Aqualina Obrázek0
Aqualina Obrázek1
Aqualina Obrázek2
Aqualina Obrázek3
Aqualina Obrázek4
Aqualina Obrázek5
Aqualina Obrázek6
Aqualina Obrázek7
Aqualina Obrázek8
Aqualina Obrázek9
Aqualina Obrázek10
Aqualina Obrázek11
Aqualina Obrázek12
Aqualina Obrázek13
Aqualina Obrázek14
Aqualina Obrázek15
Aqualina Obrázek16
Aqualina Obrázek17
Aqualina Obrázek18
Aqualina Obrázek19
Aqualina Obrázek20
Aqualina Obrázek21
Aqualina Obrázek22
Aqualina Obrázek23
Aqualina Obrázek24
Aqualina Obrázek25
Aqualina Obrázek26
Aqualina Obrázek27
Aqualina Obrázek28

Aqualina

Severní Makedonie - Ohrid
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha           
Elegantní, osmipodlažní hotel Aqualina byl v roce 2016 oceněn jako nejlepší nově otevřený hotelový objekt v Makedonii. Nová budova na pláži s několika pokoji (stravování v restauraci v hlavní budově) byla otevřena pro sezónu 2018. Nachází se přímo u břehu Ohridského jezera. Má vlastní pláž, z jedné strany je obklopen křišťálově čistou vodou jezera a z druhé strany lesy Národního parku Galičica. Centrum města Ohrid je vzdáleno cca 6 km (cca 15 min.), autobusová zastávka je cca 150 m od hotelu Aqualina. Na nejbližší letiště je to cca 16 km.

Pláž
Hotel Aqualina má soukromou oblázkovou pláž s pozvolným sestupem do jezera (přechod přes cestu, cca 150 m od hotelu). Na pláži se nachází restaurace, bar s drinky a nápoji (za příplatek). Lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži - zdarma. Plážové osušky - zdarma (denně vyměňovány; k dispozici na pláži a na recepci).

Vybavení
24hodinová recepce, 2 výtahy, hlavní restaurace s terasou servírující pokrmy místní a mezinárodní kuchyně. Navíc: sladkovodní bazén a bezplatné velké sportovní zázemí s komplexem hřišť. Za poplatek: sauna a vířivka.

Pokoje
Hotel Aqualina má 90 pokojů. Každý dvoulůžkový pokoj (s možností 1 přistýlky ​​pro dítě nebo dospělou osobu, cca 25 m²) je klimatizovaný s koupelnou (WC, vana/sprcha, vysoušeč vlasů, bezplatné toaletní potřeby). Navíc: kabelová TV s plochou obrazovkou, minibar a trezor (za příplatek). Pokoje mají výhled na jezero nebo do lesa a do hor. Pokoje nemají balkon.

Strava
Snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bufetu v hlavní hotelové restauraci. Ke každému jídlu je v ceně: jeden alkoholický nápoj (místní pivo, ouzo, víno) nebo nealkoholický nápoj (s výjimkou snídaní, během kterých se podává: káva, čaj, mléko). Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).   

Sport a zábava
Basketbalové, fotbalové a tenisové hřiště a půjčovna jízdních kol. Příležitostně živá hudba na pláži, několikrát týdně v plážové restauraci.

Internet
V areálu hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://www.aqualina.com.mk/en

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/aqualina  

Náš názor
Komfortní hotel Aqualina (po celkové rekonstrukci v roce 2015) s velkým rekreačně-sportovním zázemím splní očekávání náročných i aktivních klientů. Soukromá hotelová pláž bude další výhodou a místem k bezstarostnému odpočinku.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu (cca 0,8 EUR/den/os., platí se na místě) a jiné osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti u odbavovací přepážky 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

SEVERNÍ MAKEDONIE - region Ohrid - základní informace

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Severní Makedonie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Měna
MKD - Makedonský denár. Aktuálně: 1 euro = 61 denárů, 1 koruna = 2,40 denárů. V Severní Makedonii je mnoho směnáren. Můžete platit kartou nebo vybrat peníze z bankomatu, které jsou téměř všude.

Elektřina
Elektrické napětí je 230 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Rozsah je prakticky v celé zemi. Nejoblíbenější sítě jsou One, T-Mobile, Vip. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Náboženství
Severní Makedonie je pravoslavná země. Muslimové jsou druhou náboženskou skupinou. V Ohridu (ul. Partyzancka) je v této části regionu jediný katolický chrám (Svatá mše v neděli v 11:00, v létě - v 9:00, informace ze srpna 2019)

Spropitné
Je přijatelné, ačkoli je volitelná možnost nechat tipy (asi 10 %), pokud nás služba uspokojila. Stává se, že do účtu je přidán tip. V menších restauracích ocení i malé částky.

Orientační ceny
Pivo - cca 70 - 90 MKD
Káva - 70 MKD
Oběd v restauraci - cca 300 - 400 MKD

MAKEDONIE-OHRID - ATRAKCE V REGIONU
Ohrid, malebně umístěný na kopci, plný jedinečných památek, obklopen malebnými horami Národního parku Galičica, leží u velkého jak moře Ohridského jezera - to je krása přírody a architektury shromážděné na jednom místě. Přidejme k tomu místní kuchyni a máme skutečnou hostinu pro všechny smysly!

Návštěva starověkých Lychnidos (Ohridu)
Ohrid je město se staletou tradicí, plné památek z různých období historie města. Nejstarší stopy osídlení pocházejí z období téměř 6 000 let př. n. l. Samotná historie města však začíná legendou o Kadmovi - králi Thébů, který po svém vyhnání založil město Lychnidos čili dnešní Ohrid.

Starověké divadlo
Starověké řecké divadlo v Ohridu je jedinou památkou svého druhu v celé Makedonii. Bylo postaveno pravděpodobně cca 220 let př. n. l. Do dnešní doby se zachovala spodní část jeviště. Divadlo je jedním z nejnavštěvovanějších míst. Konají se v něm četné koncerty (mimo jiné v rámci hudebního festivalu Ohridské léto).

Majestátní pevnost
Obrovskou Samuelovu pevnost nelze přehlédnout, protože se tyčí nad městem. Pochází z 11. století, z období bulharských vlivů. Do dnešního dne se dochovaly obrovské hradby a obranné věže. Z hradeb se rozprostírá úžasné panorama města a jezera.

Symbol Ohridu
Město je plné památek a v podstatě každá z nich si zaslouží pozornost, ale kostel Jana Evangelisty v Kaneo je oblíbeným cílem turistů. V celé Makedonii není žádný jiný objekt, který by byl tak často fotografován. Nelze se divit, protože krása tohoto kostela a jeho umístění na skále přímo u břehu jezera vytváří pohlednicovou krajinu.

Klášter sv. Nauma
Klášter se nachází téměř 30 km jižně od města Ohrid. Hned vedle lze odpočívat na jedné z pláží. Samotný objekt byl postaven sv. Naumem (žákem Cyrila a Metoděje) v 10 století. Postupem času byl několikrát přestavován - je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí Makedonie.

Pravěká Makedonie - „Muzeum na vodě“
Makedonie je jednou z těch zemí, kde lze nalézt historii téměř na každém kroku. Mezi městečky Pestani a Trpejca, přímo u břehu Ohridského jezera, můžete obdivovat „Muzeum na vodě“ neboli zrekonstruované prehistorické sídliště. Nachází se zde také muzeum, které vystavuje mimo jiné předměty každodenního užitku od bývalých obyvatel osady.

Raně křesťanská bazilika
Za návštěvu stojí pozůstatky baziliky v Ohridu z 5. století n. l. Dodnes se dochovalo mnoho mozaik, které obdivují davy turistů.

PŘÍRODA

Nejstarší strom Makedonie
V centru Ohridu roste platan, který je považován za nejstarší strom v celé Makedonii. Podle legendy byl strom vysazen sv. Klimentem v 967 roce.

Ohridské perly
Tajemství výroby Ohridských perel je z generace na generaci přísně střeženo. Víme pouze, že jsou vyrobeny z přírodního stavebního materiálu, který se získává ze šupin malých endemických ryb plavajících v Ohridském jezeře. Údajně si je oblíbila samotná anglická královna Alžběta!

RELAX

Procházka po makedonském bulváru
Na makedonském bulváru se koncentruje turistický život Ohridu. Místo je bez provozu, proto je procházka skutečným potěšením. Lze zde najít mnoho restaurací a kaváren, ve kterých si můžete odpočinout po prohlídce památek. Doporučujeme také příjemnou procházku podél břehu jezera.

KUCHYNĚ

Během návštěvy Makedonie nelze neochutnat tradiční kuchyni. Především doporučujeme ochutnat pljeskavicu (z mletého masa), tavče gravče (zapečené fazole) a burek (druh plněného pečiva z listového těsta). Nemůžeme zapomenout na makedonské sladkosti - trilece (karamelový zákusek), baklavu a lokum, které Makedonci vděčí tureckým vlivům. Ochutnáme také alkohol - lahodné víno, mastiku nebo rakiju

META Description

Kaskádová oblast Ohrid, plná jedinečných památek, obklopená malebnými horami národního parku Galicica, zasazená do velkého moře Ohridského jezera, je krásou přírody a architektury shromážděné na jednom místě. Přidejte k tomu místní kuchyni a máme opravdovou lahůdku.

Výlety v okolí

Fakukltativní výlety - SEVERNÍ MAKEDONIE 2021

Ohridské perly

Vydáme se do největšího pokladu Severní Makedonie, starobylého města Ohrid, který se nachází na úpatí hor Galičica a u břehu obrovského, nejčistšího jezera na Balkáně - Ohridského jezera, označovaného často Makedonským mořem. Řekové a Římané jej nazývali Městem světla, dnes je spojováno s prvními slovanskými věrozvěsty Cyrilem a Metodějem. Ohrid je jedinečným místem na Balkáně, proto je již od roku 1979 na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navštívíme mimo jiné krásný pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty, kde najdeme jedny z nejkrásnějších fresek dávných mistrů. Vydáme se také k antickému divadlu, abychom dále přešli k pohlednicovému vyhlídkovému místu u kostela sv. Jana, odkud se rozprostírá nádherné panorama okolí. Následně se vydáme na plavbu lodí po Ohridském jezeře. Z vody budeme obdivovat mimo jiné majestátní hory a okolní bývalou rybářskou vesnici. Během dne plného dojmů navštívíme také Muzeum papíru a odhalíme tajemství ohridských perel, které představují nezapomenutelný suvenýr z cesty do Severní Makedonie. Volný čas v centru města Ohrid, jehož četné památky nejsou jen turistickou atrakcí, ale slouží také jako pozadí pro mnoho balkanských filmových produkcí, bude vyvrcholením tohoto dne. Návrat z výletu na večeři. Cena cca 28 EUR/os. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem, polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce, vstupy do navštívených objektů, plavba po jezeře, oběd (nápoje za poplatek).

 

Plavba lodí: „Tam kde tluče srdce přírody“ - prameny Černého Drimu a klášter sv. Nauma.

Plavba lodí ke klášteru sv. Nauma. Navštívíme prehistorickou osadu na vodě v zátoce Kostí. Kostel sv. Nauma je mystické místo, kde lze podle legendy po přiložení ucha k hrobu světce slyšet tlukot jeho srdce. Následně relaxační plavba k pramenům řeky Černý Drim. Je to úžasné místo, kde lze slyšet pouze zvuky přírody. Ochutnáme také místní speciality a dozvíme se, jak se vyrábějí slavné Ohridské perly. Cena cca 39 EUR/os. V ceně: přejezd do přístavu; plavba lodí, plavba po pramenech; oběd (nápoje za poplatek); polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce.

 

Skopje - hlavní město, město Matky Terezy a kaňon Matka - zázrak přírody.

První atrakcí výletu bude kaňon Matka, největší a nejkrásnější v Makedonii, vytvořený na řece Treska poblíž Skopje. Místo zaujme zelení, monumentální krásou a malebnými turistickými stezkami. Ve svém volném čase budete mít možnost podniknout výlet lodí hluboko do kaňonu (za poplatek: cca 400 MKD/osoba). V hlavním městě severní Makedonie - Skopje - můžeme obdivovat výsledek projektu „Skopje 2014“ - současné uspořádání nové části centra města (centrum města bylo zničeno při zemětřesení v roce 1963). Uvidíme kombinaci historických prvků, jako je Kamenný most, s novými budovami stylizovanými jako klasické a památkami symbolizujícími postavy a události významné pro historii Makedonie. Skopje je také mateřským městem Matky Terezy, navštívíme Pamětní dům, který se jí věnuje. Projdeme tureckou částí města - čaršíjou - labyrint úzkých uliček plných kaváren, kde si můžete vyzkoušet tureckou nebo bozo kávu. Návrat do hotelu na večeři. Cena cca 39 EUR/os. V ceně: transfer klimatizovaným autokarem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstup do kaňonu Matka; vstup do Pamětního domu Matky Terezy, oběd (nápoje za poplatek).


Trpejca - macedonské St Tropez (Novinka v nabídce!)

Výlet do Trpejcy - rybářské vesnice, která je známá svou mimořádně malebnou polohou v zátoce, na úpatí masivu Galicica. Díky bílé barvě oblázků získává voda v zátoce azurovou barvu připomínající Francouzskou riviéru. Během výletu navštívíme jedinečný kostel Panny Marie Zaumské ze 13. století, na který se můžeme dostat lodí. Na vyhlídkách bude také volný čas. Cena cca 29 EUR/os. V ceně: transfer z/do hotelu; plavba malými loďkami; vstupenka do kostela Bogurodzicy Zaumské; anglicky hovořící proůvodce; oběd (nápoje za poplatek).


Ohridské jezero z ptačí perspektivy - paraglading
Pro milovníky adrenalinu doporučujeme neobvykle scénické paraglidingové lety v tandemu. První možností je let nad Ohridem, druhou je let na úpatí nejvyššího kopce v regionu - Magaro. Lety jsou povoleny pro osoby od 5 let věku. Lety v tandemu nevyžadují speciální přípravu, pouze dodržování pokynů instruktora, s nímž letíme. Je důležité mít správné oblečení - dlouhé kalhoty, mikinu, boty, které drží na noze. Možnost seskoku závisí na počasí. Cena cca 65 EUR/os. V ceně: přejezd z/do hotelu; letový instruktor; navíc za poplatek: film natočený během letu (cca 10 EUR). Doporučujeme si koupit další připojištění na extrémní sporty.


Makedonský večer

Celý balkánský region je proslulý svým úžasným folklorem, hudbou a vynikajícím jídlem. Již jen na několika místech světa je folklór tak živý, jako zde v Severní Makedonii. Není to památka minulosti, děje se to tady a teď. Tanec a zpěv jsou nedílnou součástí místní kultury. Zažijeme tuto atmosféru a my! U společného stolu při rytmu balkánské hudby. Cena cca 33 EUR/os. V ceně: přejezd z/do hotelu; vystoupení folklórního souboru, ochutnávka z místních specialit.

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polštině (při min. 15-20 osobách v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlášení na fakultativní výlety. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza

Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území Makedonské republiky bez víz. Celková povolená doba pobytu je nejvýše 90 dnů ve 180 denním období.

Sezónnost

Hlavní turisticá sezóna v Severní Makedonii trvá obvykle od začátku června do poloviny září.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč