Ubytování MKU Obrázek0
Ubytování MKU Obrázek1
Ubytování MKU Obrázek2
Ubytování MKU Obrázek3
Ubytování MKU Obrázek4
Ubytování MKU Obrázek5
Ubytování MKU Obrázek6
Ubytování MKU Obrázek7
Ubytování MKU Obrázek8
Ubytování MKU Obrázek9
Ubytování MKU Obrázek10
Ubytování MKU Obrázek11
Ubytování MKU Obrázek12

Tequila a doutníky

Kuba - Havana
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelet na trase Havana - Mexico City, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, obsluhu skupiny v systému Tour Guide Systém, služby polského průvodce, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, spropitné, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 170 USD/os. v Mexiku a cca 140 USD/os. na Kubě - povinné poplatky placené průvodci na místě. Balíček nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Tequila i cygara
Kód zájezdu: MKU

Program

Kontrasty Kuby a Mexika - rozkvět a památky Mexico City - město bohů Teotihuacán - koloniální Puebla „město andělů“ - stříbrné Taxco - kouzlo staré Havany - Pinar del Rio a mogoty - koloniální Cienfuegos a canchánchara v Trinidadu - pobyt v Acapulcu 

Den 1  
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Havany (let pravidelnou linkou, s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu v Havaně, ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani prohlídka hlavního města Kuby - Havany. Program zahrnuje mimo jiné: pevnost Morro střežící přístav, Katedrální náměstí (Plaza de la Catedral). Projdeme se starým městem - zde najdeme místa spojená s Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos a bar Bodequita del Medio), náměstí sv. Františka s barokní katedrálou. Následně návštěva staré, již uzavřené továrny na výrobu slavného rumu Legendario - možnost ochutnávky rumu a likérů. Fakultativně oběd (za příplatek cca 15 EUR/os.). Odpoledne prohlídka nové Havany, kde se nachází mimo jiné Kapitol a opera. Následně projedeme čtvrtí Miramar a Vedado (před revolucí to byly čtvrtě bohatých). Večeře. Večer pro zájemce revue (za příplatek cca 50 EUR/os. nebo cca 100 EUR/os. v případě revue Tropicana - v závislosti na dostupnosti). Přenocování v hotelu.

Den 3
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Havany. Uvidíme mimo jiné: náměstí Revoluce, Muzeum revoluce, hřbitov Kryštofa Kolumba. Projížďka historickými americkými automobily po ulicích Havany - jedna z největších atrakcí Kuby! Odpoledne volný čas k samostatnému prozkoumávání města. Večer večeře a přenocování. Pro zájemce (za poplatek cca 35 EUR/os.) výlet „Po stopách Ernesta Hemingwaye“ - návštěva oblíbené rybářské vesnice Coijimar, odkud vyjížděl spisovatel na ryby. Návštěva spisovatelova domu „Finca Vigía“ a jeho oblíbeného baru „La Floridita“, kde ochutnáme slavný nápoj daiquiri. Večer pro zájemce (za příplatek cca 35 EUR/os.) doporučujeme výlet „Havana v noci“, během kterého uvidíme mimo jiné inscenaci „Cañonazo“ (výstřel z děla) v největší pevnosti v Karibiku.

Den 4
Po snídani odjezd z Havany. Přejezd městem pěstitelů tabáku Pinar del Rio do Valle de Viñales (údolí Viñales) - Národního parku s obrovskými a malebnými vápencovými kužely nazývanými mogoty. V programu mimo jiné: návštěva Botanické zahrady Soroa, prohlídka indiánské jeskyně objevené v roce 1951 a jeskynních maleb. Návštěva továrny na výrobu doutníků nebo tabákové plantáže. Následně navštívíme Botanickou zahradu Soroa. Oběd za příplatek (cca 15 EUR/os.). Návrat do hotelu v Havaně, večeře a přenocování. Večer pro zájemce (za příplatek cca 35 EUR/os.) doporučujeme návštěvu jednoho z hudebních klubů, kde si lze poslechnout vystoupení místních hudebníků hrajících písně legendární skupiny Buena Vista Social Club. (Trasa cca 350 km)
 
Den 5
Po snídani odjezd do Guamá. Během cesty návštěva krokodýlí farmy a fakultativně oběd (za poplatek cca 15 EUR/os.). Následně přejezd ve směru Cienfuegos - města často nazývaného kubánskou „Perlou jihu“, které je díky zachovalé koloniální architektuře jednou z nejkrásnějších turistických atrakcí ostrova. Uvidíme historické centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrálu, Palacio de Valle a Paseo del Prado - nejdelší promenádu na Kubě. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Cienfuegos. (Trasa cca 300 km) 

Den 6
Po snídani odjezd ve směru Santa Clara - města, kde po dobytí Che Guevarou začala kubánská revoluce, navštívíme Guevara Memorial (osobní věci Che Guevary) a „revoluční“ obrněný vlak. Oběd za příplatek (cca 15 EUR/os.). Následně přejezd ve směru Trinidadu. Následně navštívíme panství Manaca Iznaga, které se nachází ve Valle de los Ingenios (Údolí cukrovarů), známém kdysi díky plantážím cukrové třtiny. Do dnešního dne se zde zachoval dávný palác barona, rozhledna a vesnice obývané potomky otroků. Večeře a přenocování v okolí Trinidadu nebo Cayo Santa María. (Trasa cca 80 - 200 km v závislosti na místě ubytování)

Den 7
Po snídani odjezd na prohlídku nejtypičtějšího a nejzachovalejšího koloniálního města Kuby - Trinidadu (město je zapsáno na seznamu UNESCO). Uvidíme mimo jiné: dlážděné ulice města, Plaza Mayor, františkánský klášter, paláce cukrových baronů - nyní veřejné budovy, Canchancharu - tavernu proslulou díky místnímu drinku (obsahujícímu rum, citrónovou nebo pomerančovou šťávu a med). Oběd za příplatek (cca 15 EUR/os.). Následně volný čas ve městě nebo návrat do hotelu. Pro zájemce možnost využití výletu (za příplatek cca 35 EUR/os.) - projížďky na koni po Cukrovém údolí, která zavede účastníky do dob Cukrových baronů, zároveň možnost koupání ve vodopádu pohoří Sierra Escambray. Večeře a přenocování v okolí Trinidadu nebo Cayo Santa María. (Trasa cca 40 km)
 
Den 8
Po snídani transfer na letiště v Havaně a přelet do Mexico City. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Odpoledne výjezd na vyhlídkovou terasu věže Torre Latinoamericana (pokud budeme mít čas). Večeře a přenocování v Mexico City. Večer pro zájemce (za poplatek cca 50 USD/os.) folklórní večer na náměstí Piazza Garibaldi - ukázky mariachi, umění práce s lasem a lidového tance. 

Den 9
Po snídani prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika. V rámci programu: náměstí Zócalo, katedrála, Národní palác s freskami Diega Rivery (z politických důvodů není palác vždy otevřen pro veřejnost), Muzeum Templo Mayor. Následně přejezd do čtvrti Xochimilco a návštěva Casa Hacienda La Noria - Museo Dolores Olmedo (Muzeum umění). Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 25 USD/os.) návštěva čtvrti Xochimilco, která je známá díky největšímu květinovému trhu v hlavním městě a vodním kanálům. Plavba ozdobenými loďkami po kanálech za zvuků hudby mariachi. Večeře a přenocování v hotelu. 
 
Den 10
Po časné snídani návštěva svatyně Panny Marie Guadalupské, patronky obou Amerik a Mexika. Následně přejezd do 50 km vzdáleného Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě a chrámu Opeřeného hada. Na závěr návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Přejezd do Puebla a večerní procházka koloniálním městem Puebla, zvaným „městem andělů“ (seznam UNESCO). Prohlídka historického centra, uvidíme mimo jiné: náměstí Plaza de Armas, staré město s koloniálními domy, kostel Santo Domingo, Růžencovou kapli (Capilla del Rosario) a uměleckou čtvrť. Večeře a přenocování ve městě Puebla. (Trasa cca 150 km)  

Den 11
Po snídani přejezd do města Cholula ve státě Puebla. Prohlídka kostela z dob dobývání, postaveného na jedné z největších pyramid na světě. Při dobré viditelnosti možnost pozorování slavného „páru sopek“ - Popocatapetl a Iztaccíhuatl. Následně přejezd do Národního parku Grutas de Cacahuamilpa - jednoho z největších komplexů krasových jeskyní na světě. Návštěva impozantních „skalních salonů“. Večer příjezd do města Taxco. Večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)  

Den 12
Po snídani návštěva Taxca - „stříbrného města“. Až do dnešního dne se zde nacházejí aktivní stříbrné doly. Město je také známé díky krásným, tradičním šperkařským výrobkům (možnost nakupování v jedné z mnoha galerií stříbra). V programu: prohlídka koloniálního centra města a krásného kostela Santa Prisca. Odpoledne přejezd do Acapulca. Ubytování v hotelu a čas na odpočinek po cestě. V hotelu v Acapulcu služby programu ALL INCLUSIVE! (Trasa cca 300 km) 

Den 13
Po snídani celodenní pobyt ve městě Acapulco - nejznámějším letovisku Mexika u Tichého oceánu. Volný čas na opalování a koupání. Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD/os.) plavba lodí kolem zálivu a obdivování nezapomenutelného západu slunce nad Pacifikem nebo večer úžasné představení skoků do vody ze Skály smrti - La Quebrada (cca 25 USD/os.). Přenocování v Acapulcu.

Den 14
Po snídani celodenní pobyt ve městě Acapulco - nejznámějším letovisku Mexika u Tichého oceánu. Volný čas na opalování a koupání. Přenocování v Acapulcu.

Den 15
Po snídani odjezd z Acapulca do Mexico City. Během cesty návštěva „města věčného jara“ - Cuernavacy, hlavního města státu Morelos. V programu návštěva katedrály a místního Zócalo (hlavního náměstí). V rámci časových možností návštěva muzea Casa Brady. Transfer na letiště v Mexico City, odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).
 
Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
• Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
• V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
• Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
• Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení. 
• Doporučujeme vyměnit peníze USD/EUR na letišti ve směnárnách po opuštění příletové haly v Mexico City vzhledem k příznivému směnnému kurzu.
• Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
• V případě vnitřních letů je váhový limit hlavního zavazadla 20 kg na osobu, váhový limit příručního zavazadla je 1 zavazadlo o rozměrech 40 cm x 40 cm x 25 cm na osobu (není váhový limit, ale pouze rozměrový). V případě přepravy příručního zavazadla přesahujícího tyto rozměry účtuje letecká společnost příplatek (cca 40 USD).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Cestovní pas a vízum
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 6 měsíců, počínaje datem plánovaného odletu z Mexika a Kuby.

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží při odbavení na letišti v Polsku (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

Důležité! V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.

Informace o hotelech

3* hotely se nacházejí mimo navštívená města.

Pokoje: skromné jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnou, často s telefonem a klimatizací. Ve třílůžkovém pokoji bývá obvykle obvykle manželská postel a přistýlka.
Vybavení: v hotelu je bar a restaurace.
Strava: snídaně a večeře, v Acapulcu All Inclusive. 
Místní kategorie: *** 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč