Ubytování BSP Obrázek0
Ubytování BSP Obrázek1
Ubytování BSP Obrázek2
Ubytování BSP Obrázek3
Ubytování BSP Obrázek4
Ubytování BSP Obrázek5
Ubytování BSP Obrázek6
Ubytování BSP Obrázek7
Ubytování BSP Obrázek8
Ubytování BSP Obrázek9
Ubytování BSP Obrázek10
Ubytování BSP Obrázek11
Ubytování BSP Obrázek12
Ubytování BSP Obrázek13
Ubytování BSP Obrázek14
Ubytování BSP Obrázek15
Ubytování BSP Obrázek16
Ubytování BSP Obrázek17

Brazílie - volání přírody

Brazílie - Rio de Janeiro
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely:
- v Rio de Janeiru hotel (5 nebo 6 nocí) - nachází se cca 100 - 400 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo)
- v Bonito (3 noci)
- v São Luís (2 noci)
 
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže) - 9 nocí, stravování dle programu: snídaně a večeře, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 250 USD/os. (včetně vstupenek a spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Název zájezdu v polském jazyce: Zew natury
Kód zájezdu: BSP

Program

Rio de Janeiro • jeskyně Gruta de Lagoa Azul • křišťálově čistá řeka Sucuri • Pantanal - největší mokřady světa • království zvířat: capybary, mravenečníci, pásovci, tapíři, opice • papoušci hyacintoví • místní přelety v ceně

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Přílet do Rio de Janeira, pasová kontrola. Následně prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Rio de Janeiro, samba a karneval je skvělým triem, které přitahuje všechny z celého světa. Také sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to jsou nejznámější vizitky Ria. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Následně přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 50 km)

Den 3
Po snídani vystěhování, transfer na letiště a přelet do Campo Grande (možnost přestupu). Přejezd do městečka Bonito (cca 4 hod.), jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Brazílii. Bonito je skvělou základnou do Pantanalu, které je považováno za  největší mokřady na světě. Pantanal je proslulé svou divokou přírodou, je jednou z největších atrakcí v Brazílii, i když je částečně umístěno na území Paraguaye a Bolívie. V Pantanalu se lze setkat s více divokými zvířaty ve jejich přirozeném prostředí než v jiných částech Brazílie. Žije tady 1132 druhů motýlů, 656 druhů ptáků, 122 druhů savců, 263 druhů ryb a 93 druhů plazů. Večeře, přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani se vydáme prozkoumat jeskyni Gruta de Lagoa Azul. Skalní útvary stejně jako vodní barvy splynou do skutečného zázraku přírody. Následně návrat do městečka. Volný čas na nakupování a oběd (za příplatek). Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 100 USD/os.) odjezd k břehům křišťálově čisté řeky Sucuri. Je to jedna z nejčistších řek světa a různé odstíny modré a zelené tvoří jedinečnou mozaiku barev. Oblečeni do neoprenu a vest nejdříve přeplujeme lodí, abychom se pak vrátili s maskou a šnorchlem a obdivovali neobvykle zajímavý podvodní svět řeky a nechali se unášet na hladině vody (upozornění: není třeba umět plavat). Návrat do hotelu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Celodenní výlet do fazendy na Pantanalu. Pantanal je slavná nížina se sítí kanálů a ramen, kde se můžeme setkat tváří v tvář s divokou přírodou. Žijí zde zvířata jako např.: kapybary, mravenečníci, jelenci bahenní, obří pásovci, tapíři, opice, nandu a kajmani. Oblast se může pochlubit bohatstvím avifauny, protože zde žije 26 druhů ptáků, včetně papoušků hiacyntových, stejně jako dravých ptáků. Nejdřív se vydáme na plavbu lodí po řece, abychom pozorovali ptáky a lovili piraně. Následně nás čeká oběd typický pro oblast Pantanal. Po obědě čas na vzrušující fotografické safari a pozorování divokých zvířat (nachází se ve volné přírodě a není zaručeno, že je všechna uvidíme). Návrat do města Bonito. Večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani transfer na letiště (cca 4 hodiny) a přelet s přestupem do Foz do Iguaçu, kde se nachází světoznámé vodopády Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Národní park Iguazú byl zapsán na seznamu UNESCO a nachází se také na seznamu sedmi moderních divů světa v kategorii: příroda. Večeře a přenocování.

Den 7
Snídaně. Následně přejezd do Národního parku Iguazú na prohlídku brazilské strany vodopádů. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)
V tento den, v závislosti na časových možnostech bude pro zájemce uspořádána návštěva ptačího parku (za poplatek cca 35 USD/os.) a latino show (za poplatek cca 75 USD/os.).
 
Den 8
Po snídani transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira. Odpoledne doporučujeme odpočinek na Copacabaně nebo možnost využití jednoho z fakultativních výletů (úplný seznam fakultativních výletů je k dispozici u průvodce). Na večeři budeme mít možnost ochutnat slavné brazilské hovězí maso v Churrascarii a seznámit se se způsobem servírování tzv. Rodízio de carne. (Trasa cca 50 km) 

Den 9 - 10
Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: tropické ostrovy cca 75 USD/os., samba show cca 100 USD/os., let vrtulníkem cca 200 USD/os./30 minut. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě.
 
Den 11 
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska.

Den 12  
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč