Kassandra Mare

Řecko
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Kompletně zrenovovaný hotel Kassandra Mare ležící přímo u velmi hezké pláže, se nachází v letovisku Nea Moudania, na severním okraji poloostrova Kassandra. Tato oblast je charakteristická bujnou vegetací, olivovými háji a borovými lesy, které rostou na okolních kopcích a křišťálově čistou tyrkysovou vodou. Do centra města, kde lze najít restaurace, taverny, obchody, diskotéky a přístav je to cca 5 km, do centra Nea Potidea cca 3,5 km. U hlavní cesty, cca 100 m od hotelu Kassandra Mare je zastávka autobusu, odkud se lze dostat do jiných letovisek poloostrova Kassandra (v sezóně jezdí autobus co hodinu, jízdenka do Nea Moudania cca 3 EUR/osoba). Transfer z letiště do hotelu trvá cca 50 minut. 

Pláž
Hezká písčito-oblázková pláž se nachází hned u hotelu Kassandra Mare. Lehátka a slunečníky (zdarma).

Vybavení
Recepce 24h s lobby, lobby bar, plážový bar, klimatizovaná hlavní restaurace, restaurace a'la carte (za poplatek), sladkovodní bazén, sluneční terasa, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, plážové osušky (záloha cca 10 EUR), mini market, obchod se suvenýry. Hotel má k dispozici wellness centrum (za poplatek) a posilovnu.

Pokoje
Hotel Kassandra Mare nabízí ubytování v kompletně nových, zrekonstruovaných pokojích v hlavní budově a boční budově. Všechny pokoje jsou elegantně zařízeny. Jsou vybaveny balkonem nebo terasou (zahradní nábytek) a koupelnou (vysoušeč vlasů). Některé pokoje mají boční výhled na moře. V pokojích se nachází telefon, lednička (zdarma), satelitní TV, klimatizace (individuálně nastavitelná, zdarma). Pokoje v hlavní budově nabízí ubytování pro 2 osoby (s možností přistýlky pro dospělou osobu nebo dítě), pokoje v boční budově pro 2 osoby (s možností přistýlky pro dospělou osobu nebo 2 děti). K dispozici jsou dětské postýlky pro děti do 2 let - zdarma (dítě je zahrnuto do obsazenosti pokoje).

Strava
All Inclusive: snídaně (7:30-9:30), oběd (12:00-14:30) a večeře (19:00-21:30) jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci, nealkoholické nápoje, káva, čaj, čokoláda a místní alkoholické nápoje: pivo, ouzo, brandy, bílé a červené víno (10:00-22:00).

Sport a zábava
Stolní fotbal, kulečník. 

Internet
Ve veřejných prostorách a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Webové stránky
https://www.kassandramare.com.gr/en/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Hotel Kassandra Mare stojí za doporučení díky zcela novým, krásně vystylizovaným pokojům a umístění přímo na pláži. Nabídka splní očekávání náročných klientů, kteří chtějí trávit čas aktivně. Kromě procházek po pláži, vodních sportů a návštěv hotelové posilovny nabízíme mnoho fakultativních výletů - Nea Moudania je skvělou základnou k poznávání Řecka.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště-hotel-letiště, 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu (v případě zájezdu na 11 dní = 10 nocí v hotelu - odlet ve středu/přílet v sobotu, v případě zájezdu na 12 dní = 11 nocí v hotelu - odlet v sobotu/přílet ve středu), stravování podle popisu hotelu, polsky mluvícího delegáta, základní pojištění TU Evropa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční službu a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiné stravování než je uvedeno v popisu jednotlivých hotelů, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla na vybraném letišti. Aktuální letový řád sledujte na r.pl\rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow Tours na místě). Návrat do Polska.

Jiné

CHALKIDIKI obecné informace

Čas
+ 1 hodina oproti českému času.

Úřední jazyk
Řečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických destinacích je spousta míst kde můžete směnit USD.

Spropitné
Je vhodné nechávat drobný obnos jako spropitné. Zejména to platí pro řidiče na fakultativních výletech a číšníky v restauracích.Někdy se může stát že spropitné je již připočteno k ceně.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Orientační ceny
Přibližná cena obědu v taverně od 8 EUR; voda 1l - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Poštovní služby
Poštovní známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů

Telefony
Telefonní  karty lze zakoupit v prodejnách a stáncích poblíž veřejných telefonů.Karta stojí 5EUR(100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční jsou poměrně dražší. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem na dovolenou.  

Poloostrov Chalkidiki
Se nachází na východ od města Thessaloniki a je jednou z největších atrakcí této části Řecka. Tvar poloostrova je podobný trojzubci a sestává ze tří částí: Kassandra, Sithonia a Athos. Na Chalkidiki je 500 km písečných pláží, piniové lesy, skalnaté útesy a nejtajemnější kláštery - republika pravoslavných mnichů na hoře Athos, které můžou být viděny pouze z pobřeží.

Nea Potidea
Tato malebná vesnička je skvělým výchozím bodem. Atrakcí jsou zbytky zdí ze 6. století před naším letopočtem, průplav o délce 1250 m spojující záliv s pevninou, zátoky Thermaikos a Toroneos, stejně jako tradiční taverny servírující pokrmy z ryb a mořských plodů a písečné pláže.

Chanioti
Jedno z nejkrásnějších turistických středisek v Chalkidiki. Ideální pro dovolenou s rodinou nebo dovolenou pro dva. Pěkná pláž s bílým pískem je středem zábavy během dne a večerní život se koncentruje kolem hlavního náměstí a přilehlých ulic.

Pefkochori
Centrem letoviska Pefkochori je pláž a nábřežní promenády, nabízí řadu aktivit během dne i večer.Ideální pro mladé lidi, kteří mají rádi na dovolené zábavu.

Paliouri
Klidné místo které si stále zachovává tradiční styl života svých obyvatel. Dokonalý výběr pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají klidný odpočinek.Tady je možno prožít skutečné řecké prázdniny, daleko od hlučných středisek.

Odlety z: Warszavy, Katowic, Wroclawi, Gdaňska a Poznaně. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální časy odletů si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (ceny jsou orientační, bez vstupů)

Plavba na Svatou horu Athos - cena cca 50 EUR
Fascinující výlet kočárem do nepřístupné, mystické pravoslavné republiky. Tato  v celosvětovém měřítku unikátní autonomní republika vznikla v desátém století a dodnes v ní panují středověké obyčeje, bez elektřiny, asfaltových silnic a jiných výdobytků moderní doby. 20 klášterů postavených ve stylu sakrální byzantské architektury obývá v současné době 2500 mnichů. Bratři z Agion Oros stále používají juliánský kalendář a a hodiny měří podle byzantského času. Zákaz vstupu pro ženy byl formován císařským ediktem v roce 1045, nazývaným Avaton. Výlet lodí podél západní části Athosu je vynikající příležitostí uvidět nedostupné pevnosti pravoslavného kostela. Během výletu můžete relaxovat, opalovat se a bavit na palubě při řeckých i světových hitech.

SOLUŇ - cena cca 36 EUR (výlet je organizován mimo sezónu)
Celodenní výlet do hlavního města řecké Makedonie, druhého největšího města v Řecku. Bylo založeno králem makedonským Kassandrosem v roce 315 před naším letopočtem a již více než 2300 let představuje jedinečnou příležitost seznámit se s památkami města.Tady můžete najít stopy Cicera, apoštola Pavla, Cyrila a Metoděje, dále pozůstatky antického světa z období rozkvětu makedonské říše. Pro znalce byzantského umění se Soluň jeví jako skutečná "země zaslíbená". Orientální bazar, Galeriosův Vítězný oblouk, středověké opevnění s panoramatickým výhledem na záliv Thermaikos, pobřežní bulvár s bílou věží a přilehlé archeologické muzeum jsou místa, která zanechají nezapomenutelný dojem. Po prohlídce možnost nákupu v obchodech.

METEORY - cena cca 57 EUR
Meteory - "skály zavěšené v nebi." Toto místo bylo označeno jako osmý div světa a je mnohými považováno za nejpozoruhodnější místo v Řecku.Trasa vede podél masivu Olymp - bájného sídla bohů a opěvované starověkými básníky údolí Tempe (Tembi). Unikátní skalní útvar tvořený monolitickými bloky, až několik set metrů vysokými, na kterých středověcí mniši stavěli své kláštery. V šesti dodnes činných klášterech můžete obdivovat fresky - např. Teofanesa z Kréty, historické ikony, pergameny buly, knihy balkánských králů, liturgické nádoby a poznávat tajemství každodenního života mnichů z 12.-16. století. Během volného času ve městě Kalambaka bude možnost zakoupit suvenýry a ochutnat chutné místní pokrmy.

ZÁLIV TORONEOS - cena cca 38 EUR
Výletní plavbu lodí začneme v obci Pefkochori ve smaragdových vodách zálivu Toroneos. Malebné zátoky, skryté pláže a křišťálově čisté vody v moři budou skvělou příležitostí ke koupání. Během cesty se zastavíme na tajemné neobydlené "želví pláži" a navštívíme město Neos Marmaras, kde bude možnost ochutnat mořské plody a nakupování v mnoha obchodech se suvenýry. Plavba slibuje mnoho estetických dojmů, dobrou zábavu a atmosféru umocněnou řeckou hudbou.

DIVOKÁ SITHONIA - cena cca 40 EUR
Vychutnejte si výlet do druhého prstu Chalkidiki - divoké a sladké Sithonie! Připravte se na návštěvu tajemné a zapomenuté vesnice duchů na kopci - Parthenonas, ochutnávka chalkidického medu, krásné výhledy a opalování na dlouhých, širokých písčitých karibských plážích Sithonie! Po cestě navštívíme také slavnou Afitos - balkon Chalkdiki s promenádou na útesu!

Upozornění! Popisy místních exkurzí popsaných výše jsou uvedeny pouze pro informaci a nepředstavují komerční nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Kompletní seznam fakultativních výletů a jejich aktuálních cen získáte od místních rezidentů. Prohlídky probíhají v polštině (nejméně 15-20 osob v závislosti na cestě). Jejich organizátorem není Rainbow a místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu servisu. Nastavuje také svůj program, ceny a termíny výletů. Rezident je pouze prostředník při přihlášení k místním událostem. Platba kreditní kartou není možná.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

24. 08. - 05. 09. 2019 (12 dní)
Poznań All Inclusive
19 885 Kč
28. 08. - 05. 09. 2019 (8 dní)
Wrocław All Inclusive
14 921 Kč
28. 08. - 07. 09. 2019 (11 dní)
Wrocław All Inclusive
17 214 Kč
31. 08. - 07. 09. 2019 (8 dní)
Poznań All Inclusive
14 705 Kč
11. 09. - 26. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
25 565 Kč
11. 09. - 19. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
15 223 Kč
11. 09. - 21. 09. 2019 (11 dní)
Katovice All Inclusive
20 334 Kč
14. 09. - 26. 09. 2019 (12 dní)
Poznań All Inclusive
22 282 Kč
18. 09. - 03. 10. 2019 (15 dní)
Wrocław All Inclusive
25 278 Kč
18. 09. - 26. 09. 2019 (8 dní)
Wrocław All Inclusive
14 393 Kč
25. 09. - 05. 10. 2019 (11 dní)
Wrocław All Inclusive
19 153 Kč
25. 09. - 03. 10. 2019 (8 dní)
Wrocław All Inclusive
13 123 Kč
28. 09. - 05. 10. 2019 (8 dní)
Poznań All Inclusive
12 410 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč