Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek0
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek1
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek2
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek3
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek4
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek5
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek6
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek7
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek8
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek9
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek10
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek11
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek12
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek13
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázek14

Radisson Blu Resort Fujairah

Spojené arabské emiráty - Fujairah
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
S výhledem na moře
Wi-Fi
Fitness
Wellness
Tichý, mimo město
Exkluzivní, 5*

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Elegantní hotel Radisson Blu Resort Fujairah (navíc po kompletní rekonstrukci v zimě roku 2017) je dobře známá a respektovaná značka Radisson Blu Hotels & Resorts, který se nachází přímo u soukromé písečné pláže, v kouzelné scenérii - mezi pohořím Al Hadžar a vodami Ománského zálivu. Nachází se v severní části emirátu Fudžajra, v oblasti Dibba. Hotel se nachází cca 1 hod. jízdy od města Fujairah, 2 hod. jízdy od letiště v Dubaji (Dubai International Airport) a cca 3 hod. jízdy od letiště Dubai Al Maktoum Airport. Hotel Radisson Blu Resort Fujairah poskytuje každodenní bezplatnou kyvadlovou dopravu do centra města Fujairah (Fujairah City Centre) - nutná dřívější rezervace na hotelové recepci, za poplatek přejezd autobusem do Dubaje (2x týdně).

Pláž
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah se nachází přímo u soukromé písečné pláže (o délce cca 500 m). Plážový servis (lehátka, slunečníky a plážové osušky) jsou k dispozici zdarma.

Vybavení
Recepce 24 hod., prostorná lobby, výtahy, směnárna (na recepci), služby concierge, prádelna (za poplatek). Pro hotelové hosty jsou k dispozici 2 restaurace: hlavní Breeze, mezinárodní s výhledem na moře Grand Bleu, stejně jako bar u bazénu (nedaleko pláže). V areálu hotelu se nachází venkovní bazén s odděleným brouzdalištěm pro děti (pravidelně v zimě vyhřívaný), obklopený sluneční terasou (slunečníky, lehátka a plážové osušky jsou k dispozici zdarma).

Pokoje
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah svým hostům nabízí více než 257 moderních pokojů a apartmánů.
Dvoulůžkové pokoje typu Superior nebo Deluxe mohou ubytovat maximálně 3 dospělé osoby a 1 dítě nebo 2 dospělé osoby a 2 děti - při ubytování 3 + 1 nebo 2 + 2 jedno z dětí spí s rodiči, hotel garantuje pouze 1 přistýlku. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů, župany), telefonem, LCD TV, příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, přístup na internet (zdarma), individuálně nastavitelnou klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (zdarma). Většina pokojů je s výhledem na moře a balkonem/terasou.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek večeře (HB) - nápoje k jídlu za příplatek - nebo All Inclusive. All Inclusive: snídaně (7:00-10:30), obědy (12:30-15:00) a večeře (18:30-22:30) formou bufetu v hlavní restauraci Breeze, navíc místní alkoholické nápoje, káva, čaj, nealkoholické nápoje, místní minerální voda podávaná ve sklenicích ve vybraných barech (9:00-22:30). All Inclusive nezahrnuje čerstvě vymačkané džusy, minibar v pokoji a pokojovou službu. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).    

Sport a zábava
Zdarma je k dispozici: stolní tenis a fitness centrum (posilovna, vířivka, parní lázeň), sauna, relaxační zóna. Za příplatek: kulečník, wellness salon, centrum vodních sportů a potápěčské centrum na pláži. Pro nejmenší: miniklub s animacemi a hrami, stejně jako brouzdaliště a možnost najmout chůvu (za poplatek).

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.radissonblu.com/en/resort-fujairah

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/zjednoczone-emiraty-arabskie-wypoczynek/radisson-blu-resort-fujairah

Náš názor
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah je vysoké kvality a patří do dobře známého a oblíbeného hotelového řetězce Radisson Blu - je ceněn pro své dobré jídlo a luxusní pokoje. Ideální místo pro nádhernou dovolenou na rajské pláži v krásném prostředí hor a oceánu! Vřele doporučujeme.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, transfery: letiště - hotel - letiště, letištní taxy, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polsky mluvícího průvodce nebo místního polsky hovořícího zástupce během pobytu, pojištění TU Europa SA - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, depozit a další osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Setkání na letišti, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem na jednotlivých letištích. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady. Let do Spojených arabských emirátů. Po příletu proběhne celní a pasová kontrola a následný transfer do hotelu.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování z hotelu na konci posledního ubytovacího dne v hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

Základní informace

Měna
1 Dirham (zkráceně AED - Arab Emirates Dirham, někdy také Dh) = 100 Filů. Aktuální kurz: 1 Dh = cca 6,20 Kč, 1 EUR = cca 4,5 Dh. Akceptovány jsou tyto kreditní karty: Visa, Master Card, American Express. V této zemi je mnoho bankomatů.

Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

Spropitné
Obvykle je v restauracích a hotelích připočteno k účtu 10 - 15 % za služby. Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, číšnících v restauracích a obsluze hotelu.

Vízum
S účinností od 22.3.2014 je vstupní vízum do Spojených arabských emirátů občanům ČR uděleno bezplatně při příletu na letišti nebo na hraničním přechodu. Vízové razítko opravňující k pobytu v délce 30 dnů se uděluje do cestovního pasu. 

Cestovní pas
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Čas
Časový posun vůči ČR: + 2 hodiny v době letního času, + 3 hodiny v době zimního času.

Oblečení
Při návštěvě svatých míst je po návštěvnících vyžadováno odpovídající oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít plně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/legíny u žen nejsou povoleny. U mužů je akceptován krátký rukáv, nicméně ženy musí mít dlouhé rukávy a na hlavě šátek. Kromě mešit a jiných náboženských míst jsou povoleny tradiční evropské kostýmy, avšak u žen ne příliš vyzývavé.

Orientační ceny
Oběd v restauraci asi 40 - 50 Dh, pivo asi 30 Dh, káva asi 8 Dh. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol (lze jej koupit jen na letišti v bezcelní zóně). V hotelech (kromě emirátu Sharjah) je k dispozici alkohol bez problémů.

Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí asi 1-2 USD. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.

Elektřina
V Emirátech je zavedeno napětí 220 V/50 Hz. Elektrická zařízení fungují pouze s adaptéry, které je možno zakoupit na místě cca 1 - 2 USD, lze si je také zapůjčit na recepci ve většině hotelů (zdarma). Zásuvky jsou se třemi hranatými kolíky, britského typu.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celých Spojených arabských emirátech. Místní hovory jsou levné, zatímco volání do zahraničí je velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Do České republiky 00 420 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.

Z České republiky 00 971 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.

Odlet z: Varšavy. Setkání na letišti Okęcie, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Oblast

Spojené arabské emiráty s hlavním městem Abu Dhabi a světově proslulým městem Dubaj, jsou malou zemí na Blízkém východě. Na severozápadě hraničí s Katarem a Saúdskou Arábií, na východě s Ománem. Na severu jsou emiráty obklopeny vodami Perského zálivu. Země se skládá ze sedmi emirátů, rozmanitých co se týče kultury a zvyklostí: dva nejznámější jsou Abu Dhabi a Dubaj. Ostatní jsou: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain a Ajman - jediný emirát bez ropy a plynu. Krajina emirátů je poměrně nížinná a pouštní.

Dubaj - jedno z nejbohatších měst na světě, nejnavštěvovanější a nejznámější ze všech emirátů. Je známé svým luxusem a originálními, futuristickými budovami, mimo jiné Burj Khalifa, nejvyšší budovou na světě.

Abu Dhabi - největší z emirátů v SAE, nachází na ostrově stejného jména, obklopen vodami Perského zálivu. Je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících oblastí. Nachází se zde mimo jiné jedna z největších a nejkrásnějších mešit na světě.

Fujairah - malý emirát, nachází se ve východní části země, u Indického oceánu. Turistům nabízí nejen jedny z nejkrásnějších pláží v celém zemi, ale taky láká svou polohou - emirát Fujairah je obklopen majestátním pohořím Hajar! Narozdíl od kosmopolitní Dubaje si emirát Fujairah zachoval tradiční charakter - můžete navštívit místní bazary, kde si budete moct nakoupit orientální produkty místní výroby, krásné koberce nebo aromatické koření. Jedny z nejvýznamnějších architektonických památek tohoto emirátu jsou unikátní pevnosti ze 16. století. Hosté mohou relaxovat v několika hotelích, které jsou umístěny u rajských pláží, které jsou obklopeny blankytnými vodami oceánu, a zároveň kde je ukryt jeden z nejkrásnějších korálových útesů této oblasti.

Depozity v hotelech

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech požaduje depozit. Výše vkladu závisí na hotelu. O výši depozitu budou zákazníci informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že jsou dostupné tyto formy depozitů:

1 Blokování depozitu kreditní kartou, odblokování částky dojde po vystěhování z hotelu.

2 Platba kreditní kartou, částka bude navrácena v hotovosti v místní měně po vystěhování z hotelu.

3 Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, částka bude navrácena po vystěhování z hotelu v místní měně v hotovosti

Výlety v okolí

City Tour - Dubaj
Zveme Vás na výlet, který Vám pomůže poznat nejznámější a nejzajímavější město Spojených arabských emirátů - Dubaj! Výlet zahájíme jízdou autobusem po hlavní silnici - Sheikh Zayed Road, což nám umožní vychutnat si jedno z architektonicky nejmodernějších měst. Mimo jiné uvidíme nejvyšší volně stojící stavbu na světě, která dosahuje výšky téměř 1000 m - Burj Khalifa. Budeme mít možnost dozvědět se hodně informací o muslimské kultuře a islámském náboženství. Dále trasa bude vedena podél pobřeží, odkud lze obdivovat Palm Islands. Největší umělé ostrovy na světě ve tvaru palem - jeden z nejvíce inovativních projektů, jaký kdy byl zrealizován. Na tomto místě je také naplánován krátký výlet s využitím Monorail, což je úzkorozchodná železnice vedoucí na Palmový ostrov (Palm Island). Navštívíme také Madinat tyv “dubajské Benátky“, kde si budete moci udělat fotografie nejslavnějšího hotelu světa - Burj Al Arab. Dalším bodem programu bude Dubajské muzeum, Sheikh Saeed Al Maktoum House - palác jednoho z bývalých vládců s expozicí o historií Dubaje. Muzeum se nachází ve starém Al Fahidi Fort, z doby, kdy byl Dubaj Creek centrem Perského zálivu - seznámíme se s historií Spojených arabských emirátů před hospodářským boomem na konci 20. století. Úžasné místo, které uchvátí vaše smysly je Spice Souk Dubaj & Gold Souk, kde místní obchodníci obchodují po celá staletí. Do tohoto okouzlujícího místa dorazíme tradičním vodním taxi - Abra. Cena cca 130 USD. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 140 USD.

Burj Khalifa
Žádná budova v historii nepoutala takovou pozornost a nevyvolala tolik emocí jako Burj Khalifa. Vyhlídkové místo nejvyšší budovy světa se nachází na 124. poschodí, což umožní zažít zázrak moderní architektury a moderní techniky na dosah ruky. Speciální teleskopy (za příplatek) vám umožní vidět zblízka panorama města. Hosté mohou chodit po obvodu budovy a obdivovat tak Dubaj ze všech světových stran. Cena cca 110 USD. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 120 USD.

City Tour - Abu Dhabi
Výlet do hlavního města Spojených arabských emirátů zahájíme prohlídkou největší a nejkrásnější mešity Sheikh Zayed Mosque. Architektura mešity je působivá a propracované dekorace jsou úchvatné. Následně se vydáme do Heritage Village - vesnice „muzeum“ připomínající starý způsob života v této oblasti a na trh s datlemi. Dalším bodem programu bude ostrov Saadiyat, který v arabštině znamená „ostrov štěstí“, kde se v roce 2017 otevřelo Muzeum Louvre s uměleckými díly, která byla propůjčena z muzeí Louvre a Orsay v Paříži. Přejezd ostrovem Yas, na kterém se nachází známý zábavní park - Ferrari World (nejrychlejší horská dráha na světě - Formula Rossa) Cena cca 140 USD. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 175 USD.

Možnost přikoupení:
- vstupenka do Ferrari World - cca 90 USD
- vstupenka do Muzeum LOUVRE - cca 30 USD
* osoby, které nevyužijí možnost zakoupení vstupenek do atrakcí mají cca 3 hodiny volný čas v obchodním centrum Yas Mall.

Safari
Výlet terénními vozy s pohonem všech 4 kol, nezapomenutelné emoce během přejezdu po písečných, pouštních dunách (výlet s anglicky mluvícím řidičem). Západ slunce nad pouští zůstane na dlouho v naší paměti. Následně přejezd do beduínské vesnice, kde si odpočineme, ochutnáme večeři formou bufetu (místní grilovaná jídla v ceně výletu) doprovázenou arabskou hudbou. Možnost obdivování břišních tanců a dalších arabských tanců, vyzkoušet tetování henou nebo můžete si prohlédnout velbloudy z blízka. Cena cca 85 USD (z oblasti Fujairah cca 105 USD).

Wild Wadi - aguapark
Wild Wadi se nachází v samém srdci Dubaje s nezapomenutelným výhledem na Burj Al Arab, stylizovaný na základě příběhu Juha, populární postavy z arabského folklóru, aquapark nabízí 30 skluzavek a mnoho atrakcí přibližujících tématiku Spojených arabských emirátů. Skvělá zábava pro celou rodinu! Cena cca 90 USD (doprava za poplatek).

Aquaventure Atlantis - aguapark
Impozantní vodní park, nacházející se na ostrově The Palm! Nabízí ohromující zážitky: rafting řekou s vodním proudem a vlnami dlouhou více než dva kilometry, žraločí laguna, skluzavka skrytá v bazénu se žraloky a rejnoky! Cena cca 90 USD (doprava za poplatek).

Hydroplán
Vzrušující vyhlídkové lety, které poskytují nezapomenutelné zážitky a příležitost vidět Dubaj z "ptačí perspektivy". Během 40-ti minutového letu budeme obdivovat nejznámější turistické atrakce Dubaje, včetně The Palm Jumeirah, Burj Khalifa, The World Islands, Burj Al Arab, Dubai Creek, Port Rashid a mnoho dalších. Úžasný výhled zaručen! Cena cca 420 USD.

Ski Dubaj
Toužíte po zimě? Chcete kombinovat blaženou lenost na pláži s lyžováním na svazích? Pro milovníky zimních sportů doporučujeme lyžování v prvním krytém lyžařském středisku na Blízkém východě! Vítejte v Mall of the Emirates, které nabízí lyžování uprostřed horké země. Cena cca 90 USD. (doprava za poplatek)

Balón
Výlet horkovzdušným balónem do hlubin pouště. Moderní město necháme za zády a budeme se cítit jako na "létajícím koberci". Poletíme nad červenými dunami, smaragdově zelenými oázami, kde se potulují gazely a velbloudi. Přivítají nás "pouštní lidé", které budeme mít příležitost potkat v průběhu tohoto výletu. Let trvá asi jednu hodinu. Cena cca 340 USD.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

prosinec 2016 06. 01. 2017

V hotelu jsme byli v prosinci 2016. Teplota 24-26st, moře cca 22st. Široká, nádherná čistá pláž, výhled do širokého moře, moře čisté. Několik bazénů, od bazenů k moři pár kroků. Na letišti nás... Číst zbytek recenze

Skvělý hotel pro relaxační dovolenou, téměř bezbariérový 23. 08. 2016

Hotel je velmi vhodný pro ty, kteří hledají relaxaci. Ubytování i služby jsou na výborné úrovni, moře a pláž krásně čisté, udržované. Personál velmi milý a ochotný. Strava rozmanitá a v dostatečném... Číst zbytek recenze

Krásné místo pro klidnou rodinnou dovolenou s dětmi. 15. 03. 2016

Hotel mohu doporučit především rodinám s dětmi, seniorům a všem, kdo si přejí ničím nerušený relax u pěkné pláže. Moře bez nečistot se spoustou mušlí. Plavání výborné a velmi prostorná dobře... Číst zbytek recenze

Kvalitní hotel pro naprostý pasivní relax, vhodný pro rodiny s dětmi a seniory. 06. 03. 2016

Raadisson Blue je dobrý hotel, má mnohá plus: Wi-Fi bez blokace služeb, téměř bezbariérový přístup, bezpečí nejen v hotelu, ale i v celé oblasti, multikulturalitu a etnickou snášenlivost. Hotel... Číst zbytek recenze

EAZZAM 23. 06. 2014

Skvělý pobyt, přátelská pohostinnost, zdvořilost hotelového personálu, především dámy z Uzbekistánu, která pracuje v restauraci Breeze. Byla velmi milá a přátelská k mým dětem. Mnoho dětských... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

06. 01. - 14. 01. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
24 946 Kč
06. 01. - 21. 01. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
40 453 Kč
13. 01. - 28. 01. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
37 851 Kč
13. 01. - 21. 01. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
34 436 Kč
20. 01. - 28. 01. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
22 782 Kč
20. 01. - 04. 02. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
32 957 Kč
27. 01. - 11. 02. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
34 984 Kč
27. 01. - 04. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
26 873 Kč
03. 02. - 11. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
15 504 Kč
03. 02. - 18. 02. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
29 674 Kč
10. 02. - 18. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
20 845 Kč
10. 02. - 25. 02. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
32 714 Kč
17. 02. - 03. 03. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
30 087 Kč
17. 02. - 25. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
20 925 Kč
24. 02. - 10. 03. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
30 100 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč