Colonna Resort & Beach Obrázek0
Colonna Resort & Beach Obrázek1
Colonna Resort & Beach Obrázek2
Colonna Resort & Beach Obrázek3
Colonna Resort & Beach Obrázek4
Colonna Resort & Beach Obrázek5
Colonna Resort & Beach Obrázek6
Colonna Resort & Beach Obrázek7
Colonna Resort & Beach Obrázek8
Colonna Resort & Beach Obrázek9
Colonna Resort & Beach Obrázek10
Colonna Resort & Beach Obrázek11
Colonna Resort & Beach Obrázek12
Colonna Resort & Beach Obrázek13
Colonna Resort & Beach Obrázek14
Colonna Resort & Beach Obrázek15
Colonna Resort & Beach Obrázek16
Colonna Resort & Beach Obrázek17
Colonna Resort & Beach Obrázek18

Colonna Resort & Beach

Itálie - Sardinie - Porto Cervo
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Colonna Resort & Beach se nachází v samém srdci Costa Smeraldy (Smaragdového pobřeží), kde křišťálově čistá voda omývá růžové granitové skály. Hotel se rozléhá na 5 ha areálu. Cca 3 km od vyhlášeného náměstí Piazzetta v Porto Cervo, kde se nachází exkluzivní butiky, kluby a galerie. Do centra se dostanete také taxíkem (cca 20 EUR/1 cesta). Letiště v Olbii vzdáleno cca 35 km.

Pláž
Hotel Colonna Resort & Beach leží cca 200 m od soukromé oblázkové pláže (doporučujeme obuv do vody) - procházka přes hotelovu zahradu, lehátka a slunečníky zdarma.

Vybavení
Recepce, lobby, televizní místnost, 2 restaurace - hlavní restaurace s terasou, ze které se rozprostírá nádherný výhled na moře (servírované snídaně a večeře) a restaurace Pagoda Beach podávající obědy (13:00-14:30), která je umístěná u bazénů a pláže. Hlavní bar s terasou (10:00-24:00) a bar u bazénu (10:30-19:00) s večerním piano barem. 7 bazénů nepravidelných tvarů s mořskou vodou, lehátka a slunečníky zdarma. Půjčovna aut a skútrů za poplatek.

Pokoje
Hotel Colonna Resort & Beach nabízí 250 pokojů v různém standardu. Pokoje jsou rozmístěny v jednopatrových budovách, které jsou obklopeny zelení. Prostorné, elegantní a pečlivě zařízené dvoulůžkové pokoje mají toto vybavení: koupelna (sprchový kout nebo vana, fén), individuálně ovládaná klimatizace, TV-sat, minibar (za poplatek), sejf (zdarma), telefon, balkón. Na potvrzení a za poplatek pokoje s výhledem na moře. Další typy pokojů jsou vypsány na R.pl.  Na potvrzení a za poplatek dětská postýlka pro děti do 2 let (hradí se na místě).

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu. Za doplatek večeře (polopenze) nebo oběd a večeře (plná penze) - jídla servírované (výběr z několika položek menu), nápoje k jídlům za poplatek. Vynikající místní kuchyně.

Sport a zábava
V hotelu nejsou animace. Hotel Colonna Resort & Beach nabízí bohatě vybavené wellness centrum (za poplatek): vnitřní bazén s vyhřívanou mořskou vodou, sauna, fitness, různé procedury, atd. Ve vzdálenosti cca 5 km od hotelu je golfové hřiště. Dále je na pláži možnost těchto sportů v hlavní sezoně (za poplatek): potápění, windsurfing, jachting, trekking, rybolov, plavby, výlety na motocyklu.

Internet
Wi-Fi v celém areálu hotelu (zdarma).

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.colonnaresort.com

Jiné
Povinný poplatek - pobytová taxa se hradí v hotelu - cca 2 EUR/osoba/den.

Náš názor
Luxusní hotel položený v samotném centru Costa Smeralda - nejexkluzivnějším letovisku Sardinie. Hotel Colonna Resort & Beach doporučujeme velmi náročným klientům, kteří ocení vysoký standard služeb a pečlivý servis. Hotel je ideální pro odpočinkovou dovolenou, kterou Vám zajistí kouzelná atmosféra tohoto unikátního místa.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště-hotel-letiště, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výhody, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravování a nápoje nad rámec uvedený v popisu stravování a další osobní výdaje.
Upozornění: cena nezahrnuje místní turistický poplatek, který se platí přímo na recepci. Výše poplatku závisí na standardu hotelu (2 - 6 EUR/pokoj/noc). 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu na Sardinii.

Program

Den 1
Odlety z Polska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow na zvoleném letišti. Aktuální letový řád prosím zkontrolujte na www.r.pl/rozklady. Po příletu se setkáte s delegátem a následuje transfer do hotelu.
Upozornění! Klienti, kteří přiletí na Sardínii pozdě večer, nebudou mít ten den večeři (možnost studené mísy na pokoji).  

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a na fakultativní výlety.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování se z hotelu, transfer na letišti, odlet do Polska.

Jiné

SARDÍNIE - obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomatů. V turistických oblastech se nachází bankoy a bankomaty.

Spropitné
Je běžné nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů fakultativních výletů a číšníků v hotelových  restauracích. Někdy bývá spropitné připočítáno k účtu – tzv. „coperto“.

Pronájem auta
Klienti kteří si chtějí pronajmout auto musí mít u sebe kreditní kartu.

Víza
Čeští státní příslušníci mohou cestovat do Itálie i na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 13 EUR, voda 1 l – cca 1,5 EUR, pivo v baru od 3 EUR, káva v kavárně od 1,3 EUR.

Poštovní služby
Známka na pohled stojí asi 0,75 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Lze do nich použít české ploché dvou-kolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu).  Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy nebo přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Česku v supermarketech, prodejnách elektra (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Náklady na volání do české mobilní sítě (roaming) si prosím ověřte před odjezdem u svého operátora.

SARDINIE
Pokud se jedná o rozlohu, představuje Sardinie druhý největší ostrov Středozemního moře, nacházející se mezi italským pobřežím a krásnými plážemi Tunisu. Neobvyklá pobřežní rozmanitost ostrova, nádherné čisté moře, příjemné klima a pohostinnost obyvatel – to jsou důvody, které přitahují na ostrov množství návštěvníků. Sardinie je nazývána ostrovem pokladů, právě s ohledem na polohu a klimaticko-geografické podmínky, které jsou pro odpočinek velice příznivé. Největší perlou Sardinie je její fauna a flora. Sardinské pláže jsou považovány za jedny z nejhezčích v Evropě, a to zejména kvůli jemnému bílému písku a průzračným vodám Středozemního moře, měnícím svoji barvu od smaragdové zeleně až po tyrkysovou. Pobřeží ostrova tvoří hlavně malebné útesy připomínající obrovské sochy, mohutné duny porostlé jalovci a tajuplné jeskyně.

Výlety v okolí

Castelsardo - dědictví středověku
Nejkrásnější středověké městečko Sardinie, lákající malebnými uličkami s četnými kavárnami a restauracemi, ve kterých stojí za to na chvíli posedět a užít si atmosféru tohoto krásného místa s šálkem kávy. Castelsardo zaujímá také výhledem na záliv Asinara a svou fascinující historii. Zřícenina hradu, katedrála a kostely to jsou jen některá z míst, která stojí za to vidět. Ve městě je mnoho obchodů s typickými sardinskými produkty (keramika, výrobky z korku, šperky atd.), ve kterých jistě najdete dokonalý suvenýr ze Sardinie. Cena cca 65 EUR/os.

Alghero - „Malá Barcelona“
Ne každý ví, že na neobvyklou krásu města a jeho historii měli vliv Španělé, kteří v něm od poloviny 14. století vládli. Síť ulic, kostely, náměstí a další památky připomínají ty, které můžete obdivovat ve španělské Katalánsku. Proto je Alghero nazýváno Barcelonetta, neboli „Malou Barcelonou“. V mnoha restauracích můžete ochutnat nejen tradiční sardinská jídla, ale i jídla, jejichž původ pochází ze Španělska. Během pobytu v této oblasti Sardinie si nemůžete nechat ujít návštěvu Alghera. Cena cca 50 EUR/os.

Korsika - Bonifacio
Korsika zvaná „Ostrovem krásy“ je místem, které by měl vidět každý, kdo miluje krásné výhledy a stylová města. Zveme vás na jednodenní výlet do nejkrásnějšího města na Korsice - města Bonifacio. Plavba lodí mezi Sardinií a Korsikou trvá cca 50 minut. Bonifacio ležící na vysokém vápencovém útesu nás již v přístavu vítá dechberoucími výhledy. Návštěvu Bonifacia začneme projížďkou vyhlídkovým vláčkem (za příplatek cca 5,00 EUR/osoba), díky němuž se dostaneme do horní části města obklopené obrannými zdmi. Několik dalších desítek minut bude čas na procházku a prohlídku starého města a seznámení se s historii. Bude také volný čas na originální nákupy v mnoha obchodech nebo posedět v jedné z malebných hospod a kochat se nádherným výhledem. Cena cca 125 EUR/os.

Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), Nuraghe a Tomba dei Giganti
Během jednoho dne dvě tváře Sardinie. Unikátní a mystický Nuraghi, tajemná hrobka obrů a exkluzivní letovisko Porto Cervo. Během tohoto výletu budete mít možnost vidět skutečný a velmi rozmanitý obraz ostrova. Během procházky nuragskou vesnicí La Prisgiona uslyšíte zajímavý příběh o Nuragech a pocítíte atmosféru, která vládla na ostrově před několika tisíci lety. O několik chvil později v Porto Cervo - v městečku, které je srdcem Costa Smeralda - budete mít možnost obdivovat jachty kotvící v malebném turistickém přístavu, vile hvězd a okouzlující zákoutí tohoto nádherného místa. Bude také čas na nákupy v renomovaných buticích, procházku městem nebo chvilku na chutný aperol spritz. Cena cca 85 EUR/os.

Souostroví La Maddalena - „dolce far niente“ v nádherné scenérii
Jednou z atrakcí, které jsme pro vás připravili, je plavba kolem půvabných ostrovů souostroví La Maddalena nazývaných evropskými Maledivy. Výlet začne v přístavu Cannigione, Palau nebo Baja Sardinia. Odtud vyplujeme lodí, na níž strávíme většinu dne a budeme mít možnost obdivovat nejkrásnější zákoutí světa. Během plavby zastavíme u ostrova La Maddalena, kde bude volný čas na nákupy a procházku, a následně poplujeme na ostrov Santa Maria a Spargi, kde se budeme kochat azurovou vodu, krásnými plážemi a nádherným sluncem (čas na odpočinek, koupání a opalování). V ceně tohoto výletu je zahrnuto jídlo na palubě lodi. Cena cca 85 EUR/os.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Sardinii trvá obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč