Apollon - Kos Obrázek0
Apollon - Kos Obrázek1
Apollon - Kos Obrázek2
Apollon - Kos Obrázek3
Apollon - Kos Obrázek4
Apollon - Kos Obrázek5
Apollon - Kos Obrázek6
Apollon - Kos Obrázek7
Apollon - Kos Obrázek8
Apollon - Kos Obrázek9
Apollon - Kos Obrázek10
Apollon - Kos Obrázek11
Apollon - Kos Obrázek12
Apollon - Kos Obrázek13
Apollon - Kos Obrázek14

Apollon - Kos

Řecko - Kos - Lambi
Pobytový
Rodinný
Wi-Fi
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
V/blízko centra
Tenisový kurt
Blízko letiště, krátký transfer
FIGLOKLUB polští animátoři

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Apollon postavený po vzoru antického paláce Minos z Knossosu byl renovován v roce 2007. Hotelové budovy jsou umístěny na velké zelené ploše, mezi palmami a banánovníky s jezírkem uprostřed zahrady. Nachází se v centru města Lambi s tavernami, bary a obchody. Do centra města Kos (cca 1,5 km) se dostanete místním autobusem (zastávka cca 10 m od hotelu). Hotel je vzdálen od letiště cca 25 km.

Pláž
Hotel Apollon se nachází cca 200 m od oblázkovo-písčité pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek cca 8 EUR/set.

Vybavení
Hotel Apollon byl zrekonstruován v roce 2007 a má architekturu, výzdobu a starožitné prvky, které byly postaveny na paláci Minos v Knossosu.
Recepce 24 hod., trezor na recepci (za poplatek cca 3 EUR/den), internetový koutek (za poplatek), Wi-Fi zdarma v hotelové lobby. Hoteloví hosté mohou využívat hlavní restauraci s terasou, bar ve vstupní hale (otevřený v průběhu chladného nebo deštivého počasí) a hlavní bar u bazénu. Hotel Apollon má uvnitř areálu bazén a dětský bazének - oba sladkovodní. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou zdarma, plážové osušky za poplatek cca 1 EUR. Navíc za poplatek: půjčovna skůtrů a kol.

Pokoje
Hotel Apollon má 186 standardně vybavených pokojů (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo max. 2 přistýlek pro děti) s vlastním sociálním zařízením a balkónem nebo terasou (stůl a židle). Všechny pokoje jsou vybaveny telefonem, TV (satelitní a kabelová), lednicí, individuálně nastavitelnou klimatizací. V koupelně je sprcha nebo vana, WC a vysoušeč vlasů.
Na požádání hotel Apollon zdarma poskytuje dětskou postýlku (do 2 let věku).
Na vyžádání (s nutností potvrzení) jsou k dispozici také bezbariérové pokoje.

Strava
All inclusive: snídaně (7:30-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bufetu. V baru u bazénu je podáváno občerstvení - sendviče, pizza, sladké rohlíčky (11:00-19:00), zákusky (16:00-17:00) a zmrzlina (12:00-19:00). Nealkoholické nápoje a místní lihoviny se podávají s hlavními jídly a také v barech (10:00-23:00). Dále je hostům hotelu Apollon k dispozici také italská tématická restaurace v hotelu Apollon Windmill (jednou za pobyt zdarma, nutná rezervace).

Sport a zábava
Řecký večer se pořádá jednou týdně. K dispozici je velká zahrada, dětské hřiště, basketbalové hřiště a kulečník, stejně jako tenisový kurt s osvětlením. Dále je k dispozici náš vlastní Figloklub, který nabízí polské animace, hry a aktivity pro děti!

Internet
V hotelu internetový koutek - za poplatek, internet Wi-Fi v lobby - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.apollonhotels.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Ideální místo pro krásnou rodinnou dovolenou! Hotel Apollon doporučujeme také všem, kteří vyhledávají večerní zábavu, a to díky pohodlnému spojení do centra nočního života, města Kos, s mnohými bary, tavernami a restauracemi.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Výlety v okolí

KOS

OSTROV NISSYROS - procházka po dně sopky
Jedná se o jeden z nejzajímavějších výletů, skutečným zážitkem je procházka po dně dřímajícího kráteru Stefanos (vstup za poplatek cca 3 EUR). Navštívíme také hlavní město ostrova - Mandraki s klášterem částečně vytesaným do skály. Uvidíme také malebnou vesnici Nikia, která se nachází na okraji sopky, kde dominují bílé domy s modrými okenicemi, ne bezdůvodně je tato vesnice nazývána „mini Santorini“! Nikia je bezesporu nejkrásnější vesničkou na celém souostroví ostrovů Dodekanés! Cena cca 43 EUR.
 
EGEJSKÁ PLAVBA NA 3 OSTROVY - výlet s obědem v ceně

Relaxační plavba po křišťálově čisté vodě Egejského moře. První zastávkou je malebný malý ostrov Pserimos s písečnou pláží a několika tavernami. Následně se vydáme na Kalymnos, nazývaný ostrovem lovců mořských hub. Poslední zastávkou na koupání je neobydlený ostrov Plati. Výlet pro milovníky relaxace, zábavy, koupání a opalování. Na plavbu je třeba vzít s sebou plavky, ručník a spoustu dobré nálady. Náš kapitán Jannis Vám zaručí nezapomenutelný zážitek! Cena cca 40 EUR.

OBJEVTE KOS - kolem Hippokratova ostrova
Celodenní výlet, během kterého uvidíme celý ostrov Kos! Na začátku procházka hlavním městem ostrova, kde se zastavíme ve stínu Hippokratova platanu a odpočineme si na hlavním náměstí. Následně navštívíme nejvýznamnější památku ostrova - chrám boha Asklépia (vstup 8 EUR). Během oběda dojedeme do Zia - nejvýše ležící vesnice se spoustou barevných obchodů a taveren. Z vesnice se rozprostírá panoramatický výhled na celý Kos, tyrkysové moře a sousední ostrovy. Další zastávkou je jihozápadní okraj ostrova, pokrytý aromatickými bylinkami, zde se také zastavíme na pláži s výhledem na romantický ostrov Kastri. Cena cca 40 EUR.

BODRUM - TURECKO - dvě země během jedné destinace
Turecko je vzdálené od ostrova Kos pouhých 50 minut plavby trajektem. Dnes je Bodrum exkluzivním letoviskem, do kterého přijíždějí turisti z celého světa. Město je známé díky bazarům a elegantním zlatým galeriím. Bodrum stojí za návštěvu také proto, abychom viděli pozůstatky prvního mauzolea na světě, počítaného mezi „7 divů starověkého světa“. Uchvacuje také přístav s exkluzivními loděmi. Na každém kroku zde lze ochutnat originální turecký kebab. Je to skutečné dobrodružství s Orientem! Je to výlet pro ty, kteří mají rádi vyjednávat a poznávat. Upozornění! Vezměte si s sebou CESTOVNÍ PAS. Cena cca 40 EUR včetně přístavních poplatků.

KALYMNOS

KOLEM OSTROVA KALYMNOS
Zajímavý výlet po ostrově Kalymnos, během kterého se vydáme na malebnou cestu do Vathy, ostrovního fjordu a hlavního města - Pothia. Ve městě navštívíme sklad mořských hub, kde jsou tvarovány přírodní houby a nejslavnější klášter na ostrově - Agios Savvas Monastery. Uvidíme nádhernou krajinu - od krásných údolí až po pobřežní osady, působivou architekturu a tyrkysové zátoky. Mnoho z cest, kterými budeme cestovat je rovnoběžné s pobřežím a nabízí úžasný výhled na okolní vody a sousední ostrovy. Během prohlídky Vás náš průvodce zajímavým způsobem informuje o navštívených místech a seznámí Vás s jejich historií, která nás vezme na cestu zpět v čase.
Cena: cca 35 EUR

Z OSTROVA NA OSTROV

Je to výlet, který nabízí úžasný zážitek během jedné 7 hodinové plavby. Navštívíme Vathy, kde je atrakcí malý přístav v Rina. Z moře se dostaneme do úzké vinuté větve, která připomíná fjord, zatímco během pobytu v Rině bude možnost odpočinku v pobřežních tavernách nebo si zaplavat v krásné čisté vodě. Následně se zastavíme na Plati, malém ostrově mezi Pserimosem a Kalymnosem, kde uvidíme malý kostel Agios Nikolaos. Poplujeme také na ostrov Pserimos, kde najdeme malebnou pláž s bílým jemným pískem a stylovými malými kavárnami. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme některé z mnoha delfínů, kteří plavou kolem Kalymnosu.
Cena: cca 35 EUR

EXPEDICE NA OSTROV LEROS
Vydejte se na jeden z Dodekanéských ostrovů - ostrov Leros. Plujíc z Myrties, mineme letoviska Myrties, Masouri a Emborios, kde budeme mít možnost fotografování. Po cca 40 minutách doplujeme do malebného rybářského přístavu Panteli s několika tavernami, kavárnami a písčito-oblázkovou pláží. Vydáme se také na výlet k pevnosti, která byla postavena v 7. století byzantským lidem a navštívíme interiér kostela zasvěceného Panně Marii - Panny Pevnosti. Následně se vydáme na výlet do válečného muzea v Merkii. Během putování po ostrově Leros budeme moci vidět vliv Italů, Turků a Řeků. Vřele doporučujeme tento výlet, protože Leros má co nabídnout, má mnoho míst, které stojí za návštěvu a přivezete si krásné vzpomínky. Doba trvání výletu je od 7 do 8 hodin.
Cena: cca 40 EUR

OSTROV TELENDOS
Tento výlet může být spojen s výletem na ostrov Pserimos nebo pouze na ostrov Telendos. Pserimos je malým řeckým ostrovem mezi Kosem a Kalymnosem, obývaným cca 50 lidmi. Ostrov uchvacuje svou krásou, křišťálovým mořem, stylovými tavernami, kavárnami a obchody se suvenýry. Ticho a klid jsou charakteristickými znaky ostrova. Zatímco Telendos je malebným a stále panenským, malým ostrovem naproti Kalymnosu. V minulosti byly tyto dva ostrovy propojeny, ale v roce 535 se po zemětřesení odpojily. Velikost ostrova je cca 5 km² a v přístavu se nachází jediná vesnice s několika obyvateli, kteří žijí převážně z činností spojených s mořskými houbami. Tento malý ostrov je ideální pro jednodenní výlet, kde se můžete projít krásnými uličkami a vychutnat si vynikající občerstvení v půvabných tavernách. Pro milovníky pěší turistiky doporučujeme navštívit starý kostel a zříceniny hradu sv. Konstantina. Chcete-li se tam dostat, stačí jít po dobře udržované stezce, která začíná v přístavu a prochází podél pobřežní linie.
Cena: cca 35 EUR

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 20 účastníků) nebo v anglickém jazyce). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. V katalogu uvedené popisy a ceny fakultativních výletů jsou pouze informativní, podrobné informace obdržíte u našeho zástupce na ostrově Kos. Průvodce je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Před a po sezóně nejsou některé výlety organizovány.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

18. 04. - 02. 05. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
28 336 Kč
18. 04. - 25. 04. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
15 739 Kč
25. 04. - 09. 05. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
30 957 Kč
25. 04. - 02. 05. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
19 977 Kč
02. 05. - 09. 05. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
17 268 Kč
02. 05. - 16. 05. 2020 (15 dní)
Poznań All Inclusive
25 981 Kč
09. 05. - 23. 05. 2020 (15 dní)
Poznań All Inclusive
24 148 Kč
09. 05. - 16. 05. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
15 132 Kč
16. 05. - 30. 05. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
24 533 Kč
16. 05. - 23. 05. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
15 737 Kč
23. 05. - 30. 05. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
15 996 Kč
23. 05. - 06. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
25 746 Kč
23. 05. - 03. 06. 2020 (11 dní)
Poznań All Inclusive
20 185 Kč
30. 05. - 10. 06. 2020 (11 dní)
Poznań All Inclusive
21 839 Kč
30. 05. - 13. 06. 2020 (15 dní)
Gdańsk All Inclusive
28 674 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč