Ubytování FDN Obrázek0
Ubytování FDN Obrázek1
Ubytování FDN Obrázek2
Ubytování FDN Obrázek3
Ubytování FDN Obrázek4
Ubytování FDN Obrázek5
Ubytování FDN Obrázek6

Sobí cestou k Severnímu mysu

Norsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely*** (celkem 7 nocí); ve velkých městech řetězcové hotely nejčastěji řetězce Scandic; na severu Skandinávie (mimo velká města) možnost ubytování v malých rodinných hotelech.

Pokoje: komfortní dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky, UPOZORNĚNÍ!!! Pokoje se 3 samostatnými postelemi na vyžádání) s koupelnou a WC, často s TV.

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace, bar a recepce.

Strava: snídaně (nejčastěji formou bufetu) nebo za příplatek večeře (7; nápoje za příplatek). 

Místní kategorie: ***/****

Místní trajekty - bez kajut a stravy. Nejčastěji sedadla jak v letadle.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, vnitřní přelet, letištní taxy, přejezd komfortním autokarem (klimatizace, WC, video, minibar), ubytování v hotelech viz níže (6 nocí), stravování: snídaně (6), turistický program (viz níže), služby průvodce a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: účast v programu prohlídek (vstupné do navštívených objektů a atrakcí, plavbu po Trollfjordu, poplatky pro místní průvodce, rezervační poplatky, spropitné) - orientační náklady cca 1800 NOK/os. (platí se povinně průvodci na místě). Fakultativní výlety: výlet Lofoty (cca 45 EUR/os.), plavba po Jokelfjordu (cca 600 NOK/os.). Upozornění! Fakultativní výlety závisí na počtu zájemců a umístění hotelů. Cena nezahrnuje další jídla a jiné osobní výdaje.
Možnost dokoupení večeří dle programu v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Drogą reniferów na Przylądek Północny
Kód zájezdu: FDN

Program

Severní mys - Nordkapp • jazyk ledovce Øksfjordjøkelen • cesta mezi malebnými fjordy do Tromsø - „brány Arktidy“ • Lofoty - nejkrásnější ostrovy Norska • Vikingské muzeum - Lofotr Vikingsmuseum • Oslo - hlavní město Norska

Den 1
Sraz u stanovišť Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla do Osla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v okolí města Gardermoen. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 2
Po snídani vystěhování a přejezd na letiště Oslo Gardermoen. Přelet do Alty - největšího města provincie Finnmark. Přejezd divokou a neobydlenou oblastí Sennalandet a Breidalen ve směru Nordkappu. Trasa vede k nejsevernějšímu bodu Evropy divočinou provincie Finnmark (Laponsko), podél krásného a širokého Porsangerfjordu (který je součástí Severního ledovcového oceánu). Přejezd Nordkapptunnelen, jedním z nejdelších podvodních silničních tunelů na světě, kterým se dostaneme na ostrov Mageroya, na němž se nachází Severní mys. Po příjezdu na Nordkapp - volný čas v turistickém centru Nordkapphallen s nádherným výhledem na Severní ledový oceán. Návštěvníci dostanou speciální certifikát připomínající návštěvu tohoto jedinečného místa. Návrat na pevninu, přejezd do hotelu v okolí Skaidi a přenocování. (Trasa cca 390 km)

Den 3
Po snídani vystěhování a přejezd do Alty, kde navštívíme unikátní muzeum skalních rytin zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Následně se vydáme do malé osady nad fjordem Jokelfjord, odkud lze vidět jazyk ledovce Øksfjordjøkelen. Pro zájemce (za poplatek cca 600 NOK/os.) expedice rychlou lodí (RIB) k jazyku ledovce. Dále trasa cesty vede mezi neobvykle malebnými fjordy Kvaenangen a Lyngen do Tromsø nazývaného „bránou Arktidy“. Odtud v 19. a 20. století vyrážely nejznámější polární expedice mimo jiné Roalda Amundsena, Umberto Nobile a Fridtjofa Nansena. Večerní procházka městem, ve kterém se nachází nejsevernější univerzita, katedrála a dokonce i pivovar. Ubytování v hotelu v okolí města Tromsø. (Trasa cca 550 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd malebnou trasou drsnou oblastí severního Norska do Lofot. Tyto ostrovy, považovány za jedno z nejkrásnějších míst v Norsku, se táhnou 112 km podél pobřeží. Slunce se zde tyčí nad obzorem od konce května do poloviny července. Přejezd do jedné z tradičních rybářských vesnic Henningsvær. Procházka rybářskou vesnicí ležící na několika ostrovech s okouzlující charakteristickou architekturou (červené domky na kůlech). Návštěva Vikingského muzea - Lofotr ve městě Borg. Přejezd do jednoho z hotelů na Lofotech, přenocování. (Trasa cca 470 km)

Den 5
Po snídani volný čas. Pro zájemce (za příplatek) brzký odjezd na výlet na další ostrovy Lofot. Následně přejezd do Svolværu - hlavního města Lofot, kde se vydáme na 3hodinovou plavbu lodí po velmi úzkém Trollfjordu. Během plavby krátká zastávka na rybaření a pozorování hnízdících orlů mořských. Poté přejezd malebnou trasou přes ostrov Hinnøya, který je součástí souostroví Vesteralen a je současně největším ostrovem v kontinentální části Norska. Ubytování v hotelu v okolí města Harstad a přenocování. (Trasa cca 370 km)

Den 6  
Po snídani a vystěhování transfer na letiště v Evenes, přelet do Osla-Gardermoen. Přejezd na návštěvu hlavního města Norska s místním průvodcem - prohlídka centra města: hlavní ulice města - Karl Johans Gate, královský palác a Storting, čili budovy parlamentu, návštěva neobvyklého parku Frogner, který je zároveň muzeem soch Gustava Vigelanda. Přejezd na Bygdøy - „poloostrov muzeí", kde navštívíme mimo jiné jednu z největších atrakcí Osla - Norské lidové muzeum - muzeum a skanzen s budovami z různých oblastí Norska a sloupový kostel v obci Gol. Přejezd do hotelu v okolí Osla, přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 7
Snídaně (nebo snídaňové balíčky pro klienty s odletem brzy ráno), vystěhování z hotelu (max. do 11:00 hodin). Následně transfery na letiště v Oslo. Přesné časy transferů uvede průvodce Rainbow na místě. Odlet do Polska. (Trasa cca 20 km)

Upozornění k programu
- Program může být změněn.  
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.5 Kč