Ubytování MGS Obrázek0
Ubytování MGS Obrázek1
Ubytování MGS Obrázek2
Ubytování MGS Obrázek3
Ubytování MGS Obrázek4
Ubytování MGS Obrázek5
Ubytování MGS Obrázek6
Ubytování MGS Obrázek7
Ubytování MGS Obrázek8
Ubytování MGS Obrázek9
Ubytování MGS Obrázek10
Ubytování MGS Obrázek11
Ubytování MGS Obrázek12
Ubytování MGS Obrázek13

Tropická Střední Amerika

Guatemala - Tikal
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Cancúnu (přímý let), vnitřní přelet na trase Guatemala City - Mexico City a Mexico City - Cancún, letištní taxy, ubytování v hotelech viz níže (14 nocí), přejezdy autokarem nebo minibusem (na území Mexika klimatizovaným, na území Guatemaly, Hondurasu a Salvadoru bez klimatizace), stravování dle programu, služby polského průvodce během zájezdu, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek: cca 500 USD/os. (spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, pokojské, poplatky za průvodce v navštěvovaných objektech, vstupenky do navštěvovaných objektů, poplatky za vodní taxi/lodě, poplatky na hranicích, systém Tour Guide, plavbu lodí na ostrov Caye Caulker) - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě a pobytovou taxu během poznávací a pobytové části (cca 1 USD/pokoj/noc - povinný poplatek placený na místě, na recepci hotelů), fakultativní výlety během poznávací části (uvedené v programu), fakultativní výlety během pobytové části v Cancúnu/na Mayské riviéře a další osobní výdaje.

Program

Mayské státy-města ve 4 obrazech - Mexiko (Tulum), Belize (Lamanai), Guatemala (Tikal) a Honduras (Copán) • karibská volnost • Indiáni Garífuna a ráj na zemi - Caye Caulker • koloniální dědictví v Antigue • Salvador - nejmenší země v pacifickém Ohnivém kruhu • kontrasty hlavního města: Mexico City - pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (All Inclusive)

Den 1 
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cancúnu charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře. Večeře a přenocování. V případě příletu v pozdních večerních nebo nočních hodinách nemusí být v tento den večeře.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do dávného mayského přístavu - Tulum, v krásné lokalitě u tyrkysově zbarveného Karibského moře. Uvidíme mimo jiné: El Castillo, Chrám fresek, Chrám sestupujícího boha. Následně návštěva jedné z mnoha Yucatánských krasových jeskyní - cenote. Možnost koupání (mějte připravené ručníky a plavky). Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD/os.) možnost prohlídky fantastických skalních útvarů - např. jeskyně Dos Ojos nebo podobné. Účastníci jsou vybaveni maskou, šnorchlem a baterkou a plují za místním průvodcem. Následně přejezd do Chetumal. Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Chetumal. (Trasa cca 400 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Belize (nutná změna autobusu). Přejezd do Orange Walk a krátká návštěva, následně plavba motorovými loděmi po řece New River k ruinám Lamanai, které jsou ukryté v džungli. Bylo to jedno z nejdéle obydlených mayských měst, opuštěno bylo teprve v 17. století. Uvidíme mimo jiné: Chrám velkého jaguára, Chrám masek a Vysoký chrám. Po prohlídce přejezd do Belize City - města založeného Brity v 17. století a historického hlavního města Belize, ležícího u ústí řeky Belize do Karibského moře. Procházka městem. Večeře a přenocování v Belize City. (Trasa cca 180 km)

Den 4
Po snídani, za příznivého počasí, plavba na ostrov Caye Caulker - čas na odpočinek a vychutnání karibské atmosféry na ostrově. Možnost ochutnání místních pokrmů z mořských plodů (oběd za příplatek). Pro zájemce (za příplatek cca 60 USD/os.) výprava na druhý největší korálový útes světa. Možnost šnorchlování ve vodách na několika místech útesu za doprovodu rejnoků a malých žraloků! Návrat do Belize City. Následně přejezd do Guatemaly. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Flores. (Trasa cca 230 km)

Den 5
Po časné snídani odjezd do Tikalu - největšího starověkého mayského města (seznam UNESCO). Tikal je komplexem 16 chrámů a cca 3000 budov (včetně paláců, dvorů, nádvoří, teras a ploch pro významné události), ve kterém mohlo žít až 45000 obyvatel. Centrálním bodem města je náměstí obklopené chrámy a akropolí. Největší z nich - Chrám dvouhlavého hada (Chrám IV) je vysoký téměř 65 m. Pro zájemce možnost fakultativní akce „canopy“, čili vzrušující sjezd v postroji pod korunami stromů tajemné džungle (cca 50 USD/os.). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Rio Dulce. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Národního parku Rio Dulce a plavba lodí po řece. Park je obýván mimo jiné: tukany, vřešťany a mnoha druhy vodního ptactva. Návštěva městečka Livingstone, které se nachází na pobřeží Karibského moře a je obýváno tzv. černými Indiány neboli Garífuny. Přejezd do města Copán (Honduras), večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 7
Po snídani prohlídka ruin Copánu, které jsou považovány za jedno z nejvíce mystických mayských měst. Město je umístěno na ploše o rozloze 30 tisíc ha, mohlo by pojmout až 200 tisíc obyvatel. Je třeba pamatovat, že ruiny některých budov ještě stále nejsou odkryté - některé z nich vědci stále „objevují“ v džungli. Mezi nejpůsobivější a nejznámější památky Copánu patří Hieroglyfické schodiště, což je nejstarší ukázka mayské literatury (2500 vyřezávaných symbolů!). Uvidíme také ceremoniální centrum se stupňovitými pyramidami, hřiště ke hře pelota a zachovalé ukázky např.: Kouřící mušle nebo Boha Pauhatuna. Následně pojedeme do hlavního města nejmenší středoamerické země Salvadoru - města San Salvador. Během cesty krátká návštěva města Santa Ana. Večeře a přenocování v hotelu v San Salvadoru. (Trasa cca 230 km)

Den 8
Po časné snídani návštěva San Salvadoru. Uvidíme mimo jiné: katedrálu, Národní palác, kostel Rosario. Následně přejezd k Tichému oceánu a chvíle oddechu u oceánu. Návrat na večeři a přenocování do hotelu v San Salvadoru. (Trasa cca 100 km)

Den 9
Po časné snídani odjezd do bývalého hlavního města Guatemaly - města Antigua (UNESCO). V blízkosti Antiguy výlet na aktivní sopku Pacaya - ¾ cesty překonáme na koních ve stopách starých lávových jazyků (pro méně zdatné v jízdě na koni, jsou koně vedeni za uzdu). Odpoledne příjezd do Antiguy. Město leží mezi třemi sopkami: de Agua, Acatenango a de Fuego. Město Antigua má zachovalé umístění ulic z koloniální éry (protínají se v pravém úhlu). Většina budov postavených po roce 1773 byla inspirována koloniálním barokem a italskou renesancí. Procházka městem, uvidíme mimo jiné radnici, katedrálu a dílnu zpracovávající jadeit. Večeře a přenocování ve městě Antigua. (Trasa cca 290 km)

Den 10
Po snídani, za hezkého počasí, plavba lodí po sopečném jezeře Atitlán - návštěva vesnic na pobřeží, které jsou obývány mayskými potomky a společný pokus nalezení tajemného Maximóda (tak trochu jiného světce). Návštěva typického guatemalského bazaru v malém městečku San Antonio, San Juan nebo jiném. Dalším bodem programu bude krátká procházka po Panajachel nebo Sololá. Večeře a přenocování ve městě Antigua. (Trasa cca 270 km)

Den 11
Po časné snídani přejezd do Guatemala City. Panoramatická prohlídka autobusem po městě Guatemala, které se stalo hlavním městem země po zemětřesení v tehdejším hlavním městě - Antigua. Město Guatemala je významným finančním a kulturním centrem Guatemaly. Pokud bude čas, krátká procházka historickou částí města. Uvidíme mimo jiné: katedrálu a prezidentský palác. Přelet do Mexico City. Večeře a přenocování v Mexico City. Večer pro zájemce (za příplatek cca 50 USD/os.): folklorní večer na Piazza Garibaldi - ukázky mariachi (hudebníků), kohoutí zápasy, ukázky práce s lanem nebo lidové tance.

Den 12
Po snídani volný čas. Fakultativně (za poplatek cca 15 USD/os.) prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika a aztéckého státu před jeho dobytím. V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny Velkého chrámu Aztéků s muzeem, katedrála, Národní palác (zvenčí), Palacio de Correos a Palacio de Bellas Artes (zvenčí). Následně v rámci časových možností a v závislosti na hodině přeletu přejezd do umělecké čtvrti Coyoacán a návštěva La Casa Azul - domu malířky Fridy Kahlo a také procházka. V pozdních večerních hodinách přelet do Cancúnu a transfer do 4* hotelu (All Inclusive) v Cancúnu nebo na Mayské riviéře. Vzhledem k příletu v pozdních hodinách nemusí být v tento den večeře.

Den 13 - 14
Pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (All Inclusive). Pro zájemce plavba motorovými čluny mangrovovými lesy ke korálovému útesu nedaleko Cancúnu - možnost šnorchlování na druhém největším korálovém útesu na světě. Účastníci sami řídí motorové čluny. Doba trvání expedice cca 2,5 hod. (cca 85 USD/os.). Doporučujeme také výlet do Chichén Itzá - archeologické zóny (seznam UNESCO), kde uvidíme mimo jiné: Kukulkánovu pyramidu, stěnu lebek, Palác tisíce sloupů a Chrám tisíce válečníků, hřiště na pelotu (míčová hra) a astronomickou observatoř (za poplatek cca 120 USD/os.).

Den 15
Po snídani vystěhování z pokojů. Transfer na letiště v Cancúnu. Přelet do Varšavy charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).

Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku/Guatemale/Hondurasu/Salvadoru jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Doporučujeme neměnit peníze na letišti v Cancúnu kvůli nepříznivému směnnému kurzu. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance nebo ve směnárnách na trase přejezdu.
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Může nastat nutnost změny autobusu na jednotlivých hranicích. Klienti musí přenést svá zavazadla. Autobusy v Guatemale, Belize a Salvadoru jsou starší a nejsou tak dobře vybavené jak ty v Mexiku.
- Odjezdy z hotelu se často konají velmi brzy ráno (okolo 5. hodiny) - možnost snídaně formou balíčku.
- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení.
- Na území Guatemaly jsou z oběhu staženy americké dolary vydané před rokem 2000.
- Prosíme, vezměte si s sebou pořádnou obuv (část zájezdu se koná formou trekkingu po selvě), nepromokavý oděv (je vhodné zabezpečit před vlhkostí také dokumenty) a repelent proti komárům.
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Na většinu vnitřních přeletů jsou přijatelné rozměry příručního zavazadla - 40cm x 40cm x 25cm. V případě přepravy příručního zavazadla přesahujícího tyto rozměry je příplatek cca 30 USD.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Letadlo PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné široké tělo (přímá plavba) s možností výběru třídy cestování. V LOT CHARTERS Economy zahrnuje stravování 2 jídla (hot dish a sendvič se šunkou nebo sýrem). V rámci bezplatného servisu obdrží cestující také neomezenou minerální vodu. Další nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje a všechny ostatní položky z menu baru na obloze, které jsou k dispozici v letadle, zůstávají splatné dodatečně. V třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business zahrnuje cena bohatší menu včetně vybraných alkoholických nápojů (v omezeném množství) a nealkoholických nápojů a zvýšených nákladů na zavazadla. Ve všech třídách, individuální palubní zábavní systém s odděleným monitorem před každým sedadlem. Bližší informace o předvolbách katalogu naleznete v sekci Dálkové cestování. Pokud je nemožné uskutečnit cestu Dreamlinerem, PLL LOT poskytne jinou rovinu podobného standardu (non-stop).

Skupinová podpora v systému TOUR GUIDE. Jedná se o bezdrátový skupinový naváděcí systém, který umožňuje klientovi pohodlný způsob návštěvy. Přečtěte si více o průvodci.

Víza

  

Pas musí platit minimálně 6 měsíců.

Důležité! V Mexiku existují celní omezení množstevních omezení dovozu tabáku a alkoholu. Jeden dospělý může přinést maximálně 10 balení cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a maximálně 3 litry alkoholických nápojů.

UPOZORNĚNÍ!

- před příjezdem do Mexika musí zákazníci vyplnit povinné online celní prohlášení
- prohlášení může být vyplněno nejdříve 3 dny před plánovaným letem do Mexika
- v případě osob, které cestují společně (rodiny), je prohlášení vyplněno jednou osobou jménem osob, které cestují společně (rodiny)
- online prohlášení nahrazuje papírové prohlášení
- pod odkazem, kde by mělo být prohlášení vyplněno:
https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf

Pokyny pro vyplnění prohlášení jsou k dispozici při rezervaci.

Hodnocení klientů

  

Informace o hotelech

Hotely *** (místní kategorie) - skromně zařízené, ale pohodlné.

Pokoje: většinou klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou, TV a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, občas také bazén nebo zahrada.

Strava: americká snídaně (servírované porce, nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, pečivo, croissant, malá porce džemu a másla, 1 sklenice džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, hlavní jídlo - většinou drůbež, někdy ryby, salát nebo vařená zelenina, brambory nebo rýže nebo tortilla, dezert). V hotelech v Cancúnu/na Mayské riviéře program All Inclusive (kromě prvního hotelového dne, hned po příletu do Cancúnu).

Hotely v El Salvadoru mohou být skromější a servírovat chudší jídlo než je popsáno výše.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč