojující záliv s pevninou, zátoky Thermaikos a Toroneos, stejně jako tradiční taverny servírující pokrmy z ryb a mořských plodů a písečné pláže.

Chanioti
Jedno z nejkrásnějších turistických středisek v Chalkidiki. Ideální pro dovolenou s rodinou nebo dovolenou pro dva. Pěkná pláž s bílým pískem je středem zábavy během dne a večerní život se koncentruje kolem hlavního náměstí a přilehlých ulic.

Pefkochori
Centrem letoviska Pefkochori je pláž a nábřežní promenády, nabízí řadu aktivit během dne i večer.Ideální pro mladé lidi, kteří mají rádi na dovolené zábavu.

Paliouri
Klidné místo které si stále zachovává tradiční styl života svých obyvatel. Dokonalý výběr pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají klidný odpočinek.Tady je možno prožít skutečné řecké prázdniny, daleko od hlučných středisek.

Odlety z: Warszavy, Katowic, Wroclawi, Gdaňska a Poznaně. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální časy odletů si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (ceny jsou orientační, bez vstupů)

Plavba na Svatou horu Athos - cena cca 50 EUR
Fascinující výlet kočárem do nepřístupné, mystické pravoslavné republiky. Tato  v celosvětovém měřítku unikátní autonomní republika vznikla v desátém století a dodnes v ní panují středověké obyčeje, bez elektřiny, asfaltových silnic a jiných výdobytků moderní doby. 20 klášterů postavených ve stylu sakrální byzantské architektury obývá v současné době 2500 mnichů. Bratři z Agion Oros stále používají juliánský kalendář a a hodiny měří podle byzantského času. Zákaz vstupu pro ženy byl formován císařským ediktem v roce 1045, nazývaným Avaton. Výlet lodí podél západní části Athosu je vynikající příležitostí uvidět nedostupné pevnosti pravoslavného kostela. Během výletu můžete relaxovat, opalovat se a bavit na palubě při řeckých i světových hitech.

SOLUŇ - cena cca 36 EUR (výlet je organizován mimo sezónu)
Celodenní výlet do hlavního města řecké Makedonie, druhého největšího města v Řecku. Bylo založeno králem makedonským Kassandrosem v roce 315 před naším letopočtem a již více než 2300 let představuje jedinečnou příležitost seznámit se s památkami města.Tady můžete najít stopy Cicera, apoštola Pavla, Cyrila a Metoděje, dále pozůstatky antického světa z období rozkvětu makedonské říše. Pro znalce byzantského umění se Soluň jeví jako skutečná "země zaslíbená". Orientální bazar, Galeriosův Vítězný oblouk, středověké opevnění s panoramatickým výhledem na záliv Thermaikos, pobřežní bulvár s bílou věží a přilehlé archeologické muzeum jsou místa, která zanechají nezapomenutelný dojem. Po prohlídce možnost nákupu v obchodech.

METEORY - cena cca 57 EUR
Meteory - "skály zavěšené v nebi." Toto místo bylo označeno jako osmý div světa a je mnohými považováno za nejpozoruhodnější místo v Řecku.Trasa vede podél masivu Olymp - bájného sídla bohů a opěvované starověkými básníky údolí Tempe (Tembi). Unikátní skalní útvar tvořený monolitickými bloky, až několik set metrů vysokými, na kterých středověcí mniši stavěli své kláštery. V šesti dodnes činných klášterech můžete obdivovat fresky - např. Teofanesa z Kréty, historické ikony, pergameny buly, knihy balkánských králů, liturgické nádoby a poznávat tajemství každodenního života mnichů z 12.-16. století. Během volného času ve městě Kalambaka bude možnost zakoupit suvenýry a ochutnat chutné místní pokrmy.

ZÁLIV TORONEOS - cena cca 38 EUR
Výletní plavbu lodí začneme v obci Pefkochori ve smaragdových vodách zálivu Toroneos. Malebné zátoky, skryté pláže a křišťálově čisté vody v moři budou skvělou příležitostí ke koupání. Během cesty se zastavíme na tajemné neobydlené "želví pláži" a navštívíme město Neos Marmaras, kde bude možnost ochutnat mořské plody a nakupování v mnoha obchodech se suvenýry. Plavba slibuje mnoho estetických dojmů, dobrou zábavu a atmosféru umocněnou řeckou hudbou.

DIVOKÁ SITHONIA - cena cca 40 EUR
Vychutnejte si výlet do druhého prstu Chalkidiki - divoké a sladké Sithonie! Připravte se na návštěvu tajemné a zapomenuté vesnice duchů na kopci - Parthenonas, ochutnávka chalkidického medu, krásné výhledy a opalování na dlouhých, širokých písčitých karibských plážích Sithonie! Po cestě navštívíme také slavnou Afitos - balkon Chalkdiki s promenádou na útesu!

Upozornění! Popisy místních exkurzí popsaných výše jsou uvedeny pouze pro informaci a nepředstavují komerční nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Kompletní seznam fakultativních výletů a jejich aktuálních cen získáte od místních rezidentů. Prohlídky probíhají v polštině (nejméně 15-20 osob v závislosti na cestě). Jejich organizátorem není Rainbow a místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu servisu. Nastavuje také svůj program, ceny a termíny výletů. Rezident je pouze prostředník při přihlášení k místním událostem. Platba kreditní kartou není možná.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč