Helios

Řecko
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha 
Studia a apartmány Helios se nachází na severu ostrova, ve známém letovisku Acharavi. Centrum města leží cca 500 m od hotelu (obchody se suvenýry, bary a restaurace). U hlavní ulice města Acharavi jsou dobře zásobené potravinářské trhy. Letiště je vzdáleno cca 40 km. Autobus nemůže dojet až k samotným apartmánům, proto je nutné přenést zavazadla (cca 300 m). 

Pláž
Cca 150 m od apartmánů Helios se nachází dlouhá, kamenito písečná pláž. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 7 EUR/den za 2 lehátka + slunečník).

Vybavení
Vedle budovy je malá plocha s několika stoly a zahradními židlemi.

Pokoje
V objektu jsou 4 studia a 3 apartmány, které byly v květnu 2018 obnoveny. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací (za poplatek cca 6 EUR/pokoj/den, platí se na místě), malou koupelnou se základním vybavením, kuchyňským koutem (lednička, sporák/varná deska, konvice, rychlovarná konvice, nádobí na vaření a k servírování jídla), balkonem (balkonový nábytek). Dítě do 2 let je zahrnuto do maximální obsazenosti pokojů.

Pokoje typu Studio (o rozloze cca 25 m²) - pro maximálně 2 osoby.
Apartmánové pokoje (o rozloze cca 45 m²) - pro max. 4 osoby, s oddělenou ložnicí.

Strava
Stravování vlastní.
 
Sport a zábava
Chybí animace a sporty v areálu objektu. Nejbližší zábava je v centru města Acharavi.

Internet
Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici od 1. června do 30. září (možný poplatek).

Místní kategorie
2 klíče

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/korfu-wczasy/helios

Náš názor
Základní apartmány, doporučené pro ty, kteří si cení blízkost dlouhé pláže z jedné strany a centrum města  z druhé strany. Přestože apartmány mají oficiálně 2 klíče, my jim dáváme 3 sluníčka díky renovacím, které proběhly v roce 2018 a za skvělé recenze našich klientů. Navíc příjemná, dlouhou pláž a četné taverny s perfektním řeckým menu. Doporučujeme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

KORFU základní informace

Čas
+ 1 hodina oproti času v ČR

Úřední jazyk
Novořečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. 

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu. 

Vízum
Občané ČR mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 10 EUR; 1 l vody cca 1 EUR; pivo v baru od 2 EUR; káva v kavárně od 2 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,80 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často bývají také v hotelech.

Elektrický Proud
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Náklady na roaming v české mobilní síti si prosím ověřte u svého operátora ještě před odletem.

KORFU
Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který se nachází v tyrkysových vodách Jónského moře, v blízkosti pobřeží Albánie. Korfu fascinuje návštěvníky rozmanitostí své krajiny. Najdeme zde krásné zelené kopce porostlé cypřiši a olivovými háji, rozsáhlé citrusové sady, vinice a hory, ale především na východním a severním pobřeží ostrova krásné písečné pláže a skalnaté, divoké pobřeží na straně západní. Hlavním městem ostrova je město Korfu, které bylo zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Paleokastritsa
Nejznámější malebná část ostrova se nachází na západním pobřeží ostrova a  láká turisty svými úžasnými výhledy - křišťálově čistá tyrkysová voda a nad ní tyčící se útesy vytváří jedinečný obraz. Doporučujeme místo i milovníkům potápění.
Paleokastritsa je nejnavštěvovanějším místem na Korfu, je jistým symbolem ostrova.

Sidari
Toto malé městečko na severu ostrova nabízí krásné, písečné pláže, z nichž nejznámější je - Canal d'Amour. Tato pláž je známá svými útesy a skalními formacemi, jejichž tvary probouzejí lidskou fantazii. Je také populární turistickou destinací.

Dassia
Malá rybářská vesnice na východě ostrova láká turisty svými tavernami, bary, diskotékami a několika krásnými plážemi, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Vzhledem k malé vzdálenosti od města Korfu je Dassia také dobrým výchozím bodem při návštěvě hlavního města ostrova.

Acharavi
Turistické letovisko, jenž se nachází v severní části ostrova Korfu, na úpatí hory Pantocrator. Tam se nachází turistické středisko s mnoha restauracemi, tavernami a obchody se suvenýry, které nabízejí široký výběr výrobků z olivovníku. Místo hojně navštěvované rodinami s dětmi.

Kontokali
Známé turistické letovisko se nachází jen několik kilometrů od hlavního města ostrova, města Korfu. Spolu s nedalekou Gouvií vytváří mimořádně zajímavé místo s četnými bary, tavernami, restauracemi, diskotékami a malým přístavem, jenž přitahuje mnoho turistů. Kontokali je klidným místem, svádějícímu k odpočinku, zatímco Gouvia nabízí rušný noční život. Díky levným a častým spojům místní veřejné dopravy se snadno dostanete do města Korfu.

Gouvia byla malá rybářská vesnice, která se v posledních letech rozrostla do moderního rekreačního střediska. Středisko se nachází asi 7 km severně od města Korfu, na východním pobřeží ostrova. Gouvia se nachází v klidné zátoce a nabízí pláž a přístav, kde jsou ukotveny jachty z celého světa. Ve městě najdete široký výběr barů, restaurací a obchodů. Během dne je to klidné místo pro dovolenou, večer však ožívá a vyzývá k zábavě.

Kavos - působivý noční život, zábavní vesnice na jihu ostrova. Velké množství barů a klubů přitahuje mladé lidi z celé Evropy. Kavos se nachází také v blízkosti krásné, divoké pláže Arkoudilas, kde jsou také zříceniny kláštera z šestnáctého století, které vás povzbudí k pěší turistice v klidnější části města.

Agios Stefanos - je malá vesnice, která se nachází na severozápadním pobřeží, které je známé svou dlouhou písečnou pláží, odkud je výhled na nedaleké ostrovy. Samotné město zachovalo klima typické řecké rybářské vesnice. Útulná atmosféra přitahuje především ty, kteří hledají relaxaci a klidný odpočinek.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Poznaně, Gdaňska, Vratislavi, Štětína, Bydhoště a Řešova. Setkání dvě hodiny před plánovaným odletem u přepážky Rainbow Tours na letišti. Aktuální letový řád si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč