Thapsus Obrázek0
Thapsus Obrázek1
Thapsus Obrázek2
Thapsus Obrázek3
Thapsus Obrázek4
Thapsus Obrázek5
Thapsus Obrázek6
Thapsus Obrázek7
Thapsus Obrázek8
Thapsus Obrázek9
Thapsus Obrázek10
Thapsus Obrázek11
Thapsus Obrázek12
Thapsus Obrázek13

Thapsus

Tunisko - Mahdia
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
S výhledem na moře
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Velký klubový hotel Thapsus se nachází na rozlehlé zelené ploše. Centrum města Mahdia s medinou bohatou na bary, restaurace a diskotéky je vzdáleno cca 7 km (pohodlný dojezd místními taxíky za cca 3 EUR, autobusem nebo vlakem).

Pláž
Hotel Thapsus se nachází hned vedle pěkné, široké, písečné pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma, ručníky k dispozici za zálohu cca 10 EUR/ručník.

Vybavení
Hotel prošel v roce 2015 částečnou rekonstrukcí.
Recepce, trezor na recepci (za poplatek cca 40 TND/týden + záloha 20 EUR), směnárna, hlavní restaurace, restaurace a´la carte, bar u bazénu, velký venkovní bazén s dětským brouzdalištěm a krytý bazén (všechny bazény jsou sladkovodní). Lehátka a slunečníky u bazénu jsou zdarma. K dispozici také konferenční místnost a pro ty nejmladší velké, dobře vybavené dětské hřiště a prostorný mini-klub a mini-zoo (převážně domácí zvířata).

Pokoje
Hotel Thapsus má více než 340 velkých dvoulůžkových pokojů (možnost max. 2 přistýlek formou odděleného nebo rozkládacího lůžka). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, telefonem, satelitní TV, individuálně nastavitelnou klimatizací a minibarem (za poplatek).
Postýlka pro dítě do 2 let na vyžádání (za poplatek na místě 6 TND/den).
Dostupné jsou rovněž pokoje s výhledem na moře - za poplatek.

Strava
All Inclusive: snídaně (6:00-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bufetu. Lehké občerstvení: pizza, saláty a těstoviny ve snack baru (12:00-15:00 a 16:00-17:00). Místní alkoholické a nealkoholické nápoje: pivo, víno, sycené nápoje, minerální voda, káva a čaj (10:00-24:00). Místní vodky a likéry (18:00-00:00). 

Sport a zábava
Hotel Thapsus pořádá denní a večerní animační program pro děti i dospělé. Areál nabízí hostům tenisové kurty, stolní tenis, dětské hřiště a minigolf. Za poplatek: jízda na koni, škola potápění a vodní sporty na pláži. Hotel má také k dispozici wellness centrum s krytým bazénem, ​​saunou, masážními salóny atd. (procedury za poplatek - podrobný ceník na recepci).

Internet
Internet Wi-Fi zdarma v recepci.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.hotel-thapsus.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 2 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 7 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Náš názor
Hotel Thapsus je ideální volbou pro lidi s menším rozpočtem, skvělá poloha přímo u široké písčité pláže a bohatý animační program. Dobrý hotel za rozumnou cenu!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

TUNISKO obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Letoviska na tuniském pobřeží:

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Sousse, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou je blízkost letoviska Sousse, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - Soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky na večerní procházku. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení pro vodní sportovní aktivity. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od Sousse. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Sousse nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR nebo 95 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Tento dvoudenní výlet na "Velký Jih" je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tato cesta není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto "Tunisko v pilulce". Vřele doporučujeme!
  Během cesty navštívíme 3. největší římské koloseum v El Jem, tato krásně zachovaná budova posloužila k natáčení filmu Gladiátor. Poté navštívíme Matmatu - připomínající měsíční krajinu. Záběry na tyto úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako jsou Star Wars, Anglický pacient nebo V poušti a divočině. Matmata je vesnice, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány do skal. Právě zde na oběd ochutnáme tuniské speciality. Následně se dostáváme k „bráně Sahary“ v Douz a vyrážíme na hřbetech velbloudů (cca. 25 TND) do saharské pouště - Východní Erg. Abychom ještě více pocítiti atmosféru nekonečné Sahary, v blízkosti máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem (možnost výjezdu kočárem do oázy - cca12 TND). Dále se vydáme džípy na dobrodružství, jaké známe z rallye Paříž-Dakar v Ong Jemel - ve městě známém z filmu Hvězdné války. Uvidíme i krásné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska, starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Procházky hlavní třídou Habib Bourgiby, kde můžete obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme ke zdím arabské Medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (súku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesela a určitě neodejdejte bez nějakého toho suvenýru pro sebe. Dalším bodem je návštěva muzea Bardo, známého největší sbírkou římských mozaik a soch z celé severní Afriky, stejně jako punské sbírky. A pokud jsme v hlavním městě, nelze vynechat návštěvu historického Kartága, kde uvidíte rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských koupelí Antonia Pia z 2. stol. našeho letopočtu. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka v půvabném andaluském uměleckém městečku Sidi Bou Said. Bílá a modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a zátoku Tunisu připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo 37 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Historické představení "Světlo a zvuk" - high-tech laserová show, projekce dynamických obrazů, kde jsou stovky doplňků a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo 17 USD pro dospělého - hotely v Sousse a Monastrize, 20 EUR nebo 23 USD pro dospělého v hotelích v Mahdii, děti 2 - 12 let - 50%

Ranní plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny, kteří mají rádi lodě, moře a dobrou zábavu. Během plavby se podává občerstvení, připraven je program, zábava a pro odvážlivce koupel v hlubinách moře.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK Rainbow Tours, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Thapsus nikdy víc! Věřte mi... 27. 07. 2016

Měli jsme zájezd od Eximu. Hotel je pěkný, pláž krásná a čistá, ale tím to asi tak končí. S delegátem řeč nulová jen sliboval, jak zařídí a nikde nic. Přijeli jsme v noci, dostali klíče od pokoje... Číst zbytek recenze

Úžasný hotel, úžasní animátoři a personál, úžasná atmosféra, nádherná pláž a moře 15. 07. 2016

Tento hotel je umístěný přímo na překrásné pláži a má úžasnou magickou atmosféru, která způsobuje, že se tam všichni cítí velmi dobře a příjemně a většinou se do hotelu opakovaně vracejí. Má krásnou... Číst zbytek recenze

příjemní lidé, nádherná pláž 24. 10. 2015

Hotel je obrovský, takže ne moc osobní, ale zahradu, bazény a hlavně pláž má nádhernou. K moři jezdím každý rok a tato pláž je jedna z těch nej, je umístěná hned za zahradou hotelu, je tam krásný... Číst zbytek recenze

Pěkná dovolená v hezkém hotelu s výborným jídlem. 14. 09. 2015

Hotel je umístěn přímo u pláže, má 3 bazény, restauraci, barbeque bar a bar na terase. Jídlo je skvělé, pokud Vás obsluhuje číšník Farhat, jste v těch nejlepších rukách naprostého profesionála... Číst zbytek recenze

Dovolená 31. 10. 2014

Při příjezdu se vás budou nejspíše snažit ubytovat v suterénu. Když to ale odmítnete a budete žádat jiný pokoj, bude vám vyhověno. Hotel je čistý, výběr jídla dostatečný. Alkohol podávaný v hotelu je... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

30. 04. - 07. 05. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
13 298 Kč
30. 04. - 14. 05. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
16 055 Kč
07. 05. - 14. 05. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
13 595 Kč
21. 05. - 28. 05. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
13 205 Kč
21. 05. - 01. 06. 2020 (12 dní)
Varšava All Inclusive
14 583 Kč
21. 05. - 04. 06. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
16 788 Kč
28. 05. - 11. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
18 150 Kč
28. 05. - 04. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
14 282 Kč
28. 05. - 08. 06. 2020 (12 dní)
Katovice All Inclusive
16 429 Kč
01. 06. - 11. 06. 2020 (11 dní)
Wrocław All Inclusive
15 392 Kč
01. 06. - 08. 06. 2020 (8 dní)
Wrocław All Inclusive
13 683 Kč
01. 06. - 15. 06. 2020 (15 dní)
Wrocław All Inclusive
17 627 Kč
04. 06. - 18. 06. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
18 085 Kč
04. 06. - 15. 06. 2020 (12 dní)
Varšava All Inclusive
16 411 Kč
04. 06. - 11. 06. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
14 428 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč