Palia Puerto del Sol Obrázek0
Palia Puerto del Sol Obrázek1
Palia Puerto del Sol Obrázek2
Palia Puerto del Sol Obrázek3
Palia Puerto del Sol Obrázek4
Palia Puerto del Sol Obrázek5
Palia Puerto del Sol Obrázek6
Palia Puerto del Sol Obrázek7
Palia Puerto del Sol Obrázek8
Palia Puerto del Sol Obrázek9
Palia Puerto del Sol Obrázek10
Palia Puerto del Sol Obrázek11

Palia Puerto del Sol

Španělsko - Mallorca
Pobytový
V/blízko centra
Apartmán s vlastní ložnicí
Wi-Fi
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Palia Puerto del Sol se nachází v jihovýchodní části ostrova, v malebném letovisku Cala d'Or. Cca 65 km od Palma de Mallorca a cca 60 km od letiště. Poblíž přístav Cala D'Or, centrum letoviska Cala D'Or cca 1,5 km. V blízkosti hotelu obchody, bary a restaurace. Bankomat cca 800 m.
Hotel prošel rekonstrukcí v roce 2012.

Pláž
Hotel Palia Puerto del Sol se nachází cca 800 m od nejbližší pláže, hlavní pláž letoviska je vzdálená cca 1,5 km - možnost bezplatné přepravy hotelovým autobusem (několikrát denně) nebo mini vlakem objíždějícím celé letovisko (za poplatek cca 2 EUR/osoba/1 směr). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 8 EUR/ks).

Vybavení
Recepce 24h, lobby, trezory na recepci (za poplatek cca 15 EUR/týden + záloha na klíč 10 EUR), čítárna, úschovna zavazadel. Restaurace a snack bar u bazénu, 3 sladkovodní bazény, 2 dětská brouzdaliště, sluneční terasa s lehátky a slunečníky (zdarma). Plážové osušky jsou k dispozici za poplatek 5 EUR/týden + záloha 10 EUR. Pro děti malé hřiště se skluzavkami a houpačkami. Hotel Palia Puerto del Sol akceptuje platební karty VISA a MasterCard.

Pokoje
Hotel Palia Puerto del Sol má 227 apartmánů v 5 budovách rozmístěných v rozlehlé zahradě. Všechny pokoje jsou prostorné, vybaveny obývacím pokojem a 1 nebo 2 ložnicemi.
- Apartmány s 1 ložnicí - pro max. 4 dospělé osoby.
- Apartmány se 2 ložnicemi - pro min. 4 osoby, max. 6 dospělých osob (možnost přistýlky formou pohovky). Koupelna s vanou nebo sprchovým koutem a WC, centrální klimatizace, TV se satelitním příjmem, Wi-Fi (za poplatek), telefon, trezor (cca 15 EUR/týden), balkón nebo terasa. Za příplatek - výhled na přístav.
Dětská postýlka pro dítě do 2 let zdarma na vyžádání.

Upozornění! Rezervace apartmánů se 2 ložnicemi pro méně než 6 osob mohou být převedeny na apartmány s 1 ložnicí.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně (08:00-10:00), pozdní snídaně (10:30-11:30), oběd (13:00–15:00) a večeře (19:00–21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Mezi jídly: teplé i studené občerstvení, káva, čaj, dezerty, zmrzlina. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje v baru (10:30–22:30). Během jídla víno, pivo, voda a nápoje.

Sport a zábava
Pro děti: dětské hřiště a mini klub během hlavní sezóny. Zdarma: stolní tenis, petanque, víceúčelové sportovní hřiště. Sportovní aktivity pro děti i dospělé, večerní zábava několikrát týdně. Za poplatek: kulečník (1,50 EUR/hra), diskotéka, vodní sporty na pláži.

Internet
Wi-Fi v celém hotelu (rovněž na pokojích) - za poplatek (cca 5 EUR/den), internetové stanoviště - za poplatek (cca 5 EUR/hod.).

Místní kategorie
***

UPOZORNĚNÍ! Cena nezahrnuje turistický poplatek 3,30 EUR/osoba/noc. Poplatek je povinný pro všechny osoby starší 15 let a platí se na recepci při ubytování.

Webové stránky
http://www.palia.es/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: http://r.pl/hiszpania-majorka/palia-puerto-del-sol

Náš názor
Výborný poměr cena/kvalita + blízkost letoviska a malebného přístavu. Hotel Palia Puerto del Sol je vynikající volbou pro ty, kteří si chtějí odpočinout na klidném místě a obdivovat krásu rekreačního letoviska Cala D'Or.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště – hotel – letiště, ubytování na 7 nebo 14 nocí, stravu dle popisu ubytování, polsky mluvícího delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: místní turistický poplatek, který se hradí při ubytování, fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu hotelu, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Španělska.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

ŠPANĚLSKO – MALLORCA obecné informace

Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit dolary USA. 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné připočteno k ceně. 

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem.

Čas
Stejný jako v České republice.  

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,65 EUR. Na mnoha místech stojí poštovní schránky, často jsou i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Telefonní karty lze koupit v obchodech a trafikách v blízkosti veřejných telefonních automatů. Ceny telefonních karet se pohybují mezi 6-12 EUR. Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem na dovolenou.  
 
Mallorca

Nejznámější ostrov Španělska každoročně přitahuje miliony lidí z celé Evropy. Mírné klima, nekonečné pláže, zátoky, horské vesnice a pobřežní přístavy - krajina ostrova je tak rozmanitá, že je nemožné se zde nudit. V centru jižní části ostrova se nachází město Palma de Mallorca, které je kulturním a zábavním centrem. Severní pobřeží od Puerto de Alcudia na jih je rájem pro rodiny s dětmi.

Rekreační střediska na Mallorce:

Playa de Palma / El Arenal
Oba areály se nacházejí podél několikakilometrové pláže s pobřežní promenádou a mnoha kavárnami, obchody a restauracemi. Ideální místo pro mladé lidi vyhledávající zábavu. Hezká pláž a koupání v moři během dne a večer nespočet barů a diskoték. Výhodou je také blízkost krásného hlavního města ostrova - Palma de Mallorca. Město zaujme starým městem a nádhernou katedrálou nacházející se na nábřeží u jachtařského přístavu.

Magaluf
Mekka mladých lidí, z větší části Britů, vyhledávajících slunce a zábavu. Krásná zálivová pláž s bílým pískem a intenzivní noční život jsou pro tuto lokalitu charakteristické. Naše hotely na okraji letoviska umožňují klidnou dovolenou, ale zároveň i možnost využití všech turistických atrakcí letoviska Magaluf.

Santa Ponsa
Letovisko se nachází cca 25 km od hlavního města ostrova v krásné zátoce. Pro obyvatele ostrova je Santa Ponsa víkendovým letoviskem a mnoho z nich má zde své byty a domy. Je zde jen malo hotelů a krásná zálivová pláž není nikdy přelidněná. Město také nabízí mnoho příležitostí pro procházky zelení a místní komunikace umožňuje snadný přístup do hlavního města.

Alcudia / Alcudijský záliv
Alcudia na severní části ostrova je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Alcudijský záliv je vzdálen jen několik kilometrů od krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Podél pobřeží se nachází mnoho hotelů různých standardů zaměřených na rodinnou dovolenou. Hotely na této straně ostrova jsou nižší, stojí na vyvýšeném terénu a jsou obklopené zahradami plnými zeleně. Okolí zálivu nabízí také různé turistické atrakce - obchody, kavárny, pěší promenádu, aquapark a další atrakce pro děti.

Odlety: Varšava, Katovice, Poznaň, Gdańsk, Wroclaw a Krakov. Sraz 2 hod. před plánovaným odletem u přepážky Rainbow Tours na letišti. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

KOLEM OSTROVA "VUELTA A LA ISLA" - cena cca 80 EUR
Trasa vede přes zemědělské vesnice a města pohoří Sierra de Tramuntana. Na cestě se zastavíme ve městě Inca, které je známé svými koženými výrobky. Ocitneme se mezi olivovníky a směřujeme do Mariánského útočiště v LLucu. Po asi 40 minutové přestávce přejedeme podél kaňonu řeky Torrent de Pareis do rybářského přístavu Sa Calobra. Po přestávce projížďka podél pobřeží Mallorky do Puerto de Soller nebo-li "zlatého údolí". Následuje výlet starým dřevěným vláčkem do města Soller, kde přesedneme na vlak postavený v roce 1912, který nás přes hory a údolí sveze 13-ti tunely na okraj města Palma.


JESKYNĚ - cena cca 44 EUR
Výlet do jeskyní povede Manacor - známé pro svůj nábytkářský průmysl a výrobu umělých perel. Navštívíme největší jeskyně na Mallorce, jež jsou mistrovskými díly přírody, charakteristické krásnými krápníkovými útvary. Během prohlídky si poslechnete krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty.


ALCUDIA A FORMENTOR - cena cca. 52 EUR
Výlet na severní pobřeží Mallorky. Před polednem návštěva tradičního trhu v nejstarším městě na ostrově - Alcudia. Po nákupech přejezd do Pollensa, kde nás čeká volný čas na pláži, následuje plavba lodí do zálivu Formentor. Na jeho konci jízda autobusem k mysu Formentor, nejvzdálenějšího ostrova na Mallorce, odkud se táhne jeden z nejkrásnějších pohledů na Středozemní moře.


PALMA A VALLDEMOSSA - cena cca 54 EUR
Prohlídku hlavního města začneme z Parc del Marc. Později dojdeme Královskými zahradami do katedrály. Při procházce v gotickém starém městě Palma uvidíme budovu radnice, nádherné terasy, Staroměstské náměstí a kostel sv. Michaela. Odpoledne unikneme rušnému městu do pohádkového města Valldemosa, malebně položeného v údolí pohoří Sierra de Traumontana. Navštívíme kartuziánský klášter, místa ve kterých žil Chopin, následuje 15 minutový koncert v paláci Sancho. Později během nejméně jedné hodiny volného času vyzkoušíme typické likéry Mallorky zdarma. Výlet pro klienty hotelů umístěných na východě a severu ostrova.


MARINELAND - cena cca 43,50 EUR
Celodenní výlet do delfinária Marineland. Nová podívaná s vystoupením delfínů, mořských lvů a překvapivá přehlídka papoušků a dalších vícebarevných ptáků.


AQUARIUM PALMA - cena cca 43,50 EUR
Výlet určený klientům na východ od ostrova (bez průvodce v polštině). Lístky zahrnují návštěvu největšího oceánia ve Španělsku, případně volný čas v hlavním městě.


AQUARIUM - cena cca 25 EUR
VSTUPENKA do největšího oceánia v Evropě. Více než 55 akvárií z celého světa. Dodatkové strakce pro nejmladší.

Upozornění! Předchozí popisy místních zájezdů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny pořádány. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálním ceníkem je k dispozici u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč