Limak Bafra Obrázek0
Limak Bafra Obrázek1
Limak Bafra Obrázek2
Limak Bafra Obrázek3
Limak Bafra Obrázek4
Limak Bafra Obrázek5
Limak Bafra Obrázek6
Limak Bafra Obrázek7
Limak Bafra Obrázek8
Limak Bafra Obrázek9
Limak Bafra Obrázek10
Limak Bafra Obrázek11
Limak Bafra Obrázek12
Limak Bafra Obrázek13

Limak Bafra

Severní Kypr
Pobytový
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Posilovna
Wellness
Luxusní, 5*
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Tento nově otevřený hotel Limak Bafra se nachází ve východní části ostrova, v blízkosti nádherného letoviska Bafra, kde se nachází jedny z nejkrásnějších písečných pláží na Kypru. Výjimečné letovisko Famagusta se nachází cca 40 km od hotelu. Letiště Ercan je vzdáleno cca 65 km.

Pláž
Hotel Limak Bafra se nachází u neuvěřitelně široké písečné soukromé pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici - zdarma.

Vybavení
Tento moderní hotel Limak Bafra, který bude otevřen počátkem roku 2018, nabízí svým hostům: 24hodinovou recepci, výtahy, hlavní restauraci Lima, několik restaurací a'la carte: Arcadia (italská) a Mysia (místní a dalekovýchodní kuchyně), Dynasty servírující grilované speciality, Atlantis s občerstvením (některé z uvedených jsou za poplatek). Navíc je k dispozici několik barů, mimo jiné: plážový bar, bar u bazénu a 2 cukrárny (za příplatek). Hosté mohou využívat 4 venkovní bazény, 3 dětské bazény, krytý bazén a velký aquapark (7 skluzavek!). Lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénů - zdarma. Navíc je k dispozici: amfiteátr, ve kterém je organizována část animací, konferenční centrum, diskotéka, zóna SPA&Wellness, směnárna, bankomat, mini market, obchod se suvenýry, prádelna, kadeřnictví (některé z uvedených jsou za poplatek).

Pokoje
Hotel Limak Bafra má téměř 600 pokojů umístěných mezi 6podlažní hlavní budovou a 2podlažními křídly.
Standardní dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo 2 děti do 12 let) mají rozlohu cca 30 m².  Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha/vana, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, trezorem, minibarem (za příplatek) a klimatizací. Většina pokojů má balkon. Dětská postýlka je k dispozici - zdarma (požaduje se předběžná rezervace).

Strava
Ultra All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), snídaně pro ospalce (10:00-11:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:45-21:00) - jsou podávány formou bohatého bufetu (pokrmy kyperské a mezinárodní kuchyně) v hlavní restauraci Limra. Mezi jídly je servírováno občerstvení a zmrzlina v určeném baru, v areálu hotelu. Navíc jsou v programu Ultra All Inclusive k dispozici neomezené místní i zahraniční, značkové nealkoholické a alkoholické nápoje: v baru v lobby, v baru u bazénu a na pláži.

Sport a zábava
Hotel Limak Bafra organizuje několikrát týdně denní a večerní animační program - hry a zábavu, hudbu a živá vystoupení. Navíc jsou k dispozici: 2 tenisové kurty (zapůjčení vybavení a osvětlení za poplatek), posilovna, kulečník, aquapark se 7 skluzavkami. Pro nejmenší hosty jsou k dispozici: 3 dětské bazény a miniklub, kde jsou organizovány aktivity a animace pro děti ve 3 věkových kategoriích (4-8, 8-12, 12-16 let). Hosté mohou také využít hotelovou wellness nabídku: saunu, turecké lázně, kosmetické procedury a masáže - za poplatek. Za příplatek: centrum vodních sportů na pláži.

Internet
V areálu hotelové lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma. Internetový koutek - za poplatek.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.limakhotels.com

Náš názor
Působivý hotelový komplex Limak Bafra se nachází na rozsáhlé zelené ploše s nádhernou písečnou pláží. Doporučujeme zejména pro náročné hosty, kteří si cení luxus, který nabízí prostorné moderní interiéry, stejně jako bohatý program Ultra All Inclusive.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, pojištění TU Europa - základní varianta (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu daného hotelu, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), osobní výdaje.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Jiné

Severní Kypr - Obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si stále zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty uvidíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a plavání v moři.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha - opuštěná městská část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko..

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je na Severním Kypru obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč