Kassandra Mare Obrázek0
Kassandra Mare Obrázek1
Kassandra Mare Obrázek2
Kassandra Mare Obrázek3
Kassandra Mare Obrázek4
Kassandra Mare Obrázek5
Kassandra Mare Obrázek6
Kassandra Mare Obrázek7
Kassandra Mare Obrázek8
Kassandra Mare Obrázek9
Kassandra Mare Obrázek10
Kassandra Mare Obrázek11
Kassandra Mare Obrázek12
Kassandra Mare Obrázek13
Kassandra Mare Obrázek14

Kassandra Mare

Řecko
Pobytový
Pláž do 100 m

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Kompletně zrenovovaný hotel Kassandra Mare ležící přímo u velmi hezké pláže, se nachází v letovisku Nea Moudania, na severním okraji poloostrova Kassandra. Tato oblast je charakteristická bujnou vegetací, olivovými háji a borovými lesy, které rostou na okolních kopcích a křišťálově čistou tyrkysovou vodou. Do centra města, kde lze najít restaurace, taverny, obchody, diskotéky a přístav je to cca 5 km, do centra Nea Potidea cca 3,5 km. U hlavní cesty, cca 100 m od hotelu Kassandra Mare je zastávka autobusu, odkud se lze dostat do jiných letovisek poloostrova Kassandra (v sezóně jezdí autobus co hodinu, jízdenka do Nea Moudania cca 3 EUR/osoba). Transfer z letiště do hotelu trvá cca 50 minut. 

Pláž
Hezká písčito-oblázková pláž se nachází hned u hotelu Kassandra Mare. Lehátka a slunečníky (zdarma).

Vybavení
Recepce 24h s lobby, lobby bar, plážový bar, klimatizovaná hlavní restaurace, restaurace a'la carte (za poplatek), sladkovodní bazén, sluneční terasa, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, plážové osušky (záloha cca 10 EUR), mini market, obchod se suvenýry. Hotel má k dispozici wellness centrum (za poplatek) a posilovnu.

Pokoje
Hotel Kassandra Mare nabízí ubytování v kompletně nových, zrekonstruovaných pokojích v hlavní budově a boční budově. Všechny pokoje jsou elegantně zařízeny. Jsou vybaveny balkonem nebo terasou (zahradní nábytek) a koupelnou (vysoušeč vlasů). Některé pokoje mají boční výhled na moře. V pokojích se nachází telefon, lednička (zdarma), satelitní TV, klimatizace (individuálně nastavitelná, zdarma). Pokoje v hlavní budově nabízí ubytování pro 2 osoby (s možností přistýlky pro dospělou osobu nebo dítě), pokoje v boční budově pro 2 osoby (s možností přistýlky pro dospělou osobu nebo 2 děti). K dispozici jsou dětské postýlky pro děti do 2 let - zdarma (dítě je zahrnuto do obsazenosti pokoje).

Strava
All Inclusive: snídaně (7:30-9:30), oběd (13:00-15:00) a večeře (19:30-21:30) jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci, nealkoholické nápoje, káva, čaj, čokoláda a místní alkoholické nápoje: pivo, ouzo, brandy, bílé a červené víno (10:00-22:00).

Sport a zábava
Trambambula (za poplatek, 5 EUR/hra), kulečník (za poplatek, 10 EUR/1 hodina) 

Internet
Ve veřejných prostorách a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Webové stránky
https://www.kassandramare.com.gr/en/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Hotel Kassandra Mare stojí za doporučení díky zcela novým, krásně vystylizovaným pokojům a umístění přímo na pláži. Nabídka splní očekávání náročných klientů, kteří chtějí trávit čas aktivně. Kromě procházek po pláži, vodních sportů a návštěv hotelové posilovny nabízíme mnoho fakultativních výletů - Nea Moudania je skvělou základnou k poznávání Řecka.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

CHALKIDIKI obecné informace

Čas
+ 1 hodina oproti českému času.

Úřední jazyk
Řečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických destinacích je spousta míst kde můžete směnit USD.

Spropitné
Je vhodné nechávat drobný obnos jako spropitné. Zejména to platí pro řidiče na fakultativních výletech a číšníky v restauracích.Někdy se může stát že spropitné je již připočteno k ceně.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Orientační ceny
Přibližná cena obědu v taverně od 8 EUR; voda 1l - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Poštovní služby
Poštovní známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů

Telefony
Telefonní  karty lze zakoupit v prodejnách a stáncích poblíž veřejných telefonů.Karta stojí 5EUR(100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční jsou poměrně dražší. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem na dovolenou.  

Poloostrov Chalkidiki
Se nachází na východ od města Thessaloniki a je jednou z největších atrakcí této části Řecka. Tvar poloostrova je podobný trojzubci a sestává ze tří částí: Kassandra, Sithonia a Athos. Na Chalkidiki je 500 km písečných pláží, piniové lesy, skalnaté útesy a nejtajemnější kláštery - republika pravoslavných mnichů na hoře Athos, které můžou být viděny pouze z pobřeží.

Nea Potidea
Tato malebná vesnička je skvělým výchozím bodem. Atrakcí jsou zbytky zdí ze 6. století před naším letopočtem, průplav o délce 1250 m spojující záliv s pevninou, zátoky Thermaikos a Toroneos, stejně jako tradiční taverny servírující pokrmy z ryb a mořských plodů a písečné pláže.

Chanioti
Jedno z nejkrásnějších turistických středisek v Chalkidiki. Ideální pro dovolenou s rodinou nebo dovolenou pro dva. Pěkná pláž s bílým pískem je středem zábavy během dne a večerní život se koncentruje kolem hlavního náměstí a přilehlých ulic.

Pefkochori
Centrem letoviska Pefkochori je pláž a nábřežní promenády, nabízí řadu aktivit během dne i večer.Ideální pro mladé lidi, kteří mají rádi na dovolené zábavu.

Paliouri
Klidné místo které si stále zachovává tradiční styl života svých obyvatel. Dokonalý výběr pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají klidný odpočinek.Tady je možno prožít skutečné řecké prázdniny, daleko od hlučných středisek.

Odlety z: Warszavy, Katowic, Wroclawi, Gdaňska a Poznaně. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální časy odletů si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (ceny jsou orientační, bez vstupů)

Plavba na Svatou horu Athos - cena cca 50 EUR
Fascinující výlet kočárem do nepřístupné, mystické pravoslavné republiky. Tato  v celosvětovém měřítku unikátní autonomní republika vznikla v desátém století a dodnes v ní panují středověké obyčeje, bez elektřiny, asfaltových silnic a jiných výdobytků moderní doby. 20 klášterů postavených ve stylu sakrální byzantské architektury obývá v současné době 2500 mnichů. Bratři z Agion Oros stále používají juliánský kalendář a a hodiny měří podle byzantského času. Zákaz vstupu pro ženy byl formován císařským ediktem v roce 1045, nazývaným Avaton. Výlet lodí podél západní části Athosu je vynikající příležitostí uvidět nedostupné pevnosti pravoslavného kostela. Během výletu můžete relaxovat, opalovat se a bavit na palubě při řeckých i světových hitech.

SOLUŇ - cena cca 36 EUR (výlet je organizován mimo sezónu)
Celodenní výlet do hlavního města řecké Makedonie, druhého největšího města v Řecku. Bylo založeno králem makedonským Kassandrosem v roce 315 před naším letopočtem a již více než 2300 let představuje jedinečnou příležitost seznámit se s památkami města.Tady můžete najít stopy Cicera, apoštola Pavla, Cyrila a Metoděje, dále pozůstatky antického světa z období rozkvětu makedonské říše. Pro znalce byzantského umění se Soluň jeví jako skutečná "země zaslíbená". Orientální bazar, Galeriosův Vítězný oblouk, středověké opevnění s panoramatickým výhledem na záliv Thermaikos, pobřežní bulvár s bílou věží a přilehlé archeologické muzeum jsou místa, která zanechají nezapomenutelný dojem. Po prohlídce možnost nákupu v obchodech.

METEORY - cena cca 57 EUR
Meteory - "skály zavěšené v nebi." Toto místo bylo označeno jako osmý div světa a je mnohými považováno za nejpozoruhodnější místo v Řecku.Trasa vede podél masivu Olymp - bájného sídla bohů a opěvované starověkými básníky údolí Tempe (Tembi). Unikátní skalní útvar tvořený monolitickými bloky, až několik set metrů vysokými, na kterých středověcí mniši stavěli své kláštery. V šesti dodnes činných klášterech můžete obdivovat fresky - např. Teofanesa z Kréty, historické ikony, pergameny buly, knihy balkánských králů, liturgické nádoby a poznávat tajemství každodenního života mnichů z 12.-16. století. Během volného času ve městě Kalambaka bude možnost zakoupit suvenýry a ochutnat chutné místní pokrmy.

ZÁLIV TORONEOS - cena cca 38 EUR
Výletní plavbu lodí začneme v obci Pefkochori ve smaragdových vodách zálivu Toroneos. Malebné zátoky, skryté pláže a křišťálově čisté vody v moři budou skvělou příležitostí ke koupání. Během cesty se zastavíme na tajemné neobydlené "želví pláži" a navštívíme město Neos Marmaras, kde bude možnost ochutnat mořské plody a nakupování v mnoha obchodech se suvenýry. Plavba slibuje mnoho estetických dojmů, dobrou zábavu a atmosféru umocněnou řeckou hudbou.

DIVOKÁ SITHONIA - cena cca 40 EUR
Vychutnejte si výlet do druhého prstu Chalkidiki - divoké a sladké Sithonie! Připravte se na návštěvu tajemné a zapomenuté vesnice duchů na kopci - Parthenonas, ochutnávka chalkidického medu, krásné výhledy a opalování na dlouhých, širokých písčitých karibských plážích Sithonie! Po cestě navštívíme také slavnou Afitos - balkon Chalkdiki s promenádou na útesu!

Upozornění! Popisy místních exkurzí popsaných výše jsou uvedeny pouze pro informaci a nepředstavují komerční nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Kompletní seznam fakultativních výletů a jejich aktuálních cen získáte od místních rezidentů. Prohlídky probíhají v polštině (nejméně 15-20 osob v závislosti na cestě). Jejich organizátorem není Rainbow a místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu servisu. Nastavuje také svůj program, ceny a termíny výletů. Rezident je pouze prostředník při přihlášení k místním událostem. Platba kreditní kartou není možná.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

23. 05. - 04. 06. 2020 (12 dní)
Varšava All Inclusive
16 716 Kč
23. 05. - 07. 06. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
19 586 Kč
23. 05. - 30. 05. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
13 971 Kč
27. 05. - 04. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
13 422 Kč
27. 05. - 11. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
21 156 Kč
27. 05. - 07. 06. 2020 (11 dní)
Katovice All Inclusive
16 697 Kč
30. 05. - 07. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
14 253 Kč
30. 05. - 14. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
22 091 Kč
30. 05. - 11. 06. 2020 (12 dní)
Katovice All Inclusive
18 893 Kč
03. 06. - 18. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
23 455 Kč
03. 06. - 11. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
14 326 Kč
03. 06. - 14. 06. 2020 (11 dní)
Katovice All Inclusive
18 795 Kč
06. 06. - 14. 06. 2020 (8 dní)
Poznań All Inclusive
14 869 Kč
06. 06. - 21. 06. 2020 (15 dní)
Poznań All Inclusive
23 072 Kč
06. 06. - 18. 06. 2020 (12 dní)
Poznań All Inclusive
20 202 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč