Ubytování SLU Obrázek0
Ubytování SLU Obrázek1
Ubytování SLU Obrázek2
Ubytování SLU Obrázek3
Ubytování SLU Obrázek4
Ubytování SLU Obrázek5
Ubytování SLU Obrázek6
Ubytování SLU Obrázek7
Ubytování SLU Obrázek8
Ubytování SLU Obrázek9
Ubytování SLU Obrázek10
Ubytování SLU Obrázek11

Srí Lanka - objevování severu

Srí Lanka
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: při výběru trasy Varšava - Kolombo - Varšava: let pravidelnou linkou, při výběru trasy Katovice - Kolombo - Katovice: přelet charterovým letadlem s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu, letištní taxy, ubytování: 5 nocí během okružní části, stravování: 5 snídaní, 4 večeře, ubytování: 6 nebo 7 nocí ve vybraném hotelu během pobytové části, stravování dle popisu hotelu, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského průvodce a delegáta během pobytové části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (včetně nákladů za účast v programu cca 195 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje, srílanské vízum a fakultativní výlety. 

Fakultativní výlety: safari v Národním parku Wilpattu (cca 65 USD/os.).

Název zájezdu v polském jazyce: Sri Lanka - odkrywając północ
Kód zájezdu: SLU
 
Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 2. 2019 a mohou být změněny.

Program

Kolombo - barevná metropole • plavba po stopách delfínů • pro zájemce safari v Národním parku Wilpattu • Trincomalee útesy Trincomalee • buddhistické centrum uctívání - Anuradhapura • Sigiriya - Lví skála • Dambulla - jeskyně vytesané ve skalách • Chrám Buddhova zubu v Kandy • čajové plantáže

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet na trase Varšava-Kolombo je realizován přímo (bez přestupu). Přelet na trase Katovice-Kolombo je realizován s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba, celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu na snídani a odpočinek po cestě. Následně se vydáme na krátkou prohlídku Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Chilaw/Kalpitiya. (Trasa cca 40 km)

Den 3
Časný odjezd z hotelu (snídaně v podobě balíčků). Přejezd k pobřeží, kde v okolí vesnice Kalpitiya nastoupíme do lodí a vydáme se na dvouhodinovou plavbu po stopách delfínů. Ti jsou aktivní zejména v období od listopadu do března. Následně přejezd do Anuradhapury a volné odpoledne. Pro zájemce (za poplatek cca 65 USD/os.) safari v Národním parku Wilpattu - největším na Srí Lance, ve kterém se nachází cca 60 přírodních jezer nebo nádrží s dešťovou vodou. V současné době se zde můžeme setkat s mnoha druhy zvířat, včetně slonů, medvědů pyskatých, sambarů, krokodýlů, buvolů, leopardů a mnoho ptáků a hlodavců. Velká kronika Mahavamsa praví, že právě zde se předek rodu Sinhálců Vijaya oženil s Kuweni, čímž započal vznik království. Večeře a přenocování v okolí města Anuradhapura. (Trasa cca 200 km)  

Den 4
Po snídani návštěva Anuradhapury, prvního hlavního města Srí Lanky. Navštívíme skalní chrám Isurumuniya se sochou sedícího Buddhy, který je známý pro krásné útvary vytesané do skály, především reliéf „Milenci“. Uvidíme také posvátný strom Sri Maha Bodhi vypěstovaný z kmene fíkového stromu, pod kterým byl Buddha osvícen a zdejší četné chrámy, například: Velkou Stupu - Ruwanveliseya s charakteristickou stěnou vytvořenou ze soch slonů v životní velikosti, dagobu Jethawanaramaya a Viharu (buddhistický klášter) Abhayagiriyu, jež byly zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO. Následně přejezd do Trincomalee, přístavního města na východním pobřeží. Centrum je obklopeno pevností postavenou Portugalci v 17. století. Uvnitř pevnosti se na malebném útesu nachází nejstarší hinduistický chrám na Srí Lance - Koneswaram Kovil zvaný chrámem Tisíce pilířů. Trinco je jediným místem na ostrově, kde lze obdivovat útesové pobřeží. Večeře a přenocování v okolí Trincomalee. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Po časné snídani prohlídka Sigiriye. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce, palácové zahrady a slavné fresky nebeských panen. Následně navštívíme pět jeskynních chrámů v Dambulle (na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou vytesány do skalních jeskyní, v nichž se nachází sochy Buddhy. Cestou do Kandy zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití v tradiční ájurvédské medicíně. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Kandy. (Trasa cca 180 km) 

Den 6
Po snídani prohlídka Kandy. Město je malebně umístěno na kopcích okolo jezera, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu. Navštívíme tento nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Buddhova zubu. Navštívíme také čajovou továrnu, kde se zúčastníme ukázky výroby světoznámého Ceylonského čaje. Bude zde také příležitost ochutnávky a nákupu. Následně prohlídka Muzea drahokamů (Gem Museum), kde se seznámíme s podrobnostmi o jejich těžbě a zpracování. Přejezd na západní pobřeží do vybraného hotelu na pobytovou část, pozdní večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 7 - 11 nebo 7 - 12  
Pobyt ve vybraném hotelu. Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 12 nebo 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Přelet na trase Kolombo-Varšava je realizován přímo (bez přestupu). Přelet na trase Kolombo-Katovice je realizován s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno. V závislosti na hodinách odletu probíhá vystěhování z hotelu večer předposlední den nebo poslední den v noci. Srí Lanka je buddhistickou zemí, proto je při prohlídkách chrámů vyžadováno skromné oblečení (zakrytá ramena a kolena), chrámy se navštěvují bosky.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Safari v Národním parku Wilpattu
Největší národní park na Srí Lance, na jehož ploše se nachází cca 60 přírodních jezer nebo nádrží s dešťovou vodou. V současné době se zde můžeme setkat s mnoha druhy zvířat, včetně slonů, medvědů pyskatých, sambarů, krokodýlů, buvolů, leopardů a mnoho ptáků a hlodavců (za poplatek cca 65 USD/os.).

Víza

Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Informace o hotelech

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu **/*** (podle hodnocení organizátora) - 5 nocí.
Pokoje: ve všech hotelech jsou vybaveny klimatizací, koupelnou, často minibarem  (za poplatek) a TV.

Pobytová část
Hotely - 6 nebo 7 nocí (ubytování v hotelu vybraném z nabídky „Pobyt na Srí Lance”).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč