Ubytování OMD Obrázek0
Ubytování OMD Obrázek1
Ubytování OMD Obrázek2
Ubytování OMD Obrázek3
Ubytování OMD Obrázek4
Ubytování OMD Obrázek5
Ubytování OMD Obrázek6
Ubytování OMD Obrázek7
Ubytování OMD Obrázek8
Ubytování OMD Obrázek9
Ubytování OMD Obrázek10

Sultanáty a emiráty

Omán
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
 

Ubytování
Hotely se standardem odpovídajícím ***/**** dle posouzení pořadatele zájezdu (celkem 7 nocí).

Vybavení
V hotelu nejčastěji restaurace, bar, recepce a trezor.

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje vybavené koupelnou s WC, klimatizací a často TV.

Strava
Snídaně a za příplatek večeře (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeřím za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem Varšava - Salála - Varšava, let pravidelnou linkou Salála - Dubaj a Maskat - Salála, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Ománu (za poplatek dle ceníku; nutná 2 víza vzhledem k cestě do SAE), povinné administrativní poplatky při překročení pozemní hranice Emiráty - Omán cca 25 USD/os. (výjezdní poplatek ze SAE), poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné atd.) ve výši cca 295 USD/os. (povinný poplatek na místě), poplatek nezahrnuje fakultativní výlety, ománské vízum a další osobní výdaje. Možnost příplatku večeří (6) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Název zájezdu v polském jazyce: Sułtanaty i Emiraty
Kód zájezdu: OMD

Program

Dubaj - velkolepé budovy světa • Abu Dhabi - hlavní město emirátů a největší mešita • Salála - město oáza • Burj Khalifa - nejvyšší mrakodrap na světě • Lost Chamber - obří akvárium v ​​hotelu Atlantis • ostrov „Palma“ - architektonický sen • Dubai Mall - největší nákupní centrum na světě • Nazvá - obrovská pevnost v oáze • Maskat - památky hlavního města Ománu • kadidlová stezka • pláž Mughsail - oceánický gejzír • pro zájemce týdenní pobyt u moře v Salále

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha  nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Ománu (letiště v Salále, možnost mezipřistání). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Salále (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani vystěhování. Následně se vydáme na východ, do země kadidla. Prohlídku začneme návštěvou města Takab, které bylo kdysi vesnicí obchodující se sardinkami. Dnes je to město u Indického oceánu, nad kterým se tyčí dobře zachovalá pevnost. Po procházce přejedeme do Khor Rori, kde se nachází ruiny Samharamu - bývalého hlavního města, známého od Levanty po Orient díky obchodování s kadidlem. Během cesty k dalšímu bodu budeme míjet nádherné scenérie hor sestupujících do moře, znova a znova protínajících koryta periodických řek. Okolí obrůstá různými kadidlovými stromy a baobaby. Dojedeme až do Mirbatu, kdysi hlavního městského centra oblasti Dhofar, ve kterém se dochoval labyrint uliček a nádherné příklady starých budov. Následně návrat do Salály. Zastávka na fotografování u architektonické ikony města - mešity sultána Kábúse. Během cesty k mešitě budeme míjet bujné městské zahrady. Projedeme také kolem paláce Al Husn a navštívíme orientální pohádkově barevný trh - Souk Al Haffah. Přejezd na letiště v Salále a přelet do Dubaje/Šardžá. Přejezd do hotelu v Dubaji/Šardžá, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 140 km)

Den 3
Po snídani přejedeme do nových čtvrtí Dubaje. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Následně se vydáme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium „Lost Chambers”, ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova „Palm Jumeirah“ a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice) - prvního 7* hotelu na světě. Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný „dubajskými Benátkami“. Následně přejedeme do největšího nákupního centra na světě - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kostry dinosaura, vodopádu. Uvidíme také slavné dubajské „tančící“ fontány a vyjedeme na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Khalifa. Návrat do hotelu v Dubaji/Šardžá, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 4
Po snídani a vystěhování přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování na vyhlídkovém místě na nejluxusnější hotel na světě - Emirates Palace a palác prezidenta Spojených arabských emirátů. Následně navštívíme Heritage Village - muzeum, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi před petrodolarovým boomem. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island, kde uprostřed krajiny vyniká kopule muzea Louvre Abu Dhabi. Následně se vydáme do města Al Ajn ležícího na emirátsko-ománské hranici. Ubytování v hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 350 km)
Upozornění! Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 95 USD/os.). Pro zájemce o tuto nabídku příjezd na vlastní náklady taxíkem po návštěvě mešity šejka Zayeda. Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou. 

Den 5
Po snídani a vystěhování přejedeme k emirátsko-ománské hranici. Po hraniční kontrole se vydáme pouštní oblastí Ad-Zahíra. Dojedeme do města Bahla, kde se nachází obrovská pevnost, jedna z nejstarších v Ománu, pečlivě zrestaurována díky UNESCO. Navštívíme také dokonale zachovalou pevnost v Džabrin (Jabrin), pětiúrovňový kolos s nádherou architekturou a bohatým zdobením, ve které se dozvíme, jak se kdysi žilo v takovýchto objektech. Následně dojedeme do Nazvy, města-oázy ležící uprostřed nekonečných hájů datlovníků. Nazvá je známá díky obrovskému hradu, stejně jako zajímavému trhu, který nabízí zboží od ovoce a jiných potravin až po rukodělné výrobky. Poté se vydáme ve směru hlavního města Maskatu. Během cesty navštívíme malebnou vesnici Birkat al Mauz se zachovalými starými budovami z vysušené hlíny a palmové slámy. Díky selské atmosféře to vypadá, jak by se zde zastavil čas. Přejezd do hotelu v Maskatu (nebo v okolí), večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 440 km)

Den 6
Po snídani návštěva hlavního města Maskatu. V hlavním městě Ománu projedeme nádhernými čtvrtěmi města a dojedeme k Velké mešitě sultána Kábúse - jež je náboženským centrem města a jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury na Arabském poloostrově (při vstupu do mešity je nutností mít skromné ​​šaty, šátek na hlavu, dlouhé kalhoty a zakrytá ramena). Navštívíme také slavnou Královskou operu, nejlepší instituci tohoto typu v oblasti. Následně přejedeme do jedné z nejhezčích čtvrtí Maskatu - Muttrah, projdeme se promenádou, na níž se nachází největší butiky a značkové obchody. Poté půjdeme na místní trh (Muttrah Souk) plný různých výrobků od zeleniny, ovoce a koření až po kůži, šperky, parfémy a koberce. Návštěvu zakončíme procházkou starým městem. Cestou uvidíme z vnějšku portugalské pevnosti al-Džalali a al-Mirani a přejdeme k paláci sultána Qasr Al-Alam. Následně navštívíme slavné muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu. Volný čas na procházky po promenádě nebo samostatné prozkoumávání města. Návrat do hotelu v Maskatu (nebo v okolí), večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 7
Po snídani a vystěhování přejezd na letiště v Maskatu, přelet do Salály. Po příletu přejedeme na pláž Mughsail, na které budeme nejen fotografovat velkolepé panorama skal strmě vyrůstajících přímo z Indického oceánu, ale zároveň budeme mít příležitost vidět neobvyklé gejzíry tryskající mořskou vodu. Následně návrat do hotelu v Salále, volný čas; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)
 
Den 8

Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na letiště v Salále. Odlet do Polska.
Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. 
Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech v Salále. Popisy hotelů v sekci „Pobyt v Ománu“ a v rezervačním systému.

Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Čas odletu/příletu se může změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). 
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér.
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum do Ománu
Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky musejí požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace webové stránce Ománské královské policie (hyperlink: https://evisa.rop.gov.om/), v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. 

Případné technické problémy s obdržením víza je nutné řešit prostřednictvím kontaktní emailové adresy Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Vízum do Spojených arabských emirátů
Spojené arabské emiráty zrušily s platností od 7. května 2015 vízovou povinnost pro obyvatele České republiky. Tato dohoda se vztahuje na krátkodobé pobyty. 
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč