Riviera Hotel Obrázek0
Riviera Hotel Obrázek1
Riviera Hotel Obrázek2
Riviera Hotel Obrázek3
Riviera Hotel Obrázek4
Riviera Hotel Obrázek5

Riviera Hotel

Portugalsko
Pobytový
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Riviera Hotel se nachází asi 2 km od centra města Carcavelos, asi 7 km od Estoril. Autobusová zastávka je asi 50 m od hotelu, železniční nádraží asi 800 m od hotelu - spojení s Lisabonem (cca 3 EUR/os. jednosměrně). Letiště v Lisabonu je vzdáleno asi 25 km.

Pláž
Riviera Hotel se nachází asi 200 m od písečné, široké a velmi hezké pláže Praia do Carcavelos (přechod přes ulici a tunel). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 14 EUR/set). U pláže se nachází promenáda s běžeckou stezkou (asi 6 km).

Vybavení
Recepce, lobby, výtahy, restaurace, bary, udržovaná zahrada s lehátky a slunečníky, hlavní bazén a brouzdaliště (sladká voda), pokojový servis (za příplatek), konferenční místnosti, bankomat, prádelna (za poplatek), parkoviště. Hotel poskytuje plážové osušky - zdarma. Nákupní centrum je u hotelu.

Pokoje
Riviera Hotel má 130 klimatizovaných, pohodlných a udržovaných pokojů rozmístěných ve čtyřpatrové budově. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, mini barem (za poplatek), trezorem (cca 3 EUR/den, cca 20 EUR/týden), balkonem nebo terasou (balkónový nábytek).
Standardní pokoje (o rozloze asi 17 m²) - pro max. 3 osoby.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu. Je zde možnost příplatku za večeře nebo obědy a večeře.

Sport a zábava
Za poplatek: tenisový kurt (cca 5 EUR/hod., záloha na vybavení). Malé wellness centrum za poplatek (malý bazén - je nutná koupací čepice, sauna, masáže, posilovna). Cca 200 m od hotelu je profesionální tenisový klub (15 tenisových kurtů, 3 kurty pro paddle tenis) - za poplatek.

Internet
Wi-Fi zdarma v celém hotelu.

Místní kategorie
****

Jiné
http://www.rivierahotel.pt/

Náš názor
Udržovaný Riviera Hotel s hezkou zahradou je skvělým místem pro ty, kteří chtějí spojit relaxaci s prohlídkou. Velkým plusem je poloha v blízkosti malebné, písečné pláže Carcavelos, která v létě láká nejen milovníky opalování, ale i milovníky surfování a windsurfingu.

Upozornění
Turistický poplatek 2 EUR/os./za každý den pobytu bude vybírán na recepci při ubytování. Platí pro osoby starší 13 let. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

Costa da Caparica a Lisabonské pobřeží

Měna
EUR - Euro. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V turistických letoviscích je mnoho míst, kde si můžete vyměnit peníze.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Portugalska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Časový posun
- 1 hodina oproti České republice.

Úřední jazyk
Portugalština

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 15 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Portugalsku. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Caparica a Costa da Caparica
Je to malé městečko, které se nachází na jižním břehu řeky Tajo, naproti lisabonské čtvrti Belém s jeho slavnou věží a klášterem sv. Jeronýma. Pobřežní část města se nazývá Costa da Caparica a je známá především svými krásnými plážemi a ideálními podmínkami k vodním sportům. Restaurace, bary, kavárny a slavné plážové kluby jsou na dosah v rámci příjemné procházky.

Carcavelos
Letovisko u Atlantského oceánu známé překrásnou pláží, ideální k vodním sportům.

Cascais a Estoril
Tato dvě propojená letoviska jsou považována za nejexkluzivnější v Portugalsku, s nejdražšími hotely a nejlepšími restauracemi. V Cascaisu pobývaly během II. světové války evropské královské rodiny. Turisty láká hezké staré město, přístav a kalendář plný letních kulturních akcí. Vizitkou Estorilu je pláž Tamarou, kasino a závodní dráha, na které kdysi probíhaly závody Formule I.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety

Obidos a Alcobaca
Celodenní výlet do "města královen", jak se často označuje Obidos. Ochutnáme místní specialitu - Ginju neboli třešňový likér podávaný v pohárech z čokolády. Následně pojedeme do Alcobaca (UNESCO), kde navštívíme cisterciácké opatství a uvidíme hrobky krále Pedra I. a jeho tragicky zesnulé milenky Inés de Castro -  portugalského Tristana a Isoldy. Neděle, cena cca 80 EUR.

Poklady Alentejo
Výlet do oblasti Alentejo začneme prohlídkou Evory (UNESCO): Římský chrám bohyně Diany, kostel Sao Francisco, Kaple lebek, jezuitská akademie s překrásnými křížovými chodbami, měšťanské domy s tepanými rohovými balkóny a vysokými okny. Na zpáteční cestě navštívíme jednu z továren na výrobu korku. Dozvíme se o procesu výroby tohoto nejdůležitějšího portugalského materiálu. Dalším bodem programu bude návštěva vinného sklípku, kde se seznámíme s výrobním procesem slavných vín z Alentejo a budeme mít příležitost ochutnat víno ​​a alentejské olivy. Sobota, cena cca 90 EUR.

Sintra a Cabo da Roca
Sintra je jedním z nejkrásnějších měst této části Portugalska, které je zapsáno na seznamu UNESCO.  Je obklopena horami a okouzluje svými klikatými uličkami a památkami. Návštěva symbolu Sintry - Národního paláce s charakteristickými komíny. Následně přejezd do Cabo da Roca, který je nejzápadnějším bodem kontinentální Evropy. Nerovné skály 140 m vysokého útesu, který omývají vlny Atlantského oceánu, vytvářejí nezapomenutelnou scenérií. Na zpáteční cestě přejezd letovisky Lisabonského pobřeží - Cascais a Estoril. Pátek, cena cca 70 EUR.

Prohlídky

Lisabon
Jedna návštěva Lisabonu nestačí - stojí za to se zde opět vrátit a objevovat pokaždé něco nového. Costa da Caprica a Carcavelos, Estoril a Cascais mají dobré spojení s Lisabonem. Z města Costa Caparica, které leží na jižním pobřeží Tajo, se lze dostat do Lisabonu autobusem nebo trajektem. Z Carcavelos, Estoril a Cascais se lze dostat do Lisabonu nejrychleji po železnici.

Azenhas do Mar a Praia dos Macas
Pohlednicově krásné a velmi fotogenické portugalské bílé městečko visící nad oceánem. Monserrate Palace a Park Monserrate se nachází asi 4 km od Sintry, kterou postavil anglický milionář Francis Cook. Park, který jej obklopuje, je jednou z nejbohatších botanických zahrad v Portugalsku.

S dětmi

Lisabonské oceanárium
Je jedním z největších oceanárií v Evropě - legračně kymácející se tučňáci, strašidelní žraloci, obří rejnoci, korály, Mola Mola, Eusebio a Amalia čekají na nejmenší hosty.

Příroda

Cabo da Roca
Cabo da Roca je nejzápadnějším bodem kontinentální Evropy. Nerovné skály 140 m vysokého útesu, který omývají vlny Atlantského oceánu, vytvářejí nezapomenutelnou scenérií.

Boca do Inferno (Pekelná ústa)
Boca do Inferno se nachází asi 2 km západně od Cascais. Zde si můžeme prohlédnout studnu vyhloubenou vlnami a tunel vedoucí k ní. Vlny se tříští s velkou silou a hlukem, některým připomíná zvuky z pekla.

Kuchyně

Cesta do světa portugalské kuchyně
Treska připravovaná na 365 způsobů, grilovaná masa a ryby (včetně sardinek, které jsou považovány za jedny z nejchutnějších a nejtučnějších na světě), cataplana pro milovníky mořských plodů, kuře v pikantní piri piri omáčce. Navíc obrovský výběr pečiva, ovoce a vína - to je jen několik nabídek ze skvělé portugalské kuchyně.

Odpočinek

Pláže a plážové bary Costa da Caparica
Milovníkům procházek a opalování doporučujeme pláže Costa da Caparica, kterých je dohromady téměř 15 km. Plážové kluby jsou během prázdnin oblíbenými místy obyvatel hlavního města. Cestování mezi plážemi (plážovými bary) usnadňuje turistický vláček (vláček jezdí pouze v červenci a srpnu).

Pro aktivní

Ráj pro surfaře
Pláže Lisabonského pobřeží a Costa da Caparica jsou považovány za nejlepší místa pro vodní sporty - zejména surfování, windsurfing a kitesurfing. Nejznámější pláž Guincho je nedaleko Cascais - údajně jsou zde také nejkrásnější západy slunce.

Upozornění! Předchozí popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny pořádány. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálním ceníkem je k dispozici u našich delegátů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

17. 05. - 31. 05. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
23 941 Kč
17. 05. - 24. 05. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
16 261 Kč
18. 05. - 01. 06. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
23 770 Kč
18. 05. - 25. 05. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
16 090 Kč
24. 05. - 07. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
24 225 Kč
24. 05. - 31. 05. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
16 550 Kč
25. 05. - 01. 06. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
16 258 Kč
25. 05. - 08. 06. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
24 055 Kč
31. 05. - 07. 06. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
16 550 Kč
31. 05. - 14. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
24 234 Kč
01. 06. - 08. 06. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
15 953 Kč
01. 06. - 15. 06. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
23 915 Kč
07. 06. - 21. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
24 234 Kč
07. 06. - 14. 06. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
16 560 Kč
08. 06. - 15. 06. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
16 081 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč