Ubytování VTS Obrázek0
Ubytování VTS Obrázek1
Ubytování VTS Obrázek2
Ubytování VTS Obrázek3
Ubytování VTS Obrázek4
Ubytování VTS Obrázek5
Ubytování VTS Obrázek6
Ubytování VTS Obrázek7
Ubytování VTS Obrázek8
Ubytování VTS Obrázek9
Ubytování VTS Obrázek10
Ubytování VTS Obrázek11
Ubytování VTS Obrázek12

Vietnam ve slaměném klobouku

Vietnam - Ho Chi Minh / Sajgon
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely kategorie 3* a v Hoi An v hotelu kategorie 4* přímo u pláže (mějte prosím na paměti, že standard hotelů ve Vietnamu se může mírně lišit od evropských norem).

Pokoje: skromné, ale pohodlně zařízené pokoje s koupelnou. Jsou vybaveny TV, klimatizací a telefonem, často minibarem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky).

Vybavení: v hotelech je k dispozici recepce, restaurace a bar. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Saigon a Hanoj - Varšava (s přestupem na jednom z evropských letišť, na jednom z letišť Arabského poloostrova nebo v Istanbulu), přelet místními leteckými linkami na trase: Saigon - Hue, ubytování v hotelech (12 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel (celkem cca 195 USD, platí se průvodci na místě), další jídla během výletu, nápoje k jídlům a jiné osobní výdaje. V základní ceně nejsou zahrnuty náklady na vyřízení vietnamského víza - vízová procedura je popsána níže. Povinné poplatky za zprostředkování víza byly připočteny k rezervaci.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Vietnamu.

Název zájezdu v polském jazyce: Wietnam w słomkowym kapeluszu
Kód zájezdu: VTS

Program

Ho Chi Minh City a delta Mekongu • partyzánské tunely Cu Chi • pláže středního Vietnamu • dávná demilitarizovaná zóna a tunely Vinh Moc • Ninh Binh - Ha Long na pevnině • Hanoj a úchvatná zátoka Ha Long

Den 1
Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet pravidelnou linkou do Saigonu (s přestupem na jednom z evropských letišť, v Istanbulu nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova).

Den 2
Přílet do Saigonu. Transfer z letiště do hotelu a ubytování. Odpoledne volný čas na nákupy a samostatné procházky městem. Uvítací večeře v hotelu v Saigonu, přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd na prohlídku Ho Či Minova Města (Ho Chi Minh City), kde uvidíme mimo jiné: Muzeum pozůstatků války, katedrálu Notre Dame a historickou Hlavní poštu. Procházka ulicemi Dong Khoi a Nguyen Hue ve směru radnice a Muzea válečných zločinů, přes náměstí Cho Lon do čínské čtvrti a k pagodě Thien Hau. Během prohlídky oběd v místní restauraci. Přenocování v hotelu v Saigonu.

Den 4
Po snídani přejezd k deltě Mekongu. Začneme plavbou lodí po plovoucím trhu Cai Be. Následně budeme pokračovat v plavbě lodí po řece Mekong, která tvoří neuvěřitelné bludiště odnoží, kanálů a jezer. Výjimečně působivé jsou domy plovoucí na vodě nebo stojící hned u břehu a také trhy uprostřed řeky. Na závěr navštívíme trh Vinh Long a uvidíte tradiční vystoupení se zpěvem charakteristickým pro danou oblast. Během prohlídky oběd. Přenocování ve městě Can Tho. (Trasa cca 170 km)

Den 5
Po snídani plavba lodí po další malebné části Mekongu. Uvidíme mimo jiné: plovoucí trh Cai Rang a podmanivou scenérii každodenního života řeky Mekong. Po skončení plavby oběd v místní restauraci. Transfer do hotelu v Saigonu a přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 6
Snídaně. Volný čas k samostatnému prozkoumávání města, nákupy nebo pro zájemce celodenní výlet do okolí Saigonu. Uvidíme slavné partyzánské tunely Cu Chi - symbol války Vietcongu s cizími vojsky. Tunely sloužily v době války jako kryty, zásobovací trasy, sklady zbraní, nemocnice. Navštívíme také neobvyklý chrám v Tay Ninh, který je hlavním centrem synkretického monoteistického náboženství Cao Dai. Během prohlídky oběd (cena výletu s obědem - cca 50 USD). Přenocování v Saigonu.
 
Den 7
Po snídani transfer na letiště a přelet do města Hue. Následně přejezd do města Hoi An. Večer ukázka slavných „vodních loutek“. Ubytování a přenocování v hotelu ve městě Hoi An. (Vnitřní přelet + trasa cca 130 km)
 
Den 8 - 9
Snídaně a volný čas na opalování a odpočinek. Přenocování a pobyt v Hoi An ve **** hotelu, který se nachází přímo u pláže.

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Hue. Prohlídka citadely, která byla částečně přestavěna po devastaci za války. Citadela je bývalou císařskou rezidencí z dob vlády dynastie Nguyen a rozprostírá se na ploše více než 520 ha. Navštívíme také nejznámější buddhistický chrám Thien Mu - symbol města Hue. Následně pokud bude čas, krátká plavba lodí po Parfémové řece. Po plavbě ubytování v hotelu, odjezd na večeři. Přenocování v městě Hue.
 
Den 11
Po snídani přejezd do Národního parku Phong Nha-Ke Bang, kde budeme obdivovat jednu z nejzajímavějších jeskyň Vietnamu - Phong Nha. Poplujeme po malebné řece Son, kde uvidíme na 600 m dlouhé trase podzemní řeku s majestátními jeskyněmi, jejichž názvy jsou odvozeny od tvarů jejich krasových jevů. Během prohlídky oběd. Odpoledne přejezd do Vinh (Nghe An), kde přenocujeme. (Trasa cca 240 km)

Den 12
Po snídani přejezd ve směru Ninh Binh. Během cesty, pokud bude čas, navštívíme katedrálu Phat Diem. Následně přejezd do Ninh Binh. Plavba tradičními asijskými loděmi typu sampan. Během plavby po řece budeme moci obdivovat okolní zelená rýžová pole. Cesta povede stojatými vodami mezi vápencovými útvary. Následně se vydáme na prohlídku starobylého hlavního města Vietnamu - Hoa Lu s chrámy dynastie Dinh a Le. Během prohlídky oběd. Přenocování v hotelu v Ninh Binh. (Trasa cca 200 km)
 
Den 13
Po snídani přejezd do zátoky Ha Long, jejíž přímořská krajina patří k nejkrásnějším na světě. Transfer do přístavu, poté čtyřhodinová plavba po zátoce Ha Long. Tato jedinečná oblast je zapsána na seznamu UNESCO, je plná úžasných skalních útvarů, ostrovů, jeskyní. Na palubě lodi se bude podávat oběd z mořských plodů. Během plavby navštívíme jednu z jeskyní. Přenocování v Ha Long (nebo v případě časného odletu do Polska - večerní přejezd do Hanoje a ubytování v hotelu). (Trasa cca 180 km)

Den 14
Po snídani přejezd do Hanoje a celodenní prohlídka hlavního města. Uvidíme mimo jiné: ​​Ho Či Minovo mauzoleum (pokud bude otevřené), prezidentský palác (zvenčí), „Dům na kůlech“ - sídlo Ho Či Mina, Pagodu na jednom sloupu (Chua Mot Cot) a Chrám literatury. Následně přejezd rikšami přes koloniální čtvrť. Uvidíme také chrám Ngoc Son ze 17. století, který se nachází na malebném ostrově na jezeře Hoan Kiem. Následně transfer na letiště Noi Bai. Odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť). (Trasa cca 150 km)
 
Den 15
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze mohou být vyměněny v mnoha bankách, směnárnách a hotelích. Ve Vietnamu nejsou přijímány 50 USD a 100 USD bankovky ve starém vydání (s malými podobiznami prezidentů, vydané před rokem 1996). 
 
Telefony
Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming pro Vietnam a informujte se u svého operátora o cenách Vámi používaného tarifu. U některých operátorů je potřeba zažádat o aktivování roamingu pro Vietnam.

Víza

Obyvatelé České republiky potřebují pro vstup do Vietnamu vízum.

Pro získaní vietnamského víza je potřeba:
- zaslat sken první stránky pasu (s fotografií) na e-mail info@rainbowtours.cz nejpozději 10 dní před plánovaným odletem.
- cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data předpokládaného návratu z Vietnamu a musí mít min. 2  volné strany za sebou

Poplatek 1 350 Kč je dodán do rezervace automaticky. 

Klienti si musí vzít s sebou 2 fotografie pasového formátu (aktuální, barevné)

UPOZORNĚNÍ: Klienti, kteří si vízum zařizují sami, musí mít platné vietnamské vízum v cestovním pase. Vízový příslib do Vietnamu organizovaný na vlastní náklady nemusí být dostatečný, vzhledem k vleklým vízovým formalitám na letišti ve Vietnamu. V případě dlouhého zpoždění/možnosti narušení programu zájezdu, se budou muset klienti připojit ke skupině na vlastní náklady.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.5 Kč