Olympia Sun

Řecko - Rhodos
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Olympia Sun, skládající se ze dvou budov, se nachází na okraji města Faliraki, v klidném prostředí umožňujícím relaxaci. Do centra Faliraki je to cca 20 minut chůze (cca 1 km), do města Rhodos cca 15 km, na nejbližší autobusovou zastávku cca 300 m. Ve vzdálenosti cca 3 km se nachází aquapark - „Faliraki Water Park“. 

Pláž
Známá písečná pláž Faliraki (označená „Modrou vlajkou“ za vysokou kvalitu vody) se nachází cca 450 m od hotelu Olympia Sun. Plážový servis - za poplatek.

Vybavení
Recepce 24h, lobby, výtah, hlavní restaurace, bar u bazénu, sladkovodní bazén a brouzdaliště pro děti, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, dětské hřiště, stolní tenis, šipky. Za poplatek: kulečník.

Pokoje
V nabídce příjemně zařízené dvoulůžkové pokoje (některé s výhledem na moře) s možností max. 2 přistýlek a rodinné pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací (od 21.5 do 8.10 v ceně), trezorem, balkonem nebo terasou, telefonem, satelitní TV a ledničkou.

Strava
All Inclusive formou bufetu: snídaně, oběd, večeře. Nealkoholické nápoje jsou podávány v hodinách od 10:00-22:30 a místní alkoholické nápoje (pivo, ouzo, víno, vodka, gin, rum, brandy) jsou podávány v hodinách od 12:30-22:30. Bez restaurace a´la carte.

Sport a zábava
Hotel Olympia Sun neorganizuje animační program.

Internet
V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 1,5 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/rodos-wczasy/olympia-sun

Náš názor
Hotel Olympia Sun s vynikající polohou v rušném letovisku doporučujeme zejména mladým lidem, kteří hledají zábavu. Další výhodou je možnost odpočinku na nedaleké krásné písečné pláži a úplné pohodlí poskytne stravování All Inclusive.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, 7, 10, 11 nebo 14 noclehů v hotelu (v případě jedenáctidenních zájezdů = 10 noclehů, v případě dvanáctidenních zájezdů = 11 noclehů), strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla v hotelu, která nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak, další osobní výdaje

Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, která závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

RHODOS základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku, potíže se signálem mohou být uvnitř hotelových budov. Tarif roamingu si prosím ověřte u svého operátora ještě před odletem na dovolenou.

Rhodos
Ostrov slunce je největší ze 12 ostrovů Dodekanés. Vzhledem ke své geografické poloze má velice bouřlivou historii, což se projevilo jak na památkách, tak v kultuře i kuchyni. Najdeme zde památky spojené s Řeky, Johanity a Turky, kteří po staletí bojovali o tento kus země. Dnes je ostrov turistickým rájem se 300 slunečnými dny v roce a mnoha památkami, které nelze během Vaší dovolené opomenout.

Město Rhodos
Největší město na ostrově a zároveň také hlavní město, které každoročně navštíví tisíce turistů. Největším lákadlem města Rhodos je středověké Staré město obklopené rozsáhlými obrannými hradbami s nejvýznamnější památkou - Palácem velkých mistrů, který byl postaven maltézskými rytíři. Ve Starém městě však nejsou jen památky a muzea. V uzoučkých uličkách starého města naleznete mnoho malých obchodů, galerií a barů s úžasnou atmosférou. Stojí také za to vyzkoušet místní speciality v jedné z mnoha restaurací či taveren - mnoho z nich láká zákazníky svými panoramatickými terasami s nádherným výhledem na dlážděné uličky a přístav. Město Rhodos je také skvělým místem pro noční život. Každý návštěvník ocení atmosféru hlavního města ostrova – moderní doba se zde mísí s bohatou historií ostrova a procházky po Starém Městě vzbuzují dojem, že se zde zastavil čas!

Lindos
Druhé nejdůležitější město na ostrově, hned po Rhodosu. Městečko je skutečným symbolem ostrova Rhodos. Nachází se na kopci, nad kterým se tyčí Akropolis s ruinami chrámu bohyně Athény, odkud je úžasný výhled na tyrkysové barvy moře v zálivu sv. Pavla. Lindos je labyrintem úzkých dlážděných uličkek a malých bílých domů. Je také přehlídkou galerií s místní keramikou a šperky. Stojí za to si na chvíli posedět v některé z místních taveren a pocítit atmosféru města, které kdysi bývalo mekkou umělců. V Lindosu jsou také skvělé pláže a krásný záliv Vlycha.

Falliraki
Nachází se 12 km od města Rhodos a je centrem zábavy ostrovanů a turistů. Krásná několik kilometrů dlouhá upravená pláž a nespočet barů, obchodů, taveren a barů budí dojem, že toto letovisko nikdy nespí. Na okraji Faliraki je jeden z největších vodních parků v Evropě. Skvělé místo pro mladé lidi, kteří jsou rádi v centru dění prázdninových radovánek.

Ialyssos
Malé letovisko se nachází na severním pobřeží cca 8 km od hlavního města ostrova -města Rhodos. Je to opravdu příjemné místo, ideální pro ty, kteří vyhledávají zábavu a velký výběr vodních sportů – kvůli místnímu klimatu a dostatečně silným větrům má právě Ialyssos výborné podmínky pro windsurfing. Podél pobřežní promenády je navíc mnoho kaváren, hospůdek a restaurací, které jsou místem setkání nejen turistů, ale i místních obyvatel.

Ixia
Moderní turistické letovisko - skvělé místo, zejména pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a pohodě, ale zároveň ve víru a zábavy a různých atrakcí, které proslavily město Rhodos (do hlavního města ostrova cca 4 km). Oblázkovo-písčité pláže, blankytně modré moře a široká škála vodních sportů činí z letoviska ideální místo vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií. 

Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Wroclaw. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na letišti. Aktuální letový řád si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Modrá plavba - Cena cca 54 EUR
Úžasný jednodenní výlet pro ty, kteří milují slunce, moře a nějaké to dobrodružství! Lodě vyplouvají z přístavu Mandraki a navštěvují nejkrásnější zátoky a pláže na východním pobřeží. 3 půlhodinové zastávky na koupání v Kalithei, zátoce Anthonyho Quinna a v Tsampice. V zátoce u Afandou budeme mít trochu více času na relaxační přestávku a během této přestávky bude oběd formou bufetu ve formě řeckého bufetu (zahrnuto v ceně). Budete mít dostatek času na koupání, opalování a obdivování podvodního světa! Cena cca 54 Euro pro dospělého,  cca 27 Euro pro děti (oběd v ceně)

Plavba na ostrov Symi - Cena cca 47 EUR
Ostrov Symi je známý svou úžasnou architekturou. Když vstoupíme do přístavu, zdá se, že v zálivu nebude nic vidět, ale náhle uvidíme úžasnou krajinu - jakousi mozaiku domů uspořádanou kaskádou na skalách, postavené v náhodném stylu a s neobvyklými barvami. Ostrov je také známý aromatickými bylinami. Během výletu v našem programu je návštěva a prezentace hub u místního rybáře! Ti, kteří ještě stále nebudou mít dost, se mohou vydat na vrchol Chorio - horní část osady, která nabízí krásný výhled na přístav a záliv. Po krátké plavbě bude další zastávkou klášter Panormitis - nejdůležitější místo pravoslavného kultu v souostroví Dodekanés. Klášter a kostel z roku 1783 byl zasvěcen svatému Archandělovi Michaelovi. Cena cca 49 EUR pro dospělého, cca 28 EUR pro dětí

 

Upozornění! Výlety jsou s polsky hovořícím průvodcem (Město Rhodos a Údolí motýlů, Perly Rhodosu a Symi při min. počtu 21 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich pořadatelem není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka přímo na Rhodosu. Uvedené ceny obvykle nezahrnují vstupné. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Úžasná rodinná dovolená 12. 06. 2019

Menší tří hvězdičkový hotel. Velmi příjemná a klidná atmosféra podtržená příjemným personálem. Byli jsme zde s přítelkyní a tří letou dcerou a bylijsme velice spokojeni. Moc krásných 12 dní na... Číst zbytek recenze

SKvělý chillout 29. 05. 2019

Služby hotelu byly skvělé, personál velice příjemný a usměvavý, pokoje čisté a dostatečně vybavené - mini lednice, fén, TV, mýdelka, šampónky. Na to, že jsme jely dvě kamarádky, jsme dostaly velký... Číst zbytek recenze

Nejlepšíííí dovolenáááá!!!!!! 22. 09. 2018

Rodinný hotel moc pěkný útulný čistý!Vše bylo perfektní pokoj sice se starším nábytkem jelikož jsme tam s přítelem trávili minimum času tak nám to nevadilo pokoj byl čistý každý den uklizeno a obden... Číst zbytek recenze

Příjemný rodinný hotel 26. 08. 2018

Hotel jsme si vybrali pro jeho celkem dobré recenze a nebyli jsme zklamáni. Zprvu nám dali malý a špatný pokoj, ale to jsme hned druhý den vyměnili za prostorný a lepší, s výhledem na bazén, to byl... Číst zbytek recenze

Olympia Sun Hotel 26. 06. 2016

Recenze smartline/olympia sun: Na této dovolené jsme byli od: 3.8-13.8.2015 POKOJE: Náš pokoj byl krásný, až na nedodělanou koupelnu (ze sprchového koutu tekla voda na podlahu). Hotel se rekonstruuje... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

23. 08. - 26. 08. 2019 (4 dní)
Katovice All Inclusive
10 773 Kč
23. 08. - 02. 09. 2019 (11 dní)
Katovice All Inclusive
16 400 Kč
23. 08. - 31. 08. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
17 804 Kč
23. 08. - 07. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
24 724 Kč
26. 08. - 02. 09. 2019 (8 dní)
Gdańsk All Inclusive
19 928 Kč
26. 08. - 09. 09. 2019 (15 dní)
Gdańsk All Inclusive
31 967 Kč
30. 08. - 07. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
17 378 Kč
30. 08. - 14. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
31 722 Kč
02. 09. - 14. 09. 2019 (12 dní)
Varšava All Inclusive
20 956 Kč
02. 09. - 09. 09. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
17 805 Kč
06. 09. - 21. 09. 2019 (15 dní)
Poznań All Inclusive
29 275 Kč
06. 09. - 14. 09. 2019 (8 dní)
Poznań All Inclusive
17 675 Kč
09. 09. - 21. 09. 2019 (12 dní)
Katovice All Inclusive
21 049 Kč
13. 09. - 21. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
17 153 Kč
16. 09. - 28. 09. 2019 (12 dní)
Rzeszów All Inclusive
22 643 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč