V zemi tisíce pagod

Thajsko - Bangkok
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let) na trase Varšava - Bangkok - Varšava, přelet místními leteckými linkami na trase: Bangkok - Mandalaj, Heho - Rangún a Rangún - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu (14 snídaní, 3 obědy a 7 večeří), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem cca 260 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), jídla během výletů, nápoje k jídlům, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na barmské vízum.

Program

Bangkok a Zlatá hora (Golden Mountain) • Mandalaj a Amarapura • město nesmrtelnosti - Rangún a Zlatá pagoda Shwedagon • Bagan a vulkanická hora Popa • magické jezero Inle • rajské pláže Ngwe Saung

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Bangkoku charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola. Následně krátká prohlídka Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a výlet po Khlongach - výlet lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Během plavby návštěva Muzea královských lodí se sbírkou unikátních dlouhých veslařských lodí. Po prohlídce oběd a ubytování v hotelu. Večer pro zájemce večeře spojená s uměleckým vystoupením (za poplatek cca 2000THB, nebo cca 65 USD).

Den 3
Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Mandalaje. Následně přejezd na plavbu do Mingun, kde můžeme vidět pozůstatky nedokončené, 150 metrů vysoké pagody a největší funkční zvon na světě. Odpoledne prohlídka Mandalaje, kde uvidíme mimo jiné: pagodu Mandalay Manhamuni - chrám se slavnou sochou Buddhy Manhamuni (nejposvátnější v Barmě), Shwenandaw Kyaung - klášter, který je jedním z nejkrásnějších příkladů barmské dřevostavby. Večer ubytování a večeře v hotelu v okolí Mandalaje. (Vnitřní přelet + trasa cca 100 km)

Den 4
Po časné snídani vystěhování z hotelu. Přejezd k pagodě Kuthodaw, známé jako „největší kniha světa“, ve které se uchovává 729 mramorových tabulí s celým buddhistickým kánonem. Následně prohlídka Shwenandaw Kyaung - klášter, který je jedním z nejkrásnějších příkladů barmské dřevostavby. Následně prohlídka nedaleké Amarapury - bývalého hlavního města Horní Barmy - nazývaného jako Město nesmrtelnosti. Navštívíme mimo jiné: klášter Mahagandayon, ve kterém můžeme vidět každodenní život mnichů a most U-Bein - vratký, 1,2 km dlouhý most, vyrobený z teakového dřeva. Kolem poledne přejezd do Baganu. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Baganu. (Trasa cca 190 km)

Den 5
Po snídani odjezd na prohlídku Baganu, kterou začneme na trhu Nyaung Oo, kde kromě nákupů budeme moci sledovat místní řemeslníky při práci. Následně přejezd k „archeologické zóně“ Bagan, kde se v dobrém stavu zachovalo cca 2000 chrámů roztroušených po širokém okolí. Například: pagoda Shwezigon z 11. století a svatyně Ananda, se čtyřmi sochami Buddhy zobrazujícími postupné fáze dosažení nirvány. Oběd. Prohlídku zakončíme návštěvou místní továrny, která vyrábí baganské speciality. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumávání Baganu nebo na odpočinek. Večer pro zájemce (za příplatek cca 15 USD) odjezd na západ slunce a večeři v místní restauraci. Přenocování. (Trasa cca 20 km)

Den 6
Volný čas v hotelu. Po snídani pro zájemce (za poplatek) přejezd na kole/bryčkách mezi nejatraktivnější chrámy Baganu a můžete pozorovat idylickou krajinu středověkého Bagánu. V ceně oběd v místní restauraci.

Den 7
Po časné snídani transfer na letiště a přelet do Heho. Po přistání pojedeme do Kakku, jednoho z nejvíce magických míst v Barmě. Projdeme přes dva tisíce stúp, které vypadají jako obrovský kamenný les. Poté budeme pokračovat do oblasti jezera Inle. Možnost navštívit v krásně položené krajině vinařství (jedno ze dvou v zemi) s možností degustace pro zájemce. Večeře a ubytování v hotelu, nocleh. (Vnitrostátní přelet + trasa cca 150 km).

Den 8
Po časné snídani se vydáme směrem k jedinečnému a magickému jezeru Inle, které se nachází 900 m n. m. a měří více než 20 km. Dojedeme do přístavu Nyaung Shwe, odkud poplujeme do vesnice Innpawkhone. V jejím okolí uvidíme řemeslné dílny, ve kterých jsou vyráběny tkaniny z hedvábí, tradiční loděnici a výrobnu doutníků. Pokud bude dostatek času, pro zájemce návštěva pagody Phaung Daw U, kláštera Nga Phae Chaung a plovoucích zahrad. Odpoledne budeme pokračovat v prozkoumávání okolí jezera Inle. Poplujeme lodí malebnou řekou do Indain, kde uvidíme komplex pagod ze 17. století. Večeře a návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a přelet do Rangúnu. Následně přejezd autobusem do Bago, bývalého hlavního města Monů. Uvidíme monumentální 55 metrů velkou sochu ležícího  Buddhy Shwethalyaung. Následně návštěva paláce Kanbawzathadi. Po prohlídce přejedeme do Kyaikto na večeři a přenocování. (Trasa cca 190 km + vnitřní přelet)

Den 10
Po časné snídani přejezd na pozorování východu slunce k slavné buddhistické svatyni na vrcholu Kyaikto. Na vrcholu hory se nachází tzv. Zlatá skála, která je cílem pouti věřících z celé Barmy. Odtud budeme moci obdivovat široké panorama okolních hor. Následně transfer do Rangúnu. Vydáme se k umělému jezeru Kandawgyi, odkud se rozprostírá jedinečný výhled na mnoho zajímavostí na břehu jezera, včetně pagody Shwedagon a impozantní královské lodě Karaweik. Odpoledne navštívíme nejslavnější pagodu v hlavním městě Barmy - Shwedagon - seskupení chrámů z 6 století př. n. l. Pagoda je téměř 100 metrů vysoká a je obklopena 64 menšími pagodami - je to jedna ze svatyní uchovávající relikvie Buddhy. Svatyni pokrývá 13 tisíc zlatých plátků a vrcholek je ozdoben diamanty a drahými kameny (včetně 76 karátového diamantu). Oběd a pokud možno volný čas na nákupy. Večer pro zájemce večeře spojená s ukázkou místních lidových tanců (za příplatek cca 40 USD). Ubytování a přenocování v Rangúnu. (Trasa cca 170 km).

Den 11
Po snídani vystěhování z hotelu, přejezd do Ngwe Saung. Ubytování v hotelu u pláže, volný čas, přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 12 - 14
Pobyt na pláži v Ngwe Saung (stravování - pouze snídaně). Volný čas na odpočinek, koupání a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na letiště v Rangúnu a přelet do Bangkoku. Transfer do hotelu, rozlučková večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 16
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Upozornění k programu!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce průvodců během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský průvodce právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku.
- V některých objektech jsou vybírány poplatky za fotografování a filmování.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Chrámy v Barmě se navštěvují vždy naboso - bez obuvi a ponožek.
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Let 
Přímý let komfortním letounem společnosti PLL LOT typ DREAMLINER s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Během podávání jídla obdrží klienti zdarma také minerální vodu, kávu nebo čaj. Ostatní nealkoholické a alkoholické nápoje a další položky ze Sky menu jsou za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytne letecká společnost LOT jiné letadlo podobného standardu (přímý let).

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze lze směnit v mnoha bankách, směnárnách a hotelech. V Thajsku nejsou přijímány bankovky 50 USD a 100 USD staré edice (s malými podobiznami prezidentů, vydané před rokem 1996). USD nebo EUR musí být v bezvadném stavu, nemohou být zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. V opačném případě nebudou moci být směněny na místní měnu v Barmě (kiaty).

Hodnocení klientů

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/w-krainie-tysiaca-pagod/zakwaterowanie-tab

Informace o hotelech

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu *** podle hodnocení organizátora, mějte prosím na paměti, že v Barmě se standardy hotelů mohou mírně lišit od evropských norem (v Thajsku a Barmě neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotely přenechávají kategorizaci organizátorům zájezdů).
Pokoje: skromně, ale pohodlně zařízené pokoje s koupelnou. Ve většině TV, klimatizace a telefon, někdy minibar (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Pobytová část

Hotely kategorie min. **** - ubytování v hotelu Aureum Palace Resort (místní kategorie 5*) v Ngwesaung nebo v podobném.
Pokoje: komfortní pokoje s koupelnou, TV, klimatizací, telefonem, minibarem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Vybavení: v hotelech je recepce, restaurace a obvykle bar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu


02. 11. - 18. 11. 2019 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
60 300 Kč
09. 11. - 25. 11. 2019 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
61 525 Kč
16. 11. - 02. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
60 480 Kč
23. 11. - 09. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
58 648 Kč
30. 11. - 16. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
57 431 Kč
07. 12. - 23. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
55 724 Kč
14. 12. - 30. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
56 033 Kč
21. 12. - 06. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
67 192 Kč
28. 12. - 13. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
64 137 Kč
04. 01. - 20. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
64 269 Kč
11. 01. - 27. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
65 052 Kč
18. 01. - 03. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
58 648 Kč
25. 01. - 10. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
60 478 Kč
01. 02. - 17. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
61 698 Kč
08. 02. - 24. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
63 835 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč