Stella Katrin

Řecko - Kréta - Chania
Pobytový
Pláž do 100 m
V/blízko centra
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Stella Katrin se nachází v turistickém městečku Adelanios Kampos, pouhých cca 100 m od jeho centra. U hotelu (cca 30 m) je autobusová zastávka, ze které se lze dostat do Rethymna vzdáleného cca 5 km. Vzdálenost od letiště je cca 75 km. V blízkosti hotelu je široký výběr obchodů, taveren a kaváren. 

Pláž
Hotel Stella Katrin se nachází cca 200 m od široké písčito-štěrkové pláže. Plážový servis - za poplatek.

Vybavení
Hotel Stella Katrin byl zrenovován v roce 2011.
24 hodinová recepce, úschovna zavazadel, lobby, TV místnost, kadeřnictví (za poplatek), bar, restaurace. Pro hosty je k dispozici sladkovodní bazén, brouzdaliště, prosluněná terasa s lehátky a slunečníky.

Pokoje
Hotel Stella Katrin má 40 pohodlných a čistých pokojů rozmístěných v dvoupatrové budově. Hostům jsou k dispozici standardní dvoulůžkové pokoje (s možností jedné přistýlky v podobě rozkládací pohovky). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů, WC), klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (za poplatek) a balkonem. Dětská postýlka do 2 let věku - za poplatek.

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře. Mezi jídly se podává káva a čaj (10:00-18:00). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou servírovány v baru (10:00-22:00). Během jídla: víno​​, pivo, rakije, voda a nápoje. Nápoje na bázi značkových lihovin jsou k dispozici za poplatek.

Sport a zábava
Hotel Stella Katrin neorganizuje animační program.

Internet
Na recepci Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek.

Místní kategorie
**

Webové stránky
www.hotelstellakatrin.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 0,5 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: http://r.pl/kreta-chania-wczasy/stella-katrin

Náš názor
Hotel Stella Katrin doporučujeme zejména klientům s nižším rozpočtem, kteří ocení výhody All Inclusive. Nespornou výhodou je jeho poloha - cca 80 m od pláže a cca 6 km od Rethymna.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, ubytování na 7, 10, 11 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu jinou, než je uvedena v popisu ubytování, nápoje k jídlu (pokud není v popisu uvedeno jinak) a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Poznámky k programu
Odlety z: Varšava, Katovice, Gdańsk, Wroclaw, Poznań. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Jiné

KRÉTA - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Možno platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických střediscích je mnoho míst, kde je možné směnit americké dolary. České koruny vyměnit nelze.

Spropitné 
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v taverně od 8 EUR; 1 litr vody cca 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,80 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku, potíže se signálem mohou být uvnitř hotelových budov. Zahraniční hovory jsou dost drahé. Tarif roamingu si prosím zjistěte u svého mobilního operátora ještě před odletem na dovolenou.

Kréta
Je největší z řeckých ostrovů a plná míst známých z řeckých mýtů a míst spojených s její multikulturní historií. Mírné klima, obyvatelé proslulí svou pohostinností, slunce, pláže a vynikající kuchyně lákají své návštěvníky již mnoho let. Kréta obvykle bývá prvním ostrovem, který turisté navštíví a místem, kam se rádi několik let po sobě vracejí. Není divu – nabízí tolik možností, že není možné během jedné návštěvy všechno stihnout. Rekreační vesnice na Krétě nedaleko Chania.

Platanias
Město je typickým letoviskem s rozsáhlou nabídkou stolování a zábavy, ve kterém je rušno po celý den. Hlavní pláž je dobře udržovaná (již mnoho let je oceňována modrou vlajkou za čistotu vody a pláže) a rušná po celé léto. Je zde také pár méně přeplněných pláží, na kterých je mnohem klidněji. Platanias je vzdáleno pouhých 8 km od Chanii.

Agia Marina
Jedna z nejoblíbenějších turistických destinací na pobřeží nedaleko města Chania. Písečná dlouhá pláž, obchody, restaurace a mnoho možností zábavy, pouze 7 km od samotné Chanii, jednoho z nejkrásnějších starých měst v Řecku, kde stojí za to si vyjít na večerní procházku.

Kalives
Městečko nacházející se 18 km východně od města Chania, kterému se podařilo zachovat svůj lokální charakter, je ideálním místem pro klidnou dovolenou plnou odpočinku. Pláž oceněná modrou vlajkou  vybízí k na nábřeží a místních taveren ochutnat speciality řecké kuchyně. Ideální místo pro rodinnou dovolenou daleko od hluku a shonu letovisek. Chania se dostanete místním autobusem.

Georgioupoli
Známé turistické letovisko, známý pro své krásné 9 km dlouhé písečné pláže a staré, stínu eukalyptů. V ideálním případě se nachází mezi městy Chania a Rethymno. Poměrně tradiční vesnice atmosféru, rybářský přístav na řece, kaváren a taveren s místní kuchyní lahůdek je magnet, který obec. Místo mezi městy Chania, Rethymno a vyzývají k návštěvě dvou nejkrásnějších měst na Krétě.

Výlety v okolí

Soutěska SAMARIA
Exkurze do nejdelší a nejkrásnější soutěsky Evropy v Bílých Horách. Divoká a nedotčená krajina a nádherná vegetace dělá toto místo nesrovnatelným s jinými na ostrově Kréta. Soutěska začíná od tzv. Xyloskalos, tedy dřevěných schodů, poté nás čeká 16 km (asi 5-6 hodin chůze) na vyhlídkovou terasu mezi Xyloskalos na severu a Agia Roumeli na jihu, nad mořem Lybijským. V soutěsce budou k vidění četné jeskyně vytesané ve skalách, neuvěřitelná "ocelová brána", tedy místo, kde rokle je pouze 3 m široká, při troše štěstí uvidíme divoké kozy kri-kri. Na konci cesty se rozprostírá Agia Roumeli, malá a okouzlující vesnice, kde bude čas na odpočinek a koupání Pak lodí do Chora Sfakion nebo Sougia  autobusem zpět do hotelu.
Cena cca 45 EUR + 16 EUR vstupenky.
Upozornění!
 Připomínáme že na tento výlet je třeba pevná turistická obuv, nutná dobrá kondice kvůli dlouhé chůzi.Vemte si pokrývku hlavy, plavky, svačinu, nápoje.

OSTROV ELAFONISSI
Výlet do jednoho z nejmalebnějších míst na ostrově Kréta. Ostrov je oddělen od pobřeží Kréty mělkou, skalnatou zátokou místy přecházející v úzké přesmyky a kanály. Voda je křišťálově čistá, modrá až tyrkysová, písek zase růžový.Scenérie je doplněna všudypřítomnou vůní kolem rostoucího tamaryšku. Cestou navštívíme mimo jiné skalní kapličku svaté Sofie a klášter Chrisoskalitissa, známý tzv. zlatými schody (legenda praví, že pokud po nich stoupá skutečně věřící člověk, změní se ve zlato). Zbytek dne trávíme na tzv. pláži růžového písku, kde se budeme slunit a koupat. 
Cena cca 45 EUR + 3 EUR vstupné
Upozornění! 
Nezapomeňte si přibalit plavky, sluneční brýle, krém na opalování a lehkou sportovní obuv určenou k procházkám skalnatým terénem. 

OSTROV SANTORINI
Bílé domky, černé sopečné horniny protkávané červenou, bílou a hnědou barvou a také jedna z největších propastí na světě, hluboká přesně 400 m, to je Santorini, nejhezčí řecký ostrov, královna Kyklád. Úžasná krajina tohoto místa je spojena s mocným výbuchem sopky skoro před 3500 lety. Tehdy se 2/3 ostrova propadly, vytvořily obrovslý kráter který se zaplnil vodou. Santorini, do té doby kulatý ostrov, získal tvar půlměsíce. Náš výlet začneme plavbou lodí nebo katamaránem do přístavu Athinios na Santorini. Následně nás výletní autokary vyvezou do dvou nejhezčích měst ostrova vesnici Oia na severozápadě a Firy hlavního město ostrova Santorini. Během výletu  si můžeme pochutnat na pistáciích které se na ostrově pěstují, ochutnat nejznámější víno Visanto a nasbírat houby které rostou v okolí. Celý den plný dojmů Vám určitě zůstane dlouho v paměti. Doporučujeme! 
Cena cca 160 EUR + 25 EUR (transfer do/z přístavu). 

KNOSSOS a HERAKLION - na návštěvě u Minotaura
Autokarový výlet do mínojského paláce v Knossos a hlavního města ostrova Heraklion. Knossos je jedním z nejslavnějších archeologických lokalit na světě. Zde můžeme vidět pozůstatky mínojského paláce (2000-1400 před Kristem), který odkryl Arthur Evans na začátku minulého století. Pak přejedeme do Heraklionu, kde při procházce shlédneme nejdůležitější místa ve městě. Projdeme hlavní pěší ulicí Dedala na náměstí Venizelos s fontánou Morosinniego, kterou střeží čtyři lvi. Prohlídka přístavu a pozorování benátské pevnosti. Volný čas.
Cena cca 55 EUR + 15 EUR vstupné.

MODRÁ LAGUNA A OSTROV GRAMVOUSA
Zveme vás  na jednu z nejkrásnějších, a také nejdivočejších pláží na Krétě. Ostrůvek Gramvousa i poloostrov, u kterého se nachází jsou stále nepřístupné a neobydlené. Aby jste se dostali do zátoky Balos i na ostrov Gramvoussa, musíte použít na cestu výletní loď. Po asi 60 minutách plavby lodí doplujeme na tzv. neobydlený ostrůvkek Gramvoussa, také známý jako ostrov pirátů. Je jedinečnou příležitostí vidět a navštívit Benátskou pevnost, ze 16. století stojící na kopci přibližně 140 metrů vysokém. Pak po 15 minutách cesty doplujeme do cíle naší cesty krásné laguny Balos s křišťálově čistou vodou hrající všemi odstíny modré barvy a růžovo bílým pískem. Toto místo ocenila i princezna Diana s princem Charlesem, když právě tady na slavném "Britaniku" strávili několik dní svatební cesty. 
Cena cca 55 EUR.

Upozornění! Výlety jsou provázeny v polštině. Jejich organizátorem není cestovní kancelář Rainbow Tours ale místní cestovní kancelář, která odpovídá za kvalitu služeb. Zařizuje také program, ceny i termíny výletů, proto případné reklamace směřujte přímo na organizátory. Ceny a popisy v katalogu jsou pouze orientační, aktuální informace lze získat u našeho zástupce na Krétě. Delegát je pouze prostředníkem při zápisu na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezoně některé výlety nejsou organizovány.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Hotel Stella Katrin Kréta 09. 07. 2017

Co se týče hotelu, tak je velmi pěkný, po rekonstrukci a čistý. Strava all inclusive odpovídá ceně zájezdu. Výběr je vcelku bohatý a každý si vybere. Nápoje pivo, víno, raki a nealko. Nic jiného... Číst zbytek recenze

Už nikdy!! Velmi špatné jídlo a personál! 22. 11. 2015

a) Jídlo: absolutně příšerné!!! Stravování “All inclusive” vůbec neodpovídalo. Velmi omezená a opakující se nabídka jídel, vše rozvařené a ředěné, nedostatek. K snídani bylo každý den to samé: jeden... Číst zbytek recenze

Stella Katrin 06. 09. 2015

Hotel pěkný a čistý, ale má řadu nedostatků. Tím největším je jídlo, které je velmi jednotvárné a je ho malý výběr i množství. Obědy, snídaně i večeře jsou vždy jen 90 minut, s tím,že je... Číst zbytek recenze

nad míru spokojeni 21. 09. 2014

S přítelem jsme byli velice spokojeni.Dovolená předčila naše očekáváni čemuž také vděčíme majitelům a zaměstnancům hotelu Stella Katrin, kteří nám i přes jazykovou bariéru se snažili vyjít ve všem... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

25. 08. - 09. 09. 2019 (15 dní)
Gdańsk All Inclusive
20 846 Kč
25. 08. - 02. 09. 2019 (8 dní)
Gdańsk All Inclusive
14 866 Kč
01. 09. - 16. 09. 2019 (15 dní)
Gdańsk All Inclusive
21 075 Kč
01. 09. - 09. 09. 2019 (8 dní)
Gdańsk All Inclusive
13 885 Kč
08. 09. - 16. 09. 2019 (8 dní)
Gdańsk All Inclusive
14 494 Kč
08. 09. - 23. 09. 2019 (15 dní)
Gdańsk All Inclusive
22 043 Kč
11. 09. - 18. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
12 960 Kč
11. 09. - 25. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
19 978 Kč
15. 09. - 23. 09. 2019 (8 dní)
Gdańsk All Inclusive
14 608 Kč
15. 09. - 30. 09. 2019 (15 dní)
Gdańsk All Inclusive
20 707 Kč
15. 09. - 25. 09. 2019 (11 dní)
Gdańsk All Inclusive
18 048 Kč
18. 09. - 02. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
20 247 Kč
18. 09. - 30. 09. 2019 (12 dní)
Katovice All Inclusive
17 757 Kč
18. 09. - 25. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
14 076 Kč
22. 09. - 07. 10. 2019 (15 dní)
Gdańsk All Inclusive
20 158 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč