Bilkay hotel Obrázek0
Bilkay hotel Obrázek1
Bilkay hotel Obrázek2
Bilkay hotel Obrázek3
Bilkay hotel Obrázek4
Bilkay hotel Obrázek5
Bilkay hotel Obrázek6
Bilkay hotel Obrázek7

Bilkay hotel

Turecko
Pobytový
Pláž do 100 m
Komorní, malý
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Bilkay hotel se nachází cca 1 km od centra města Alanya s krásným přístavem, četnými bary, restauracemi, bazarem a mnoha obchody. Nejbližší zastávka místní hromadné dopravy je cca 150 m od hotelu. Letiště v Antalyi je vzdáleno cca 125 km. Cca 100 m od hotelu se táhne krásná promenáda (podél moře), kde si lze koupit tradiční tureckou zmrzlinu z kozího mléka a čerstvě vymačkané ovocné šťávy.

Pláž
Bilkay hotel
se nachází pouhých 100 m od slavné Kleopatřiny pláže (přechod přes cestu). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 6 EUR/den/set - veřejná pláž).

Vybavení
Bilkay hotel
se skládá z hlavní budovy. 
Recepce, výtah, lobby, hlavní restaurace, bar. Bazén s odděleným brouzdalištěm, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma. Trezor (cca 15 EUR/týden). Hotel neposkytuje plážové osušky.

Pokoje
Bilkay hotel
má 60 standardních pokojů (o rozloze cca 15 m²) pro 2 dospělé osoby (možnost 1 přistýlky pro dospělou osobu v podobě normální nebo skládací postele). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha a vysoušeč vlasů), ​​individuálně nastavitelnou klimatizací, TV, telefonem, mini ledničkou, zařízeným balkonem. Na potvrzení jsou k dispozici dvoupokojové rodinné pokoje (27 m²) se dvěma koupelnami, pro max. 5 osob. Možnost přidání dětské postýlky pro dítě do 2 let - zdarma (k potvrzení přímo na místě).

Strava
All Inclusive: snídaně (8:00-9:00), pozdní snídaně (9:00-10:00), oběd (12:00-13:30), večeře (18:30-20:30). Nealkoholické a místní alkoholické nápoje jsou k dispozici v baru (10:00-22:00). Plážový bar - za poplatek. All Inclusive nezahrnuje: dovážené nápoje, džusy z čerstvě vymačkaného ovoce, tureckou kávu a zmrzlinu, konzumaci po 22:00 hodině.

Sport a zábava
Hotel neorganizuje animační program.
Plážový volejbal na pláži.
Za poplatek: vodní sporty na pláži (vodní skútry, kajaky, parasailing, potápění, šlapadla a další).

Internet
V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*** 

Webové stránky
www.bilkayhotel.com.tr

Náš názor
Skvělá poloha hotelu Bilkay hotel v blízkosti krásné Kleopatřiny pláže a v docházkové vzdálenosti od Alanye, která nabízí bohatý noční život. Doporučujeme zejména párům a těm, kteří milují večerní zábavu a prohlídky památek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné během zájezdu, služby místního průvodce (cca 30 EUR/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Turcja - Riwiera Turecka - Spokojne wakacje 50+
Kód zájezdu: TSA

Od 26.4.2019 přestaly platit v Turecku bankovky o nominální hodnotě 500 EUR. Z tohoto důvodu mějte prosím na paměti, že touto bankovkou nebude možné platit průvodci fakultativní výlety.

Důležité! Po návratu z Turecka platí pro občany ČR povinnost podstoupit test na COVID-19!
Informace o aktuálních hygienických opatřeních a vstupních podmínkách do Turecka naleznete ZDE.

Program

Speciální nabídka pro klienty 50+ • mimosezónní termíny za mnohem nižší ceny • ubytování v hotelu Bilkay Hotel *** nebo Ramira City Hotel **** • stravování All Inclusive • příjemné teploty • jeden fakultativní výlet v ceně, vybrán tak, aby se zabránilo zbytečnému spěchu • služby profesionálních polsky mluvících delegátů

Den 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den 2 - 3
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů atd.

Den 4
Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Antalye - téměř milionové metropole malebně ležící u Středozemního moře a obklopené majestátním pohořím Taurus. Město leží na smluvní hranici mezi historickými zeměmi - Lýkii na západě a Pamfýlii na východě. Prohlídku Antalye začneme návštěvou okouzlujícího přístavu, ze kterého se vydáme na dvouhodinovou plavbu po zálivu. Z paluby lodi uvidíme úchvatný vodopád Düden, jehož kaskády padají z výšky 40 metrů přímo do Středozemního moře. V Antalyi si také budeme moci koupit slavné turecké šperky. Navštívíme rovněž Archeologické muzeum a projdeme slavnou Hadriánovou bránou, která byla ve starověku jedinou cestou vedoucí do města. Dále se projdeme půvabnými uličkami nejstarší části Antalye - čtvrtí Kaleici, plnou magických zákoutí a památek. Během prohlídky přestávka na oběd (jídlo a nápoje na vlastní náklady). Večer návrat do hotelu.
 
Den 5 - 7
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů atd.
 
Den 8
Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

TURECKÁ RIVIÉRA - základní informace

Měna
TL - turecká lira. Je třeba vzít s sebou EUR nebo USD. Peníze je možné směnit ve směnárnách, na poště, v bance nebo na hotelové recepci (v hotelech je kurs zpravidla nejméně výhodný).

Úřední jazyk
Turečtina.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. Výdělky v Turecku nejsou velké a často je spropitné značnou finanční pomocí. To platí zejména u řidičů během fakultativních výletů a u číšníků v restauracích.  

Čas
V Turecku je časový posun + 1 hodina oproti České republice.

Orientační ceny
Pizza cca 20 TL; 1,5 l vody cca 1,5-2 TL; pivo v obchodě cca 9 TL. Mimo obchody s potravinami se vyplatí smlouvat.

Pošta
Pošta je označena PTT (tmavě modrý nápis na žlutém pozadí). Na poště je možné koupit pohlednice, známky, telefonní karty a směnit peníze. V některých hotelech je možné zanechat pohlednice opatřené známkou na recepci. Při koupi pohlednic je dobré hned koupit i známky letecké pošty.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a na stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Karta se 100 jednotkami za cca 5 EUR stačí na krátký mezinárodní hovor. Náklady na roaming české mobilní sítě jsou poměrně velké, proto se prosím obraťte před odjezdem na operátora k ověření sazeb.

V oblasti

Alanya
Je to v podstatě oblast v délce přes 50 km, kde se nachází četná turistická letoviska. Centrem Turecké riviéry je město Alanya s proslulou Kleopatřinou pláží a obrovským množstvím restaurací, barů, diskoték a jiné zábavy. Je to místo kde se nemůžete nudit.

Side
Městečko ležící na poloostrově láká svými krásnými plážemi, malebným přístavem jachet a dobře zachovalými památkami z římské doby: amfiteátr a Apollónův chrám. V okolí samotného Side se nachází mnoho rekreačních míst, z některých je možné dojít po pláži až do centra města. Je to skvělý nápad na večerní procházky.

Belek
Nachází se pouhých 35 km od letiště a je nejluxusnějším městem na Turecké riviéře. Zde se nachází luxusní hotely a golfová hřiště. K tomu široké písčité pláže, restaurace, obchody a zábavně-nákupní centrum.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Víza

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1.1.2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza.

Upozornění! Výše uvedené ceny víz byly uvedeny ke dni 10.8.2019 a mohou se změnit.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Turecku, na Turecké riviéře obvykle trvá od 1.6. do 30.9.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč