IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek0
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek1
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek2
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek3
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek4
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek5
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek6
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek7
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek8
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek9
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek10
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek11
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek12
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek13
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek14
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek15
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek16
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek17
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek18
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek19
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek20
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek21
IBEROSTAR Club Cala Barca Obrázek22

IBEROSTAR Club Cala Barca

Španělsko
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
S výhledem na moře
Rodinný pokoj
Wi-Fi
Fitness
Tenisový kurt
Wellness

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel IBEROSTAR Club Cala Barca se nachází v jihovýchodní části ostrova, cca 2 km od Portopetra a cca 7 km od letoviska Cala d'Or, do kterého lze dojet autobusem (autobusová zastávka je vedle hotelu). Hlavní město ostrova - Palma de Mallorca je cca 65 km od hotelu. Letiště je vzdáleno cca 55 km.

Pláž
Malá, zátoková písečná pláž Barca Trencada se nachází u hotelu IBEROSTAR Club Cala Barca (bez lehátek a slunečníků). Hlavní pláž letoviska - Cala Mondrago je vzdálena cca 1,5 km. Na pláži lehátka a slunečníky - za poplatek (cca 16 EUR/set - 2 lehátka a slunečník). Hotel neposkytuje plážové osušky.

Vybavení
Recepce s lobby, výtah, 4 restaurace, 6 barů, velká zahrada, bazénová zóna (včetně 1 vyhřívaného) a brouzdaliště se skluzavkami, prosluněná terasa s lehátky a slunečníky, mini klub, dětské hřiště, konferenční místnost, směnárna, půjčovna aut a jízdních kol, bankomat, obchod, parkoviště, prádelna (za příplatek) a lékařská péče (za poplatek).

Pokoje
Hotel IBEROSTAR Club Cala Barca má 734 pokojů různých typů umístěných v několika budovách. Nabízíme:
- Standardní pokoje - pro max. 2 osoby, možnost příplatku za výhled na moře.
- Rodinné pokoje - s obývacím pokojem a ložnicí (o rozloze cca 34 m²) - pro max. 4 osoby (v sestavě 2 + 2).
Všechny pokoje jsou komfortně vybaveny, s koupelnou (vysoušeč vlasů, WC), satelitním TV, telefonem, trezorem (za poplatek), mini barem (za příplatek), balkonem nebo terasou (balkónový nábytek). Hotel má pokoje pro tělesně postižené - na potvrzení. Dětská postýlka pro děti do 2 let - zdarma.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:30-10:30), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) - jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Navíc, v pizzerii Capricho jsou k dispozici pozdní kontinentální snídaně (09:30-12:00), oběd formou bufetu (12:30-16:00) v podobě pizzy, těstovin a salátů a večeře (19:00-22:00) s pokrmy mexické kuchyně (nutná rezervace). K dispozici jsou také pokrmy podávané z jídelních vozíků. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje v barech (09:00-24:00). Bezlepkové menu.

Sport a zábava
Hotel IBEROSTAR Club Cala Barca organizuje bohatý animační program pro dospělé a děti (večerní show, soutěže, živá hudba, hry, zábava). Zdarma: posilovna, aerobik, plážový volejbal, fotbal, stolní tenis, šipky. Za poplatek: potápěčské centrum, tenis. V hotelu se nachází wellness Sensations otevřené mezi 10:00-19:00 - masáže, ošetření obličeje a těla (za příplatek). Mini klub (4-7 let) od dubna do října, Maxi Club (8-13 let) od června do září, Teen Club (13-18 let) v červenci a srpnu.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

UPOZORNĚNÍ! Cena nezahrnuje turistický poplatek 3,30 EUR/osoba/noc. Poplatek je povinný pro všechny osoby starší 15 let a platí se na recepci při ubytování.

Webové stránky
www.iberostar.com

Náš názor
Elegantní komplex IBEROSTAR Club Cala Barca pro náročné klienty zaručující vysoký standard služeb podepsaný pod značkou IBEROSTAR. Doporučujeme zejména těm, kteří aktivně tráví čas a rodinám s dětmi díky rozmanitosti rekreační infrastruktury.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště – hotel – letiště, ubytování na 7 nebo 14 nocí, stravu dle popisu ubytování, polsky mluvícího delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: místní turistický poplatek, který se hradí při ubytování, fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu hotelu, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Španělska.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

ŠPANĚLSKO – MALLORCA obecné informace

Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit dolary USA. 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné připočteno k ceně. 

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem.

Čas
Stejný jako v České republice.  

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,65 EUR. Na mnoha místech stojí poštovní schránky, často jsou i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Telefonní karty lze koupit v obchodech a trafikách v blízkosti veřejných telefonních automatů. Ceny telefonních karet se pohybují mezi 6-12 EUR. Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem na dovolenou.  
 
Mallorca

Nejznámější ostrov Španělska každoročně přitahuje miliony lidí z celé Evropy. Mírné klima, nekonečné pláže, zátoky, horské vesnice a pobřežní přístavy - krajina ostrova je tak rozmanitá, že je nemožné se zde nudit. V centru jižní části ostrova se nachází město Palma de Mallorca, které je kulturním a zábavním centrem. Severní pobřeží od Puerto de Alcudia na jih je rájem pro rodiny s dětmi.

Rekreační střediska na Mallorce:

Playa de Palma / El Arenal
Oba areály se nacházejí podél několikakilometrové pláže s pobřežní promenádou a mnoha kavárnami, obchody a restauracemi. Ideální místo pro mladé lidi vyhledávající zábavu. Hezká pláž a koupání v moři během dne a večer nespočet barů a diskoték. Výhodou je také blízkost krásného hlavního města ostrova - Palma de Mallorca. Město zaujme starým městem a nádhernou katedrálou nacházející se na nábřeží u jachtařského přístavu.

Magaluf
Mekka mladých lidí, z větší části Britů, vyhledávajících slunce a zábavu. Krásná zálivová pláž s bílým pískem a intenzivní noční život jsou pro tuto lokalitu charakteristické. Naše hotely na okraji letoviska umožňují klidnou dovolenou, ale zároveň i možnost využití všech turistických atrakcí letoviska Magaluf.

Santa Ponsa
Letovisko se nachází cca 25 km od hlavního města ostrova v krásné zátoce. Pro obyvatele ostrova je Santa Ponsa víkendovým letoviskem a mnoho z nich má zde své byty a domy. Je zde jen malo hotelů a krásná zálivová pláž není nikdy přelidněná. Město také nabízí mnoho příležitostí pro procházky zelení a místní komunikace umožňuje snadný přístup do hlavního města.

Alcudia / Alcudijský záliv
Alcudia na severní části ostrova je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Alcudijský záliv je vzdálen jen několik kilometrů od krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Podél pobřeží se nachází mnoho hotelů různých standardů zaměřených na rodinnou dovolenou. Hotely na této straně ostrova jsou nižší, stojí na vyvýšeném terénu a jsou obklopené zahradami plnými zeleně. Okolí zálivu nabízí také různé turistické atrakce - obchody, kavárny, pěší promenádu, aquapark a další atrakce pro děti.

Odlety: Varšava, Katovice, Poznaň, Gdańsk, Wroclaw a Krakov. Sraz 2 hod. před plánovaným odletem u přepážky Rainbow Tours na letišti. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

KOLEM OSTROVA "VUELTA A LA ISLA" - cena cca 80 EUR
Trasa vede přes zemědělské vesnice a města pohoří Sierra de Tramuntana. Na cestě se zastavíme ve městě Inca, které je známé svými koženými výrobky. Ocitneme se mezi olivovníky a směřujeme do Mariánského útočiště v LLucu. Po asi 40 minutové přestávce přejedeme podél kaňonu řeky Torrent de Pareis do rybářského přístavu Sa Calobra. Po přestávce projížďka podél pobřeží Mallorky do Puerto de Soller nebo-li "zlatého údolí". Následuje výlet starým dřevěným vláčkem do města Soller, kde přesedneme na vlak postavený v roce 1912, který nás přes hory a údolí sveze 13-ti tunely na okraj města Palma.


JESKYNĚ - cena cca 44 EUR
Výlet do jeskyní povede Manacor - známé pro svůj nábytkářský průmysl a výrobu umělých perel. Navštívíme největší jeskyně na Mallorce, jež jsou mistrovskými díly přírody, charakteristické krásnými krápníkovými útvary. Během prohlídky si poslechnete krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty.


ALCUDIA A FORMENTOR - cena cca. 52 EUR
Výlet na severní pobřeží Mallorky. Před polednem návštěva tradičního trhu v nejstarším městě na ostrově - Alcudia. Po nákupech přejezd do Pollensa, kde nás čeká volný čas na pláži, následuje plavba lodí do zálivu Formentor. Na jeho konci jízda autobusem k mysu Formentor, nejvzdálenějšího ostrova na Mallorce, odkud se táhne jeden z nejkrásnějších pohledů na Středozemní moře.


PALMA A VALLDEMOSSA - cena cca 54 EUR
Prohlídku hlavního města začneme z Parc del Marc. Později dojdeme Královskými zahradami do katedrály. Při procházce v gotickém starém městě Palma uvidíme budovu radnice, nádherné terasy, Staroměstské náměstí a kostel sv. Michaela. Odpoledne unikneme rušnému městu do pohádkového města Valldemosa, malebně položeného v údolí pohoří Sierra de Traumontana. Navštívíme kartuziánský klášter, místa ve kterých žil Chopin, následuje 15 minutový koncert v paláci Sancho. Později během nejméně jedné hodiny volného času vyzkoušíme typické likéry Mallorky zdarma. Výlet pro klienty hotelů umístěných na východě a severu ostrova.


MARINELAND - cena cca 43,50 EUR
Celodenní výlet do delfinária Marineland. Nová podívaná s vystoupením delfínů, mořských lvů a překvapivá přehlídka papoušků a dalších vícebarevných ptáků.


AQUARIUM PALMA - cena cca 43,50 EUR
Výlet určený klientům na východ od ostrova (bez průvodce v polštině). Lístky zahrnují návštěvu největšího oceánia ve Španělsku, případně volný čas v hlavním městě.


AQUARIUM - cena cca 25 EUR
VSTUPENKA do největšího oceánia v Evropě. Více než 55 akvárií z celého světa. Dodatkové strakce pro nejmladší.

Upozornění! Předchozí popisy místních zájezdů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny pořádány. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálním ceníkem je k dispozici u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč