Ubytování INT Obrázek0
Ubytování INT Obrázek1
Ubytování INT Obrázek2
Ubytování INT Obrázek3
Ubytování INT Obrázek4
Ubytování INT Obrázek5
Ubytování INT Obrázek6
Ubytování INT Obrázek7
Ubytování INT Obrázek8
Ubytování INT Obrázek9

Stopy tygřích tlap v písku

Indie - Nové Dillí
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poznávací část
Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). 9 nocí: Nové Dillí (3 noci), Agra (1 noc), v lodgi PN Ranthambhore (1 noc), Jaipur (2 noci), Bombay (2 noci).

Pokoje
Koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor. 

Strava
Dle programu zájezdu.

Pobytová část
5 nocí: Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). Možnost připlatit si za 4* hotel).

Pokoje 
Koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor.
 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa - Varšava, vnitřní přelety na trase: Goa - Nové Dillí, Džajpur - Bombaj a Bombaj - Goa (váhový limit zavazadla 15 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 14 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře dle programu, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den (pouze během poznávací části), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (cca 240 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: Ślady tygrysich łap na piasku
Kód zájezdu: INT

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 21.12.2020 a mohou být změněny. 

Program

Dillí - Brána Indie (India Gate) a chrámový komplex Akšardham • mauzoleum Tádž Mahál • Národní park Ranthambhore a bengálští tygři • Džajpur a pevnost Amber • Palác větrů • opice a chrámy v Galtě • Bombaj - hlavní město Bollywoodu • zlaté pláže Goi 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Goi a přestup na vnitřní let do Nového Dillí. Po vízovém a pasovém odbavení transfer do hotelu (skromný *** hotel ležící mimo centrum města). Volný čas na odpočinek nebo návštěvu Sikhského Zlatého chrámu. Večeře a přenocování v hotelu v Novém Dillí.

Den 3
Po snídani další prohlídka Dillí. Uvidíme India Gate - slavnou Bránu Indie a Staré Dillí, jehož srdcem je bazar Chandni Chowk. Navštívíme Humájúnovu hrobku (prototyp slavného Tádž Máhalu), největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Zvenčí uvidíme monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny) a vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 40 km)
 
Den 4
Po snídani přejezd do působivého chrámového komplexu Akšardham, jedné z nejzajímavějších atrakcí dnešního Dillí. Odpoledne návštěva Connaught Place (místo známé jako finanční centrum, stejně jako restaurační a nákupní centrum). Čas na nákupy. Večer možnost návštěvy divadla v Dillí (za poplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování.

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Ágry. Odpoledne návštěva Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzoleum založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Následně prohlídka monumentální pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Možnost realizace fakultativního výletu do divadla Kalakriti (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu v Ágře. (Trasa cca 200 km)

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Ranthambore. Ubytování v lodgích v okolí parku. Park Ranthambhore je známý především díky bengálským tygrům. Žije zde podle různých zdrojů 25 - 42 jedinců. Park je jedním z největších v Indii, rozkládá se na ploše cca 392 km², ze všech stran je obklopen horami. Uprostřed listnatých lesů se nachází několik jezer, v blízkosti kterých lze snadno rozpoznat predátory. Večeře a přenocování v lodgí. (Trasa cca 240 km)
 
Den 7
Ranní safari v parku. Návrat do lodgíe na snídani. Vystěhování a přejezd do Džajpuru. Během cesty uvidíme chrámový komplex v Galtě, kde vládnou opice. Návštěva místního bazaru s koberci, textiliemi a drahými kameny. Večeře a přenocování v hotelu v Džajpuru. (Trasa cca 150 km)

Den 8
Po snídani vystěhování. Následně výlet do pevnosti Amber. Prozkoumávání části palácového komplexu ze 16. století. Odpoledne návštěva Městského paláce - sídla mahárádži. Návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny 18. století. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Večeře a přenocování v hotelu v Džajpuru. (Trasa cca 60 km) 

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na letiště v Džajpuru. (Trasa cca 40 km) Přelet do Bombaje. Následně prohlídka nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme mimo jiné: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města. Přejedeme k fontáně „Flora“ ležící v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Možnost nakupování v místním bazaru. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu v Bombaji.

Den 10
Po snídani další prohlídka Bombaje. Den začneme plavbou na ostrov Elephanta. Uvidíme skupinu sedmi chrámů vytesaných do skály, všechny s bohatou sochařskou výzdobou. Je to důležitý sakrální objekt postavený v 8. - 9. století, související především s uctíváním boha Šivy. Pokud budeme mít čas, možnost realizace fakultativního výletu do slumů (za příplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. 

Den 11
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do filmových ateliérů Bollywood, kde budeme trávit čas zkoumáním toho, jak vypadá práce na vytváření filmů, které jsou převážně založeny na tanci. Navštívíme jednotlivá studia a uvidíme představení herců. Následně přejezd na letiště v Bombaji a večerní přelet do Goi. Transfer do hotelu na pobřeží Goi. Tento den oběd nebo večeře. (Trasa cca 50 km)

Den 12 - 15 
Pobyt v hotelu na pobřeží Goi. Snídaně a večeře. Volný čas k odpočinku, ke koupání a opalování, stejně jako k nakupování. Možnost využití fakultativních výletů. 

Den 16
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně (možnost snídaně formou cestovních balíčků) a transfer na letiště v Dabolimu. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Goa - Varšava. Přílet do Varšavy. 

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno
Ve dnech 24. - 27.1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Od 9.11.2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.
Pokud klienti berou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v Indii nejsou přijímány bankovky vydané před rokem 2013 a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. 
Váhový limit zavazadel během vnitřních přeletů: 15 kg (hlavní zavazadlo) a 5 kg (příruční zavazadlo). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety: divadlo v Dillí (cca 65 USD/os.), divadlo v Ágře (cca 45 USD/os.), slumy (cca 35 USD/os.).
Upozornění! Fakultativní výlety probíhají při min. 12 osobách.  

Víza

Vízum do Indie 
Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronického víza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné. 

Indické elektronické turistické vízum e-VISA
Touto cestou lze žádat o  vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické  vízum se vyplňuje prostřednictvím webové stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.
Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.
Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB. ​
Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 50 USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD. 

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

 

Nepálské vízum
- pro získání nepálského víza (vydaného na letišti v Káthmándú) potřebujete 1 barevnou fotografii a jednu volnou stránku v cestovním pase,
- cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu,
- cena víza je 25 USD nebo 20 EUR. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč