Ubytování BSP Obrázek0
Ubytování BSP Obrázek1
Ubytování BSP Obrázek2
Ubytování BSP Obrázek3
Ubytování BSP Obrázek4
Ubytování BSP Obrázek5
Ubytování BSP Obrázek6
Ubytování BSP Obrázek7
Ubytování BSP Obrázek8
Ubytování BSP Obrázek9
Ubytování BSP Obrázek10
Ubytování BSP Obrázek11
Ubytování BSP Obrázek12
Ubytování BSP Obrázek13
Ubytování BSP Obrázek14
Ubytování BSP Obrázek15
Ubytování BSP Obrázek16
Ubytování BSP Obrázek17

Volání přírody

Brazílie - Rio de Janeiro
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely:
- v Rio de Janeiru hotel (5 nebo 6 nocí) - nachází se cca 100 - 400 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo)
- v Bonito (3 noci)
- v São Luís (2 noci)
 
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže) - 9 nocí, stravování dle programu: snídaně a večeře, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 230 USD/os. (včetně vstupenek a spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Zew natury 
Kód zájezdu: BSP

Program

Rio de Janeiro • jeskyně Gruta de Lagoa Azul • křišťálově čistá řeka Sucuri • Pantanal - největší mokřady světa • království zvířat: capybary, mravenečníci, pásovci, tapíři, opice • papoušci hyacintoví • místní přelety v ceně

Den 1  
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Přílet do Rio de Janeira, pasová kontrola. Následně prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Rio de Janeiro, samba a karneval je skvělým triem, které přitahuje všechny z celého světa. Také sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to jsou nejznámější vizitky Ria. Nejprve se lanovkou dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Následně přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 50 km)

Den 3
Po snídani vystěhování, transfer na letiště a přelet do Campo Grande (možnost přestupu). Přejezd do městečka Bonito (cca 4 hod.), jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Brazílii. Bonito je skvělou základnou do Pantanalu, které je považováno za  největší mokřady na světě. Pantanal je proslulé svou divokou přírodou, je jednou z největších atrakcí v Brazílii, i když je částečně umístěno na území Paraguaye a Bolívie. V Pantanalu se lze setkat s více divokými zvířaty ve jejich přirozeném prostředí než v jiných částech Brazílie. Žije tady 1132 druhů motýlů, 656 druhů ptáků, 122 druhů savců, 263 druhů ryb a 93 druhů plazů. Večeře, přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani se vydáme prozkoumat jeskyni Gruta de Lagoa Azul. Skalní útvary stejně jako vodní barvy splynou do skutečného zázraku přírody. Následně objevíme 100 m hluboký kráter, který se stal domovem různých druhů ptáků, zejména papoušků (Ara arakanga). Budeme moci obdivovat chování a zvyky těchto krásných ptáků. Poté návrat do městečka. Volný čas na nakupování a oběd (za příplatek). Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 100 USD/os.) odjezd k břehům křišťálově čisté řeky Sucuri. Je to jedna z nejčistších řek světa a různé odstíny modré a zelené tvoří jedinečnou mozaiku barev. Oblečeni do neoprenu a vest nejdříve přeplujeme lodí, abychom se pak vrátili s maskou a šnorchlem a obdivovali neobvykle zajímavý podvodní svět řeky a nechali se unášet na hladině vody (upozornění: není třeba umět plavat). Návrat do hotelu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Po snídani budeme pokračovat v blízkém setkání s přírodou regionu Pantanal. Opustíme městečko Bonito a vydáme se ve směru Mirandy - hlavního města jižního Pantalu a zároveň přírodního ráje. Cestou navštívíme jeden z nejkrásnějších horských masívů země - Serra do Bodoquena s malebnými vodopády. Čeká nás procházka deštným pralesem a koupání v horských kaskádách. Na konci stezky nás přivítají tzv. ústa pumy, čili největší 156 m vysoký vodopád. Tam zakončíme den plný vzrušení a radosti v srdci pantanálské džungle. Příjezd do Mirandy, večeře a přenocování.

Den 6
Celodenní výlet do fazendy na Pantanalu. Pantanal je slavná nížina se sítí kanálů a ramen, kde se můžeme setkat tváří v tvář s divokou přírodou. Žijí zde zvířata jako např.: kapybary, mravenečníci, jelenci bahenní, obří pásovci, tapíři, opice, nandu a kajmani. Oblast se může pochlubit bohatstvím avifauny, protože zde žije 26 druhů ptáků, včetně papoušků hiacyntových, stejně jako dravých ptáků. Nejdřív se vydáme na safari a pozorování divokých zvířat (nachází se ve volné přírodě a není zaručeno, že je všechna uvidíme). Následně nás čeká oběd typický pro oblast Pantanal. Po obědě čas na plavbu po řece Miranda dvoupatrovou lodí používanou v této oblasti. Poplujeme mezi kajmany a budeme lovit piraně. Po zajímavých zážitcích s přírodou budeme pokračovat hlouběji do Mato Grosso do Sul k řece Miranda na přenocování v pantanálském lese. Večeře a přenocování. 
 
Den 7
Po snídani pojedeme štěrkovou cestou ještě hlouběji do džungle, abychom objevili další zázraky flóry a fauny Pantanalu. Navštívíme fazendu Sâo Joâo, kde se setkáme tváří v tvář s majestátními papoušky hyacintovými (a dalšími). Pantanal nelze opustit projížďky na koni bažinatým terénem tohoto ekosystému - skvělý způsob, jak prozkoumat region a obdivovat zblízka přírodu. Návrat do lodgíe na oběd. Odpoledne plavba po řece Miranda a pozorování vyder a čápů jabiru - ptáka, který je symbolem Pantanalu. Večeře a přenocování.
 
Den 8
Po snídani transfer na letiště (cca 4 hodiny) a přelet do Rio de Janeira. Odpoledne doporučujeme odpočinek na Copacabaně nebo možnost využití jednoho z fakultativních výletů (úplný seznam fakultativních výletů je k dispozici u průvodce). Na večeři budeme mít možnost ochutnat slavné brazilské hovězí maso v Churrascarii a seznámit se se způsobem servírování tzv. Rodízio de carne. (Trasa cca 50 km)  

Den 9 - 10
Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: tropické ostrovy cca 75 USD/os., samba show cca 100 USD/os., let vrtulníkem cca 200 USD/os./30 minut. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě. 

Den 11  
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).

Den 12  
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina. 

Upozornění k programu  
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.   

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč