Ramira City Hotel Obrázek0
Ramira City Hotel Obrázek1
Ramira City Hotel Obrázek2
Ramira City Hotel Obrázek3
Ramira City Hotel Obrázek4
Ramira City Hotel Obrázek5
Ramira City Hotel Obrázek6
Ramira City Hotel Obrázek7

Ramira City Hotel

Turecko - Turecká riviéra
Pobytový
V/blízko centra
Bazén se sladkou vodou
Pro dospělé

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel se nachází v centru Alanye, pouhých 500 m od malebného přístavu a rušného centra města. V blízkosti hotelu se nachází četné bary, restaurace, bazary a obchody. Vzdálenost od letiště v Antalyi je cca 125 km.

Pláž
Slavná Kleopatřina pláž se nachází cca 600 m od hotelu. Na pláž jezdí bezplatný hotelový autobus. Lehátka, slunečníky a matrace na pláži - zdarma.

Vybavení
Recepce 24 h, lobby, 2 výtahy, hlavní restaurace, bar u bazénu, plážový bar, bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky - zdarma. Plážové osušky (zdarma, výměna cca1 EUR, cca 7 tureckých Lir).

Pokoje
Hotel má 84 prostorných, moderně zařízených standardních pokojů (o rozloze cca 18-21 m²), pro 2 dospělé osoby a osoby na přistýlce. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem (za příplatek), minibarem (voda je doplňována denně) a příslušenstvím k přípravě čaje a kávy. Všechny pokoje mají zařízený balkon.

Strava
All Inclusive: snídaně (7:30-9:30), pozdní snídaně (9:30-10:00), oběd (12:30-14:00), večeře (19:00-21:00). Nealkoholické a místní alkoholické nápoje jsou k dispozici v hodinách od 10:00-24:00. All Inclusive nezahrnuje: dovezené nápoje, čerstvě vymačkané džusy, tureckou kávu, jídlo a nápoje na pláži.

Sport a zábava
Hotel organizuje animační program ve verzi Soft: 2x týdně večerní show. Nedostatek každodenních animací kompenzuje skvělá poloha hotelu nedaleko místních atrakcí.

Internet
V areálu hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Náš názor
Ramira City Hotel je určen pouze pro osoby starší 16 let. Největší výhodou hotelu je jeho poloha v samém srdci rušné Alanye a velmi elegantní pokoje. Skvělá nabídka pro ty, kteří po opalování během dne chtějí zažít noční život v centru turistického letoviska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné během zájezdu, služby místního průvodce (cca 30 EUR/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Turcja - Riwiera Turecka - Spokojne wakacje 50+
Kód zájezdu: TSA

Od 26.4.2019 přestaly platit v Turecku bankovky o nominální hodnotě 500 EUR. Z tohoto důvodu mějte prosím na paměti, že touto bankovkou nebude možné platit průvodci fakultativní výlety.

Důležité! Po návratu z Turecka platí pro občany ČR povinnost podstoupit test na COVID-19!
Informace o aktuálních hygienických opatřeních a vstupních podmínkách do Turecka naleznete ZDE.

Program

Speciální nabídka pro klienty 50+ • mimosezónní termíny za mnohem nižší ceny • ubytování v hotelu Bilkay Hotel *** nebo Ramira City Hotel **** • stravování All Inclusive • příjemné teploty • jeden fakultativní výlet v ceně, vybrán tak, aby se zabránilo zbytečnému spěchu • služby profesionálních polsky mluvících delegátů

Den 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den 2 - 3
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů atd.

Den 4
Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Antalye - téměř milionové metropole malebně ležící u Středozemního moře a obklopené majestátním pohořím Taurus. Město leží na smluvní hranici mezi historickými zeměmi - Lýkii na západě a Pamfýlii na východě. Prohlídku Antalye začneme návštěvou okouzlujícího přístavu, ze kterého se vydáme na dvouhodinovou plavbu po zálivu. Z paluby lodi uvidíme úchvatný vodopád Düden, jehož kaskády padají z výšky 40 metrů přímo do Středozemního moře. V Antalyi si také budeme moci koupit slavné turecké šperky. Navštívíme rovněž Archeologické muzeum a projdeme slavnou Hadriánovou bránou, která byla ve starověku jedinou cestou vedoucí do města. Dále se projdeme půvabnými uličkami nejstarší části Antalye - čtvrtí Kaleici, plnou magických zákoutí a památek. Během prohlídky přestávka na oběd (jídlo a nápoje na vlastní náklady). Večer návrat do hotelu.
 
Den 5 - 7
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů atd.
 
Den 8
Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

TURECKÁ RIVIÉRA - základní informace

Měna
TL - turecká lira. Je třeba vzít s sebou EUR nebo USD. Peníze je možné směnit ve směnárnách, na poště, v bance nebo na hotelové recepci (v hotelech je kurs zpravidla nejméně výhodný).

Úřední jazyk
Turečtina.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. Výdělky v Turecku nejsou velké a často je spropitné značnou finanční pomocí. To platí zejména u řidičů během fakultativních výletů a u číšníků v restauracích.  

Čas
V Turecku je časový posun + 1 hodina oproti České republice.

Orientační ceny
Pizza cca 20 TL; 1,5 l vody cca 1,5-2 TL; pivo v obchodě cca 9 TL. Mimo obchody s potravinami se vyplatí smlouvat.

Pošta
Pošta je označena PTT (tmavě modrý nápis na žlutém pozadí). Na poště je možné koupit pohlednice, známky, telefonní karty a směnit peníze. V některých hotelech je možné zanechat pohlednice opatřené známkou na recepci. Při koupi pohlednic je dobré hned koupit i známky letecké pošty.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a na stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Karta se 100 jednotkami za cca 5 EUR stačí na krátký mezinárodní hovor. Náklady na roaming české mobilní sítě jsou poměrně velké, proto se prosím obraťte před odjezdem na operátora k ověření sazeb.

V oblasti

Alanya
Je to v podstatě oblast v délce přes 50 km, kde se nachází četná turistická letoviska. Centrem Turecké riviéry je město Alanya s proslulou Kleopatřinou pláží a obrovským množstvím restaurací, barů, diskoték a jiné zábavy. Je to místo kde se nemůžete nudit.

Side
Městečko ležící na poloostrově láká svými krásnými plážemi, malebným přístavem jachet a dobře zachovalými památkami z římské doby: amfiteátr a Apollónův chrám. V okolí samotného Side se nachází mnoho rekreačních míst, z některých je možné dojít po pláži až do centra města. Je to skvělý nápad na večerní procházky.

Belek
Nachází se pouhých 35 km od letiště a je nejluxusnějším městem na Turecké riviéře. Zde se nachází luxusní hotely a golfová hřiště. K tomu široké písčité pláže, restaurace, obchody a zábavně-nákupní centrum.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Víza

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1.1.2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza.

Upozornění! Výše uvedené ceny víz byly uvedeny ke dni 10.8.2019 a mohou se změnit.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Turecku, na Turecké riviéře obvykle trvá od 1.6. do 30.9.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč