Elena Studios Obrázek0
Elena Studios Obrázek1
Elena Studios Obrázek2
Elena Studios Obrázek3
Elena Studios Obrázek4
Elena Studios Obrázek5

Elena Studios

Řecko - Lesbos - Anaxos
Pobytový
Studio
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Elena Studios se nachází v Anaxos - klidném letovisku na severu ostrova Lesbos. Vedle studií je market. Bary a taverny ležící na pláži - cca 150 m, nejbližší restaurace je již cca 30 m od objektu. Autobusová zastávka, ze které lze dojet do větších turistických center, jako je Petra nebo Molyvos, je vzdálená cca 250 m od Elena Studios. Letiště je vzdáleno cca 65 km.

Pláž
Elena Studios se nachází cca 130 m od pláže Anaxos (písečné, veřejné). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek.

Vybavení
Recepce (otevřená v hodinách od 7:30-23:30). Elena Studios neposkytuje plážové osušky. V případě zakoupení programu All Inclusive možnost využívání bazénu u Prime Studios (cca 160 m od Elena Studios), lehátka a slunečníky u bazénu - v ceně All Inclusive.

Pokoje
V budově se nachází 6 útulně dokončených pokojů typu studio. Pokoje mají terasu nebo balkón se zahradním nábytkem. Jsou vybaveny satelitní TV, ledničkou, kuchyňským koutem a rychlovarnou konvicí. V koupelně je WC, sprcha a vysoušeč vlasů. Za poplatek: klimatizace (5 EUR/den), trezor na pokoji (10 EUR/týden). Dětská postýlka pro dítě do 2 let - na vyžádání.

Strava
Stravování vlastní. Za příplatek stravování All Inclusive v restauraci, která se nachází cca 160 m od hotelu (u studií Prime): snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bufetu, nealkoholické nápoje (včetně kávy a čaje) a místní alkoholické nápoje (pivo, víno, ouzo, rakije) v hodinách od 13:00-21:00.

Sport a zábava
Hotel neorganizuje animační program.

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
2 klíče

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 0,25 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Komorní objekt nabízející studia střední kvality za atraktivní cenu. Pobyt v Anaxosu je zárukou úplného odpočinku a dobrá komunikace s ostatními městy na pobřeží umožní zpestření dovolené četnými atrakcemi.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa - Varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 
Upozornění! Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u odbavovací přepážky na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u odbavovací přepážky na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Jiné

LESBOS - základní informace 

Měna

EUR - Euro. Lze platit kreditními kartami a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde je možno směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočteno k účtu.

Vízum
Občané ČR mohou cestovat do Řecka na základě občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v České republice.

Úřední jazyk
Řecký jazyk.

Orientační ceny
Oběd v taverně od 8 EUR; 1 l vody 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR. 

Pošta
Známka na pohled stojí 0,80 EUR. Na mnoha místech stojí poštovní schránky, často bývají také v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.
 
Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Řecku. 


LESBOS
Třetí největší ostrov Řecka, který se nachází v Jónském moři na západním pobřeží Turecka. Téměř polovina jeho povrchu jsou olivové háje. Hory pokryté smaragdovým borovým lesem, malebné zátoky vryté hluboko do pevniny, solné pánve obývané hejny plameňáků, přírodní koupaliště a komorní přímořská městečka s rodinnými tavernami, které servírují místní speciality a nejlepší ouzo v Řecku tvoří ideální scenérii k odpočinku v opravdovém řeckém stylu.

V oblasti 

Molyvos
Okouzlující městečko se nachází na severním pobřeží ostrova. Nad letoviskem se tyčí hrad z byzantského období, svahy kopce jsou protnuty klimatickými dlážděnými ulicemi, které se vinou mezi tradičními kamennými budovami pokrytými červenými střešními taškami. Najdeme zde obchody se suvenýry, kavárny a taverny, které nabízejí panoramatický výhled na záliv ležící na úpatí městečka s malebným přístavem.
 
Petra
Malé turistické město několik kilometrů jižně od Molyvosu. Centrální místo zaujímá skála s kostelem Panagia Glykofilousa (v překladu Panny Marie Sladcelíbající), kam vede přes sto schodů. Život městečka se seskupuje podél písečné pláže, u které najdeme kavárny, bary a taverny.

Anaxos
Klidná vesnice ležící východně od Petry. Zástavbu zde tvoří převážně malé budovy s pokoji, studii a apartmány k pronájmu, mezi nimiž můžeme najít také sady, zahrady a několik obchodů. Úzké uličky vedou k písečné pláži s promenádou, kavárnami a tavernami. Ideální místo pro klidnou dovolenou.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Řecký večer - cca 109 PLN

HLAVNÍ ATRAKCE
• Divoká, tradiční řecká hudba
• Lekce tance „Zorba“
• Místní, vynikající kuchyně a nápoje

POPIS
Tradiční řecká zábava, charakteristické zvuky bouzouki a tanečníci v lidových krojích, kteří Vás zvou k tanci v rytmu „Zorby“, čili tance Sirtaki. To vše za doprovodu řecké hudby! Budeme okouzleni řeckými lahůdkami podávanými s červeným nebo bílým vínem, ouzem, pivem nebo nápoji v místní taverně s nádherným výhledem na moře, Petru a Molivos. Jedinečný večer, na který nelze zapomenout!

DŮLEŽITÉ INFORMACE
• Vyzvednutí přímo od hotelu - nebo z nedalekého místa 
• Služby průvodce/delegáta 
• Doporučujeme vzít s sebou: fotoaparát, dobrou náladu :-) 
• Cena nezahrnuje transfer z hotelu Clara - cca 5 EUR/os. - poplatek placený na místě u delegáta

Azurový odpočinek - cca 219 PLN

HLAVNÍ ATRAKCE
• Plavba lodí malebnou krajinou - lze obdivovat pobřeží Turecka a strmé svahy ostrova Lesbos
• Malé, skalnaté ostrůvky Tokmakia - chráněná přírodní oblast
• Bílý písek, jedinečná fauna
• Občerstvení - místní, tradiční kuchyně

POPIS
Hluboký nádech! Dlouhý výdech. Po malebném nábřeží v oblasti Anaxosu a vinutých serpentinách slunečného západu ostrova, přišel čas na blažený odpočinek. Vlevo se nachází monumentální pobřeží Turecka, vpravo strmé svahy horské krajiny Lesbos. Kolem nás křišťálově čistá voda Egejského moře, jehož jedinečný tyrkysový odstín a teplotu ocení každý. Když dojedeme k cíli - k malým skalnatým ostrovům Tokmakia - bude možné si zaplavat v moři z paluby lodi! Tato chráněná přírodní oblast je označována jako „pozoruhodně krásná“ s jedinečnou faunou a nejlepším bílým pískem. V cíli na nás čeká občerstvení - šťavnaté grilované špízy, pečené brambory, tzatziki, čerstvý salát nebo sýr feta. Žízeň uhasí červené nebo bílé místní víno a chlazené nealkoholické nápoje.

DŮLEŽITÉ INFORMACE
• Vyzvednutí přímo od hotelu - nebo z nedalekého místa
• Služby průvodce/delegáta
• Doporučujeme vzít s sebou: fotoaparát, plavky, pokrývky hlavy
• Cena nezahrnuje nápoje před a po grilování

Poznejte okolí - cca 109 PLN

HLAVNÍ ATRAKCE
• Nejstarší továrna ouza na ostrově
• Uličky polis - Mytiléna
• Ulice Ermou - četné obchody, typická řecká káva
• Zelené, horské městečko Agiassos

POPIS
Cestou do hlavního města ostrova ochutnáme nejlepší ouzo v Řecku, ve staré, nejvýznamnější továrně „Mini“ na ostrově a prohlédneme si staré stroje, které tento božský nápoj vyráběly. Objevíme úzké uličky prvního demokratického státu-města: polis Mytilény. Během volného času ve městě, ulice Ermou před námi odhalí malé obchůdky, které pamatují minulou éru, moderní butiky plné řeckých výrobků, pekárny a obchody se sladkostmi. Pro milovníky černého nápoje se zde nachází také kavárny, které servírují studenou a osvěžující typickou řeckou kávu, frappé a freddo, stejně jako skutečnou aromatickou řeckou kávu. Následně navštívíme zelené horské městečko Agiassos, jehož pohlednicové, kamenné dlážděné ulice nás zlákají místními produkty, jako např. keramikou, dřevěnými sochami a tradičními řeckými sýry. Chvíli odpočinku najdeme ve stínu kostela Nejsvětější Panny Marie v centru města. Na zpáteční cestě budeme vyhlížet plameňáky, kteří někdy brodí v mělkých místních vodách.

DŮLEŽITÉ INFORMACE
• Vyzvednutí přímo od hotelu - nebo z nedalekého místa
• Služby průvodce/delegáta
• Doporučujeme vzít s sebou: fotoaparát, pohodlné boty

Puls jihu - cca 149 PLN

HLAVNÍ ATRAKCE
• Komorní kavárna v Karini
• 1000 let starý dutý strom, ve kterém bydlel malíř Theophilos
• Nejvyšší vrchol ostrova - Olymp
• Pláž Agios Ermogenis

POPIS
Během této překvapivé cesty na jih ostrova najdeme komorní kavárnu v Karini. Tam si prohlédneme, vlivem času mírně rozmazaný obraz jednoho z nejslavnějších řeckých současných malířů - Theophilose. Zájemci se budou moci vyfotografovat v údajně 1000 let starém dutém stromě, ve kterém bydlel. Následně projíždějíc úpatím nejvyššího vrcholu ostrova - Olympu, přes hory a lesy dojedeme do nejstarší továrny ouza na ostrově a v jeho muzeu objevíme neobvyklou chuť nápoje, kterým si Řekové připíjejí od roku 1860. Skvělé místo na nákup jedinečného suvenýru! Později zamíříme do malého přístavu Pirgi, ve kterém se po nástupu na palubu lodi budeme moci opalovat - během plavby na skrytou malou pláž v Agios Ermogenis. Na místě nás čeká symfonie pocitů - od vynikající řecké kuchyně v restauraci, která se nachází na pláži, přes teplé jižní vody pobřeží Lesbos, až po uklidňující výhled na malý kostel, který nás hlídá z výšky skály. Na zpáteční cestě nás opět ochladí mořský vánek na palubě naší lodi a my se vydáme na zpáteční cestu z nábřeží Pirgi.

DŮLEŽITÉ INFORMACE
• Vyzvednutí přímo od hotelu - nebo z nedalekého místa
• Doporučujeme vzít s sebou: fotoaparát, plavky, pokrývky hlavy
• Cena nezahrnuje plavbu cca 10 EUR/os. a oběd cca 12 EUR/os.

Sopečný západ - cca 169 PLN

HLAVNÍ ATRAKCE
• Sluncem spálené vysoké kopce, malé osady
• Vesnice Vatoussa, kde se rytmus života nezměnil po staletí
• Muzeum zkamenělého lesa, jedna ze dvou takovýchto formací na celém světě
• Letovisko Lesbos - Skala Eresou
• Koupání a opalování
• Možnost ochutnávky místní kuchyně

POPIS
Úplně jiná tvář ostrova Lesbos. Sluncem spálené vysoké kopce, charakteristická vegetace, malé osady - to je jen předzvěst. Během cesty najdeme rybník, ve kterém si vesele plavou želvy. Přejedeme do zrenovované vesnice - Vatoussa, kde nás uvítá rytmus života, který se nezměnil po staletí. Vystoupáme do výšky 634 m n. m., abychom mohli z kláštera Moni Ipsilou obdivovat úchvatné panorama. Kdo ví, možná za hezkého počasí, uvidíme v dálce poloostrov Chalkidiki - nebo dokonce mýtický masiv Olympu? V rybářské vesnici Sigri se vrátíme o 20 milionů let zpátky díky Muzeu zkamenělého lesa, které je věnováno jedné ze dvou takovýchto formací na celém světě. Odvážní prožijí nevídanou atrakci - simulaci zemětřesení. Den zakončíme v nejoblíbenějším letovisku Lesbos - Skala Eresou, které si kdysi oblíbil dokonce sám George Clooney. Budeme se moci vykoupat v nejteplejších vodách ostrova. Zájemci budou moci ochutnat místní kuchyni.

DŮLEŽITÉ INFORMACE
• Vyzvednutí přímo od hotelu - nebo z nedalekého místa
• Služby průvodce/delegáta
• Cena nezahrnuje vstup do muzea cca 3 EUR/os., vstup do simulátoru zemětřesení - cca 2,5 EUR/os.
• Cena nezahrnuje oběd - platí se na vlastní náklady
• Doporučujeme vzít s sebou: fotoaparát, plavky, pokrývky hlavy

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na ostrově Lesbos trvá obvykle od 1.7. do 31.8.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

03. 06. - 10. 06. 2020 (8 dní)
Katovice Bez stravy
7 728 Kč
03. 06. - 17. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
8 938 Kč
10. 06. - 24. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
9 853 Kč
10. 06. - 17. 06. 2020 (8 dní)
Katovice Bez stravy
7 983 Kč
17. 06. - 01. 07. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
9 544 Kč
17. 06. - 24. 06. 2020 (8 dní)
Katovice Bez stravy
8 327 Kč
24. 06. - 08. 07. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
10 419 Kč
24. 06. - 01. 07. 2020 (8 dní)
Katovice Bez stravy
8 183 Kč
01. 07. - 15. 07. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
10 589 Kč
01. 07. - 08. 07. 2020 (8 dní)
Katovice Bez stravy
8 742 Kč
08. 07. - 15. 07. 2020 (8 dní)
Katovice Bez stravy
8 820 Kč
08. 07. - 22. 07. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
10 496 Kč
15. 07. - 22. 07. 2020 (8 dní)
Katovice Bez stravy
9 061 Kč
15. 07. - 29. 07. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
10 767 Kč
22. 07. - 05. 08. 2020 (15 dní)
Katovice Bez stravy
10 660 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč