Ubytování VBX Obrázek0
Ubytování VBX Obrázek1
Ubytování VBX Obrázek2
Ubytování VBX Obrázek3
Ubytování VBX Obrázek4
Ubytování VBX Obrázek5
Ubytování VBX Obrázek6
Ubytování VBX Obrázek7
Ubytování VBX Obrázek8

Vídeň a Budapešť - perly Dunaje (pro pohodlné)

Rakousko - Vídeň
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely *** - obvykle se nachází mimo centra měst (3 noci: v okolí Budapešti - 1 noc, v okolí Vídně - 2 noci).   
 
Pokoje: jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou, TV.

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace, bar a recepce.

Strava: snídaně formou bufetu.

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (3 noci), stravování: 3 snídaně, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, plavbu lodí v Budapešti a systém TOUR GUIDE - orientační náklady na účast v programu cca 118 EUR/os. (platí se na místě), pobytovou taxu cca 7 EUR/os. (platí se přímo v hotelech). Za příplatek (pro zájemce): 1 večeře ve Vídni - cca 27 EUR/os., večeře v hospodě Heuriger - cca 30 EUR/os., vinné sklepy s večeří v Budapešti - cca 36 EUR/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Wiedeń i Budapeszt - perły Dunaju dla wygodnych

Program

Gellértova hora a panorama Budapešti • plavba lodí v Budapešti • vinné sklepy Budafok a vynikající maďarská vína • staré město a ulice luxusu Graben a Kohlmarkt • Schönbrunn - letní rezidence rakouských císařů a malebné zahrady • kopec Kahlenberg • večer v hospodě - Heuriger • přejezd do Vídně během dne • NOVINKA! Prohlídka Muzea dějin umění (s průvodcem)

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Příjezd do hotelu v Budapešti (nebo okolí) v cca 21:30. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 450 km od polských hranic)  

Den 2
Po snídani vystěhování a přejezd do centra maďarského hlavního města. Prohlídku začneme plavbou lodí, během níž uvidíme nejvýznamnější budovy města, jako např.: parlament, hradní vrch a nádherné mosty spojující dvě části města. Následně výjezd na Hradní vrch, odkud začneme procházku nádvořími královského paláce a uličkami starého budínského města. Za pozornost stojí Matyášův chrám a Rybářská bašta, ze kterých je krásný výhled na nížinnou část města - Pešť. Přestávka na kávu v jedné z mnoha kaváren. Následně krátká prohlídka Pešti, během níž uvidíme: náměstí Hrdinů se slavnou ulicí národního hrdiny - Andrássyho a hrad Vajdahunyad. Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 36 EUR/os.) přejezd do čtvrti Budafok, která je známá díky sklepům a nejdelším „vinařským chodbám“ na světě, jejíž délka je cca 120 km. V programu návštěva známé maďarské rodiny vinařů, kteří po generace pěstují vinnou révu a mají své vinice ve slavných vinařských oblastech Maďarska: Pákozd a Szekszárd. Během prohlídky sklepů se seznámíme s tradicí pěstování vinné révy v Maďarsku, ochutnáme vynikající vína a pochoutky maďarské kuchyně. Klientům, kteří nebudou chtít navštívit vinné sklepy, doporučujeme trávit volný čas na promenádě Váci s četnými kavárnami, restauracemi a obchody se suvenýry nebo na dunajském nábřeží. Odjezd z Budapešti kolem 19:00 hodiny. Večer v cca 22:30 příjezd do okolí Vídně, ubytování a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 3
Po snídani navštívíme Vídeň. Prohlídku začneme přejezdem po Staroměstském bulváru zvaném „Ring“. Během prohlídky uvidíme mimo jiné budovy: Uměleckohistorického muzea, Přírodovědného muzea, parlamentu, radnice, dvorního divadla, Votivního kostela a Vídeňské státní opery. Poznáme také jinou stranu rakouského hlavního města s moderními architektonickými prvky umístěnými na Dunaji, mimo jiné budovu OSN. Následně procházka starým městem, mimo jiné uličkou luxusu Kohlmarkt, kde kdysi žil Fryderyk Chopin a jednou z nejelegantnějších Graben, vedle které stojí barokní Morový sloup postavený v roce 1679 po zastavení morové epidemie. Uvidíme také zimní sídlo Habsburků - Hofburg, procházka nejdůležitějšími nádvořími. Navštívíme katedrálu sv. Štěpána známou díky barevným střešním taškám. Prohlédneme si také Vídeňskou státní operu - jeden z nejznámějších operních domů na světě (nebo Musikverein - Vídeňský Hudební spolek, odkud se vysílá novoroční koncert). Přejezd na kopec Kahlenberg spojený s „bitvou u Vídně“ a známý jako místo spojené se záchranou Vídně pod velením polského krále Jana III. Sobieského. Pro zájemce regionální večeře v hostinci Heuriger v bývalé vesnici Neustift (za příplatek cca 32 EUR/os.). Návrat do hotelu v okolí Vídně, přenocování. (Trasa cca 100 km)
 
Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Tento den navštívíme místo plné barev a neobvyklé architektury - Hundertwasserův dům. Jedná se o architekta, který tvrdil, že přímka je nemorální. Tento křivý, barevný a asymetrický činžovní dům se odlišuje od zbytku budov a je jednou z největších atrakcí města. Následně přejezd k barokní budově - Belwedere. Tento palác kdysi patřil významnému rakouskému vůdci knížeti Evženovi Savojskému. Krátká procházka mezi historickými budovami. Přejezd do bývalé habsburské letní barokní rezidence - Schönbrunn. Během prohlídky paláce se seznámíme s historií rodiny Habsburků a budeme obdivovat nádherné císařské komnaty. Volný čas v krásně vyzdobených zahradách komplexu. V městském parku uvidíme sochu „krále valčíku“ - Straussova syna. Tento den doporučujeme setkání s uměním. Návštěva Muzea dějin umění je pastvou pro ducha a setkáním s takovými skvělými jmény jako Pieter Bruegle, Peter Rubens, Tizian, Jan van Eyck, Caravaggio, Rembrandt nebo Rafael Santi a mnoho dalších. Muzeum má jeden z nejznámějších Kunstkammer (kabinetů kuriozit) na světě s nádhernými předměty, jako Celliniho slánka (16. století), drahé kameny s magickými vlastnostmi, sochy z kostí ze slonoviny a kostí z nosorožců, rané „automaty“ a „hračky“ ze 16. a 17. století. Volný čas v muzeu k samostatnému objevování egyptského nebo římského umění. Následně něco pro tělo, čili večeře v restauraci v centru (pro zájemce, za příplatek cca 27 EUR/os.). Odjezd z Vídně kolem 19:00 hodiny. Přejezd přes Česko. Večerní zastávka ve Znojmě. (Trasa cca 360 km k hranicím s Polskem)

Den 5
Příjezd do Polska v časných ranních hodinách (Woszczyce cca 0:30).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno. 
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč