Ubytování WTM Obrázek0
Ubytování WTM Obrázek1
Ubytování WTM Obrázek2
Ubytování WTM Obrázek3
Ubytování WTM Obrázek4
Ubytování WTM Obrázek5
Ubytování WTM Obrázek6
Ubytování WTM Obrázek7
Ubytování WTM Obrázek8
Ubytování WTM Obrázek9
Ubytování WTM Obrázek10
Ubytování WTM Obrázek11

Toskánsko My Love - pro pohodlné

Itálie - Toskánsko - Florencie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 8 nocí: tranzitní nocleh na území Itálie/Udine (1 noc), Florencie/Montecatini Terme (4 noci), Chianciano Terme (3 noci).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídani, 5 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa verze základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu a ochutnávku. Orientační náklady na účast v programu cca 235 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 6 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31. 8. 2018 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- učitele - po předložení učitelského průkazu.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Itálie - Toskánsko My Love - 10 dní • Pienza, Moltalcino a Moltepulciano - jedinečná krajina Val d’Orcia • Florencie - historie renesančního umění • Pisa - Námět zázraků a námořní minulost • Livorno - Toskánské Benátky • ostrov Elba - vzpomínka Napoleona Bonaparteho • Arezzo - fantastický malíř Piero della Francesca • Carrara - nejkrásnější italský mramor • Sovana • Pitigliano • Sorano - etruská minulost • Poggio a Caiano - villa rodiny Medicejů - jedinečné místo na seznamu UNESCO

Den 1

Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
Po snídani přejezd do okolí Florencie, do Lukky, města známého díky jedinečnému římskému amfiteátru a slavnému skladatelovi Puccinimu. Návštěva historického centra města. Následně přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, večeře a přenocování. (Trasa cca 390 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Carrary - města známého z těžby nádherného mramoru, od etruské doby až po současnost. Program zahrnuje neobvyklou procházku po zasněžené bílé mramorové krajině. Následně přejezd do Livorna, města ležícího u Ligurského moře, zvaného také malými Benátkami západu. Uvidíme nádhernou čtvrť nazývanou Novými Benátkami, plnou kanálů, mostů a náměstí, která tomuto místu dávají jedinečnou atmosféru. Procházka historickým centrem města: Teatro San Marco, náměstí Piazza Della Republica a dominikánský kostel s osmihrannou kopulí věnovanou Santa Caterina. V další části programu přejezd na ochutnávku místních produktů. Návrat do hotelu v Montecatini Terme, přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 200 km)

Den 4
Snídaně a přejezd do Florencie - města Medicejů. Prohlídku města začneme od Palazzo Pitti, nádherné malířské galerie, kde budeme moci obdivovat obrazy, mimo jiné Raphaela. Následně projdeme slavným mostem Ponte Vecchio k městské radnici Palazzo Vecchio, kde bude možnost fotografovat slavné sochy na náměstí a k Loggi dei Lanzi. Poté budeme pokračovat v procházce do dominikánského kostela Santa Maria Novella, kde uvidíme nádherné fresky Domenica Ghirlandaia, učitele Michelangela. Volný čas. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 5
Po snídani přejezd do městečka Pisa. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice), výjimečného hřbitova Campo Santo a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Odpoledne přejezd do Pistoie, prohlídka historického centra města, kde navštívíme katedrálu sv. Zenona na náměstí Piazza del Duomo a Palazzo del Podesta. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Piombino, odkud se vydáme na ostrov Elba nazývaný perlou Tyrhénského moře. Přejezd do největšího města na ostrově Portoferraio, kde navštívíme Villa dei Mulini, která byla sídlem Napoleona Bonaparteho během exilu. Následně volný čas. Přejezd trajektem do města Piombino. Přejezd do hotelu v okolí ChiancianoTerme, večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 7
Snídaně a přejezd do oblasti Maremma, kde navštívíme tři slavná města postavená ze sopečného tufu: Sovana, Sorano a Pittigliano. Krásně a výjimečně umístěná města založená Etrusky vyzařují kouzlo a jedinečnou historii. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 220 km)
 
Den 8
Snídaně a přejezd do Montalcina, města Etrusků a vína Brunello. V programu návštěva historického centra s Palazzo dei Priori, radnicí a slavnou pevností La Racca ze 4. století. Poté přejezd do Montepulciana, města známého díky červenému vínu Nobile. Procházka hlavní ulicí města, tzv. Corso, s krásnými paláci, Piazza Grande s radnicí a katedrálou. Následně přejezd do Pienzy, města papeže Pia II. a známého díky ovčímu toskánskému sýru. Procházka po Corso na náměstí Piazza Pio II. s katedrálou z 15. století. Volný čas. Následně přejezd na ochutnávku místních produktů, včetně sýrů. Večer návrat do hotelu na přenocování. Tento den není večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 9
Snídaně a přejezd do města Cortona nádherně ležícího na kopci Val di Chiana. Procházka středověkými ulicemi města zvěčněného ve filmu „Pod Toskánským sluncem“. Následně přejezd do Arezza, jednoho z nejdůležitějších etruských měst. Návštěva historického centra, návštěva baziliky sv. Františka, kde budeme obdivovat nádherné fresky Piero Della Francesca. Odpoledne odjezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1400 km)
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč