Ubytování RPC Obrázek0
Ubytování RPC Obrázek1
Ubytování RPC Obrázek2
Ubytování RPC Obrázek3
Ubytování RPC Obrázek4
Ubytování RPC Obrázek5
Ubytování RPC Obrázek6
Ubytování RPC Obrázek7
Ubytování RPC Obrázek8
Ubytování RPC Obrázek9
Ubytování RPC Obrázek10
Ubytování RPC Obrázek11
Ubytování RPC Obrázek12
Ubytování RPC Obrázek13
Ubytování RPC Obrázek14

Ve stínu Stolové hory

Jihoafrická republika - Johannesburg
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely/Logde *** standard - nachází se na území nebo v blízkosti národních parků (možnost ubytování ve stanových lodgiích).

Pokoje: ve všech hotelech vybavené sociálním zařízením, často mini barem (za poplatek) a televizorem. Ve většině hotelů jsou pokoje klimatizované.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem) na trase Varšava - Johannesburg a Kapské Město - Varšava, vnitřní přelet na trase Johannesburg - Kapské Město, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem u menších skupin, ubytování v hotelech nebo v *** lodgiích (možnost ubytování také ve stanových lodgiích) - 8 nocí, stravování: snídaně a večeře, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd., další jídla a nápoje, fakultativní výlety. Orientační náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného) - cca 435 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku.

Upozornění! Výše uvedené ceny a výše poplatků za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 20. 3. 2018 a mohou být změněny.

Název zájezdu v polském jazyce: W cieniu Góry Stołowej
Kód zájezdu: RPC

Program

Kapské Město a Stolová hora - jeden ze 7 nových divů přírody • Krugerův národní park - safari v největším parku Afriky • na konci světa - mys Dobré naděje • tučňáci na Boulders Beach • Johannesburg - diamanty a zlato • Lion Park a krmení žiraf • Pretoria • přejezd malebnou Panorama Route

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Johannesburgu pravidelnou linkou s přestupem. 

Den 2
Přílet do Johannesburgu podle letového řádu. Následně se vydáme na prohlídku Johannesburgu. Během přejezdu městem uvidíte budovy prvních burz a University of Witwaterswand, jejímž žákem byl první černošský prezident JAR - Nelson Mandela. Následně přejezd do Soweto, města sousedícího s Johannesburgem, kde byla v roce 1955 podepsána Charta svobody, která vytvořila základ dnešní ústavy JAR. Navštívíme čtvrť Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Navštívíme dům Nelsona Mandely (vnitřek). Uvidíme také jednu z největších a nejlepších nemocnic v Jižní Africe. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km) 

Den 3
Po snídani se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a surikaty. Velkou atrakcí bude krmení žirafy (jídlo lze zakoupit na místě). 
Následně přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města Jižní Afriky. V Pretorii uvidíme historické centrum s Národním divadlem, Church Square, Justičním palácem, radnicí a Unijními budovami, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou. Navštívíme Krugerův dům, dům prezidenta Transvaalské republiky do roku 1902 a Památník Voortrekkerů - prvních osadníků. Na závěr vyjedeme lanovkou postavenou v roce 1973, rozkládající se na pohoří Magaliesberg a nabízející panoramatické výhledy na přehradu Hartbeespoort Dam a okolí Magaliesbergu, které je známé díky rozmanité fauně a flóře a krásným údolím. Nachází se ve vzdálenosti 1 km na východ od města Hartbeespoort a je nejdelší mono-lanovkou v Africe. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)
 
Den 4
Po snídani odjezd na jednu z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše cca 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales a následně zastavíme na fotografování u vodopádu Lisbon. Ubytování v lodgiích (možnost ubytování také ve stanových lodgiích) v okolí Krugerova národního parku. Večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 5
Po snídani, v brzkých ranních hodinách, odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Rozkládá na ploše o délce cca 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a jeho plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem cca 150 druhů savců a cca 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, bílého nosorožce, levharta a buvola. Návrat do lodgie kolem 16:00 hodiny, večeře a přenocování.
 
Den 6
Po snídani volný den určen k odpočinku v lodgiích. Doporučujeme odpočinek u bazénu nebo jeden z výletů po okolí (fakultativní výlety za příplatek):
- Interakce se slony (cca 75 USD/os.); 
- Večerní safari (v závislosti na počtu zájemců, cena od cca 95 USD/os.); 
- Návštěva kmene Shangaan (Upozornění! Pouze v anglickém jazyce, cena cca 45 USD/os.). Podrobné informace o fakultativních výletech uvede průvodce zájezdu. Večeře v hotelu.

Den 7
Po časné snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat, s nimiž sdílíme 98% DNA! Mnoho let výzkumu, velká láska k těmto zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi jsou jedni z mála zvířat, která používají nástroje. V Institutu jsou zvířata odebraná předchozím majitelům, kteří je drželi v nevhodných podmínkách, stejně jako osiřelí nebo zranění jedinci. V tomto polopřirozeném prostředí se snaží pracovníci institutu vytvořit svým chráněncům ty nejlepší podmínky. Procházka s průvodcem, který nás seznámí s často smutnými příběhy šimpanzů a s jejich chováním. Budeme také svědky krmení stáda. Návštěva Institutu určitě zůstane na dlouho v paměti. Následně návštěva Botanické zahrady Lowveld Garden. Během procházky deštným pralesem uvidíme různé druhy dřevin, které se v této oblasti vyskytují. Přejezd do hotelu v okolí Johannesburgu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 8
Po snídani přelet do Kapského Města. Následně přejezd historickou částí města, uvidíme mimo jiné: hrad Dobré naděje, městskou radnici, náměstí Grande Parade. Poté procházka v zahradách Indické společnosti a po malajské čtvrti Bo-Kaap. Následně (v závislosti na počasí a dočasných opravách) výjezd na Stolovou horu (1086 m n. m.), která patří mezi 7 nových přírodních divů světa. K jejímu úpatí vede klikatá cesta, která nabízí nádherný výhled na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Na vrcholek vyjedeme lanovkou, jejíž kabinky se otáčejí kolem své osy. V případě nepříznivého počasí možnost změny tohoto bodu programu na výjezd na Signální horu (Signal Hill). Ve večerních hodinách večeře v jedné z nejzajímavějších restaurací v Kapském Městě - Gold Restaurant. Je to úžasný, nejen kulinářský zážitek. Na začátku, během 30minutového workshopu, budeme mít příležitost naučit se hrát na africké bubny. Poté nás čeká skutečný zážitek a cesta po kulinářské mapě Afriky. Budeme mít možnost ochutnat pokrmy mimo jiné: z Egypta, Tuniska, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, Jihoafrické republiky a mnoha dalších (menu v restauraci se mění pravidelně jednou za čtyři měsíce - aktuální nabídku uvede průvodce na místě). Během jídla uvidíme vystoupení umělců prezentujících různobarevné příběhy a tradice prostřednictvím hudby a tance. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 9
Po snídani výlet podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor). Příjezd k Přírodní rezervaci mysu Dobré naděje, kde uvidíme specifickou přímořskou rostlinu (fynbos). Mys je jedním z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva oceánské proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud. Za slunečného počasí je možné vidět různé odstíny těchto oceánských proudů. Mys byl pojmenován jeho portugalskými objeviteli „mysem Bouří“. Během posledních 4 století prokázal platnost tohoto jména, protože se zde potopilo více než 500 lodí. Jednou z nich byl slavný Bludný Holanďan, o kterém se do dnešního dne tradují legendy. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (sestup je po schodech). Zpáteční cesta vede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky. Navštívíme pláž Boulders, obývanou několika tisíci afrických tučňáků. Na závěr dne plavba katamaránem a obdivování slavného kapského západu slunce z pohledu oceánu. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 10
Po snídani volný čas na odpočinek a další atrakce - do doby odjezdu na letiště. Možnost využití následujících výletů: Plavba na ostrov Robben Island (realizace výletů závisí na aktuálním počasí, cena závisí na počtu zájemců od cca 50 do cca 85 USD/os.); Stellenbosch nebo Franschoek a ochutnávka místního vína (za poplatek od cca 50 do cca 85 USD/os.). Podrobné informace o fakultativních výletech uvede průvodce zájezdu. Odpoledne transfer na letiště v Kapském Městě a večerní odlet do Polska (s přestupem).

Den 11
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.
- Váhový limit zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg u hlavního zavazadla a 7 kg u příručního zavazadla.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Očkování
JAR - není povinné očkování. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A, hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty.

Všeobecné pokyny - Krugerův národní park (Kruger National Park):
- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.
- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.

Víza

Občané ČR, kteří do Jihoafrické republiky cestují za turistickým či obchodním účelem, nepotřebují pro pobyt do 90 dnů vízum. Občané, kteří mají jiné než české občanství, mohou podléhat jiným vízovým podmínkám.

Cestovní pas
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. Podle změn v imigračním zákoně Jihoafrické republiky musí být cestovní pasy, kterými se budou klienti legitimovat vydány po 24. listopadu 2005, na dobu nejméně 10 let (děti min. 5 let) a musí mít alespoň 2 prázdné stránky.

Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.
 
Cestování nezletilých!
Nezletilé osoby cestující do Jihoafrické republiky jsou povinny mít následující dokumenty:
- v případě nezletilého dítěte cestujícího z/do JAR s oběma rodiči, je nutno mít rodný list dítěte a jeho překlad do angličtiny.
- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s jedním z rodičů, budete potřebovat písemný souhlas druhého rodiče s cestováním dítěte do/z JAR. 
Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen (v případě dokumentu vydaného v České republice). Vzor souhlasu vám radi zašleme. Osvobození od souhlasu druhého rodiče s cestováním s malým dítětem bude možné pouze tehdy, pokud máte výhradní rodičovskou povinnost (bude nezbytné předložit konečný rozsudek rodinného soudu, v tomto případě přeložený do angličtiny), nebo smrt druhého rodiče (je nutno předložit úmrtní list přeložený do angličtiny).
- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s opatrovníky (např. s prarodiči), budete potřebovat písemný souhlas obou rodičů (podobně jak je popsáno výše) a fotokopii dokladu totožnosti obou rodičů.
Jihoafrická strana oznámila bezvýhradní vymáhání vlastnictví výše zmíněné dokumentace.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/w-cieniu-gory-stolowej/zakwaterowanie-rpc

Nejbližší termíny do hotelu

18. 12. - 28. 12. 2019 (11 dní)
Varšava Polopenze
48 832 Kč
27. 12. - 06. 01. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
55 480 Kč
08. 01. - 18. 01. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
49 313 Kč
22. 01. - 01. 02. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
49 730 Kč
05. 02. - 15. 02. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
48 549 Kč
19. 02. - 29. 02. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
49 662 Kč
04. 03. - 14. 03. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
48 752 Kč
18. 03. - 28. 03. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
49 618 Kč
01. 04. - 11. 04. 2020 (11 dní)
Varšava Polopenze
48 374 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč