Ubytování CWE Obrázek0
Ubytování CWE Obrázek1
Ubytování CWE Obrázek2
Ubytování CWE Obrázek3
Ubytování CWE Obrázek4
Ubytování CWE Obrázek5
Ubytování CWE Obrázek6
Ubytování CWE Obrázek7
Ubytování CWE Obrázek8
Ubytování CWE Obrázek9
Ubytování CWE Obrázek10

Velikonoce v Chorvatsku

Chorvatsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

**/*** hotely

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnami a ve většině hotelů s TV.

Vybavení: recepce, bar, restaurace.

Strava: snídaně a večeře.

Náš názor: Umístění hotelu u moře poskytuje skvělý výchozí bod k výletům, ale také možnost odpočinku po prohlídkách.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (6 nocí), stravování: snídaně a večeře (včetně velikonoční snídaně), turistický program (viz níže), služby polsky mluvícího průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, systém Tour Guide, pobytovou taxu - cca 1 EUR/den/os. (v závislosti na umístění hotelu) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a služeb místních průvodců (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 127 EUR/os. 

Název zájezdu v polském jazyce: Wielkanoc w Chorwacji
Kód zájezdu: CWE

Program

Velikonoční tradice v Chorvatsku ● Hvar - mystický průvod, nehmotné dědictví UNESCO ● slavnostní velikonoční snídaně ● nejkrásnější dalmatská města - Split, Trogir, Šibenik, Zadar ● Velikonoční pondělí ve vesnici Gračišće - čili na Pomlázku místo vody víno ● Motovun, Poreč a Rovinj - malebná istrijská města

Den 1

Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd do Chorvatska přes Česko, Rakousko a Slovinsko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.

Den 2
Příjezd do Šibeniku, který je nejstarším městem Chorvatů. Na rozdíl od jiných dalmatských měst postavených Řeky a Římany, byl založen v 9. století chorvatskými králi. Navštívíme pozoruhodnou katedrálu sv. Jakuba - mistrovské dílo goticko-renesanční architektury (seznam UNESCO), která se nachází na náměstí a je celá z kamene. Katedrálu zdobí 71 realistických soch lidských hlav, které vytvořil stavitel katedrály Juraj Dalmatinca. Velmi realisticky zobrazují tehdejší obyvatele Šibeniku. Staré město Šibeniku s mnoha úzkými kamennými uličkami a malebnými schody je místem plným kouzla a fascinující atmosféry. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 3
Po snídani přejezd do Splitu - největšího města Dalmácie. Uvidíme staré město (UNESCO), jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Uvidíme mimo jiné: antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, mauzoleum císaře a malebný přístav. Společně s rozvojem města se bývalá rezidence císaře vnořila do pozdější zástavby a dnes vytváří jedinečnou kombinaci architektonických stylů různých epoch. Po prohlídce města doporučujeme procházku mezi palmami slavnou přímořskou promenádou - Riva. Odpoledne plavba trajektem na ostrov Hvar, večeře, přenocování v hotelu na Hvaru. Pro zájemce možnost zúčastnit se tradičního průvodu, zapsaného na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Je to nejznámější obřad a bohoslužba Velikonoční triduum. Průvod konající se na Zelený čtvrtek trvá osm hodin. V noci ze čtvrtka na pátek vyrážejí průvody souběžně ze šesti měst na ostrově a putují ve směru hodinových ručiček, aby se vrátily tam, odkud vyrazily. Účastníci přes noc přejdou cca 22 km. V čele průvodu kráčí naboso „křížonoš“, tedy osoba nesoucí 18kilový kříž. Na tuto čestnou funkci se čeká v dlouhé řadě až 20 let.

Den 4
Po snídani zveme na výlet po ostrově Hvar. Hvar je jedním z nejkrásnějších a nejslunnějších ostrovů v Evropě (slunce zde svítí 300 dní v roce). Je obklopen křišťálově modrým mořem, mění se mnoha barvami, především díky pěstování levandule a nachází se zde četné vinice a olivové háje. Hvar leží na křižovatce námořních tras, dnes je jedním z nejdůležitějších jachtařských přístavů. Navštívíme Stari Grad a uvidíme mimo jiné: barokní kostel sv. Štěpána, Městské muzeum, dům-tvrz P. Hektoroviće- slavného obyvatele ostrova (básníka z období renesance). Projdeme se nádhernými úzkými uličkami města, které nejlépe odrážejí atmosféru tohoto místa. Následně přejezd do Hvaru - největšího města na ostrově, známého krásnými památkami a bohatým nočním životem. Nad městem se tyčí tvrz Spanjola, z níž se rozprostírá nádherný výhled na Paklené ostrovy (neboli Smolné ostrovy). Uvidíme mimo jiné: jedno z nejstarších divadel v Evropě, arzenál, katedrálu sv. Štěpána a benediktinský klášter, ve kterém sestry vyrábějí krajky z nití agáve. Odpoledne čas na odpočinek a večer doporučujeme zúčastnit se zpívaného průvodu ve Starim Gradu, během kterého budeme moci slyšet nádherné hlasy zpěváků starogradských klapa písní, čili pěveckých souborů předvádějících tradiční lidové písně, nejčastěji a capella. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani přejezd trajektem do Splitu. Následně přejedeme do Trogiru, který je dokonalým příkladem kontinuity města. Uspořádání ulic tohoto ostrovního osídlení sahá až do řeckých časů a pozdější vládci jej zkrášlovali jedinečnými veřejnými a obytnými budovami a pevnostmi. Uvidíme mimo jiné: goticko-renesanční radnici z přelomu 14. a 15. století a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Trogir, jako jedno z nejzachovalejších románsko-gotických měst ve střední Evropě, byl zařazen na seznam UNESCO. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po slavnostní velikonoční snídani v hotelu pro zájemce možnost účasti na velikonoční mši. Přejezd do Zadaru. Prohlídka nejdůležitějšího města Severní Dalmácie. Uvidíme: antické Fórum, rotundu sv. Donata, nejcennější sakrální památku Zadaru - románskou katedrálu sv. Anastázie. Procházka pobřežím, kterým se procházel mimo jiné slavný Alfred Hitchcock. Zaposloucháme se do unikátního zvuku mořských varhan, jedné z největších atrakcí města. Následně přejezd do hotelu v okolí Rijeky, večeře a přenocování.

Den 7
Na Velikonoční pondělí (po snídani) přejedeme do půvabného městečka Gračišće na Istrijském poloostrově, kde ti nejlepší istrijští vinaři tradičně prezentují svá vína již přes 20 let. Rádi plní skleničky hostů, které dostávají u vstupu do města. Takto lze procházet od konoby do konoby až do večera... Budeme mít příležitost ochutnat mimo jiné nejlepší víno malvazija v Chorvatsku. Na Velikonoční pondělí v Gračišće nemusí být dostatek vody, ale víno by nemělo chybět. Následně přejedeme do srdce Istrie, známého naleziště lanýžů - Motovunu, malebně umístěného na kopci, obklopeného obrannými zdmi, odkud je nádherný výhled na nedaleké vinice a lesy. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Štěpána, obranné zdi a spoustu klimatických kamenných uliček. Doporučujeme ochutnat pokrmy s lanýži servírované v místních restauracích nebo nakoupit lanýžový olej nebo sýr s lanýži. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8 
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do malebného města Rovinj - oblíbeného města umělců, nazývaného chorvatským Saint Tropez (katedrála sv. Eufémie, radnice, věž s hodinami). Následně přejezd do Poreče. Během cesty uvidíme Limský kanál - úzký, do pevniny hluboce zařízlý záliv, geomorfologický fenomén, nyní místo chovu mušlí a ústřic. Návštěva města Poreč. Uvidíme mimo jiné Eufrazskou baziliku, jednu z nejkrásnějších raně byzantských budov v Evropě (na seznamu UNESCO), barokní kostel sv. Marie, gotické domy na ulici Decumanus. Přejezd do Polska přes Slovinsko, Rakousko a Českou republiku.
 
Den 9
Návrat do Polska.  

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč