Radisson Blu Resort Fujairah

Spojené arabské emiráty - Fujairah
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Elegantní hotel Radisson Blu Resort Fujairah (navíc po kompletní rekonstrukci v zimě roku 2017) je dobře známá a respektovaná značka Radisson Blu Hotels & Resorts, který se nachází přímo u soukromé písečné pláže, v kouzelné scenérii - mezi pohořím Hajar a vodami Ománského zálivu. Nachází se v severní části emirátu Fujairah, v oblasti Dibba. Hotel se nachází cca 1 hod. jízdy od města Fujairah, 2 hod. jízdy od letiště v Dubaji (Dubai International Airport) a cca 3 hod. jízdy od letiště Dubai Al Maktoum Airport. Hotel Radisson Blu Resort Fujairah poskytuje každodenní bezplatnou kyvadlovou dopravu do centra města Fujairah (Fujairah City Centre) - nutná dřívější rezervace na hotelové recepci, za poplatek přejezd autobusem do Dubaje (2x týdně).

Pláž
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah se nachází přímo u soukromé písečné pláže (o délce cca 500 m). Plážový servis (lehátka, slunečníky a plážové osušky) jsou k dispozici zdarma.

Vybavení
Recepce 24 hod., prostorná lobby, výtahy, směnárna (na recepci), služby concierge, prádelna. Pro hosty je k dispozici několik restaurací: hlavní Breeze, mezinárodní s výhledem na moře Grand Bleu, stejně jako bar na pláži. V areálu hotelu se nachází venkovní bazén s odděleným brouzdalištěm pro děti (pravidelně v zimě vyhřívaný), obklopený sluneční terasou (slunečníky, lehátka a plážové osušky jsou k dispozici zdarma).

Pokoje
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah svým hostům nabízí více než 250 moderních pokojů a apartmá.
Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky pro jedno dítě jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů, župany), LCD TV, příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, přístup na internet (zdarma), individuálně nastavitelnou klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (zdarma). Většina pokojů je s výhledem na moře a balkonem/terasou.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány v hlavní restauraci. Za příplatek večeře (HB), obědy a večeře (FB) - nápoje k jídlu za příplatek - nebo All Inclusive.

Sport a zábava
Zdarma je k dispozici: stolní tenis a fitness centrum, sauna, relaxační zóna. Za příplatek: kulečník, wellness salon, centrum vodních sportů a potápěčské centrum na pláži. Pro nejmenší: miniklub s animacemi a hrami, stejně jako brouzdaliště a možnost najmout chůvu.

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
https://www.radissonblu.com/en/resort-fujairah

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/zjednoczone-emiraty-arabskie-wypoczynek/radisson-blu-resort-fujairah

Náš názor
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah je vysoké kvality a patří do dobře známého a oblíbeného hotelového řetězce Radisson Blu - je ceněn pro své dobré jídlo a luxusní pokoje. Ideální místo pro nádhernou dovolenou na rajské pláži v krásném prostředí hor a oceánu! Vřele doporučujeme.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, transfery: letiště - hotel - letiště, letištní taxy, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polsky mluvícího průvodce nebo místního polsky hovořícího zástupce během pobytu, pojištění TU Europa SA - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, depozit a další osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Setkání na letišti, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem na jednotlivých letištích. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady. Let do Spojených arabských emirátů. Po příletu proběhne celní a pasová kontrola a následný transfer do hotelu.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování z hotelu na konci posledního ubytovacího dne v hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

Základní informace

Měna
1 Dirham (zkráceně AED - Arab Emirates Dirham, někdy také Dh) = 100 Filů. Aktuální kurz: 1 Dh = cca 6,20 Kč, 1 EUR = cca 4,5 Dh. Akceptovány jsou tyto kreditní karty: Visa, Master Card, American Express. V této zemi je mnoho bankomatů.

Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

Spropitné
Obvykle je v restauracích a hotelích připočteno k účtu 10 - 15 % za služby. Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, číšnících v restauracích a obsluze hotelu.

Vízum
S účinností od 22.3.2014 je vstupní vízum do Spojených arabských emirátů občanům ČR uděleno bezplatně při příletu na letišti nebo na hraničním přechodu. Vízové razítko opravňující k pobytu v délce 30 dnů se uděluje do cestovního pasu. 

Cestovní pas
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Čas
Časový posun vůči ČR: + 2 hodiny v době letního času, + 3 hodiny v době zimního času.

Oblečení
Při návštěvě svatých míst je po návštěvnících vyžadováno odpovídající oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít plně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/legíny u žen nejsou povoleny. U mužů je akceptován krátký rukáv, nicméně ženy musí mít dlouhé rukávy a na hlavě šátek. Kromě mešit a jiných náboženských míst jsou povoleny tradiční evropské kostýmy, avšak u žen ne příliš vyzývavé.

Orientační ceny
Oběd v restauraci asi 40 - 50 Dh, pivo asi 30 Dh, káva asi 8 Dh. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol (lze jej koupit jen na letišti v bezcelní zóně). V hotelech (kromě emirátu Sharjah) je k dispozici alkohol bez problémů.

Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí asi 1-2 USD. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.

Elektřina
V Emirátech je zavedeno napětí 220 V/50 Hz. Elektrická zařízení fungují pouze s adaptéry, které je možno zakoupit na místě cca 1 - 2 USD, lze si je také zapůjčit na recepci ve většině hotelů (zdarma). Zásuvky jsou se třemi hranatými kolíky, britského typu.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celých Spojených arabských emirátech. Místní hovory jsou levné, zatímco volání do zahraničí je velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Do České republiky 00 420 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.

Z České republiky 00 971 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.

Odlet z: Varšavy. Setkání na letišti Okęcie, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Oblast

Spojené arabské emiráty s hlavním městem Abu Dhabi a světově proslulým městem Dubaj, jsou malou zemí na Blízkém východě. Na severozápadě hraničí s Katarem a Saúdskou Arábií, na východě s Ománem. Na severu jsou emiráty obklopeny vodami Perského zálivu. Země se skládá ze sedmi emirátů, rozmanitých co se týče kultury a zvyklostí: dva nejznámější jsou Abu Dhabi a Dubaj. Ostatní jsou: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain a Ajman - jediný emirát bez ropy a plynu. Krajina emirátů je poměrně nížinná a pouštní.

Dubaj - jedno z nejbohatších měst na světě, nejnavštěvovanější a nejznámější ze všech emirátů. Je známé svým luxusem a originálními, futuristickými budovami, mimo jiné Burj Khalifa, nejvyšší budovou na světě.

Abu Dhabi - největší z emirátů v SAE, nachází na ostrově stejného jména, obklopen vodami Perského zálivu. Je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících oblastí. Nachází se zde mimo jiné jedna z největších a nejkrásnějších mešit na světě.

Fujairah - malý emirát, nachází se ve východní části země, u Indického oceánu. Turistům nabízí nejen jedny z nejkrásnějších pláží v celém zemi, ale taky láká svou polohou - emirát Fujairah je obklopen majestátním pohořím Hajar! Narozdíl od kosmopolitní Dubaje si emirát Fujairah zachoval tradiční charakter - můžete navštívit místní bazary, kde si budete moct nakoupit orientální produkty místní výroby, krásné koberce nebo aromatické koření. Jedny z nejvýznamnějších architektonických památek tohoto emirátu jsou unikátní pevnosti ze 16. století. Hosté mohou relaxovat v několika hotelích, které jsou umístěny u rajských pláží, které jsou obklopeny blankytnými vodami oceánu, a zároveň kde je ukryt jeden z nejkrásnějších korálových útesů této oblasti.

Depozity v hotelech

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech požaduje depozit. Výše vkladu závisí na hotelu. O výši depozitu budou zákazníci informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že jsou dostupné tyto formy depozitů:

1 Blokování depozitu kreditní kartou, odblokování částky dojde po vystěhování z hotelu.

2 Platba kreditní kartou, částka bude navrácena v hotovosti v místní měně po vystěhování z hotelu.

3 Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, částka bude navrácena po vystěhování z hotelu v místní měně v hotovosti

Výlety v okolí

City Tour - Dubaj
Zveme Vás na výlet, který Vám pomůže poznat nejznámější a nejzajímavější město Spojených arabských emirátů - Dubaj! Výlet zahájíme jízdou autobusem po hlavní silnici - Sheikh Zayed Road, což nám umožní vychutnat si jedno z architektonicky nejmodernějších měst. Mimo jiné uvidíme nejvyšší volně stojící stavbu na světě, která dosahuje výšky téměř 1000 m - Burj Khalifa. Budeme mít možnost dozvědět se hodně informací o muslimské kultuře a islámském náboženství. Dále trasa bude vedena podél pobřeží, odkud lze obdivovat Palm Islands. Největší umělé ostrovy na světě ve tvaru palem - jeden z nejvíce inovativních projektů, jaký kdy byl zrealizován. Na tomto místě je také naplánován krátký výlet s využitím Monorail, což je úzkorozchodná železnice vedoucí na Palmový ostrov (Palm Island). Navštívíme také Madinat tyv “dubajské Benátky“, kde si budete moci udělat fotografie nejslavnějšího hotelu světa - Burj Al Arab. Dalším bodem programu bude Dubajské muzeum, Sheikh Saeed Al Maktoum House - palác jednoho z bývalých vládců s expozicí o historií Dubaje. Muzeum se nachází ve starém Al Fahidi Fort, z doby, kdy byl Dubaj Creek centrem Perského zálivu - seznámíme se s historií Spojených arabských emirátů před hospodářským boomem na konci 20. století. Úžasné místo, které uchvátí vaše smysly je Spice Souk Dubaj & Gold Souk, kde místní obchodníci obchodují po celá staletí. Do tohoto okouzlujícího místa dorazíme tradičním vodním taxi - Abra. Cena cca 130 USD. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 140 USD.

Burj Khalifa
Žádná budova v historii nepoutala takovou pozornost a nevyvolala tolik emocí jako Burj Khalifa. Vyhlídkové místo nejvyšší budovy světa se nachází na 124. poschodí, což umožní zažít zázrak moderní architektury a moderní techniky na dosah ruky. Speciální teleskopy (za příplatek) vám umožní vidět zblízka panorama města. Hosté mohou chodit po obvodu budovy a obdivovat tak Dubaj ze všech světových stran. Cena cca 110 USD. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 120 USD.

City Tour - Abu Dhabi
Výlet do hlavního města Spojených arabských emirátů zahájíme prohlídkou největší a nejkrásnější mešity Sheikh Zayed Mosque. Architektura mešity je působivá a propracované dekorace jsou úchvatné. Následně se vydáme do Heritage Village - vesnice „muzeum“ připomínající starý způsob života v této oblasti a na trh s datlemi. Dalším bodem programu bude ostrov Saadiyat, který v arabštině znamená „ostrov štěstí“, kde se v roce 2017 otevřelo Muzeum Louvre s uměleckými díly, která byla propůjčena z muzeí Louvre a Orsay v Paříži. Přejezd ostrovem Yas, na kterém se nachází známý zábavní park - Ferrari World (nejrychlejší horská dráha na světě - Formula Rossa) Cena cca 140 USD. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 175 USD.

Možnost přikoupení:
- vstupenka do Ferrari World - cca 90 USD
- vstupenka do Muzeum LOUVRE - cca 30 USD
* osoby, které nevyužijí možnost zakoupení vstupenek do atrakcí mají cca 3 hodiny volný čas v obchodním centrum Yas Mall.

Safari
Výlet terénními vozy s pohonem všech 4 kol, nezapomenutelné emoce během přejezdu po písečných, pouštních dunách (výlet s anglicky mluvícím řidičem). Západ slunce nad pouští zůstane na dlouho v naší paměti. Následně přejezd do beduínské vesnice, kde si odpočineme, ochutnáme večeři formou bufetu (místní grilovaná jídla v ceně výletu) doprovázenou arabskou hudbou. Možnost obdivování břišních tanců a dalších arabských tanců, vyzkoušet tetování henou nebo můžete si prohlédnout velbloudy z blízka. Cena cca 85 USD (z oblasti Fujairah cca 105 USD).

Wild Wadi - aguapark
Wild Wadi se nachází v samém srdci Dubaje s nezapomenutelným výhledem na Burj Al Arab, stylizovaný na základě příběhu Juha, populární postavy z arabského folklóru, aquapark nabízí 30 skluzavek a mnoho atrakcí přibližujících tématiku Spojených arabských emirátů. Skvělá zábava pro celou rodinu! Cena cca 90 USD (doprava za poplatek).

Aquaventure Atlantis - aguapark
Impozantní vodní park, nacházející se na ostrově The Palm! Nabízí ohromující zážitky: rafting řekou s vodním proudem a vlnami dlouhou více než dva kilometry, žraločí laguna, skluzavka skrytá v bazénu se žraloky a rejnoky! Cena cca 90 USD (doprava za poplatek).

Hydroplán
Vzrušující vyhlídkové lety, které poskytují nezapomenutelné zážitky a příležitost vidět Dubaj z "ptačí perspektivy". Během 40-ti minutového letu budeme obdivovat nejznámější turistické atrakce Dubaje, včetně The Palm Jumeirah, Burj Khalifa, The World Islands, Burj Al Arab, Dubai Creek, Port Rashid a mnoho dalších. Úžasný výhled zaručen! Cena cca 420 USD.

Ski Dubaj
Toužíte po zimě? Chcete kombinovat blaženou lenost na pláži s lyžováním na svazích? Pro milovníky zimních sportů doporučujeme lyžování v prvním krytém lyžařském středisku na Blízkém východě! Vítejte v Mall of the Emirates, které nabízí lyžování uprostřed horké země. Cena cca 90 USD. (doprava za poplatek)

Balón
Výlet horkovzdušným balónem do hlubin pouště. Moderní město necháme za zády a budeme se cítit jako na "létajícím koberci". Poletíme nad červenými dunami, smaragdově zelenými oázami, kde se potulují gazely a velbloudi. Přivítají nás "pouštní lidé", které budeme mít příležitost potkat v průběhu tohoto výletu. Let trvá asi jednu hodinu. Cena cca 340 USD.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

prosinec 2016 06. 01. 2017

V hotelu jsme byli v prosinci 2016. Teplota 24-26st, moře cca 22st. Široká, nádherná čistá pláž, výhled do širokého moře, moře čisté. Několik bazénů, od bazenů k moři pár kroků. Na letišti nás... Číst zbytek recenze

Skvělý hotel pro relaxační dovolenou, téměř bezbariérový 23. 08. 2016

Hotel je velmi vhodný pro ty, kteří hledají relaxaci. Ubytování i služby jsou na výborné úrovni, moře a pláž krásně čisté, udržované. Personál velmi milý a ochotný. Strava rozmanitá a v dostatečném... Číst zbytek recenze

Krásné místo pro klidnou rodinnou dovolenou s dětmi. 15. 03. 2016

Hotel mohu doporučit především rodinám s dětmi, seniorům a všem, kdo si přejí ničím nerušený relax u pěkné pláže. Moře bez nečistot se spoustou mušlí. Plavání výborné a velmi prostorná dobře... Číst zbytek recenze

Kvalitní hotel pro naprostý pasivní relax, vhodný pro rodiny s dětmi a seniory. 06. 03. 2016

Raadisson Blue je dobrý hotel, má mnohá plus: Wi-Fi bez blokace služeb, téměř bezbariérový přístup, bezpečí nejen v hotelu, ale i v celé oblasti, multikulturalitu a etnickou snášenlivost. Hotel... Číst zbytek recenze

EAZZAM 23. 06. 2014

Skvělý pobyt, přátelská pohostinnost, zdvořilost hotelového personálu, především dámy z Uzbekistánu, která pracuje v restauraci Breeze. Byla velmi milá a přátelská k mým dětem. Mnoho dětských... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

03. 09. - 17. 09. 2019 (15 dní)
Praha Snídaně
28 837 Kč
03. 09. - 10. 09. 2019 (8 dní)
Krakov Snídaně
14 872 Kč
10. 09. - 17. 09. 2019 (8 dní)
Krakov Snídaně
17 131 Kč
10. 09. - 24. 09. 2019 (15 dní)
Praha Snídaně
28 872 Kč
17. 09. - 01. 10. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
23 079 Kč
17. 09. - 24. 09. 2019 (8 dní)
Krakov Snídaně
17 162 Kč
24. 09. - 08. 10. 2019 (15 dní)
Praha Snídaně
13 657 Kč
24. 09. - 01. 10. 2019 (8 dní)
Krakov Snídaně
17 364 Kč
01. 10. - 15. 10. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
25 389 Kč
01. 10. - 08. 10. 2019 (8 dní)
Krakov Snídaně
17 246 Kč
08. 10. - 15. 10. 2019 (8 dní)
Krakov Snídaně
15 017 Kč
08. 10. - 22. 10. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
28 135 Kč
15. 10. - 22. 10. 2019 (8 dní)
Krakov Snídaně
17 337 Kč
15. 10. - 29. 10. 2019 (15 dní)
Praha Snídaně
35 576 Kč
22. 10. - 05. 11. 2019 (15 dní)
Varšava Snídaně
29 966 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč