Ubytování HAK Obrázek0
Ubytování HAK Obrázek1
Ubytování HAK Obrázek2
Ubytování HAK Obrázek3
Ubytování HAK Obrázek4
Ubytování HAK Obrázek5
Ubytování HAK Obrázek6
Ubytování HAK Obrázek7
Ubytování HAK Obrázek8
Ubytování HAK Obrázek9
Ubytování HAK Obrázek10
Ubytování HAK Obrázek11
Ubytování HAK Obrázek12

Španělsko - podél Biskajského zálivu

Španělsko - Santiago de Compostela
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem během poznávací části, ubytování (7 nocí), stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné, poplatky za místní průvodce, pobytovou taxu v Portu (cca 2 EUR/os./den), systém Tour Guide, další jídla, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Spropitné není povinné, ale je dobrým zvykem nechat řidiči na konci výletu cca 5-7 EUR/osoba. Orientační cena vstupenek, služeb místních průvodců, systému Tour Guide - cca 161 EUR/os. (povinný poplatek průvodci formou balíčku placený na místě). V této částce nejsou zahrnuty fakultativní výlety (ceny jsou uvedeny v programu zájezdu).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Španělska.

Název zájezdu v polském jazyce: Hiszpania - wzdłuż Zatoki Biskajskiej
Kód zájezdu: HAK

Program

Víno z Porta - Santiago de Compostela a katedrála sv. Jakuba - Herkulova věž a pláž Katedrál - kouzlo Ovieda - prehistorie v Altamiře - moderní umění v Guggenheimově muzeu - krásná pláž La Concha v San Sebastián - Madrid

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v okolí města Porto/Braga. Ve večerních hodinách večeře a přenocování. V případě příletu v pozdních večerních nebo nočních hodinách v tento den nebude večeře.

Den 2
Po snídani procházka po městě Porto: Torre Dos Clerigos - nejvyšší věž ve městě, Avenida Dos Aliados s radnicí a památníkem krále Petra IV., nádraží Sao Bento zdobené obrazy vyrobenými z azulejos. Procházku zakončíme v Cais da Ribeira - na nejvíce rušném místě Porta, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Dalším bodem programu bude návštěva sklípku (bodedze), během které se seznámíme s procesem výroby portského vína, čas na ochutnávku. Následně plavba po řece Douro, během které budeme obdivovat stavbu šesti mostů spojujících břehy Porta a Vila Nova de Gaia a nádherné panorama města. Poté přejezd do španělské Galicie a návštěva nejmalebnější rybářské vesnice - Combarro. Během procházky uvidíme typickou galickou architekturu komplexu historických budov Combarro a tradiční galické sýpky - horreos. Přejezd na večeři a přenocování do hotelu v okolí města Santiago de Compostela. (Trasa cca 260 km)

Den 3 
Po snídani navštívíme Santiago de Compostela. Město je od raného středověku cílem poutníků, kteří přicházejí k hrobu sv. Jakuba. Během procházky ulicemi Santiaga uvidíme Plaza de Obradoiro, Plaza de Praterias, Quintana Vivos, Quintana Muertos, tradiční budovy starého města a nádhernou katedrálu sv. Jakuba, ve které se nacházejí ostatky světce. Volný čas ve starém městě Santiago de Compostela. Přejezd do La Coruña, hlavního města Rias Altas, procházka po náměstí: Plaza Maria Pita, bazilika Santa Maria, následně uvidíme Herkulovu věž - mořský maják pocházející z římských dob. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 4
Po snídani přejezd do oblasti Foz, kde se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Španělska - pláž Katedrál. Impozantní, téměř 30metrové skalní oblouky, jemný písek a vlny Kantaberského moře tvoří malebnou scenérii. Následně přejezd do Ovieda, prohlídka gotické katedrály San Salvador, známé také jako Santa Ovetensis. V jedné z krypt katedrály - Camara Santa je uchován mimo jiné: slavný Ježíšův šátek z Ovieda. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Ovieda. (Trasa cca 330 km)
 
Den 5
Po snídani přejezd k jeskyni Altamira (UNESCO) zvané sixtinskou kapli paleolitického umění. Jeskyně je známá především prehistorickými freskami vyobrazujícími zvířecí siluety. Následně přejezd do středověkého města Santillana del Mar. Přejezd do hlavního města Kantábrie - Santander. Krátká procházka městem a panoramatický přejezd podél pobřeží. Volný čas na plážích Santander. Večeře a přenocování v okolí Santander. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani návštěva Bilbaa, kterou zahájíme procházkou starým městem, uvidíme katedrálu sv. Jakuba a Plaza Nueva. Dalším bodem programu bude návštěva Guggenheimova muzea. Za zmínku stojí již samotná budova muzea - dílo slavného architekta Franka O. Gehryho. Budova je postavena z titanového plechu a skla, které tvoří plynulé zvlněné tvary. Následně přejezd do San Sebastián (Donostia) - panorama města z vyhlídkového místa na Monte Igueldo. Poté procházka krásným starým městem proslulým svými bary, které servírují baskické pintxos - malé občerstvení z různých surovin. Večeře a přenocování v okolí  Logrono/Miranda del Ebro. 
 
Den 7
Po časné snídani vystěhování. Přejezd do Elciego, neobvykle nádherného města, ve kterém se nachází jedna z nejoblíbenějších vinic severního Španělska - Marques de Riscal. Tato vinice je známá nejen svými vynikajícími kvalitními víny, ale také původní hotelovou budovou, kterou navrhl Frank Gehry. Krátká procházka městem a návštěva vinařství. Následně přejezd do města Burgos, které je známé díky gotické katedrále Panny Marie s věžemi s ažurovými vzory a díky legendě o statečném rytíři El Cidovi. Uvidíme také kostel kláštera Kartuziánů, kteří žijí v klauzuře, ale vyrábějí vonné růžence z okvětních lístků růží. Přejezd do hotelu v okolí Madridu na přenocování. (Trasa cca 390 km)

Den 8
Po snídani pro zájemce procházka centrem španělského hlavního města. Následně transfer na letiště a odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V hotelech v Katalánsku se musí platit pobytová taxa - cca 1,2 EUR/os./den (to se týká i pobytových hotelů).
- V hotelech v Portu se při ubytování platí pobytová taxa - cca 2 EUR/os./den (poplatek pro osoby starší 13 let).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Informace o hotelech

Hotely *** - nachází se většinou mimo navštěvovaná města nebo v blízkém okolí.

Pokoje: 1, 2, 3 lůžkové (přičemž třílůžkové pokoje jsou obvykle dvoulůžkovými pokoji s přistýlkou), všechny s koupelnou, někdy s telefonem a TV.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč