Concorde

Kypr
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Moderní hotel Concorde postavený v roce 2018 se nachází ve východní části ostrova v turistické oblasti Bafra, přímo na břehu moře. Letiště Ercan je vzdáleno cca 65 km od hotelu. Nejbližší restaurace a obchody se nachází v okruhu jednoho kilometru a do města Famagusta lze dojet místní dopravou.

Pláž
Hotel Concorde se nachází u široké, soukromé písečné pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky na pláži i u bazénů - zdarma.

Vybavení
Hotelový komplex Concorde nabízí cca 570 pokojů a 115 pokojů ve dvoupodlažních vilách. V hlavní budově je hostům k dispozici: recepce, hlavní restaurace, směnárna, několik restaurací a'la carte (mexická, italská, asijská, turecká, s grilovanými pokrmy, s mořskými plody) - za poplatek, cukrárna, herna (kulečník, bowling), internetová kavárna, diskotéka, kino, konferenční místnosti, amfiteátr, místnost s hrami playstation. Kromě toho: wellness centrum, fitness centrum, kadeřnictví, market, bankomaty, kasino.

Pokoje
Hotel Concorde má k dispozici cca 600 pokojů. Pokoje v hlavní budově mají balkon a boční výhled na moře. Standardní pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitní TV, klimatizací, trezorem, příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, minibarem (1x denně zdarma), dětskou postýlkou (zdarma).

Strava
Ultra All Inclusive: snídaně (7:00-11:00), obědy (12:30-14:00), večeře (19:00-21:30), noční bufet (00:00-1:00), noční polévka (1:00-5:00) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Mezi jídly je k dispozici občerstvení ve vyznačených barech. Místní a importované alkoholické a nealkoholické nápoje (některé vybrané značky) jsou zdarma po dobu 24 hodin na místech určených hotelem.

Sport a zábava
Hotel Concorde nabízí animace, hry a zábavu během dne i večer, živou hudbu a speciální ukázky ve večerních hodinách. Tenisové kurty, kulečník, stolní tenis, fitness, volejbal, basketbal, aquapark, centrum vodních sportů (za poplatek), miniklub pro nejmenší, dětské hřiště.

Internet
V areálu celého hotelového komplexu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***** 

Webové stránky
http://concordehotel.com.tr/tr-TR/oteller/concorde_luxury_resort 

Náš názor
Impozantní hotelový komplex Concorde se nachází na rozsáhlé zelené ploše. Hotel, který nabízí širokou škálu vodních atrakcí, animací a velmi chutnou kuchyni, doporučujeme hostům, kteří si cení pohodlí a luxus.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu, než která je uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád prosím sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů apod.

Poslední den
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, odlet do Polska

Jiné

Severní Kypr - všeobecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Pecková dovolená 08. 08. 2019

Byli jsme tu s kamarádem na týden rezort je krásný a nový první den nám hned nefungovalo malé zrcadlo na pokoji a to jsme nahlásily a 2 den nám to přišel opravář v 23h opravit velká výhoda je že se... Číst zbytek recenze

Recenze 07. 08. 2019

Byli jsme tu s kamarádem na týden rezort je krásný a nový první den nám hned nefungovalo malé zrcadlo na pokoji a to jsme nahlásily a 2 den nám to přišel opravář v 23h opravit velká výhoda je že se... Číst zbytek recenze

Disco 10 numbers 05. 08. 2019

Naprosto dokonalá dovolená. Nádherný hotel a obsluha. Hlavně ocenujeme vstřícnost barmana jménem EMRAH v nočním klubu i Bellini clubu jeho objetavost vstřícnost a skvělou obsluhu . děkujeme jemu a... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

04. 09. - 11. 09. 2019 (8 dní)
Katovice Ultra All Inclusive
23 437 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč